Sum 41 > Extra > Články > Deryckův rozhovor pro Noisey

Deryckův rozhovor pro Noisey

Deryck se v rozhovoru pro Noisey rozpovídal o své stále probíhající rekonvalescenci, o vznikajícím novém albu a o životě bez alkoholu.

(www.noisey.vice.com - 7. dubna 2015)

 

Jak se zotavuješ, jak se teď cítíš?

Stále mám problémy s chůzí, kvůli toho, jak dlouho jsem byl v nemocnici. Všechno se vyčerpalo, svaly, prostě všechno. Nemohl jsem chodit po hodně dlouhou dobu a pořád se učím chodit normálně. Dokroři říkají, že se rychle zlepšuju, ale mě to připadá dost pomalé. Umírám touhou být zase na pódiu. Nevím co mám se sebou dělat. Cítím se, jako bych byl připravený. Všechno teď dělám jen proto, abych se dostal zpět na scénu. Hudba je to jediné, na co jsem se zaměřil, od té doby, co jsem byl v nemocnici. Kolikrát se dívám zpět a přemýšlím, o kolik horší to se mnou mohlo být. Mohl jsem mít mnohem víc zdravotních problému, než mám. Játra jsou ale v pořádku. Všechno se vyplo dřív, než mohlo dojít k větším škodám. Vyjít z toho živý, bez cirhózy nebo potřeby transplantace. No prostě to mohlo být horší.

 

Co vím, tak první a nejduležitější věcí při odvykání od závislosti je přijetí.

Jo, to byla velká věc. Cítit se jako zasraný idiot a pak přijmout to, že to tak dál jít nemusí. Ale když jsi v tom, tak to nevnímáš jako problém. Pak ale začneš vidět, že... že to není dobré. Bylo tu hodně reakcí jako "tss, věděl jsem, že se něco takového stane" nebo "já to říkal." Já vím, že jsem byl až moc mladý na to, aby mi zkolabovala játra. Možná kdybych takhle chlastal 30 let, ale takhle jsem na to byl moc mladý.

 

V některých ohledech, co se týče tvé abstinence, jsi rád, že se to stalo?

Myslím, že k tomu došlo v pravou chvíli. Jsem rád, že k tomu došlo teď a ne třeba až by mi bylo 50, protože to by mé tělo už asi nezvládlo. Ale není dobré, že k tomu vůbec došlo. Nicméně se teď cítím lépe než kdy předtím - zdravější, v nejlepší formě, co jsem kdy byl. Cítím se mnohem produktivnější. No, produktivní jsem byl vždycky, ale to jsem byl jen profík v tom, být funkčním alkoholikem.

 

V jakém období tvého zotavování jsi začal psát hudbu?

Psal jsem hned v nemocnici. Zpíval, zapisoval si věci a tak. Když mi doktoři řekli, že to bude dlouhá rekonvalescence, jen jsem řekl: "Co tím myslíte? Letos musím mít venku nové album." Oni mi na to řekli, že nebudu moct na turné rok nebo spíš dva, ale já jim řekl, že jdu dělat album a pojedu na turné. Tomu se mi jen vysmáli. A kde jsme teď - v půlce nového alba.

 

Myslíš, že songy, které píšeš, odrážejí to, co se ti stalo?

Tak nějak. Nemůžeš si projít něčím takovým aniž by se to podepsalo na tvé práci. Myslím ale, že můj život se vždycky promítal do mé muziky. Je to o hledání cesty, jak mluvit o těhle věcech, aniž bych je zmiňoval přímo. Jako píšu jeden song co se jmenuje "Goddamn, I’m Dead Again." Mám asi dvě písně které jsou o tom co se mi stalo, ale nebude to jenom o tom. Zeptejte se kohokoliv, kdo píše písně a to jsou ti nejhorší lidé, kterých se můžete ptát, co songem mysleli. Řekl bych, že 80 procent mého dne zaberou fyzioterapie a zbytek píšu a nahrávám.

 

Tohle je jako tvá druhá šance

Jo, to je! Děje se teď tolik vzrušujících věcí. Tolik věcí je pro mě nových. Nikdy jsem nic nedělal střízlivý. Byl jsem těžký ochlasta od mých 17-ti a na turné jsem pil bez přestávky. Teď je tu celý svět a spousta věcí, u kterých si uvědomuju, že jsem je nikdy nedělal. Neřekl bych, že jsem někdy o něco kvůli pití přišel. Jen to až do teď byl dáno stranou.

 

Máš z něčeho obavy až budete zpět na turné?

(dlouhá pauza) Nějaké obavy mám. Ne tak ani kvůli alkoholu, ale doufám, že má stabilita v nohách bude tou dobou už v pořádku. Prostě jen nechci spadnout. Zatím ale nemám zdání. Netuším, jaké to bude. To se dozvím, až budeme venku na šňůře, ale mohla by to být ta nejlepší věc, co jsem kdy zažil. Kdybych mohl být na turné už teď, tak bychom už byli. Děláme na tom. Kdyby tu bylo pódium, tak na něm hraju.

 

 

(překlad kufač - 16. dubna 2015)