Sum 41 > Starší Novinky

Starší novinky

< 2020 > < 2019 > < 2018 > < 2017 > < 2016 > < 2015 > < 2014 > < 2013 >

< 2012 > < 2011 > < 2010 > < 2009 > < 2008 > < 2007 > < 2006 > < 2005 >

Nové ukázky z nového alba

27.12.2015 - Aktualizováno 31.12.

Sum 41 nadělovali. Po dlouhých devíti měsicích se s námi Sums podělili o novou ukázku z nového alba. A když byly ty Vánoce, ukázky jsou rovnou dvě. Na rozdíl od předchozích úrykvů máme nyní možnost slyšet i Deryckův zpěv. Podle kapely jde zatím o nedokončený hrubý mix nových písní, takže se může ještě lecos změnit.

Video #5
Video #6

Sum 41 nám ještě připomněli, že si na Pledgemusic.com můžeme koupit i jednu z Deryckových kytar, která byla použita při nahrávání nového alba. A k tomu jako bonus přidali i krátké video z nahrávání kytary.

Video #7

Sum 41 v Evropě i na jaře a v létě

23.12.2015

Sum 41 v pětiPokud jste byli zklamaní, že se Sum 41 v únoru během své evropské koncertní šňůry nezastaví i v České republice, nemusíte zoufat. Sums mají totiž potvrzené koncerty v Evropě i na jaře i v létě roku 2016. Konkrétně kapela vystoupí 30. dubna v Belgii na festivalu Groezrock v městě Meerhout. V létě pak mají Sum 41 domluvený koncert během festivalu Sziget v maďarské Budapešti, kde zahrají 10. srpna. Údajně je i dohodnutá účast Sum 41 na německém Taubertal-Festivalu, který se odehrává od 11. do 14. srpna. Možností, kdy by se Sum 41 mohli objevit někde poblíž nebo přímo u nás, je stále spousta.

Na stránkách festivalu Sziget byla rovněž zveřejněna povedená fotka nové pětičlenné sestavy, kterou můžete najít i zde.

Po koncertě v Argentině

17.12.2015

Neuběhlo ani 24 hodin a Sum 41 na svůj Facebook profil naservírovali další kupu fotek. Tentokrát z konceru v Argentině, který odehráli 13. prosince. Opět nechybí krátký Deryckův komentář, jehož přaklad si můžete přečíst níže:

Tak tohle bylo publikum, které se jen tak někomu nepodaří překonat. Jedno z nejdivočejších a nejhlasitějších obecenstev, pro které jsme kdy hráli. Díky všem za váš zápal a podporu. Nechápu, proč nám trvalo tak dlouho, se dostat do Jižní Ameriky. Každý koncert, co jsme tu odehráli, byl úžasný. Určitě se sem budeme vracet. Nemůžu se dočkat, až tady uděláme pořádné turné. Určitě se brzo uvidíme.

Oproti předchozímu koncertu v Peru odehráli Sum 41 v Argentině o poznání nabušenější set. Zde i několik odkazů na videa z Youtube:

Sum 41 v ArgentiněReason To Believe
Motivation
Over My Head (Better off Dead)
The Hell Song

Makes No Difference
Blood in my Eyes (intro) + Skumfuk
With Me
We're All To Blame

Walking Disaster
Underclass Hero
Screaming Bloody Murder
Sick of Everyone
Welcome to Hell
Metallica Covers
Still Waiting
In Too Deep
Pieces
No Reason
Fat Lip

Po koncertě v Peru

16.12.2015

Sum 41 na svém Facebooku zveřejnili hromadu fotek ze svého koncertu v Peru, který odehráli v sobotu 12. prosince. Deryck k nim také přidal krátký komentář se svými pocity z odehraného koncertu:

V Peru to byla úžasná show. Vážně jsme si užili tady vůbec poprvé zahrát. Dav měl neskutečnou energii - bylo to fakt obří. Akorát jsem se posléze dozvěděl, že ne všichni se dostali dovnitř aby mohli vidět náš set. Neměli jsme o tom ani ponětí, takže mi to bylo hrozně líto, když jsem se o tom doslechl. Můžu jen říct, že se zase vrátíme. To je jisté! Jste vážně úžasní a díky za všechno.

Zde ještě přidávám odehraný setlist s odkazy na několik videí z Youtube:

Sum 41 v PeruMotivation
Over My Head (Better off Dead)
The Hell Song
Makes No Difference
Pieces
We're All To Blame
Walking Disaster
Underclass Hero
Screaming Bloody Murder
We Will Rock You
Still Waiting
In Too Deep
Fat Lip

Nové video ze studia

15.12.2015

Sum 41 přidali na Pledgemusic.com nové video ze studia. Video nám opět ukazuje jak Deryck a Frank Zummo pracují na bicích pro poslední čtyři písně nového alba, které se nahrávaly minulý měsíc v EastWest Studios. Na rozdíl od minulého videa máme ale nyní možnost slyšet pár úryvků nahrávaných bicích. Pokud stále na Pledgemusic.com nemáte nové album předobjednáno, budete se muset spokojit pouze s 30-ti vteřinovou ukázkou.

Sum 41 pilně nacvičují

10.12.2015

Sum 41 se poslední 4 dny poctivě připravují na své dva koncerty v Jižní Americe, kde poprvé odehrají celý koncert v pětičlenné sestavě i s navrátilcem Davem Brownsoundem. Zní to prý všechno úžasně, takže se očividně mají fanoušci na co těšit. A kde a kdy přesně Sum 41 v Jižní Americe vystoupí?

12.12.2015 - Festival VIVO X El ROCK - Lima, Peru
13.12.2015 - Groove - Buenos Aires, Argentina

V únoru 2016 se pak může na Sum 41 těšit Evropa. Zatím však ale bez zastávky v České republice.

Kdy vyjde nové album?

18.11.2015

Před pár dny Conea vyzpovídalo v krátkém interview malé kanadské rádio FM96. Řeč byla především o Nicku Alexanderovi, který minulý týden přišel o život během teroristických útoků v Paříži. Nick se v minulosti během evropských tour Sum 41 staral o prodej merchandisingu a stejnou funkci měl zastávat i během blížící se únorové evropské koncertní šňůry Sum 41. V závěrečné části rozhovoru přišla řeč i na nové album Sum 41. To je podle něj již v závěrečné fázi nahrávání, kdy se dokončují poslední 4 písně a v prosinci by se songy měly začít mixovat. Celé album pak mají v plánu vydat někdy na konci jara nebo začátkem léta, kdy se Coneovi zdá nejpravděpodobnější červen 2016.

Video ze studia

17.11.2015

Jak bylo slíbeno, tak se také stalo. Na Pledgemusic.com Sum 41 přidali nové video ze studia. Bohužel v něm ale neuslyšíme žádnou ukázku z nových písní. Deryck a Frank v něm pouze mluví o nahrávacím procesu. Mohli jsme se tak dozvědět, že se minulý týden v EastWest Studios, kde se například nahráválo i album All Killer No Filler, nahrávala druhá část bicích pro nové album, zatímco první část se náhrávála již před pár měsíci v Legend Studios. Všchno jde prý víc než dobře a brzy by se již mohlo začít mixovat a poté Sum 41 začnou nacvičovat svůj koncertní set na turné.

Zdá se, že věci se hýbou rychle kupředu a nového alba bychom se mohli dočkat dřív, než jak tomu bývalo u předešlých desek Sum 41.

Nahrávají se bicí

11.11.2015

Deryck a Frank ve studiuNa Pledgemusic.com Sum 41 zveřejnili několik fotek, kde Deryck a Frank Zummo pracují ve studiu na bicích pro nové album. Před několika dny také Cone informoval na instagramu, že pracuje na basových partech pro 4 nové songy Sum 41. Nahrávaly se bicí zrovna pro tyhle písně? Těžko říct. Každopádně tento týden bychom se měli dočkat ještě i videa ze studia, ve kterém nám Sum 41 přinesou další info.

Mimo to mají Deryck Whibley and The Happiness Machines naplánovaný další koncert. Ten proběhne v rámci Bowling With Bunnies 19. listopadu. Akce je pořádána na podporu Los Angeles Regional Food Bank a kromě Derycka a jeho přátel vystoupí také kapela Toddsplanet se speciálními hosty. Jedná se již o druhý ročník, přičemž na loňské premiéře se Deryck také představil jako speciální host. Další info o vystoupení naleznete Zde.

Stevo vrací úder

3.11.2015

O bývalém bubeníkovi Sum 41 Steveovi jsme už dlouho nic nového neslyšeli. Nyní se ale Stevo zlobí. Mladá australská pop punková kapela 5 Seconds of Summer totiž při příležitosti nedávného Halloweenu zveřejnila na svém instagramu fotku svého metalového alter ega. Zní vám to povědomě? Samozřejmě, již téměř před 15-ti lety s podobným vtípkem přišli Sum 41 jako svá alter ego kapela Pain for Pleasure. Nyní proto Stevo přestrojený jako zpěvák Pain výzývá ve videu na Youtube 5 Seconds of Summer k souboji v air guitar. Bude zajímavé sledovat, jak se Steveova výzva vyvine :)

Nové klipy The Operation M.D. a Gob

24.10.2015

Coneův vedlejší projekt The Operation M.D. minulý měsíc pustil do prodeje svůj nový single Like Everyone Else, ke kterému tento měsíc přidali i klip. Stejně jako u jejich předešlého klipu k songu Shake Your Cage, ale nečekejte žádné nově natočené záběry s kapelou. Se svým videoklipem se tento měsíc vytáhla i Tomova kapela Gob, který natočila k písni Walking Alone z jejich loňského alba Apt. 13.

The Operation M.D. - Like Everyone Else
Gob - Walking Alone

Na Facebooku Sum 41 můžete také shlédnout povedené záběry z jejich posledního koncertu na Zombie Pub Crawl.

Sum 41 po koncertě v Minneapolis

20.10.2015

Zombie Pub CrawlSum 41 mají za sebou sobotní koncert v Minneapolis na akci Zombie Pub Crawl. Za bicí se opět posadil Darrin Pfeiffer z kapely Goldfinger a opět Sums vystoupili bez Davea. Podle Derycka kapela vystoupí poprvé i s Davem v prosinci na koncertě v Peru.

Frank Zummo, který se Sum 41 pracuje na nových písních ve studiu, je momentálně na turné v Asii se svou kapelou Street Drum Corps.

Na několik dalších fotek z vystoupení v Minneapolis se můžete podívat na Facebooku Sum 41.

Sum 41 zahrají v Peru

12.10.2015

Sum 41 se letos ještě jednou podívají do Jižní Ameriky. Po koncertě v Kolumbii, který se konal v srpnu, odehrají Sum 41 svůj druhý historický koncert v tomto světadíle v Limě, hlavním městě Peru. Vystoupení proběhne 12. prosince na festivalu Vivo X El Rock. Již tuto sobotu ale Sums vystoupí v Minneapolis na Zombie Pub Crawl.

Deryck pro Sum 41 France

7.10.2015

Přibližně před týdném Deryck odpověděl na několik otázek, které mu položil francouzský fanklub. Otázky se klasicky točily kolem vznikající nové desky Sum 41 nebo kolem plánů kapely do budoucna. Taky jsme se ale dozvěděli, jak se rodil Daveův návrat k Sum 41. Překlad rozhovoru naleznete ZDE.

Další koncerty v Evropě

3.10.2015

Po skončení Kerrang! Tour mají Sum 41 naplánováno na únor 2016 několik dalších koncertů v Evropě. Zatím jsou jen 3, ale zdá se, že ještě nějaké přibudou. Jak sami Sum 41 napsali: "Podívejme se, kde dál se můžeme zastavit, když už budeme v Evropě..." Podívají se Sum 41 příští rok v únoru i do České republiky?

22.2.2016 - Amsterdam, Nizozemsko, Melkweg Max
25.2.2016 - Stuttgart, Německo, LKA Longhorn
26.2.2016 - Kolín nad Rýnem, Německo, Live Music Hall

Navíc Sum 41 chystají nový song společně s rapperem DMC, se kterým v červenci vystoupili na Alternative Press Music Awards. Prý se ho dočkáme již brzy, tak uvidíme jak moc brzy to bude.

Sum 41 se chystají do Británie

30.9.2015

Kerrang! TourSum 41 se v únoru chystají do Velké Británie, kde budou hlavními hvězdami Kerrang! Tour 2016. Zde měli vystupovat již v roce 2012 i s kapelou New Found Glory, ale Sum 41 nakonec svoji účast museli zrušit kůli Deryckovým problémům se zády. Doufejme tedy, že příští rok už turné Sum 41 po britských ostrovech nic bránit nebude. Další vystupující kapely ještě nebyly oznámeny.

 

Turné bude čítat následujících 8 zastávek:

10.2.2016 - Dublin, The Academy
11.2.2016 - Cardiff, Uni Great Hall
12.2.2016 - Birmingham, Institute
13.2.2016 - Glasgow, O2 ABC
15.2.2016 - Newcastle, Uni
16.2.2016 - Norwich, The Nick Rayns LCR, UEA
18.2.2016 - Manchester, Albert Hall
19.2.2016 - Londýn, Forum

Další info můžete nalézt na kerrangtickets.co.uk.

Otázky a odpovědi z PledgeMusic

12.9.2015

Před několika týdny Sum 41 postřednictvím PledgeMusic.com, kde spustili předobjednávky svého vznikajícího nového alba, dali fanouškům možnost položit kapele svou vlastní otázku. Sum 41 na ty nejzajímavější nyní odpověděli a vy si jejich překlad můžete přečíst ZDE.

Nový update na Pledgemusic

8.9.2015

Sum 41 před pár dny zveřejnili na Pledgemusic.com nový videoupdate. Tentokrát v něm žádnou novou ukázku z připravovaného alba nečekejte. Deryck v něm především hovoří o bubeníku Franku Zummovi, o tom kdy se poznali, jak jej představil zbytku kapely a jak od prvního songu mezi ostatní zapadl. Dá se to považovat za oficiální oznámení nového bubeníka Sum 41? Těžko říct. Jisté ale je, že Zummo s kapelou dělá na novém albu a párkrát již se Sums vystoupil i živě.

Frank Zummo působí od roku 2004 v kapele Street Drum Corps. Kromě toho také letos doprovázel na turné na bicí kapelu Krewella. Uvidíme tedy, jak to s ním do budoucna bude.

The Operation M.D. chystají nový single

3.9.2015

Nový single The Operation M.D.Coneův vedlejší projekt The Operation M.D. má pro nás nachystaný nový song. Ten nese název Like Everyone Else a kapela ho má v plánu vypustit do digitálního prodeje 25. září. Na Youtube si zatím máte možnost z něj pustit krátkou ukázku.

 

Like Everyone Else je druhý z řady tří singlů, které mají Operation nahrány. Prvním z nich byl song Shake Your Cage, který byl vydán 13. ledna. Třetího singlu bychom se mohli dočkat přibližně s půlročním odstupem.

 

Deryck se podruhé oženil

31.8.2015

Podruhé ženatýDeryck už to před nějakou dobou naznačoval, ale nyní je to už hotová věc. Frontman Sum 41 Deryck Whibley si včera 30. srpna vzal za manželku modelku Arianu Cooper. Na obřadu, který se konal v Los Angeles, samozřejmě nechyběli ani ostatní členové Sums.

Pro Derycka to nebyl jeho první svatební obřad. V červenci roku 2006 se oženil s kanadskou zpěvačkou Avril Lavigne. V listopadu 2010 se ale pár rozvedl. Přejme tedy Deryckovi, aby to už napodruhé vyšlo.

 

Na Instagramu máte možnost najit několik dalších fotek ze včerejší svatby.

 

Proč Dave neodehrál se Sums poslední 2 koncerty?

28.8.2015

Určitě si mnoho z vás položilo stejnou otázku. Proč Dave Brownsound po vystoupení na APMA a po ohlášení jeho návratu k Sum 41 nevystoupil s kapelou na koncertech v Bogotě a Québecu? Deryck se s důvody Daveovy absence podělil s fanoušky na TNS.com a jeho vysvětlení je víc než pochopitelné:

Dal jsem Daveovi pořádný seznam songů, které si musí připomenout a naučit se. Taky budeme potřebovat hodně času na nacvičení a naučení všeho jako pětičlenná kapela. Nechceme jít na pódium a jen to tam tak plácnout. Musí to být úžasné. A taky že bude! Kvůli tomuhle se na nové turné neskutečně těším. Nemůžu se dočkat na to, až vyrazíme.

Svůj prozatím nejbližší koncert mají Sum 41 naplánovaný na 17. října v Minneapolis. Uvidíme tedy, jestli se s kapelou na pódiu objeví i Dave a jestli za bicí opět usedne Frank Zummo, který momentálně koncertuje s kapelou Krewella.

10 let

20.8.2015

10Psal se rok 2005. Youtube byl ještě v plenkách, Facebook znali jen studenti vybraných univerzit a jedničkou mezi sociálními sítěmi byl Myspace. To byla doba, kdy byl položen jeden ze základů tohoto webu - byla spuštěna fanstránka sum41.webz.cz. Navzdory téměř nulovým znalostem o tvorbě webových stránek a grafiky si stránky našly početnou základnu návštěvníků, kterou zdaleka žádná jiná česká Sum 41 fanstránka neměla. Až v roce 2006 s příchodem kvalitní konkurence v podobě sum41.xf.cz začal ten správně zdravý konkurenční boj, s kterým přišlo i zvyšování kvality i kvantity přinášených novinek. Vše nakonec vyústilo v roce 2009 ve spojení obou webů pod dnešní adresou sum41.cz.

Nechci se tady zbytečně podrobně rozepisovat o naší historii. O té si ostatně můžete přečíst v sekci O webu. Takové výročí ale rozhodně vybízí k tomu si těch uplynulých 10 let trochu zrekapitulovat. Za dobu působení našeho webu jsme měli možnost informovat o dvou vydaných studiových albech Sum 41, čtyřech svatbách ale také i o jednom rozvodu a bohužel také o odchodech dvou členů The Sums. Aktuálně ale můžeme slavit i jeden návrat. Také jsme za tu dobu zde zveřejnili nemálo informací, které se později ukázaly jako mylné a také nemálo slibů samotných členů Sum 41, které i dodnes nebyly splněny (Vzpomene si dnes ještě někdo na slibovaný Coneův b-side track, který sám nazpíval a byl nahrán během příprav alba Underclass Hero a měl být vydán "brzo?"). Nedílnou součástí našeho informačního servisu byly samozřejmě koncerty, ze kterých jsme vám přinesli 6 reportů, které byly nejednou okořeněny i setkáním se samotnými členy Sum 41. Ostatně i návštěvníky našeho webu koncerty očividně zajímaly. V době premiérové dvojité navštěvy Sum 41 v České republice, se návštěvnost našeho webu vyšplhala na rekordních 876 unikátních návštěvníku během jednoho dne.

Celkově byl rok 2010 vůbec nejsilnějším rokem. Díky vrcholícím přípravám alba Screaming Bloody Murder a značné koncertní aktivitě Sum 41, jsme vám přinesli téměř 120 novinek, což se i velmi pozitivně podepsalo na návštěvnosti, která za rok 2010 dosáhla čísla přesahujícího 91 000 (v průměru více než 250 návštěv denně). Následující rok byl co se týče návštěvnosti ještě o chlup lepší, kdy návštěvnost kulminovala v březnu (vydání alba SBM) a kdy se na náš web přišlo podívat přes 13 000 lidí (průměrná návštěvnost v tom měsíci činila téměř 430 osob).

Od té doby začala návštěvnost postupně klesat. Jednak to způsobila minimální aktivita členů Sum 41, ale také tomu "pomohla" i činnost nás samotných, kdy jsme dokonce mezí 8. srpnem 2013 a 24. březnem 2014 nepřidali na stránky jedinou novinku. Také naše fórum se již posledních pár let nachází ve stádiu klinické smrti, čemuž napomohly i neustálé potíže s registracemi nových členů.

Ale co si budeme povídat, doba se změnila a formát klasického fandovského webu už není tak rozšířený jako před lety. Fanouškovská aktivita se začíná přesouvat hlavně na Facebook a další sociální sítě. Ono se jen stačí podívat do naší sekce Links & support a zjistíte, jak málo webů, na které jsme před pár lety odkazovali, je ještě aktivních.

Snad se ale blýská na lepší časy. Sum 41 pilně pracují na nové desce a začínají koncertovat, čímž i vaše návštěvy zde začaly přibývat (i když to ve většině případů musí být podpořeno i zpravou na našem facebooku). Nedělám si velké iluze o tom, že by k nám opět denně mělo zavítat přes 150 lidí ve dnech, kdy se okolo Sums nebude dít nic zajímavého, ale věřím, že pro vás nadále budeme zdrojem kvalitních a aktuálních informací, kvůli kterým se zde budete rádi vracet. A kdo ví, možná si zde za 10 let přečtete podobný článek k našim dvacátým narozeninám :)

A když už tady tak vzpomínáme na časy minulé, ode dneška byl na stránkách zpřístupněn archiv novinek z let minulých, takže pokud vás zajímá, jak jsme před lety začínali, tak naše starší novinky naleznete buď ve spodní šásti novinek aktuálních a nebo přímo Zde.

Sum 41 poprvé v Jižní Americe

18.8.2015

Sum 41 včera poprvé ve své kariéře zavítali se svým vystoupením v Jižní Americe. Konkrétně v Bogotě, hlavním městě Kolumbie, kde zahráli na festivalu Rock al Parque. Deryck se po koncertě na facebooku podělil se svými dojmy:

Tak konečně se nám to podařilo. Konečně jsme odehráli první koncert v Jižní Americe a byla to paráda. Díky Bogoto. Nejsem si jistý, kolik lidí tam bylo, ale bylo mi řečeno, že se to blížilo sto tisícům. Byla to bomba. Nemůžu se dočkat, až se sem vrátíme a uděláme pořádné turné po Jižní Americe.

V Kolumbii Sum 41 na bicí tentokrát nedoprovázel Frank Zummo. Místo něj za bubny usedl Darrin Pfeiffer - bubeník kapely Goldfinger. Naneštěstí v Kolumbii se Sum 41 nevystoupil ani navrátilec Dave Brownsound. Důvodem jeho absence je nejspíš to, že Sum 41 nacvičovali svůj koncertní set s Darrinem Pfeifferem v době, kdy se Dave účastnil svatby jednoho ze svých blízkých přátel. Uvidíme jestli se Dave objeví alespoň za 3 dny na vystoupení Sum 41 v kanadském Québecu. Na bicí by měl hrát opět bubeník kapely Goldfinger.

Dave je oficiálně zpět v Sum 41!!!

16.8.2015

Dave je zpětJe to tak, Dave Baksh, který v roce 2006 odešel z kapely se po devíti letech vrací k Sum 41. Tuto zprávu Dave a Deryck oficiálně potvrdili v dlouhatánském rozhovoru pro Alternative Press. A očividně je Deryck rád, že bylo toto, více méně, tajemství prozrazeno: "Jsem rád, že jsme konečně mohli oznámit, že se Dave vrací k Sum 41. Jsme všichni nadšení, že se můžeme posunout dál s novým složením a novou kapitolou pro Sum 41. Tohleto se plánovalo poslední rok a něco a řekli jsme si, že vystoupení na APMA by bylo nejlepším předvedením nové kapely. A byla to bomba. Díky AP. Předtím, než začneme pořádně koncertovat, musíme samozřejmě dodělat nové album. Pak chceme pořadně nacvičovat a vyřešit všechny ty rozdílné věci, které chceme dělat, když máme teď 3 kytaristy. Všechno proběhne v blízké budoucnosti a ve správný čas."

A samozřejmě ani u samotné tvorby nového alba by Dave neměl stát někde bokem: "S Deryckem jsme si povídali a v podstatě jdeme dělat nové album a pokud je tu něco, co pro to můžu udělat, jsem tu pro něj. A pak vyrazíme na turné. Jo, jsem zpět a udělám všechno pro to, aby to tak zůstalo. Nechci se nechat vyhodit. Mám teď nějakých 20 až 30 songů, které se musím naučit. Kupa z nich jsou ty starší, což je dobře."

Sum 41 zahrají Zombíkům

12.8.2015

Sum 41 mají potvrzený další koncert. Ten odehrají na akci s názvem Zombie Pub Crawl, což je podle Guinnessovy knihy rekordů největší shromáždění zombie na světě. Akce proběhne v sobotu 17. října v americkém městě Minneapolis. Více informací o tomto zombie setkání najdete na zombiepubcrawl.com.

Gibson backstage lounge interview

5.8.2015

Sum 41 na APMAJak jistě mnozí z vás vědí, Sum 41 před dvěma týdny vystoupili na Alternative Press Music Awards, kde s kapelou vystoupil i bývalý kytarista Dave "Brownsound" Baksh a rapper DMC. Nyní zde mámé záznam interview, které proběhlo po koncertě. Podle všeho se zdá, že Daveovo vystoupení se Sum 41 byla nejspíš opravdu jen jednorázová záležitost, ale kdo ví co přinesou následující měsíce. V budoucnu se ale můžeme těšit na další spolupráci Sum 41 s DMC, který byl očividně z celého vystoupení nadšený a Sum 41 mu složí a budou produkovat song pro jeho nové album.

Sum 41 také postupně začínají přidávat updaty ke své kampani na Pledgemusic.com. Kromě fotek z již zmíněného vystoupení na Alternative Press Music Awards, přidali i další video z nahrávání ve studiu. A jak už jsem zmínil minule, pokud stále nemáte album předobjednáno a nemáte tím pádem zpřístupněný AccessPass, musíte si vystačit s krátkou ukázkou na FB.

Cone pro Key Percussion

2.8.2015

Cone si před nedávném popovidal se serverem Keypercussion.com. Řeč samozřejmě byla o nově vznikajícím albu Sum 41, ale také se vzpomínalo na 11 let starou cestu do Demokratické republiky Kongo nebo jsme se také mohli dozvědět, co mohl Cone dělat, kdyby nehrál v Sum 41. Překlad celého rozhovoru ZDE.

Je Dave zpět?

25.7.2015

Před několika dny by asi nikdo ani v těch nejdivočejších snech nečekal, že tohle bude mezi fanoušky Sum 41 hlavním tématem. Je Dave zpět v Sum 41 nebo ne? Po ne úplně jasné Daveově zprávě, že je zpět a po jejím následném smazání je v této záležitosti stále spousta otazníků. A zdá se, že ani sám Deryck neví jak to je. A nebo možná ví, ale nechává si to pro sebe. Na otázku, zda je nějaká šánce, že bude Brownsound s kapelou nahrávat nové album nebo alespoň někdy v budoucnosti odpověděl na facebooku v komentářích Deryck toto: "Všechny možnosti jsou v tuto chvíli otevřené. Nemůžu říct ani ano ani ne."

Deryckovy pocity po druhém koncertě

24.7.2015

Nebyl by to Deryck, kdyby se po vystoupení na Alternative Press Music Awards nepodělil s fanoušky na facebooku se svými pocity. Překlad zprávy můžete číst níže:

Po roce a několika měsících, co jsem se dával dohromady a sbíral kousky mého žívota a znovu je skládal se cítím úžasně. Život by nemohl být lepší. Poslední rok byl pro mě dlouhou temnou cestou z pekla, ale jsem rád, že to všechno už můžu hodit za hlavu a říct "jsem zpět a šťastnější, než kdy předtím." Těším se na to, co příjde. Jsem v půcle tvorby našeho nového alba. Tu muziku miluju. Kapela je zpět a jsme neskutečně natěšení. Jsem si teď bližší se svými přáteli a rodinou víc, než jsem kdy byl a dokonce se letos budu ženit! Je asi zbytečné říkat, že můj řivot je teď plný lásky. Minulou noc jsme hráli na APMA's a bylo to neskutečné. Vždycky jsme Alternative Press měli rádi a jsme hrozně vděční, že jsme toho mohli být součástí. Celá show byla ohromná. Bylo super vidět několik kapel, které jsme nikdy předtím neviděli, stejně tak jako se pozdravit s pár starými přáteli. Ale nejlepší na tom ovšem bylo hrát s kapelou po skoro třech letech a dokonce s Dave BrownSoundem, se kterým jsme nehráli už deset let. No a samozřejmě splnění dětského snu, když jsme mohli zahrát King of Rock s naším idolem a zdrojem inspirace DMC. Všeho všudy celá noc vynahradila každou minutu každého těžkého dne z toho posledního roku, co jsem se dával dokupy. Příprava na tohle vystoupení za to stála. Teď si beru potřebnou tří denní dovolenou, kterou strávím v New Yorku, kde chci nabrat nějakou inspiraci před tím, než se vrátím do Los Angeles, abych pokračoval tam, kde jsem ve studiu přestal a budu pokračovat v psaní a nahrávání nového alba. Díky moc za vaši nepřetržitou podporu. Bez vás bych to až sem nezvládl. Budoucnost možná ještě není napsaná, ale odtud to zatím vypadá skvěle.

Bohužel jsme se nedočkali jakéhokoliv ptvrzení nebo vyvrácení Daveova permanentního návratu k Sum 41. Navíc z Daveova instagramu a twitteru byla smazána zpráva o tom, že je zpět. Není tak jasné, jestli byla smazána proto, aby mohla kapela Daveův návrat později nějak oficiálně oznámit nebo jednoduše proto, aby fanoušky zpráva o Daveově návratu zbytečně nemátla a vystoupení se Sum 41 tak bylo jen jednorázovou záležitostí. Snad se co nejdříve dočkáme rozuzlení.

Brownsound opět na pódiu se Sum 41!

23.7.2015

Sum 41 with BrownsoundSum 41 včera odehráli svůj druhý letošní koncert v rámci Alternative Press Music Awards. Vystoupení trvalo sice necelých 10 minut, ale i přesto přineslo nejedno překvapení. Tím hlavním byl bývalý kytarista Sum 41 Dave "Brownsound" Baksh, který se během písně In Too Deep připojil ke kapele a oderál i celý zbytek setu. Sum 41 měli ještě jednoho hosta a tím byl rapper DMC, se kterým si střihli píseň King of Rock a ke konci vystoupení i část songu What We're All About. Záznam celého kocertu si ostatně můžete přehrát na Youtube.

Po koncertě také Dave na svém instagramu zveřejnil zprávu ve které říká: "Jo, jo, jsem zpět." Není sice úplně jasné, jestli tím nemyslel, že je zpět jen pro toto konkrétní vystoupení, ale mezi fanoušky se začalo hojně spekulovat o Daveově permanentím návratu k Sum 41.

Od svého odchodu z kapely v roce 2006 se Dave na pódiu se Sum 41 objevil pouze jednou v březnu roku 2008, kdy se přidal ke kapele u písně Pain for Pleasure.

Sum 41 po prvním koncertě

20.7.2015 - Aktualizováno

Sum 41 mají po včerejšku za sebou své první letošní vystoupení. Deryck se po koncertě na facebooku podělil se svými pocity:

Sum 41 letos poprvéVčera to byla parádní show v Chain Reaction v Anaheimu. Jedna z těch šílených, rozpálených a přeplněných punk rockových show. Crowd surfeři padající všude po pódiu na naše pedály, rozbité věci na stegei. Pódium bylo tak mokré, že bylo téměř nemožné stát, aniž by člověk nespadl. Všiml jsem si pár lidí, kteří se pokoušeli skočit ze stage a vysekali se dřív, něž se vůbec odrazili. Všeho všudy bylo super hrát zase s hochy skoro po dvou a půl letech, co jsme se ani pořádně neviděli. Tento týden jsme strávili pár dní ve studiu, kde jsme dělali na nových písních, což bylo taky úžasné. Dnes máme poslední zkoušku před APMA's, které proběchnou 22.7. Nemůžu se dočkat. Jsem tak nadšený, že jsem spal jen 3 hodiny.

Pár videí pro představu, jak to na včerejším koncertě Sum 41 vypadalo:
Handle This
We're All To Blame
Walking Disaster
Mr. Amsterdam + Metallica covers
Still Waiting
Pieces
Fat Lip

První koncert Sum 41 již zítra + první video ze studia

18.7.2015

Sum 41 po více než dvou letech odehrají zítra svůj první koncert. Vzhledem k probíhajícím přípravám nového alba mají Sums na období červenec/srpen naplánované zatím jen 4 koncerty. Na těch by měl s největší pravděpodobností Derycka, Conea a Toma na bicí doprovázet Frank Zummo, který s Deryckem záčátkem července odehrál i 3 koncerty jako člen Deryckovy doprovodné kapely The Happiness Machines.

19. července - Chain Reaction - Anaheim, CA
22. července - Alternative Press Music Awards - Cleveland, OH
17. srpna - Festival Rock al Parque - Teusaquillo, Kolumbie
21. srpna - Expo Québec - Québec

Sum 41 také včera navíc na Pledgemusic.com vzeřejnili první video update ze studia. Pokud však nemáte ještě předobjednáno nové album jehož součástí je i AccessPass, který zpřístupní video v celé délce, musíte se spokojit jen s 10-ti sekundovou ukázkou.

Nové položky k předobjednávce alba

16.7.2015

Vzhledem k tomu, že většina limitovaných položek z předobjednávky nového alba, jako byly podepsané CD nebo podepsané plakáty, byla vyprodána během pár dní, rozhodli se Sum 41 u těchto předmětů jejich počet o několik desítek navýšit. Kromě toho přidali i několik dalších přemětů jako podepsané bubny použíté při nahrávání nebo podepsaná kytara z Deryckovy sbírky, ale tady se už pohybujeme v cenové kategorii několika desítek tísiců korun. Celou předobjednávku naleznete na Pledgemusic.com.

Nové album se blíží!

10.7.2015

Sice ještě není znám název nebo datum vydání, natož třeba vzhled obalu nebo track list, ale i přesto Sum 41 spustili na stránkách Pledgemusic.com předobjednávky nového alba! Kromě klasiky jako je digitální download, CD nebo třeba podepsaný Vinyl si fanoušci mohou k albu přiobjednat i spoustu dalších neskutečných věcí, jako třeba návštěvu nahrávacího studia, kytarovou lekci s Deryckem nebo 25-ti minutový hovor se Sum 41 přes Skype. Jde vidět, že fanoušci jsou po těchto raritách hladoví, protože mnoho položek z předobjednávky je již vyprodaných. Ke každé předobjednávce navíc všichni dostanou AccessPass, který zpřístupní zákulisní fotky a videa z nahávání nebo třeba i krátké ukázky nově vznikajících písní.

Zdá se, že celá předobjednávka je postavená na principu takzvaného crowdfundingu, podobně jako třeba Kickstarter. Jelikož jsou Sum 41 momentálně bez labelu, který by nahrávání a vydání alba zaplatil, zdá se to jako logický krok. Navíc asi nebude hrozit, že by hotové album čekalo na vydání jako to bylo u Screaming Bloody Murder, kdy Island Records pozdrželi vypuštění alba o téměř půl roku. Neváhejte tedy a předobjednávejte ;)

Deryck Whibley and The Happiness Machines po třetím koncertě

9.7.2015

Deryck a jeho Happiness Machines mají za sebou třetí a tím i poslední vystoupení. Deryck se po jeho skončení o těchto koncertech na facebooku trochu rozpovídal, takže překlad jeho zprávy si můžete přečíst níže:

Jsem teď v backstagei po našem třetím koncertě během šesti dní. Poprvé na pódiu po dvou a půl letech. Poprvé bez mé kapely, poprvé střízlivý. Zabralo mi to poslední rok a půl nabrat fyzické a psychické síly aby se to událo. Znovu se učit tolik věcí - jak zpívat, jak hrát na kytaru, jak chodit nebo dokonce jak stát déle než deset minut bez toho, aniž bych se v bolestech skácel k zemi. Tahle masivní nálož se zdála nezdolatelně den po dni na fyzioterapii. A teď jsem tady, na konci mého třetího koncertu. Mojí šatnou je teď toaleta. Jsem nemocný, nespal jsem pořádně devět dní, bolest krku mě ničí, ale jsem přesně tam, kde jsem chtěl být - doma. Nemohl bych být šťastnější. Dámy a pánové, jsem zpět. Díky, že jste byli součástí mého návratu.

Sum 41 něco kutí ve studiuDeryck má své zahřívací koncerty sice za sebou, ale kvapem se blíží koncerty kompletních Sum 41. Ti si do svého kalendáře přidali další vystoupení, které odehrají již za deset dní a to 19. července v Chain Reaction v Anaheimu. Jelikož se show odehraje ještě tři dny před Alternative Press Music Awards, bude to tím pádem pro Sum 41 vůbec první letošní vystoupení. Fanoušci se na něj očividně těší, jelikož byl koncert během dvou dní vyprodán.

Kromě toho Sum 41 před několika hodinami na Fcebooku prozradili, že na zítra chystají něco vzrušujícího a doplnili zprávu a následující foto. Můžeme se těšit na nový song nebo to bude z úplně jiného soudku? Snad nás hoši nebudou dlouho napínat.

Deryck Whibley and The Happiness Machines po druhém koncertě

6.7.2015

Deryck a The Happiness Machines včera odehráli v San Diegu svůj druhý koncert, na kterém zazněly téměř do puntíku stejné písně jako na pátečním vystoupení v Orange County. Jeden z návštěvníků celou včerejší show nahrál a zveřejnil na Youtube, takže si ji na dálku můžeme užít i my ostatní.

No Reason
Motivation + 88
Welcome to Hell
The Hell Song
Summer + Handle This
We're All To Blame
Walking Disaster
Angels with Dirty Faces + Sick of Everyone
Mr. Amsterdam + Metallica covers
Over My Head (Better off Dead) + In Too Deep
Still Waiting
King of Contradiction
Fat Lip

Náš včerejší příspěvek byl rovněž doplněn o několik dalších odkazů na videa z páteční show.

Deryck Whibley and The Happiness Machines po prvním koncertě

5.7.2015

Deryck a jeho dočasná kapela přátel The Happiness Machines má za sebou první vystoupení. Kromě původně oznámené sestavy se ke kapele na pár písní přidal i Mikey Way - basista rozpadnutých My Chemical Romance. Jeden z fanoušků se na fóru TNS.com s ostatními podělil i o odehraný setlist, na kterém se objevily i dlouho nehrané songy z alba Chuck jako No Reason a Angels with Dirty Faces, ale také více jak 12 let nehrané pecky z AKNF - Summer a Hndle This. Kompletní setlist níže doplněný i o několik odkazů na videa z Youtube atd. Dnes kapela vystupuje v San Diegu, v úterý má pak poslední koncert v Los Angeles.

The Happiness MachinesNo Reason
Motivation + 88
Welcome to Hell
The Hell Song
Summer
Handle This
We're All To Blame
Walking Disaster
Angels with Dirty Faces
Sick of Everyone
Mr. Amsterdam
medley
Over My Head (Better off Dead)
In Too Deep
Still Waiting
King of Contradiction
Fat Lip

Deryck Whibley and The Happiness Machines

30.6.2015

Již tento pátek startuje série tří zahřívacích koncertů, na kterých vystoupí po Deryckově boku několik jeho velmi dobrých přátel, s kterými bude hrát písně Sum 41. Fanoušci dokonce májí možnost na sum41.com hlasovat pro svých 10 nejoblíbenějších písní a na výběr jsou všechny písně od alba All killer No Filler až po Screaming Bloody Murder. Je tedy možné, že zazní i písně, které samotní Sum 41 moc často nehrají. Minulý týden také Deryck na Facebooku zveřejnil video, ve kterém na své koncerty fanoušky zve a také prozradil jména svých spoluhráčů. Těmi budou Devin Bronson, Mitchell Marlow a Frank Zummo, který již nějakou dobu se Sum 41 zkouší a stále není jasné, jestli v kapele nastálo zaujme pozici bubeníka.

Kromě toho také samotní Sum 41 ohlásili své další, již třetí letošní vystoupení. To odehrají 15. srpna v Kolumbijském hlavním městě Bogotá na Festival Rock al Parque. Pro Sum 41 to bude vůbec první vystoupení v Jižní Americe.

Deryck Whibley and The Happiness Machines

19.6.2015

Zahřívací koncertyJeště před tím, než se objeví na pódiu se Sum 41, si Deryck naplánoval začátkem července 3 "zahřívací koncerty" ve třech malých klubech tří kalifornských měst. Na stage s ním bude hrát několik jeho přátel, přičemž zazní hlavně písně Sum 41. Koncerty se budou konat konkrétně zde:

 

3. července - The Constellation Room at The Observatory - Orange County
5. července - The Casbah - San Diego
7. července - Lyric Theatre - Los Angeles

Sum 41 mají v plánu další koncert

17.6.2015

Po vystoupení na Alternative Press Music Awards, které Sum 41 odehrají 22. července v Clevelandu, mají hoši v plánu další koncert. Ten odehrají 21. srpna v kanadském Québecu v rámci Expo Québec. Více o akci se můžete dozvědět na expoquebec.com. Pokud tedy zvládáte francouzštinu ;)

S přibývajícími vystoupeními by se mohlo zdát, že se pomalu schyluje k nějakému většímu turné. Podle Deryckových slov tomu tak ale prozatím není: "Zatím to jsou jen jednotlivé koncerty. Zvažujeme ale i další možnosti. Stále se snažíme vymyslet, jaký bude náš další plán. Je tu několik rozdílných návrhů, o kterých jsme diskutovali, ale zároveň ještě musíme dodělat album, takže musíme brát v potaz všechno nacvičování, nahrávání atd. "

Kapela opět pohromadě

5.5.2015

Kapela opět pohromaděMinulý čtvrtek v noci přiletěla celá kapela do LA za Deryckem, kde budou nacvičovat a nahrávat nové songy. Se svým nadšením z příjezdu ostatních členů kapely se na facebooku Deryck podělil i s fanoušky: "Je to poprvé po dvou letech, co spolu hrajeme. Dnes se mi špatně usíná, jsem plný energie. Cítím se jako desetiletý kluk o Vánocích." V tom případě se asi ani nemůžeme divit tomu vánočnímu stromku na přiloženém snímku. První den si Sum 41 opakovali své starší písně a od druhého dne se pustili na ty nové.

 

 

Z archivu Sum 41 #8

23.4.2015

Deryck v 15-tiPo dlouhé době tu máme další fotku z Deryckova archivu. Komentář, který Deryck ke snímku přidal, je docela podobný jednomu z předešlých archivních příspěvků, ale i přesto určitě stojí za přečtení:

 

Tohle jsem já v roce 1995. Bylo mi tu 15 a hrál jsem v kapele Kaspir, což byla kapela, která se nakonec přetavila v Sum 41. Hráli jsme na místě zvaném Chameleon Cafe, což bylo takové malé fajn bistro, kde jsme se Stevem trávili čas, hrávali fotbálek a tak. Do té doby, než tady vlastník bistra začal nechávat kapely vystupovat, tu nic takového nebylo. Rychle se to tu změnilo na "Místo" pro místní punk rockové koncerty. Zkoušeli jsme v jedné ze zadních místností a když se nám podařilo podepsat smlouvu s vydavatelstvním, probíhala tu i velká část před-produkce pro All Killer No Filler. Bylo to parádní, že jsme podepsali s Island Records a ještě jsme bydleli u rodičů. Bylo to prostě místo, kam jsem mohl kdykoliv v noci zajít a psát songy jak dlouho jsem chtěl a jakkoli nahlas jsem chtěl. Jediný problém toho místa byl v tom, že to byl starý obchod a podle toho to tam i tak nějak vypadalo. Takže bych řekl, že i když jsme podepsali smlouvu, pořád jsme se vlastně nedostali z garáže.

 

 

Deryckův rozhovor pro Noisey

16.4.2015

Těžko tomu uvěřit, ale už je tomu rok, co se Deryck kvůli svému nezřízenému chlastání dostal s kolabujícími ledvinami a játry do nemocnice, kde pak strávil více než měsíc, z čeho první týden pobyl Deryck v kómatu. Před několika dny se Deryck v rozhovoru pro Noisey rozpovídal právě o své stále probíhající rekonvalescenci, která se z počátku neobešla bez komplikací jako vnitřního krvácení nebo svalové atrofie. Řeč v rozhovoru byla i o vznikajícím novém albu a o životě bez alkoholu. Překlad rozhovoru si můžete přečíst ZDE.

Už je v plánu první vystoupení!

31.3.2015

Sum 41 již mají naplánováno první letošní vystoupení. Zahrají 22. července v rámci Alternative Press Music Awards v Clevelandu. U příležitosti oznámení vystoupení řekl Deryck pro Alternative Press pár slov:

"Hraní živě je naším srdcem a duší. Je to příležitost spojit se tváří v tvář s našimi fanoušky a jsem rád, že můžeme sdílet náš první zážitek zpět na pódiu právě na APMAs. Taky je vzrušující být součástí akce a podpořit magazín, který jako první v Americe dal na obálku naše hnusné ksichty."

Na akci kromě Sum 41 zahrají i Weezer, Panic! At The Disco, All Time Low, New Found Glory, Simple Plan a mnoho dalších.

Cone pro Sum 41 France

24.3.2015

Cone minulý měsíc odpověděl na několik otázek od francouzského fanklubu Sum 41. Dotazy se točily především kolem nově vznikajícího alba, nových písní The Operation M.D., ale také nechyběly otázky ohledně Coneova otcovství. Interview v anglickém znění najdete na TNS.com. Náš překlad pak v sekci Články nebo lépe přímo ZDE.

Nová ukázka ze studia

20.3.2015

Deryck dnes zveřejnil nový krátký úryvek písně z nově vznikajícího alba. Ukázka sice není uplná novinka, protože podobný úryvek Deryck zveřejnil již loni v září, ale tehdy píseň zkoušel jen na kytaru. Tentokrát máme možnost slyšet i další nástroje a podle všeho se máme na co těšit.

Video #4 - 20. března

Z archivu Sum 41 #7

5.3.2015

Sum 41 na Warped TourPřed několika dny se s námi Sum 41 opět po delší době podělili o jedno archivní foto. Překlad zprávy, kterou k ní přidali čtěte níže:

Tahle fotka byla pořízena v roce 1999 na Vans Warped Tour, která byla vůbec první na které jsme kdy hráli. Byli jsme tak nabuzení, že budeme stát na stagei, a tak jsme sebou přitáhli trampolíny a další kupu blbostí - cokoliv co nám připadalo ujeté a nezvyklé. S trampolínama byla sranda ale bolely. Každodenní skákání z nich na tvrdé podium s těžkým Gibsonem Les Paul v rukách mě ničilo. Bolely mě záda a kolena, ale i tak jsme to takhle pár let každý večer provozovali. Očividně jsme tou dobou zápasili s rozpočtem, tak jsme popadli cokoli, co bylo levné a hodili to na podium, aby to vypadalo, že máme velkou produkci. Začínali jsme intrem, které jsme udělali aby znělo jako začátek basketbalového zápasu a my jsme byli jako úvodní formace. Při našem nástupu na podium jsme z trampolín smečovali do toho plastového basketbalového koše. Polovina obecenstva si myslela, že to je ta nejpitomější věc na světě a to byli i ti, kteří si mysleli, že nejsme dostatečně punk, ale o to tady šlo. Chtěli jsme oddělit opravdové fanoušky od fanoušků čehokoliv o čem si mysleli, že by mělo být cool. Nyní máme opravdové loajální fanoušky, kterým můžeme děkovat a dělit se s nimi o náš úspěch.

The Operation M.D. a jejich nový song

10.2.2015

Nový single The Operation M.D.Cone a jeho vedlejší projekt The Operation M.D. před pár týdny vydali svůj nový singl s názvem Shake Your Cage. Na Youtube můžete shlédnout i videoklip k tomuto songu, který byl vytvořen ze záběrů z filmu Christiane F z roku 1981. Kromě Conea a jeho parťáka Todda Morse na songu spolupracoval i bubeník kapely The Offspring Pete Parada.

 

Deryck také nedávno Toddovi a jeho dalšímu projektu Todsplanet ve studiu produkoval jeden song.

Z archivu Sum 41 #6

17.1.2015

Sum 41 v novináchPřed pár dny Deryck vytáhl z archivu jeden starší novinový článek o jedné jeho roztržce na pánských záchodcích, který doplnil svým pohledem na celou situaci:

Těsně před vydáním Does This Look Infected jsme hráli pár koncertů v několika malých propocených klubech po spojených státech a jedním z nich bylo i CBGB. Moc se mi ty koncerty nelíbily, protože se na ně nemohlo dostat hodně fanoušků. Většinou tam bylo plno lidí z nahrávací společnosti a od tisku, kteří mě nijak zvlášť nezajílmali. Před a po koncertě jsem dost pil a skončil v jednom nedalekém baru. Objevila se tam i v té době začínající Avril Lavigne a pařili jsme v typickém Sum 41 stylu. Později se mi podařilo se zamknout na záchodcích a nemohl jsem se dostat ven. Byl jsem totálně zaseknutý a tak trochu jsem začal vyšilovat. Zkoušel jsem i vykopnout dveře, ale nefungovalo to. Když se mi konečně podařilo dveře otevřít a vylézt ven, nějaký týpek si ze mě kvůli toho začal dělat srandu, tak jsem mu plivnul do tváře a strčil do něj. Můj tour manažer roztrhl zažínající bitku a pak nás odtamtud vyhodili. Ještě jsem pak na toho týpka venku čekal, ale když nevycházel, odešel jsem na hotel.

A pro doplnění i překlad přiloženého novinového článku:

Zpěvák Sum 41 Deryck Whibley byl 5. listopadu vyhozen z New Yorkského baru Lit poté, co plivnul do tváře naprosto neznámému muži. Podle svědků se Whibley dostal do potyčky s mužem, který se mu vysmíval po zpěvákově delší návštěvě pánských záchodků. Kapela byla na tahu s Avril Lavigne během noci, která začala v legendárním punkovém klubu CBGB, kde Sum hráli písně ze svého nového alba Does This Look Infected? Nezletilá Lavigne řekla, že to není poprvé, co se svými krajany takto flámuje. "Jednou jsme pařili až do desíti do rána." Bubeník Steve Jocz dodává: "Vždycky se máme skvěle, když jsme v New Yorku!"

Z archivu Sum 41 #5

9.1.2015

Cone poprvé v kapeleNyní se k archivnímu kousku z fotogalerie Sum 41 rozpovídal Cone. Není se čemu divit, když je hlavním akterém na fotce právě on. Překlad jeho vzpomínek níže:

 

Tahle fotka byla pořízena před vůbec prvním koncertem, který jsem se Sum 41 hrál. Byl konec roku 1998 a hráli jsme v malém klubu v Boltonu v provincii Ontario, kde nás sledovalo asi 15 lidí. Jejich basista v té době kapelu opustil, a tak se mě hoši zeptali, jestli bych mohl na pár koncertů za něj zaskočit. Brzo po tom jsem se ke kapele připojil natrvalo. Vypadá to, jako bych se snažil rychle naučit všechny songy z jejich setu... Ty blond vlasy vypadají docela cool.

 

 

 

Z archivu Sum 41 #3 a #4

3.1.2015

Poslední foceníMinulý týden Deryck vytáhl z archivu docela známou fotku, kterou alespoň doplnil zajímavým příběhem. Včera na nás na facebooku ale vytáhl opět pořádně silný kalibr. Překlady Deryckových vzpomínek čtěte níže:

Tohle je naše poslední fotka pro tisk naší nejznámější sestavy. Fotilo se to v jednom baru v Los Angeles jednoho teplého slunečného dne v roce 2004. Bylo to někdy v době, kdy jsme přestali dělat ta připitomělá focení, kde jsme byli zvyklí skákat všude okolo a dělat stupidní ksichty. Ne jen, že to bývalo extrémně vyčerpávající, ale výsledné fotky jsme pak nenáviděli. Jediná věc, kterou jsme vymysleli v této době, bylo jen si sednout, opít se a nechat se vyfotit. Tyhle časy byly parádní. Neměl jsem ani tušení, že by nás Dave mohl brzo po tomhle opustit.

 

 

 

Deryckova první elektrická kytaraSvou první elektrickou kytaru jsem měl ve svých 14-ti letech. Byla to Ibanez Guitars Roadstar II Series. Vzpomínám si, jak jsem se na ni učil hrát, zatímco jsem si pouště songy Guns N' Roses. V té době moje máma neměla peníze na to, aby mi elektrickou kytaru koupila, a tak se to skoro zdálo jako nedosažitelný sen jednu vlastnit. Hrál jsem proto biliár, basket nebo poker o peníze a vydělal jsem si dost na to, abych si kytaru koupil. Měl jsem ji pak roky, ale naneštěstí mi ji po koncertě v jednom klubu v Torontu ukradli.

 

 

 

 

 

 

Cone je otcem

1.1.2015

Do rodiny Sum 41 přibyl nový přírustek. 22. prosince 2014 se narodil Max Grey McCaslin - Coneův první syn. Gratulujeme. Pár fotek malého můžete najít na facebooku.

 

Starší novinky >>>