Sum 41 > Starší Novinky

Starší novinky

< 2020 > < 2019 > < 2018 > < 2017 > < 2016 > < 2015 > < 2014 > < 2013 >

< 2012 > < 2011 > < 2010 > < 2009 > < 2008 > < 2007 > < 2006 > < 2005 >

Trička

12.12.2010

Oficiální tričkaMožná jste si všimli, že dlouhou dobu obsahoval oficiální obchod na sum41.com naprosto neaktuální zboží. Nyní konečně došlo ke změně a v oficiálním shopu si můžete koupit trička, která Sum 41 prodávali na letošním turné. Pro evropské fanoušky je oficiální merch dostupnější také díky spuštění britské pobočky, která rozesílá zboží po celém světě. Americká sice také prodává celostvětově, ale Británie je přecijen mnohem blíže. Oba obchody rovněž nabízejí trochu rozdílné zboží, takže si už stačí jen vybrat.

Britský obchod
Americký obchod

- komentovat -

Ještě pár videí z Eastpak

10.12.2010

Pořadatelé Eastpak Antidote Tour dali dohromady ještě jedno video obsahující i krátké interview se Sum 41. Také zde je ještě jedno starší video, které tak trochu představuje všechny kapely, které na tour hrály.

EASTPAK presents: The Antidote Tour 2010 in Düsseldorf feat. Sum 41
EASTPAK presents: Interviews with Sum 41, The Black Pacific, Veara and The Riverboat Gamblers

- komentovat -

Narážka na Sum 41 v seriálu Family Guy

9.12.2010

V jedné z nedávných epizod známého amerického animovaného seriálu "Family Guy" (u nás seriál vysílala Prima-Cool pod názvem Griffinovi) se objevila menší narážka na naše oblíbence ze Sum 41. Slovo o nich padlo ve speciální epizodě "It's a trap," která paroduje šestou epizodu Hvezdných Válek - Návrat Jediho. A o co vlastně šlo? Menší záměna s Blink-182 a manželství s Avril. Díky TNS.com se na zmíněný úryvek můžete sami podívat na Youtube.

Pro všechny případy ještě překlad konverzace:
Quagmire: "Nejsem si jistý. Vypadá to, že mě považují za jakéhosi boha."
Peter: "A myslí si, že jsem Sum 41. All the small things..."
Chris: "To jsou Blink-182. Sum 41 je ta skupina, co si vzala Avril Lavigne."

- komentovat -

Eastpak Update 10

6.12.2010

Sum 41 mají sice Eastpak Antidote Tour už za sebou, ale jeden poslední update na youtube ještě poslali. V desátém updatu tak můžeme vidět, jaké problémy doprovázely odlet na poslední koncert do Polska, kam Deryck a Tom málem ani nedorazili.

Eastpak Update 10 - Beer and Missed Flight to Poland!

- komentovat -

The Operation M.D. re-release

1.12.2010

Nový obal alba The Operation M.D.Coneův vedlejší projekt The Operation M.D. znovu vydává své poslední album "Birds + Bee Stings." Album šlo celosvětově do prodeje již v červnu, kdy ale bylo vydáno pouze digitální cestou. Nyní však v Kanadě vychází i v podobě hmatatelného CD a s novým obalem.

Operation mají rovněž naplánovaný jedn koncert v Torontu, který odehrají 21. prosince na vánoční akci rádia 102.1 The Edge.

 

- komentovat -

Eastpak Update 8 a 9

29.11.2010

Po menší odmlce tu pro vás máme hned 2 updaty z Eastpak Antidote Tour, která se již pomalu blíží ke svému konci. V osmém updatu se Sum 41 opět nacházejí na trajektu, tentokrát na cestě ze Švédska do Finska. Nudu Stevo zahání u karaoke... V devátém updatu pak jedna pochroumaná německá fanynka vyhrožuje, že zavolá na Sum 41 policii, pokud okmažitě neukončí koncert. Prý je příliš "šílený."

Eastpak Update 8 - An Overnight Boat Cruise!
Eastpak Update 9 - Police, Fire, Ambulance!

Jedním updatem se pochlubili i pořadatelé Eastpak Antidote Tour - The Antidote Tour 2010 arrives in Milan!

- komentovat -

Sum 41 Hattrick aneb vídeňská zastávka Eastpak Antidote Tour

24.11.2010

Sum 41 ve vídeńském GasometeruPo návštěvě vídeňského Give it a Name festivalu, kde letos v dubnu vystoupili vedle dalších kapel i Sum 41, a jednoho ze dvou zářiových koncertů Sum 41 v Praze jsem již dalšímu koncertu ve Vídni, kde byla naplánovaná jedna zastávka Eastpak Antidote Tour, nevěnoval příliš velkou pozornost. Poté co mi ale Petr "Petronius" sdělil, že nám, jakožto tvůrcům českého fan webu, zařídí Deryckův bratranec a zároveň asistent Sum 41 Matt Whibley vstup zdarma, mé myšlenky se i s vidinou teoretického setkání s členy kapely rázem o 180° otočily...

Pokračování v Extra > Články > Sum 41 Hattrick...

- komentovat -

Eastpak Update 7

20.11.2010

Sedmý update z Eastpak Antidote Tour se především zaměřuje na techniky Dana Moyse, jenž má na starosti bící a se Sums spolupracuje už přes 10 let, a Briana Diaze, který má na starosti kytary a se Sum 41 pracuje pouhé 3 týdny. Za tu dobu již poznal, jaké to je pozřít během chvíle celý obsah jedné láhve majonézy.

Eastpak Update 7 - A whole jar of mayonnaise?

- komentovat -

Eastpak Update 6

15.11.2010

V šestém updatu z Eastpak Antidote Tour nám Stevo a Tom dokazují, že nejsou jen ti ožralí blázni, kteří si pro srandu narvou notebook do kalhot, ale že jsou i kulturně zaměření lidé, kteří si před koncertem ve francouzském Lyonu projdou místní památky. Každopádně cejch šílenců si tímhletím jen tak neodpářou.

Eastpak Update 6 - We get cultured!

- komentovat -

Eastpak Update 5

11.11.2010

Pokud se vám líbil předešlý update z Eastpak Antidote Tour, nejspíše vás nazklame ani tento. Sum 41 se totiž před živým interview v rádiu značně posilnili alkoholem a Stevo se dokonce svlékl do půl těla. Jediné štěstí je, že nešlo o rozhovor v televizním přenosu.
Eastpak Update 5 - A live radio interview goes bad

Sum 41 také na svůj facebook umístili nové fotky z turné a to jak z října tak i z listopadu. Sums si rovněž po skončení Eastpak Antidote Tour přidali v Evropě ještě jedno vystoupení a to 2. 12. ve Varšavě v Polsku.

- komentovat -

Eastpak Update 4

8.11.2010

Ve čtvrtém updatu z Eastpak Antidote Tour můžeme vidět Stvea, který se rozhodl posilovat. Jako činky mu však posloužily láhve vodky a Jacka Danielse a při každém zvednutí se z láhve napil. Poté se Sum 41 z Velké Británie vydávají trajektem do Francie a cesta nebyla vůbec klidná.

Eastpak Update 4 - The Sea in Angry!

- komentovat -

Střípky zajímavostí

5.11.2010

Sum 41 v nedávném interview sdělili pár zajímavých informací o své nové desce, ale i o starší hudební tvorbě:

Nová deska je podle Derycka hodně živá a na koncertech po vadání alba se nejspíš dočkáme hodně nových songů. Prvního singlu z alba se nejspíše dočkáme ale až po Novém roce.

Pokud vás znepokojovalo ve studio updatech velké množství piána, můžete se částečně uklidnit. Na albu sice piáno bude ale nebude ho mnoho. Ve skutečnosti písně, které obsahovaly velké množství piána se na album nedostaly. Mezi nimi napříkald i balada obsahující pouze piáno a zpěv.

Určitě jste si také všimli zmizení Gila Nortona, který zpočátku desku produkoval. "Začínali jsme s ním, ale pak jsme se dostali do bodu, kdy jsme si uvědomili, že máme odlišné pohledy na proces nahrávání. Na konci dne jsme pak cítili, že by bylo lepší kdybychom si to dělali po našem," říká Deryck. Svůj názor přidal i Stevo: "O bicích partech se mnou mluvil způsobem, kterému jsme příliš nerozuměl a nevěděl jsem, co po mě chce, zatímco s Deryckem takový problém vůbec nemám." Desku tak nakonec produkoval opět Deryck, podobně jako tomu bylo u předešlé desky Underclass Hero.

Z období alba Underclass Hero pochází také dlouho slibovaný a stále nevydaný song, který napsal a nazpíval Cone. Podle Conea však song není moc dobrý a tak pořád není dokončený. Bylo sice v plánu ho dát volně ke stažení, podle Stevea by byl ale i zdarma pořád příliš drahý.

Padla i otázka ohledně alternativní verze songu Makes No Difference, která se objevila na loňském resp. předloňském best of albu. Tato alternativní verze vškak nebyla nahrána pro výběrovku, ale už na album All Killer no Filler. Label chtěl dát song na album, protože Half hour of Power bylo jen EP a z Makes No Difference měl být singl.

- komentovat -

ATP! Video Feature: Sum 41

4.11.2010

Ještě než Sum 41 vystoupili v Londýně na 2010 Eastpak Antidote Tour, zastihl je hudební portál Alter The Press (ATP), aby udělali rozhovor k nadcházejícímu albu Screamy Bloody Murder, vyjádřili se k předchozím zážitkům z Velké Británie atd.

ATP také pořídili video z koncertu Sum 41, zahrnující i nový song Scumfuck a In Too Deep.

- komentovat -

Eastpak Update 3

3.11.2010

Opilý Stevo, snaha dostat se do uzamčené budovy rádia, kde mělo proběhnout interview a zkouška vyřešit problémy na sum41.com. To vše přináší třetí update z Eastpak Antidote Tour. Naštěstí vše probíhá v různém časovém období.

Eastpak Update 3 - Stevo gets wasted in Scotland!

- komentovat -

Skumfuk - text a překlad

2.11.2010

Na web je přidán text a překlad songu Skumfuk a All Messed Up. Budu se snažit přeložit další songy, jak bude čas.

Eastpak Update 2

31.10.2010

Sum 41 mají za sebou z Eastpak Antidote Tour 3 koncerty a jak bylo před tour slíbeno, tak se i stalo. Sum 41 zařadili do svého setlistu něco z nové tvorby a to nedávno zveřejněný Skumfuk. Ten byl údajně také profesionálně nafilmován, takže je možné, že bychom se mohli brzo dočkat jeho profesionálního záznamu. Do setlistu se prakticky po pěti letech vrátila i píseň No Reason. Zazněla sice zatím jen na koncertě v Southamptonu, ale je pravděpodobné, že ji návštěvníci uslyší i na některých dalších koncertech. Kromě toho všeho tu máme i druhý video update, kde nám například Stevo ukazuje svá zranění způsobená bubnováním.

Eastpak Update 2 - The new tour manager goes Crazy!

- komentovat -

Jak jsem se setkal se Sum 41 na Vans Warped Tour 2010

29.10.2010

Warped Tour 2010Po více než třech měsících přináším konečně slíbený report z mého setkání se Sum 41 na Vans Warped Tour 2010 ve městě Columbia v Marylandu. Obrázek vpravo je poděkování kapely webu Sum41.cz, které napsal Stevo a podepsali i ostaní členové. Stevo pravděpodobně zadal přes nějaký internetový překladač "Thanks!!! You rock!" a i když to v češtině moc smysl nedává, význam je jasný. Pro náš web je to obrovské ocenění a důkaz toho, že práce na něm má smysl.

Celý článek naleznete na:

Extra > Články > Jak jsem se setkal se Sum 41 na Vans Warped Tour 2010

- komentovat -

Eastpak Update 1

27.10.2010

Eastpak Antidote Tour začíná sice až dnes večer, Sum 41 pro nás ale už mají první update. Hlavním tématem je rozloučení s již bývalým tour manažerem Chrisem Hollandem, který v této pozici vydržel od června do září letošního roku. Nový tour manažer Ivan musí hned v úvodu řešit první problém - ztratil se Brown Tom...

Eastpak Update 1 - A new tour manager!?

- komentovat -

Organ Thieves a jejich EP

23.10.2010

Vzpomínáte si ještě na Davea Brownsounda, který v Sum 41 působil jako kytarista do roku 2006? Jestli jste zapomněli, styďte se. Jestli vůbec netušíte, kdo to Brownsound je, styďtě se dvojnásobně! Dave si po svém odchodu od Sum 41 založil kapelu Brown Brigade. Ta je však již přes rok ve stádiu nečinnosti a tak Dave již nějakou dobu působí jako kytarista v kapele Organ Thieves, která nyní dala volně ke stažení své pětipísňové EP God's Favourite Sons a nyní připravuje své první dlouhohrající album. EP si můžete stáhnout na jejich oficiálním webu theorganthieves.com.

- komentovat -

The Eastpak Antidote Tour

17.10.2010

Již za 10 dní startuje v Evropě The Eastpak Antidote Tour, na které se Sum 41 představí jako headlineři. K příležitosti blížící letošní již třetí návštěvy Evropy, Sums zveřejnili na své oficiální stránce krátký blog:

Eastpak Antidote Tour36 dní
28 koncertů
13 zemí
8 dní volna (8 zničených hotelových pokojů)

14000 kilometrů cestování
6 jízd trajektem
4 lety

4 kapely
1 úžasná rocková show

Jsme neuvěřitelně natěšení, že budeme na letošní Eastpak Antidote Tour headlinery. Navštívíme mnoho měst, ve kterých jsme nikdy předtím nehráli. Na mnoha koncertech je již vyprodáno, takže nezapomeňte si lístky zajistit včas.

Podrobný rozpis koncertů najdete v tour sekci na sum41.com.

- komentovat -

Příběh opilého řidiče

9.10.2010

Na začátku letošní Warped Tour se Sum 41 přihodila nemilá příhoda s řidičem svého tour busu. Deryck se o příběh podělil se serverem Rocknrolltales.com:

Deryck a šílený řidičToto léto jsme byli zrovna na Warped Tour a tohle se stalo druhý den na turné. Na Warped Tour hrajete odpoledne a tak vstáváte i dřív než byste vstávali na regulérním turné a poté, co odehrajete, už jen odpočíváte a někdy se stane, že už v osm večer spíte. To se taky stalo v ten den a vzhůru jsem byl už ve tři hodiny ráno. Byl jsem vzhůru jako jediný a tak jsem v přední části autobusu sledoval film. Všiml jsem si, že řidič je úplně mimo. Věci lítaly ze skříní, láhve padaly ze stolů. Každou chvíli jsme přejíždělo po samém okraji dálnice. Říkal jsem si co to kurva ten chlap dělá? Kolem šesté hodiny ranní, poté, co už hodiny byl takhle mimo, jsem usoudil, že se něco děje a že s tím chlapem není něco v pořádku. Začal jsem se dívat přes přední okno tak, aby mě řidič neviděl. Řidič dělal divné pohyby a já jsem začínal být čím dál víc nervózní. Blížili jsme se ke konci cesty. Byla tam křižovatka tvaru T. Mohli jsme jet buď vlevo nebo vpravo, ale nemohli jsme pokračovat rovně. Byly tam všude značky, které na to upozorňovaly. Pak tam byla značka STOP a já si říkal, že k ní jedeme docela rychle. Říkal jsem si že tohle bude tvrdé zastavení. Řidič by musel na brzdy pořádně šlápnout. Byli jsme od ní 20 stop, pak 10 a já si uvědomil, že u té značky nezastaví. Řidič projel křižovatku, projel konec silnice a pak teprve brzdil. Skončili jsme v poli. Přiběhl jsem dopředu a vyhodil jsem ho od volantu. Byl totálně opilý. U nohou se mu válela prázdná láhev skotské. Řidič byl tak mimo, že nemohl ani mluvit. Podařilo se mi zastavit autobus až uprostřed toho pole. V tu chlíli byli vzhůru už všichni a bylo pak těžke všechny udržet aby ho nezabili. Okamžite jsme toho chlapa vyhodili a museli jsme si počkat na nového řidiče. A to byl celý příběh. Bylo to šílené.

- komentovat -

Registrace na forum sum41.cz opět možná

1.10.2010

Konečně se podařilo odstranit problém s registrací na forum sum41.cz. Pokud se problém opět vyskytne, jeho odstranění by už mělo být jen otázkou vteřin. Díky za trpělivost.

- komentovat -

EASTPAK Antidote Tour Promo

30.9.2010

Eastpak Antidote TourSum 41 ve videu na youtube lákají na Eastpak Antidote Tour, na které se představí jako headlineři a na které by měli také představit některý z nových songů. Spolu se Sums na tour zahrají i kapely The Black Pacific, Riverboat Gamblers a Veara. Tour startuje 27. října ve Velké Británii v Norwichi. Další info včetně všech zastávek turné naleznete na eastpakantidotetour.com. Výše zmíněné video pak najdete ZDE.

- komentovat -

European Update #6

20.9.2010

Jeden video update by byl přecijen na tři koncerty v Rusku trochu málo, a tak nám Sum 41 přinášejí ještě druhý. V Moskvě opět přicházejí problémy s dopravou a na letišti v Jekatěrinburgu vítá hochy z The Sums nemalá skupinka fanoušků.

European Update 6 - Russia 2.0

- komentovat -

Střípky informací o novém albu

16.9.2010

Během uplynulých týdnů se ve světě internetu objevovaly střípky informací týkajících se nového alba "Screaming Blody Murder". Pojďme si je tak trochu shrnout:

SBMAlbum mělo být původně vydáno již koncem letošního léta. Kvůli zpoždění nahrávání se však label rozhodl vydání odložit až na zimu a to nejspíše až na únor 2011. Prvního oficiálního singlu z tohoto alba bychom se ale mohli dočkat už v prosinci. Adepti na singl nesou názvy "Blood In My Eyes" a "Screaming Bloody Murder." K titulnímu songu dokonce napsal a nahrával některé kytarové party i Tom. Některý z nových songů se k nám však možná dostane ještě dříve. Podle Toma je možné, že na nadcházející evropské Eastpack Antidote Tour Sum 41 zahrají něco z nové tvorby. Prvděpodobně to však bude "Scumfuck", jehož narychlo zmixovaná verze před nějakou dobou unikla. Řádně mixovanou a masterovanou verzi uslyšíme až na albu. Sum 41 také přemýšleli o zahrání jednoho z výše zmíněných adeptů na singl. Dále je ještě ve hře 12-minutový song, který Sum 41 slíbili dát volně ke stažení na svůj oficiální web. Tom o songu alespoň prozradil, že se skládá ze tří písní, kde prostřední z nich nese název Jessica Kill. Poslední informace se týká triček, která Sum 41 začali prodávat na turné. Naznačuje potisk s názvem alba, že takto nějak bude vypadat i její obal? A neuškodí ještě připomenout stokrát omílaný fakt, že nové album bude tvrdší, temnější a agresivnější než předešlá alba Sum 41 a svou koncepcí bude tak torchu připomínat song We're All To Blame ve smyslu kombinace pomalých s tvrdými a rychlými pasážemi.

Na závěr ještě krátké video, ve kterém jeho tvůrce shrnul většinu nových věcí z updatů ze studia i z jiných videí. Sledujte Zde.

Každopádně uvedené informace neberte jako stoprocentní pravdu. Jsou to pouze střípky, ze kterých se nakonec může poskládat úplně jiný obraz.

- komentovat -

European Update #5

15.9.2010

Sum 41 si letos v rámci evropských tour naplánovali i 3 zastávky v Rusku. První byla v Petrohradu, kde si spolu se Sums na pódiu zaskákaly na song Underclass hero i čtyři roztleskávačky, což tak trochu odkazuje na videoklip k této písni. Při cestě do Moskvy půlnočním vlakem však nastává problém - není dostatek lístků. Tom však tuto situaci řeší velmi vynalézavým způsobem.

European Update 5 - St. Petersburg Russia and the Midnight Train!

- komentovat -

European Update #4 - Praha

12.9.2010

Sum 41 v LMBTak, jako dostala Praha svou vlastní sekci fotek na oficiálním facebooku Sum 41, tak dostaly pražské koncerty nyní i svůj vlastní videoupdate. Ten osvětluje rovněž mnoho nejasností druhého pražského koncertu jako například proč bylo čekání na přídavek tak dlouhé (Deryck si musel kvůli zraněným zádům odpočinout trochu déle) nebo jestli Cone mezi fanoušky skočil nebo nešťastně spadl (skočil).

European Update 4 - Czech it out!

- komentovat -

Sum 41 v Praze očima jiných

11.9.2010

Pražské koncerty samozřejmě nemohly uniknout ani několika českým hudebním serverům, které rovněž připravily své reporty a fotogalerie. Několik úžasných fotek pořídili taky samotní Sum 41, kteří je umístili na svůj facebook do samostatné sekce Prague September 2010, což se letos ještě žádnému evropskému městu nepoštěstilo :)

facebook.com - Sum 41 official
t-music.cz - foto1, report+foto2
musicserver.cz - report, foto

Pokud byste narazili na nějaký další report nebo fotogalerii na některém jiném českém hudebním serveru, nezapomeňte se o tom zmínit v komentářích na fóru.

- komentovat -

Pražský koncert Sum 41 očima sum41.cz

9.9.2010

Sum 41 v LMBSum 41 konečně navštívili hlavní město naši rodné země. Stalo se tak historicky poprvé a to hned ve dvojité dávce. Do paměti návštěvníků se však koncerty nezapíšou jen tím, že to bylo poprvé, ale hlavně tím, jaké problémy pražské koncerty provázely. Nejprve to byla změna termínů z původně plánovaného června, kdy se zranil bubeník Stevo, následné ohrožení i zářiových termínů, kvůli Deryckovu obnovenému zranění zad a nakonec ještě přemístění obou koncertů z klubu Roxy do Lucerna Music Baru. Všechny nesnáze byly nakonec překonány a fanoušci mohli 7. a 8. září přivítat Sum 41 v Praze.

Události z koncertu 8. září jsem se rozhodl shrnout v menším Reportu.

- komentovat -

European Update #3

8.9.2010

Stevo hledá "svého" ztraceného německého ovčáka. Najít ho na soutěži těchto psů bude ale hodně složité. Sum 41 nám také představují veterána Dana Moyse, který působí na tour u Sums jako technik bicích už někdy od roku 2001. Taky se podíváme na koncert v Itálii.

European Update 3 - A German, German Shepard Dog Show

- komentovat -

European Update #2

5.9.2010

Druhý videoupdate je tentokrát sestříhaný z pobytu Sum 41 v Itálii, Belgii a Francii, oslavy Coneových třicátých narozenin a nepovedených pokusů při nahrávání reklam na nadcházející Eastpak Antidote Tour.

European Update 2

- komentovat -

European Update #1

3.9.2010

Podobně, jako tomu bylo v případě Warped Tour, tak i nyní, se začínajícím turné evropským, začínají Sums posílat na youtube své videoupdaty. První pochází ze Švýcarska, kde Sum 41 zahráli 31. srpna.

European Update 1 - Sweetzerland

- komentovat -

Koncerty Sum 41 se přesouvají z Roxy do Lucerna Music Baru

2.9.2010

Pražské koncerty SUM 41 se navždy zařadí do historie hudebních akcí v ČR a do paměti hudebních fandů neuvěřitelnou shodou okolností, která zavdává důvod k domněnkám, že jejich konání se snad snažila zabránit nějaká vyšší moc... Po přeložení z původních červnových termínů (z důvodu zranění bubeníka SUM 41) na nové termíny 7. a 8. září vyvstala dnes, 1. září, další, jen těžko pochopitelná komplikace - v klubu ROXY, který prošel v letních měsících poměrně náročnou rekonstrukcí, došlo nečekaně k chybnému zadání výroby důležitého zařízení, jehož absence znemožňuje otevření prostoru pro veřejnost. Tato závada je bohužel natolik komplikovaná, že nemůže být odstraněna do plánovaného termínu konání obou koncertů SUM 41. Naštěstí pro kapelu, pořadatele, ale zejména všechny držitele vstupenek, zachránil situaci jiný pražský klub, LUCERNA MUSIC BAR, který promptně změnil programový plán a umožnil přesunutí obou koncertů do svých prostor !!!

Shrnutí :
- oba koncerty SUM 41 se uskuteční v termínech 7. a 8. září v pražském Lucerna Music Baru.
- Lucerna Music Bar se nachází v pasáži Lucerna, mezi ulicemi Vodičkova a Štěpánská v Praze 1, v pěší vzdálenosti od Hlavního nádraží a od stanic metra Můstek a Muzeum.
- všechny vstupenky na 1. 6. platí na koncert 7. září, vstupenky na 2. 6. platí na koncert 8. září.
- klub bude v oba dny otevřen pro veřejnost v 19:30, hosté FROM OUR HANDS zahájí své vystoupení ve 20:15, SUM 41 budou hrát vždy cca od 21:15, v úterý i středu bude kolem 23h konec.
- na místě není možno se zdržovat déle než hodinu před otevřením klubu, nechoďte tedy prosím na místo zbytečně brzy.
- oba koncerty jsou vyprodány, na místě již žádné vstupenky nebudou k dispozici
- kapacita klubu je dostačující, všichni držitelé vstupenek se bez problémů na koncert dostanou
- v klubu je možno po celou dobu akce zakoupit občerstvení
- v klubu se nachází šatna, kde je možno uložit si po celou dobu otevření klubu svršky a zavazadla
- na koncert je povoleno donést si fotografické přístroje, s vyjímkou profesionální techniky a přídavných objektivů

- komentovat -

Evropské turné Sum 41 se NEruší

31.8.2010

Zní to až neuvěřitelně, ale nechybělo málo a evropské turné Sum 41 bylo zrušeno. V případě pražských koncertů by se jednalo dokonce již o druhé zrušení. Více v překladu zprávy ze sum41.com:

Po útoku v Japonsku před několika týdny podstoupil Deryck fyzioterapii a každý den se vídal se čtyřmi různými doktory. Deryck má zraněné 2 ploténky - jednu v zádech a jednu v oblasti krční páteře. Rovněž má zlomená 2 žebra. Doktoři mu sdělili aby koncerty zrušil, zůstal doma a odpočíval. Navzdory jejich instrukcím se Deryck rozhodl koncerty nezrušit a vyprodané evropské turné se uskuteční. Turné začíná dnes ve Švýcarsku a kapela se těší, že bude opět hrát. "Možná nebudu stoprocentní, ale dám do toho všechno."

- komentovat -

Nové album nejspíš až příští rok

30.8.2010

Nové album Sum 41 s již potvrzeným názvem Screaming Bloody Murder mnozí fanoušci očekávali toto léto. Ti méně optimističtější odhadovali datum vydání na podzim. Bohužel, pravdu nebudou mít ani jedni. Cone před nedávnem v jednom rozhovoru sdělil, že nové album vyjde nejspíše koncem letošního nebo až začátkem příštího roku. Jinde pak Cone uvedl, že jako nejpravděpodobnější období vydání alba bude únor 2011. Tato nemilá zpráva má alespoň jedno pozitivum. Je velmi pravděpodobné, že se Sums příští rok opět vrátí do Evropy s tour k novému albu a s tím je spojená i možnost jejich opětovné návštěvy ČR nebo naších blízkých sousedů.

Interview part 1
Interview part 2

- komentovat -

Neoficiální videoklip k songu Scumfuck

23.8.2010

Ze Scumfuck videaNestává se moc často, že by kapely točily videoklipy k nesinglovým písním. Sum 41 to udělali a vlastně zároveň i neudělali. Videoklip k nedávno vypuštěnému songu Scumfuck sice udělali, ale použili k tomu záběry z Warped Tour a japonského Summer Sonicu. Video je tak spíš jen sestřihem toho nejlepšího z letošní letní tour než propagačním materiálem k novému albu. Jak vidíte, v názvu nového songu vznikají nesrovnalosti. Podle Sums se jemenuje Skumfuk.

Sum 41 Skumfuk - Unofficial Music Video - Summer Tour 2010 Highlights

- komentovat -

Název nového singlu?

16.8.2010

Mnozí se mylně domnívají, že prvním singlem z nového alba Screaming Bloody Murder, které by mělo vyjít tento podzim, je nedávno zveřejněný song Scumfuck. Ve skutečnosti Sum 41 nový singl ještě nevybrali. Údajně se však rozhodují mezi songy, které nesou názvy Blood in my Eyes a Screaming Bloody Murder. Oba názvy písní potvrdili Steve s Conem v tomto rozhovoru.

Podle jedné uživatelky TNS.com fóra, která měla možnost oba zmíněné adepty na první singl slyšet, jsou songy dlouhé asi 3:20 - 3:50, obsahují tvrdé rirfy, rychlé bicí s dvojitým kopákem, melodické kytary a také piáno. Vokály stylem připomínají mix z Chucka a Underclass Hero.

- komentovat -

Sum 41 ruší zbytek Warped Tour

12.8.2010

Zpráva ze Sum41.com o zrušení zbývajících koncertů na Warped Tour:

Sum 41 jsou nuceni zrušit svůj návrat na Vans Warped Tour. Kapela byla mezi fanoušky nejoblíbenější, odehrála přes 20 vystoupení během sedmi týdenní tour po městech USA a Kanady. Kapela si odskočila do Japonska odehrát festival Summer Sonic a tento týden se očekával návrat na Warped Tour. Bohužel zpěvák Deryck Whibley byl napaden v náhodném nevyprovokovaném incidentu minulou úterní noc v Japonsku což způsobilo obnovené zranění zad, které utrpěl v roce 2007. Po vyhledání lékařského ošetření se Deryck a ostatní spoluhráči Steve Jocz, Cone McCaslin a Tom Thacker rozhodli v Osace a Tokiu zahrát.

Whibleyho stav se nezlepšil. S vědomím, že nejsou schopni předvést svou typickou energickou show se Sum 41 rozhodli udělat těžké rozhodnutí a udělat si přestávku, která je nutná pro Deryckovu rehabilitaci vyhřezlé ploténky.

"Být částí Warped Tour toto léto pro nás znamenalo mnoho. Nebyli jsme na turné po 2 roky a kapely, fanoušci a celá posádka Warped Tour byli úžasní," Říká bubeník Steve Jocz. "Těšili jsme se, že se vrátíme zpět před naše fanoušky a jsme tak velmi zklamaní, že můsíme zbytek tour zrušit. Víme, že by to bylo pro fanoušky frustrující, kdybychom tomu nemohli dát všechno. Deryck dělá všechno pro to, aby se dal do kupy a my tu jsme pro něj."

Sum 41 nezahrají na těchto místech:

11. 8. 2010 – Pomona, CA
12. 8. 2010 – Marysville, CA
13. 8. 2010 – Boise, ID
14. 8. 2010 – Quincy, WA
15. 8. 2010 – Portland, OR

Kapela bude zpět na turné na konci srpna, kdy vyrážejí do Evropy.

Kromě této zprávy Sum 41 také vypustili nový Tour update, ve kterém se můžeme podívat jak to v Japonsku vypadalo. Součástí je i Deryck v nemocnici, Deryckův japonský dvojník a zvracející Stevo.
#15 - Deryck hurts his back in Japan!!

- komentovat -

Sum 41 míří do Evropy

11.8.2010

Sum 41 již mají nějakou dobu naplánováno několik koncertů v Evropě v první polovině září včetně dvou koncertů v Praze. Na pořádné evropské turné to bylo ale poněkud málo koncertů, a tak si Sums naplánovali od konce října do začáktu prosince dalších 27 vystoupení. Kompletní evropské turné tak vypadá následovně:

Cone na Warped Tour31.8. 2010 - Lausanne, Švýcarsko
2. 9. 2010 - Paříž, Francie
3. 9. 2010 - Stekene, Belgie
4. 9. 2010 - Bologna, Itálie
6. 9. 2010 - Norimberk, Německo
7. 9. 2010 - Praha, Česká Republika
8. 9. 2010 - Praha, Česká Republika

10.9. 2010 - Petrohrad, Rusko
11.9. 2010 - Moskva, Rusko
12.9. 2010 - Jekatěrinburg, Rusko

27.10. 2010 - Norwich, UK
28.10. 2010 - Southampton, UK
29.10. 2010 - Londýn, UK
31.10.2010 - Glasgow, UK
1. 11. 2010 - Manchester, UK
2. 11. 2010 - Birmingham, UK
3. 11. 2010 - Bristol, UK
5. 11. 2010 - Tilburg, Nizozemsko
6. 11. 2010 - Lucembursko
7. 11. 2010 - Paříž, Francie
10.11. 2010 - Toulouse, Francie
11.11. 2010 - Barcelona, Španělsko
12.11. 2010 - Lyon, Francie
13.11. 2010 - Milán, Itálie
14.11. 2010 - Vídeň, Rakousko
16.11. 2010 - Curych, Německo
17.11. 2010 - Karlsruhe, Německo
19.11. 2010 - Münster, Německo
20.11. 2010 - Berlín, Německo
21.11. 2010 - Kodaň, Dánsko
23.11. 2010 - Helsinky, Finsko
25.11. 2010 - Stockholm, Švédsko
26.11. 2010 - Göteborg, Švédsko
27.11. 2010 - Hamburk, Německo
28.11. 2010 - Düsseldorf, Německo
30.11. 2010 - Lipsko, Německo
1. 12. 2010 - Frankfurt, Německo

Je možné, že se mezera mezi první a druhou části evropského turné ještě zaplní dalšími koncerty. Pravděpodobnější možností je však to, že se Sum 41 budou v tomto období spíše věnovat aktivitám spojenými s propagací nového alba, které by pravě v té době mělo vyjít. V tom případě by se nejspíš návštěvníci druhé části turné dočkali i nových songů. Praha bude asi o nové písně ještě ochuzena.

- komentovat -

Fotky a videa z japonského Summersonicu

9.8.2010

Deryck v JaponskuJak jistě víte, Sum 41 si odskočili z Warped Tour do Japonska, kde se tento víkend konal v Osace a Tokiu festival Summersonic. Jak jistě také víte, Deryck byl den před konáním koncertu napaden třemi neznámými muži a skončil v nemocnici se zraněnými zády. Podle videa na Youtube to naštěstí vypadá, že je Deryck v pořádku a nějaké zranění na něm není prakticky vůbec poznat.

Fotky ze sobotního koncertu v Osace naleznete ZDE, video z Tokijského pak ZDE.

- komentovat -

Jak je na tom Deryck?

7.8.2010

Sum 41 na svém twiteru zveřejnili menší info o tom jaký je Deryckův stav. Po vyšetření magnetickou rezonancí to vypadá, že má Deryck opět vyhřezlou ploténku jako před pár lety, kdy ho podobné zranění vyřadilo z koncertní činnosti na více než 3 měsíce. Zdá se však, že nyní jeho stav nebude tak vážný, protože se Deryck rozhodl dnešní koncert na festivalu Summersonci odehrát. Lékaři mu to ale nedoporučili, tak jen doufejme, že se Deryckův stav nezhorší a nebudou ohroženy pražské koncerty, které jsou naplánovany na 7. a 8. září a které již jednou přesunuty byly.

Sum 41 také na youtube zveřejnili nový update z Warped Tour, který se vlastně Warped Tour vůbec netýká. Sum 41 si totiž odskočili do Quebecu zahrát svůj samostatný koncert.
#14 - Quebec City Break!

- komentovat -

Deryck Whibley zraněn

6.8.2010

Frontman Sum 41 Deryck Whibley byl včera v noci napaden třemi neznámými lidmi v jednom z japonských barů a nyní se nachází v nemocnici. Sum 41 měli v Japonské Osace a Tokiu zahrát 7. a 8. srpna na zdejším festivalu Summersonic. Zatím není známo jak jsou Deryckova zranění vážná a jestli si to vynutí zrušení těchto koncertů, popřípadě i dalších koncertů na Warped Tour. Je to až neuvěřitelné kolik smůly se poslední dobou lepí na paty hochům ze Sum 41. V červnu to byla Steveova autonehoda a před pár dny pak Deryckův zánět průdušek. Popřejme tak aspoň Deryckovi rychlé uzdravení.

- komentovat -

Sum 41 ruší část Warped Tour

2.8.2010

Sum 41 jsou nuceni na radu lékaře zrušit část své účasti na Warped Tour. Důvodem je Deryck, který onemocněl težkým zánětem průdušek a zpívání by mohlo permanentně poškodit jeho hlas. Hoši tak nezahrají v Chicagu, Minneapolis a Kansas City. Slibují však, že na nadcházejícím světovém turné se do těchto měst určitě vrátí. Celou zprávu v originálním znění naleznete na sum41.com.

Mezeru ve vystupování nám tak alespoň vyplní třináctý update.

#13 - Milwaukee, Cincinnati, Detroit

- komentovat -

Sum 41 na Warped Tour - Update #12

30.7.2010

Zdá se, že dlouhodobá účast na Warped Tour začíná lézt členům Sum 41 pořádně na mozek. Toma jsme sice oblečeného v ženských šatech v jednom z předešlých updatů viděli, tentokrát ale v těchto šatech vylezl i na pódium. Cone už taky není úplně v pořádku. Stává se z něj šaman čarující s toaletním papírem.

#12 - Cone goes crazy and Brown Tom Again!

- komentovat -

Sum 41 na Warped Tour - Update #11

26.7.2010

Stevo, nejmladší člen Sum 41, oslavil před pár dny své 29 narozeniny. Ve spojení s Warped tour to musela být opravdu jízda. Mimochodem nenechte se zmást číslovkou 32, která se v novém updatu několikrát objevuje. Ta patří ke Steveově přezdívce Stevo 32 a ne k jeho věku.

#11 - Stevo's Birthday!!

- komentovat -

Sum 41 na Warped Tour - Update #10

22.7.2010

Dav na Warped TourSum 41 si se svým tour manažerem opravdu zahrávají. Pět minut před začátkem vystoupení ještě popíjejí ve svém tour busu. Manažer je nasraný, přesto zustává.
#10 - Pre-show warm up

Kromě tohoto nového updatu si pro nás Sum 41 připravili i několik nových fotek rovněž z probíhající Warped Tour, které umístili na svůj myspace profil. Sedm z nich naleznete ZDE, zbývajících dvanáct pak ZDE.

- komentovat -

Sum 41 na Warped Tour - Update #9

18.7.2010

Brown Tom se k Sum 41 přidal v roce 2007? Podle toho, co poslední dobou předvádí v updatech z warped tour, to vypadá, jako by k The Sums patřil celou věčnost.
#9 - Brown Tom... Again!

Mimochodem, zájemci o lístky na zářiové koncerty Sum 41 v Praze mají opět šanci. V prodejní síti ticketsforpeople.cz je opět několik málo vstupenek k dispozici, jak na 7. září, tak na 8. září.

- komentovat -

Sum 41 na Warped Tour - Update #8

15.7.2010

Tour manažer Sum 41 se přecijen vrátil. Budou Sum 41 opět pokračovat v schválnostech, které prováděli manažerovi před jeho odchodem? Uvidíme.
#8 - Tour Manager Returns!!

Před pár dny se internetem začala šířit zpráva, že nové album Sum 41, které se nejspíše opravdu bude jmenovat "Screaming Bloody Murder," má vyjít 31. srpna. Cone a Stevo však tuto informaci v jednom interview na Warped tour vyvrátili. Naopak sdělili, že album vyjde nejspíše až v druhé polovině letošního podzimu. Stevo také v interview vzpomenul 12-ti minutový song, který by měl být na sum41.com volně ke stažení možná již během jednoho týdne. Celé interview můžete shlédnout ZDE.

- komentovat -

Sum 41 na Warped Tour - Update #7

12.7.2010

Tak Sum 41 svého tour manažera již vypudili. Ten prý kapelu musel z "osobních důvodů" na pár dní opustit. Vrátí se? No, uvidíme. Podívejte se tedy, co manažer promeškal. A i když je tour manažer mimo, Sums si z něj dělají srandu i na dálku mobilem.

#7 - Tour Manager Leaves!

- komentovat -

Sum 41 na Warped Tour - Update #6

8.7.2010

Přežije Tour manager Sum 41 celou Warped Tour po jejich boku? Je teprve začátek tour a Sums mu dělají už docela pěkné naschvály, takže těžko říct :)
#6 - Tour manager gets duct taped

A ještě jedna malá a teď už skoro nepodstatná zpráva k pražským koncertům Sum 41. Prodejní síť Ticketportal dnes vypustil úplně poslední vstupenky na tyto koncerty - 20 lístků na 7.9. a 10 lístků na 8.9. A proč píšu, že je tato zpráva už nepodstatná? Protože lístky samozřejmě okamžitě zmizely, a tak jsou oba koncerty do posledního místa vyprodány.

- komentovat -

Nový song Sum 41 v éteru - Scumfuck

7.7.2010

Fanweb Theresnosolution.com dnes zveřejnil první nový song z nového alba. Song nese název Scumfuck a můžete jej stáhnout na fóru TNS.com (samozřejmě musíte být zaregistrovaní). Pokud registrovaní nejste můžete si jej alespoň poslechnout na Youtube. Ale rychle, kdo ví jak dlouho tam vydrží.

Pokud se vám snad nový song nelíbí nebuďte příliš zklamaní. Podle Deryckova bratrance Matta se song jen tak tak na album dostal, takže další nové songy budou nejspíše jen a jen lepší. A jen tak pro zajímavost, ZDE si můžete poslechnout, jak Deryck tento song zkoušel ve studiu.

- komentovat -

Sum 41 na Warped Tour - Update #5

5.7.2010

Sprchování v dešti nebo pláštěnka ze sáčku na odpadky, to jsou Sum 41 na Warped Tour.
#5 - Sum 41 and the Hurricane

Sum 41 rovněž v interview pro AltMusicNews.com prozradili pár dalších informací o songu, který by se měl během pár týdnů objevit zdarma ke stažení na sum41.com. Ten by měl být údajně dlouhý 12 minut! a bude reprezentovat celou podstatu nového alba. V interview padlo také slovo o údajném songu No Reason part 2 (tázající měl nejspíš původně na mysli název The Hell Song part 2, který před pár týdny prosákl na internet), ale Sum 41 nic takového nikdy neslyšeli. Podle Conea však na albu budou songy podobného typu jako No Reason. Celé interview můžete shlédnout ZDE.

- komentovat - Sum 41 na Warped Tour

- komentovat - Nové Album Sum 41

Sum 41 na Warped Tour + new album info

3.7.2010

Týdenní dovolená mimo dosah civilizace způsobila menší odmlku a absenci novinek. Nyní je tedy čas si vše podstatné shrnout.

Sum 41 v poušti25. června vyrazili Sum 41 na Warped Tour, na které vydrží téměř na všech jejích zastávkách (39 z celkových 43) a jak už to tak hoši mají ve zvyku, začali na Youtube zvařejňovat updaty z jednotlivých zastávek. Od začátku Warped Tour se jich nasbíraly již 4.

#1 - First Day
#2 - San Francisco and the Bus Driver
#3 - Somewhere between rocking out Ventura California
#4 - Phoenix, New Mexico, San Antonio

 

Focení v pouštiDalší zprávy se týkají nového alba. To by mělo vyjít koncem září, nebo spíše až v říjnu. Také by jsme se měli velice brzy dočkat dvou songů z nového alba. Jeden bude během jednoho nebo dvou týdnů možno zdarma stáhnout na sum41.com, druhý se pak objeví na Sampler CD z warped tour, keré by také mělo vyjít velmi brzy. Informace pocházejí z interview, které naleznete ZDE. Část se Sum 41 začíná někdy v čase 0:50 a končí v 1:20. Rovněž se začíná rýsovat podoba artworku nového alba. Jak bylo možno vidět v třetím videoupdatu z Warped Tour, kde se Sum 41 nechali fotit v Kalifornské poušti.

 

V uplynulých dnech, přesněji tedy 29. června, vyšlo i druhé album Coneova vedlejšícho projektu The Operation M.D. s názvem Birds+Bee Stings. Připojuji rovněž obal a tracklist:

Album Birds+Bee Stings01. Dead Doctors
02. Imaginary Friend
03. Buried At Sea
04. Birds + Bee Stings
05. Calling All
06. Sick + Twisted
07. Flashing Lights
08. I've Been Drinking
09. Fault Line
10. My Own Catastrophe
11. Lock Box

 

- komentovat - Sum 41 na Warped Tour

- komentovat - Nové Album Sum 41

- komentovat - Nové Album The Operation M.D.

Sum 41 nacvičují na Warped Tour

23.6.2010

Sum 41 zveřejnili na Youtube video z nacvičování na Warped Tour. Ve Videu nám také představili svého již 46. tour manažera. Všichni předešlí údajně sami dobrovolně odešli, čemuž se vzhledem k množství hotelových pokojů a tour busů, které Sum 41 zlikvidovali, nelze divit. Warped Tour začíná již 25. června v kalifornském městě Carson. O den dříve, tedy zítra, ještě Sum 41 vystoupí v pořadu Loveline na rádiu KROQ. Těžko ale říct jestli Sum 41 něco zahrají nebo se bude jednat pouze o nějaké povídání o Warped Tour. ZDE již tedy výše zmíněné video.

Před pár dny také Sum 41 zveřejnili Studio Update s pořadovým číslem 35, ve kterém se Deryck se Stevem baví o jednom z nových songu. Tento update naleznete ZDE.

- komentovat -

Domněnky okolo nového alba

20.6.2010

Na fóru TNS.com se objevil údajný tracklist a název nového alba Sum 41. To by se mělo jmenovat My Screaming Bloody Murder a vyjít by mělo prý 14. září. Zde tedy již prozatimní tracklist, který údajně potvrdil jeden japonský hudební obchod:

01. Prelude
02. Glory of us
03. Jessica Kills
04. Does it Matter?
05. Little Things
06. Lifelike
07. The Crash
08. Dumped, Not Dead
09. Lost in L.A.X
10. The Hell Song Pt. II
11. Screaming Bloody Murder
12. My Worst Rendez-Vous

13. Lifelike (Bright Piano Acoustic Edit) - USA/Canada edition only
13. Jessica Kills (Demo) - Japan edition only

Těžko říct, jestli se dá těmto informacím věřit. Vzhledem k tomu, jak moc Deryckovi psaní nových songů šlo, je tracklist docela krátký a mimoto, na Twitteru před několika hodinami Sum 41 sdělili, že mixují songy, takže kdo ví. Čas ukáže jestli z toho je aspoň část pravdivá nebo jestli se jedná o naprostý blábol.

- komentovat -

Známe náhradní termíny Pražských koncertů Sum 41

16.6.2010

Jak jistě mnozí z vás vědí, Sum 41 měli v plánu vystoupit v pražském klubu Roxy 1. a 2. 6. Bohužel bubeník Stevo se několik dní před koncertem zranil a koncerty musely být zrušeny. Pořadatel koncertů však sliboval jejich přesunití na září a tak se také i stalo. Sum 41 tedy v Praze vystoupí 7. a 8. září, což také Sum 41 potvrdili již i na svém oficiálním webu. Vstupenky na červnové koncerty jsou platné i pro zářijové koncerty. A kdo tedy půjde na který koncert? Vlastníci vstupenek na 1. června půjdou 7. září a vlastníci vstupenek na 2. června půjdou 8. září.

Pořadatel také potvrdil, že ti, kterým nové termíny nevyhovují, mají možnost zakoupené vstupenky vrátit v místě zakoupení pouze ale do 30. června! Vrácené vstupenky by se pak měly v prodeji objevit 18. června, na ticketpro.cz prý již 16. června od 9 hodin. Dále se budou prodávat v síti ticketportal.cz a ticketforpeople.cz.

Pokud by jste snad měli s vrácením nebo s koupí problémy, vyzkoušejte se s někým domluvit na našem fóru

- komentovat -

Studio update #34

13.6.2010

Deryck se nachází ve svém domácím studiu, kde dokončuje poslední maličkosti na novém albu, kreté je podle jeho slov z 99% hotovo. Také vzpomíná na Stevovo zranění, které mu prakticky dalo více času na dokončení alba. Dále se Deryck také zmiňuje o své kytaře, která se objevila na dně jeho bazénu. Sám si prý nepamatuje jak se tam dostala, ale kamera ví :) Update sledujte ZDE.

- komentovat -

The Operation M.D. album info

6.6.2010

Singl Buried At SeaV pořadí již druhé album Coneova vedlejšího projektu je sice již téměř rok hotové, do světa ho však vypustí až letos. The Operation M.D. ale nejdříve do prodeje vypustí pilotní singl, který nese název "Buried At Sea" a bude dostupný již za 2 dny, tedy 8. června a to pouze v digitálním prodeji. Kompletní album by mělo vyjít o několik týdnů později pod názvem "Birds + Bee Stings" a rovněž bude vydáno pouze digitální cestou. Přesné datum by měli The Operation zveřejnit na svém myspace profilu, kde si rovněž můžete přečíst zprávu o zmíněném singlu.

 

- komentovat -

 

5 věcí, na které myslí Sum 41, před hraním na Warped Tour

2.6.2010

Sum 41 zveřejnili na svem oficiálním webu docela vtipný update, týkající se těžkostí i radostí spojených s hraním na Warped Tour:

Za prvé: Sprchování - na Warped Tour je fungující sprcha luxusem a to mi nabízí perfektní výmluvu, abych se po celou Warped Tour nemusel sprchovat. V ne-Warped Tour světě se sprchuju jen proto, že mi to nařizuje společnost.

Za druhé: Prádelna - prádelna na Warped Tour prakticky neexistuje. I když tohle může být neutrální bod. Už jsem si asi měsíc nepral džíny a to mám pračku pár metrů daleko.

Ze třetí: Jídlo - naposledy, co jsem zkoušel vařit, jsem měl otravu jídlem a to jsem si chystal suché cereálie. Na Warped Tour, vařte někdo za nás.

Za čtvrté: Další kapely - Kromě poslouchání parádních kapel se můžeme opít i s ostaními lidmi.

Za páté: Hraní žívě - Warped Tour přináší více koncertů za méně dní než jakákoli jiná tour, což je důvod proč milujeme hraní na Warped. V případě, že jste neslyšeli, Sum 41 milují hraní koncertů všude možně. A taky je důležité, že budeme mít nějaký nový materiál k zahrání.

Ps. Naše nové album vycházi brzy a je husté

- komentovat -

Zpráva od Sum 41 ke zrušeným koncertům v Praze

30.5.2010

Prague,
We are genuinely devastated that we cannot play those two shows in Prague. Check out sum41.com for more details. We were really looking forward to playing in your amazing city. Your enthusiasm has reached us, and we will definitely be there as soon as possible to rock the shit out of you guys. We will be posting more videos and new music on sum41.com in the meantime.
Thanks for your support,
*the Sums

Praho,
Jsme opravdu zničeni, že nemůžeme koncerty v Praze odehrát. Pro více detailů sledujte Sum41.com. Moc se těšíme, až budeme hrát ve vašem skvělém městě. Vaše nadšení nás utvrdilo v tom, že musíme přijet během pár měsíců a rozjet to s vámi. V mezidobí vám budeme na Sum41.com přinášet další videa a novou hudbu.
Díky za podporu.
*the Sums

- komentovat -

Koncerty Sum 41 přesunuty na září

27.5.2010

Get well soon, StevoAgentura Conspiracy potvrdila zrušení červnových koncertů Sum 41 v Praze. Celý text o důvodech a postupu se zakoupenými vstupenkami uvádíme níže. Podle předběžných informací by se měly koncerty odehrát 7. a 9. září 2010. Stevovi přejeme brzké uzdravení!

Oba koncerty SUM 41, plánované na 1. a 2 červen, se bohužel v příštím týdnu neuskuteční a budou přeloženy na nové termíny v první polovině září letošního roku. Důvodem je nečekané zranění bubeníka kapely při autonehodě, ke kterému došlo v úterý 25. května, a které je lehčího charakteru, vyžaduje však minimálně desetidenní léčbu. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. V současné době pracujeme se všemi předprodejními sítěmi na technickém zajištění a nastavení možnosti návratu vstupenek v případě zájmu. Bohužel bude však nutno zájemcům o vrácení vstupenek strhnout manipulační poplatek, jehož výše by měla být maximálně 55 Kč. Přesné detaily se dozvíme v nejbližších dnech a budou k dispozici na stránkách všech prodejců.

Do konce týdne bychom rovněž rádi upřesnili přesná data náhradních koncertů a systém platnosti vstupenek.
Každopádně však zájemcům o zářijové koncerty doporučujeme vstupenky si prozatím ponechat, protože oba koncerty jsou téměř vyprodány, a lze očekávat že po vrácených vstupenkách bude velká poptávka.

Velice se omlouváme za komplikace, vězte ale, že největší těžkosti způsobily tyto události nám. Věříme, že nás ve složité situaci podpoříte a zachováte nám přízeň.

Díky za podporu,
Conspiracy Concerts

- komentovat -

Evropské tour zrušeno

26.5.2010

Sum 41 na svých oficiálních stránkách oznámili nucené zrušení evropského tour. S největší pravděpodobností se to bude týkat i Prahy. Jakmile bude koncert zrušen i pořadatelem, dozvíte se to zde, stejně jako jak postupovat ohledně případného vracení vstupenek. Menší náplastí je slib kapely, že se vrátí během pár měsíců.

Important Update
It’s unfortunate to say but we are forced to postpone some upcoming European Tour dates. Stevo was in a minor accident yesterday and is unable to get on a airplane to fly to Europe to perform. Anyone who knows our band, knows that touring is our life and is the primary reason we play music. We are completely and utterly bummed out and we all wish Stevo a speedy recovery.
We want to sincerely apologize to our fans in the cities we can’t make it to and we promise to return to them in a few months. We will reschedule any dates that we unfortunately had to cancel in Europe asap.
See you all soon.
The Sums

Důležitý update
Bohužel musíme oznámit, že jsme nuceni zrušit některé následující evropské koncerty. Stevo měl včera menší nehodu a není schopen odletět do Evropy a tam odehrát představení. Každý, kdo zná naší kapelu, tak ví, že koncertování je náš život, a to je hlavní důvod, proč hrajeme. Jsme z toho opravdu špatní a jen přejeme Stevovi brzké uzdravení.
Chceme se upřímně omluvit našim fanouškům ve městech, které nemůžeme navštívit a slibujeme, že se během pár měsíců vrátíme. Změny oznámíme jakmile to bude možné.
Brzy se všemi nashle.
The Sums

- komentovat -

The Recording Process

25.5.2010

Sum 41 zveřejnili na sum41.com menší update ze současného procesu příprav alba. Je to sice pořád jedno a to samé dokola, přecijen aspoň část "pps." je pro nás něčím vyjímečná:

Naše kapela miluje živé hraní. Milujeme hraní našich songů před lidmi, což je taky důvod toho, proč někdy koncertujeme i více než rok v kuse. Tahle nová hudba bude užasná ke hraní před vámi všemi. Kreativní energie stále proudí a songy se stávají čím dál lepšími. Tom Lord-Alge vdechl albu nový život, z čehož jsme všíchni extra nadšení. Chceme z něj udělat naše nejlepší album. Pak budeme koncertovat, koncertovat a ještě více koncertovat. Prostě se nemůžeme dočkat až vám ho všem předvedeme živě.

*the sums

ps. Sledujte nás na sum41.com, facebook.com/sum41, myspace.com/sum41 a twitter.com/sum41 k získání plného obrazu našeho dovádění

pps. Koukněte taky na naše úžasné přátele na www.theresnosolution.com, www.bandaids.sum41.com, www.sum41-france.com, www.sum41.cz, www.sum41italia.it a mapoubelle.webnode.com.pt

Je radost vidět, že Sum 41 mají povědomí o fanwebu z naší malé země a že se Sum41.cz může zařadit mezi světovou extrašpičku :)

- komentovat -

Se Sum 41 zahrají v Praze From Our Hands

21.5.2010

Jméno předkapely pro pražské koncerty Sum 41 bylo dlouho neznámé. Nyní již víme, že před Sum 41 se po oba dva dny představí slovenští From Our Hands. Pro ně rozhodně podobný typ akce nebude žádnou novinkou. Za sebou již hoši mají například koncert s newyorkskou legendou From Autumn To Ashes, společné turné se Sunshine nebo také předskakovali na "posledním" koncertě Inekafe v pražské Incheba aréně. Další info např. na myspace.com/fromourhands.

Po sérii novinek o pražských koncertech si připoneme i to, jak probíha tvorba nového alba Sum 41. To se již nějakou dobu mixuje v Miami. Mixu se ujal Tom Lord-Alge, který má svou práci již asi z poloviny hotovou. V Miami se rovněž sešli všichni členové Sum 41 aby nahráli ještě další nový song. Jak nahrávání probíhalo se můžete podívat na Youtube - je jasné, že se toho nejspíš moc nenahrálo.

- komentovat - Sum 41 v Praze

- komentovat - Sum 41 ve studiu

The Operation M.D. - We Stand

19.5.2010

Před pár měsíci jsme vás informovali o tom, že The Operation M.D. (Coneův vedlejší projekt) chystají novou píseň na charitativní kompilaci Song 4 Africa. Nyní je song již hotový, nese název We Stand a můžete si jej poslechnout na myspace profilu The Operation. Celá kompilace vychází digitálně 22. 6. 2010.

- komentovat -

Oficiální web Sum 41 z roku 1997!

17.5.2010

Těžko uvěřit, že se taková neuvěřitelná rarita povaluje na internetu takovou dobu bez povšimnutí. Až nyní na ni upozornili sami Sum 41 na svém Twitteru a podle své reakce sami nedokáží uvěřit, že stále existuje. A o čem web informuje? Například o tom, že se Cone stává stálým členem Sum 41, nebo že song Makes No Difference můžete slyšet na rádiu Edge 102. Však se podívejte sami - angelfire.com/la/sum41.

- komentovat -

Zpráva z Twitteru a další evropské koncerty

15.5.2010

We've added a 2nd headlining show in Prague, Czech Republic! This is will be the first time we've ever played there! Gonna rule!

(Přidali jsme druhý samostatný koncert v Praze, v Česke republice! Bude to vůbec poprvé, co tam zahrajeme. Bude to paráda!)

Zároveň jsou ohlášeny další evropské koncerty. Den po odjezdu z ČR budou hrát Sum 41 dva dni po sobě v německém Norimberku...

- komentovat -

Lístky Na oba koncerty stále v prodeji

13.5.2010

Po počátečním lovu na lístky na koncerty Sum 41 se postupně uvolňují rezervace. Podle Roberta Vlčka z Conspiracy je např. v Ticketpro v tuhle chvíli na každý z obou koncertů přes 80 vstupenek volně k dispozici. U ostatních dvou sítí se čeká propadnutí rezervací a tím pádem uvolnění vstupenek do prodeje zítra nebo v pondělí. Tak kdo se na koncert chystal a nesehnal lístky, má pořád ještě šanci!

- komentovat -

Zprávy z internetových portálů

11.5.2010

Zpráva o koncertech Sum 41 v Praze byla zaznamenána mnoha internetovými portály. Abyste měli to hledání jednodušší, některé vám nabízíme odkazem.

T-Music - Před-Rock for People: Sum 41!

iPunk - Aktualizováno: Praha se otřese v základech pod náporem Sum 41 hned dvakrát

Muzikus.cz - Sum 41 během jediného dne vyprodali Roxy, přidán druhý koncert

ABradio - Kanadští SUM 41 vystoupí poprvé v Praze a hned dvakrát

- komentovat -

Zprávy Sum 41 z twitteru k pražským koncertům

11.5.2010

Ze zpráv Sum 41 na Twitteru je zřejmé, že informace o vyprodání obou koncertů se k nim již donesla.

Added a second show in Prague! Get your tickets! .... Oh wait, you can't... It was sold out in a day too. (Přidán druhý koncert v Praze! Sežeňte si lístky! .... Moment, nemůžete... Také vyprodáno během jednoho dne.)

But seriouly. Prague rules! Can't wait to play there!! (Teď vážně. Praha je super! Nemůžeme se dočkat, až tam budeme hrát!!)

- komentovat -

Šance pro Ty, na které se nedostalo

10.5.2010

Díky obrovskému zájmu o vystoupení Sum 41 v Praze dojednala agentura Conspiracy další termín koncertu. Sum 41 se tak Praze představí hned dva dny po sobě. Čtěte vyjádření Roberta Vlčka:

SUM 41 se rozhodli vyhovět přání českého publika a přidali další koncert.

Vystoupí tedy v Roxy 1. i 2. června 2010.

Zájemcům o vstupenky radíme sledovat od zítřka situaci v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketsforpeople.

TŘETÍ KONCERT SE URČITĚ PŘIDÁVAT NEBUDE.
AKCE SE ROVNĚŽ URČITĚ NEBUDE STĚHOVAT DO JINÉHO PROSTORU.

Na závěr mi dovolte můj osobní postřeh - tato akce a hysterie s ní spojená je pro mě dalším nepochopitelným důkazem toho, že hudební styl na který se zaměřujeme, má u nás silné zázemí, ale lidé z nejasných důvodů chodí jen na koncerty těch interpretů, které znají z médií.
Zajímalo by mě, proč všichni ti, kteří se chystají na SUM 41, nepřišli na skvělé koncerty kapel, které jsou stejně výborné...kde jste byli, když v Praze hráli Strike Anywhere, Yashin, The Blackout, Sights And Sounds, H2O, Alexisonfire, A Wilhelm Scream, Disco Ensemble nebo Funeral For A Friend ?
Uvědomte si, že i díky slabé návštěvnosti některých akcí jsou potom organizátoři zmatení a opatrnější, nechtějí riskovat, protože se bojí dalších propadáků...
Snad tedy takřka dvě tisícovky lidí, kteří koncerty SUM 41 v červnu navštíví, podlehou kouzlu živých akcí a budou na naše koncerty chodit častěji...bylo by to fajn.

R. Vlček / Conspiracy Concerts

- komentovat -

Vstupenky vyprodány během necelého dne

10.5.2010

Někteří to předpovídali, někteří něčemu takovému nevěřili. Ti první ale měli pravdu. Vstupenky na historicky první koncert Sum 41 v České republice, který se bude konat 2. června v pražském klubu Roxy, byly vyprodány během necelého dne od spuštění prodeje. Pro ty, kteří si vstupenku koupit nestihli, existuje stále jistá naděje, že některé předem rezervované vstupenky nebudou zaplaceny nebo vyzvednuty. Ty by se teoreticky měly opět vrátit do prodeje. Stačí tak průběžně kontrolovat všechna 3 prodejní místa a doufat. Naděje také existuje v možnosti přesunu koncertu do větších prostor, což je ale vzhledem k blízkosti data konání velmi málo pravděpodobné.

- komentovat -

Prodej vstupenek odstartoval

9.5.2010 - aktualizováno 10.5.2010

O den dříve, než bylo avizováno, odstartoval prodej vstupenek na koncert Sum 41 v Praze. Během jedné hodiny zmizel příděl lístků na www.ticketpro.cz, kde se lístky objevily první. Dalším prodejcem, kde se lístky prodávají, je www.ticketsforpeople.cz. Zde je možné koupit i kombinaci - lístek na Sum 41 plus lístek na Rock For People za cenu 1.800 Kč. Prodej vstupenek na www.ticketportal.cz začal 10. května. Přeju úspěšné nákupy!

Ticketpro TFP Ticketportal

 

Dále bych chtěl upozornit na to, že na Facebooku vznikla stránka Sum41.cz, do níž jste všichni zváni! Připomínám i účet Sum41.cz na Youtube pod jménem sum41dotcz.

Facebook Youtube

 

- komentovat -

Koncert Sum 41 v Praze potvrzen agenturou Conspiracy i Sum 41

6.5.2010 - aktualizováno 7.5.2010

RoxyPo agentuře Conspiracy, jež přivedla na česká podia již pěknou řadu kapel, je potvrzen koncert v klubu ROXY i na oficiálních stránkách Sum 41. Sum 41 se tak poprvé představí v České republice! Je otázkou, zda by případný zájem, převyšující kapacitu klubu (cca 1000 osob), mohl přesunout událost i do větších prostor. V červnu na Prahu bando!!! :-)

 

- komentovat -

 

 

Koncert Sum 41 v Praze!?

6.5.2010

Podle informací, které přichází z mnoha stran, se očekává koncert Sum 41 v pražském klubu ROXY dne 2. června 2010. Podle neověřených informací by měly být lístky v prodeji od 10. května a cena by se měla pohybovat kolem 600 Kč. V každém případě není koncert ještě potvrzen na webových stránkách ROXY ani oficiálním webu Sum 41 (www.sum41.com). Za Sum41.cz jsem se pokusil zkontaktovat Cona, zda informaci může potvrdit, pokud se ozve, budete to vědět velmi brzy.

Sledujte web Sum41.cz, o dalších podrobnostech vás budeme informovat. O koncertu se hovoří na následujících zdrojích:

- www.last.fm

- www.muzikus.cz

- www.facebook.com

 

- komentovat -

Zákulisí evropské tour

6.5.2010

Sum 41 na youtube zveřejnili video ze zákulisí první části letošní evropské tour. Celé video působí spíš jako takové promo na rok 2010, kdy má v létě vyjít nové album a kdy se dočkáme mnohem více koncertů. Video sledujte ZDE.

Kromě toho Sum 41 na svém myspace informovali o tom, že se umístili v žebříčku 50 nejlepších rockových umělců posledních 10 let podle servru Billboard.com. The Sums se umístili na 45. příčce. Mimochodem AFI skončili o 4 příčky hůře :) Celý žebříček padesáti interpretů naleznete ZDE.

- komentovat -

Druhá část evropské tour

5.5.2010

Jak díky nám jistě víte, Sum 41 se mají v plánu koncem května vrátit do Evropy a odehrát před začátkem Warped Tour ještě několik koncertů. K již dříve ohlášenému koncertu v Polsku přibyly 2 nové. Druhá část evropské tour tak zatím vypadá následovně:

27. 5. 2010 - Lisabon, Portugalsko - Rock in Rio
29. 5. 2010 - Varšava, Polsko - Ursynalia Student festival
10. 6. 2010 - Crans-près-Céligny, Švýcarsko - Caribana Festival

- komentovat -

Vídeňský Give it a Name Festival očima iPunk.cz

3.5.2010

Původně jsem měl sice v plánu sepsat vlastní report z Vídeňského Give it a Name Festivalu a především pak z vystoupení Sum 41, ale server iPunk.cz udělal práci "za mě." S autorovými názory se mohu více méně ztotožnit, samozřejmě s vyjimkou části "AFI předčili Sum 41" :) Článek s názvem AFI předčili i rozjuchané Sum 41 naleznete ZDE.

- komentovat -

European in your pants: We’re Back

30.4.2010

První část European in your pants Tour skončila a Sum 41 se jak na oficiálním webu sum41.com, tak na fanwebu theresnosolution.com podělili s svými pocity.

Sum41.com: Naše krátké evropské turné bylo skvělým způsobem nakopnout tenhle cyklus nového alba. Vyprodané koncerty v Itálii, Německu a Lucembursku, hraní pro více jak 20 000 fanoušků v Belgii, to byl maximální opakovací kurz ve Škole Rocku.Propocené davy Máme teď krátkou přestávku zatímco Deryck dokončuje zpěvy na nové album. Poté zpět na European in Your Pants Part Deux a pak přímo na Vans Warped Tour. Všichni jsme naprosto nadšení ze soundu nového alba a nemůžeme se dočkat, až ho uslyšíte. Nemůžu vám prozradit mnoho detailů o novém albu, protože by mě jinak Deryck vyhodil z kapely, ale můžu vám říct, že je to větší, temnější a mnohem agresivnější než co jsme kdy předtím udělali. Rozhodně je to moje nejoblíbenější album Sum 41 a bude venku toto léto.

TNS.com: Jsme zpět doma z Evropy, kde byly velké, krásné, propocené davy fanoušků. Dáváme teď dohromady poslední maličkosti na nové album a pak všechno dáváme k mixu. Nebojím se říct. že tohle album bude "zabíjet." Za méně než měsíc budeme zpět na turné, nejspíš už do konce roku - znova Evropa, Vans Warped Tour, pak další koncerty. Nikdo z nás se příliš nedívá na televizi ani nehraje videohry, takže z turné jsou pak dlouhé noci chlastání, poslouchání rockové hudby a snahy o to, nenechat se zatknout. Nemůžu se dočkat.

- komentovat -

European in your pants tour updates

24.4.2010

TNS.com zveřejnili pár dalších updatů z evropského turné Sum 41. Zde je jejich překlad:

20.4. - Vídeň - Dnes jsme si ve Vídni užili den volna. Včerejší koncert v Curychu byl hustý a fanoušci byli výborní. Po koncertě jsme si dali pár drinků na zklidnění našich nervů a přípravu na dlouhou cestu do Rakouska. Všichni jsme teď trochu nervózní z jízdy autobusem. Náš německý řidič je totiž tak starý, že používá zvětšovací čelní sklo a taky je držitelem průkazu na řízení koně s kočárem. Jinak jsme dělali obvyklé věci. Hotel jsme opustili s dobrým úmyslem prozkoumat město. Ve skutečnosti jsme po 30 minutách dostali hlad, našli nejbližší restauraci, opili se a vrátili se na hotel. Nemůžeme se dočkat dalšího koncertu.

22.4. - Lucemburk - Zrovna jsme dohráli vyprodaný koncert v Německu. Opět parádní koncert, lidi byli šílení. Večer odjíždíme do Lucemburku, kde máme jeden den volna a pak hrajeme koncert 23.4. Pořád jsme ještě trochu mimo z časového posunu a spánku si tady taky zrovna moc neužijeme. No ale to je to, o čem rock and roll je. Jeden z nás měl zrovna telefonát od své matky, která nás po přečtení updatu o škodách ve studiu nazvala "debily první kategorie". Nebuďte znepokojení, debily první kategorie nás nazývají prakticky pořád.

- komentovat -

Live stream z Německa

23.4.2010

Sum 41 ve VídniV neděli 25. 4. budete mít všichni možnost sledovat Sum 41 živě z pohodlí svých domovů. Koncert v německém Duisburgu bude totiž možno sledovat prostřednictvím live streamu na Freecaster.tv.

Pokud by jste přecijen raději viděli Sum 41 na vlastní oči, ale cesta do Vídně nebo do Mnichova pro vás nebyla možná, naskýtá se zde ještě jedna možnost:

29. 5. 2010 - Varšava, Polsko - Ursynalia Student festival

 

- komentovat -

#33 + European in your pants tour updates

19.4.2010

Sum 41 jsou sice už nějakých těch pár dní v Evropě, ale v zásobě ještě stále mají pár videí ze studia, a tak se na youtube můžeme podívat jíž na 33. videoupdate ze studia, v němž můžeme slyšet opravdu velice zajímavou ukázku nové tvorby Sum 41. Sledujte ZDE.

Kromě toho tu máme také 2 updaty - tentokrát již pouze v písemné podobě - přímo z evropské tour, které Sum 41 zveřejňují netradičně prostřednictvím fanwebu Theresnosolution.com. Zde jsou jejich překlady:

15.4. - Milán - Dnes se chystáme do Milána. Jestli toto čtete a chystáte se na některý evropský koncert, tak vám gratuluju. Za prvé vám gratuluju, že umíte 2 jazyky a můžete si přečíst tyhlety mé anglické kecy a za druhé vám gratuluju, že máte dobrý vkus. Jsme rádi, že jsme zpátky na turné. Podle všeho jsme nedávno nacvičovali nějaké nové songy. Chlast ale může za to, že si je už nepamatuju.

18.4. - Curych - Právě budeme hrát v Curychu. Jsme už přeplnění ze skvělé čokolády, sýru a samozřejmě chlastu, ale jsme připravení hrát. Zdá se, že tu je skvělé publikum. Dnes v noci trochu měníme náš setlist. Naše evropská cesta je zatím docela chaotická. Zrušili nám pár letů a tak jsem skončili ve vlaku bez jízdenek. Doposud nás nesnášejí italští fotbalisté, posádka našeho letadla a italská pekárna. Je ale možné, že nás nesnášeli už dříve.

Originály zpráv si můžete přečíst na fóru TNS.com

- komentovat - Sum 41 ve studiu

- komentovat - Sum 41 v Evropě

Studio update #32

12.4.2010

Deryck se přesunul ze svého domácího studia, kde nahrával zpěvy do studia Eastwest. Tam nahrává i se zbytkem kapely ještě pár nových songů. Jak Deryck řekl: "Jestli bude nové album nahrané do konce měsíce, vyjít by mohlo nejdříve za další 3 měsíce, takže to odhaduju na konec léta." U nahrávání samozřejmě nemohl chybět Jack Daniel's. Update shlédněte ZDE.

- komentovat -

TNS interview s Deryckem

11.4.2010

Koncem loňského roku sesbírali administrátoři fanwebu Theresnosolution.com otázky fanoušků, které chtěli položit Deryckovi. Minulý měsíc otázky odeslali a nyní se také konečně dočkali odpovědí. Překlad interview čtěte ZDE, originální znění naleznete na TNS.com.

Před měsícem také proběhl chat s kytaristou Brown Tomem. Ten vám však přináším pouze v anglickém originále ZDE.

- komentovat -

Studio update #31

8.4.2010

Jak již bylo řečeno, Deryck se po skončení narozeninových oslav vrátil zpět do svého domácího studia, kde pokračuje v nahrávání zpěvů pro nové album. Nyní máme možnost prostřednictvím video updatu ze studia s pořadovým číslem 31 vidět, jak to Deryckovi jde. V závěru video updatu máme možnost i slyšet ukázku nové tvorby i s Deryckovým zpěvem. Podívejte se ZDE.

Mimo to v současné době by se měla ve studiu opět sejít celá kapela, protože se budou ještě nahrávat nějaké další nové songy. Informaci sdělil Cone na Twitteru.

- komentovat -

Deryckovy třicátiny

4.4.2010

Z Derycka se stal 21. 3. třicátník a takové životní jubileum je třeba samozřejmě jak se patří oslavit. Jak to na Deryckově oslavě vypadalo se můžeme díky videu na Youtube podívat i my. No a jak vlastně Deryck dopadl? Podobně jako ve druhé epizodě Road to Ruin - našrot odvezen taxíkem. Koukněte se ZDE.

Jinak zpráva z 1. 4. o požáru ve studiu byl samozřejmě APRÍL, takže jestli někoho náhodou zpráva o ohrožených evropských koncertech vyděsila, nemusíte se bát ;)

- komentovat -

Tragédie ve studiu

1.4.2010

Jak jsem již před nedávnem informoval, Deryck se po odehraných koncertech v Texasu vrátil do studia, aby dokončil nahrávaní zpěvů pro nové album. Ve studiu však vypukl požár, který zničil veškeré vybavení studia. Naštěstí však všichni, včetně přítomného Derycka, vyvázli bez zranění. Nejhorší však je fakt, že byl zničen veškerý nahraný záznam, tudíž bude muset celé nahrávaní začít od nuly. Tím pádem začínají být ohroženy dubnové evropské koncerty Sum 41. Podle předběžné hasičské zprávy požár způsobila rozbitá láhev Jacka Danielse.

- komentovat -

Sum 41 na SXSW

29.3.2010

Druhý den na SXSWPřed více než týdnem odehráli Sum 41 dva koncerty v Texasském Austinu na akci s názvem SXSW. Z této akce také pochází docela šílené interview, které můžete shlédnout ZDE. Z interview se však zřejmě nikdo nic moc nového nedozví. Například když se tázající slečna chtěla dozvědět něco o novém singlu Sum 41, dozvěděla se jen, že je teď Deryck singl. Jedinou zajímavou informaci sdělili Sum 41 prostřednictvím twitteru: "Zpět z narozeninových oslav. Je čas vrátit se do studia." Tam se nejspíš vrátí jen Deryck, který oslavoval své třicáté narozeniny.

Fotky z prvního i druhého vystoupení Sum 41 na této akci můžete naleznout ZDE a ZDE. Pár videí pak v komentářích na našem Foru.

- komentovat -

Článek na t-music.cz

22.3.2010

Server t-music.cz dnes zveřejnil článek Sum 41: Ve studiu s fanoušky za zády. Pravidelným návštěvníkům našeho webu zřejmě článek mnoho nových informací nepřinese, ale je dobré vědět, že se alespoň touto cestou dostávají Sum 41 do povědomí širší veřejnosti. A dostávají se tam poměrně kvalitně odvedenou prací. Článek neobsahuje prakticky žádný velký "blábol", jak tomu často u takových článků bývá.

Kromě toho, jste si určitě všimli drobné změny v záhlaví našeho webu, kam byl přidán i Tom, který je přecijen nějakou dobu již oficiálním členem Sum 41. Obdobná změna proběhla i v sekci Kapela, kam byla přidána samostatná Tomova sekce.

- komentovat -

#28, 29, 30 - pslední dny ve studiu

18.3.2010

V posledním videoupdatu ze studia, ve kterém se mimochodem číslování Sum 41 a naše číslování konečně srovnalo, se dozvídáme, že jde o poslední den ve studiu. Těžko ale říct, jestli jde o závěrečný den celého nahrávání nebo se bude pokračovat v nahrávání v jiném studiu. Vše však naznačuje, že první možnost je pravděpodobnější, jelikož již zítra Sum 41 odehrají svůj letošní první koncert v texasském Austinu, kde zahrají hned 2 dny po sobě, takže je možné, že se na youtube objeví live nahrávka některé z nových písní. Jinak v posledním studioupdatu nám Deryck také představuje kytarový riff jeho vůbec prvního songu, který napsal ve svých třinácti letech.

Studio Update #28
Studio Update #29
Studio Update #30

- komentovat -

The Operation M.D. na charitativní kompilaci

14.3.2010

Cone a jeho The Operation M.D. nahrávají nový song pro charitativní kompilaci Song for Africa, která vyjde jako podpora dokumentu Rwanda: Rises Up. Mezi dalšími umělci, kteří na kompilaci přispějí jsou např. Billy Talent, Shad, Classified, The Trews, Grand Analog a další. Na písních se budou podílet i různí Rwandští talenti. Kompilace vyjde pouze v digitální formě 15. 6. letošního roku. Další informace můžete nalézt např. na oficiálních stránkách projektu songforafrica.com nebo v článku na samaritanmag.com.

Druhá část dnešní novinky se bude týkat také Conea, který v současné době produkuje 4 songy kapele Credible Witness. Jak to u nich při nahrávání vypadá se můžete podívat v tomto studio updatu.

- komentovat -

#25, 26, 27

11.3.2010

Zdá se, že má Deryck teď na nějakou dobu s Jackem Danielsem útrum. Jak sám, řekl na Twitteru: "Na řadě jsou vokály. To znamená žádné chlastání...Hmmm. Koupil by si někdo instrumentálku Sum41?"

Taky jsme se z updatů dozvěděli, že Deryck píše songy nejraděj na záchodě. Ne že by se při vykonávání potřeby nudil, ale prý je to kvůli akustice.

Studio Update #25
Studio Update #26
Studio Update #27

- komentovat -

Forum

8.3.2010

Krátký a stručný update - konečně je možné se opět registrovat na fórum Sum41.cz. Díky za trpělivost!

 

#23, 24

3.3.2010

Jen díky Jacka Danielse bylo možné nahrát toto albumŘekl bych, že Deryck při pobytu ve studiu vypil více Jacka Danielse než kolik nahrál kytar. A to už zbývá nahrát kytara pro nějaké 2 songy. No a podle nového studio updatu se můžeme těšit i na nějaký "space shit". Těžko ale říct jestli se máme těšit.

Studio Update #23
Studio Update #24

 

- komentovat -

 

#20, 21, 22

24.2.2010

Sami můžete v nových updatech vidět, jaká je to někdy s kytarou piplačka. Samé kroucení s knoflíky a měnění efektů. No ale jak sám Deryck říká: "Nejlepší část toho, být v kapele, je hraní koncertů". No a taky jsme se dozvěděli, že Ice-T je vlastně ve skutečnosti Cone :)

Studio Update #20
Studio Update #21
Studio Update #22

- komentovat -

#17, 18, 19 + nové evropské koncerty

16.2.2010

V jednom z nových updatů máme možnost slyšet Derycka, jak vypráví o začátcích Sum 41 a jak vlastně všechny členy ukradl z ostatních místních kapel.

Studio Update #17
Studio Update #18
Studio Update #19

Sum 41 na svém oficiálním webu také zveřejnili 4 nové zastávky v rámci svého malého evropského turné a některá místa mohou být pro některé české fanoušky velmi lákavá.

20. 4. 2010 - Vídeň, Rakousko - Vienna Arena
21. 4. 2010 - Mnichov, Německo - Give It a Nname '09 at Backstage
23. 4. 2010 - Lucemburk, Lucembursko - Rockhal
25. 4. 2010 - Duisburg, Německo - T-Mobile Extreme Playgrounds

- komentovat - Studio updaty

- komentovat - Evropské turné

#15, 16

16.2.2010

Stále se nahrává kytara. V šestnáctém updatu se Deryck také rozpovídal o tom jakým stylem píše nové songy.

Studio Update #15
Studio Update #16

- komentovat -

#12, 13, 14

14.2.2010

Co říct, nahrává se kytara, dokonce i Stevo se vrátil do studia aby nahrál ještě nějaké songy. Nejspíš ale taky slyšel o tom bordelu, který se teď ve studiu děje, tak se chtěl asi taky zúčastnit.

Studio Update #12
Studio Update #13
Studio Update #14

- komentovat -

Video update #10 a 11

11.2.2010

Uběhly nám 2 dny a samozřejmě tu máme i 2 updaty ze studia. Desátý update se dá popsat třemi slovy: Deryck, piáno, kytara. Jedenáctý už jen dvěmi slovy: Deryck, kytara. Druhý jmenovaný update má ale jeden velký mínus - neuslyšíme nic nového. Akorát Deryck porovnává, u kterých alb bylo nahrávání zábavné a u kterých ne. A jaký byl výsledek? Zábava byla u AKNF, UH a u tohoto posledního alba. Nejméně zábavy pak bylo u DTLI a Chucka.

Studio Update #10
Studio Update #11

- komentovat -

Video update #9

9.2.2010

Opět Deryck a piáno. Také ale můžeme slyšet něco málo z přípravy na nahrávání kytary. Devátý studio update naleznete ZDE.

- komentovat -

Video update #8

8.2.2010

Coneova práce ve studiu skončila, takže nyní budeme v updatech sledovat především Derycka, kterého nyní čeká nahrávání kytar ale také piána. A právě něco málo z piána uslyšíme v tomto updatu ZDE.

Zdá se, že Sum 41 už se ve svých updatech začínají ztrácet, neboť tento osmý update označili číslem 7.

- komentovat -

Video update #7

7.2.2010

V updatu ze sedmého dne nahrávání basy nahrává Cone McCartney několik extra pasáží, kde chtěli Sum 41 pro basu vyzkoušet odlišný sound. Tímto Coneova práce skončila. Deryck tedy prý ještě pracuje na jednom songu, pro který se ale basa bude nahrávat později. TADY je tedy již zmíněný update.

- komentovat -

Video update #6

6.2.2010

Pátý den nahrávání basy. ZDE.

- komentovat -

Video update #5

5.2.2010

Po jednom dni nám Sum 41 přinášejí další update. Tentokrát ze 4. dne nahrávání basy. Uslyšíme zde však i Derycka jak si něco zkouší na kytaru. Update naleznete ZDE.

- komentovat -

Video update #4

4.2.2010

Máme tu opět další update v podobě videa ze druhého dne nahrávání basy. Je zde opět slyšet song ze druhé části předešlého updatu, ale dá se říct, že z něj tentokrát slyšíme mnohem více a také v krapet lepší kvalitě. Update sledujte ZDE. V současnosti mají Sum 41 již basu za sebou a čeká je nyní pravděpodobně kytara.

Neodpustím si teď zavzpomínání na časy minulé, kdy Sum 41 nahrávali album Underclass Hero a v updatu ze studia jsme měli možnost slyšet především titulní píseň Underclass Hero, která však zněla oproti finální verzi docela dost popově. Však si tento 3 roky starý update můžete sami připomenout Zde. Tím chci jen říct, že pokud se vám líbí již tento polotovar z letošních updatů, z finální veze budete nejspíš naprosto nadšení.

- komentovat -

Video update #3

2.2.2010

Konečně se Sum 41 odhodlali do svého nového video updatu ze studia vložit něco málo ze své nové tvorby. V první části videa jde sice jen o jakési Deryckovo drnkání na kytaru, které toho příliš neprozrazuje. Ve druhé časti však záběry z nahrávání basy pro jeden z nových songů ukazují o poznání více. Však se sami můžete přesvědčit ZDE.

- komentovat -

Video update #2

1.2.2010

Sum 41 poslali na youtube další video update. Tentokrát je z období kdy se nahrávaly poslední části bicích a jak už to tak bývá, ve videu nic z nové tvorby opět neuslyšíme. I přes to jej ale můžete shlédnout ZDE.

V současnosti již ale Sum 41 mají nahrány také téměř všechny basové party. Jak sdělili na twitteru, chybí již jen pár maličkostí v několika písních.

- komentovat -

Video update #1

27.1.2010 - Aktualizováno 28.1.

Sum 41 na youtube zveřejnili video update z prvního dne ze studia. Pokud je teď někdo z vás zmatený a ptá se, co to teda bylo za video updaty ze studia, které se zde objevovaly v prosinci, tak to se jednalo o před-produkci, kdy se ještě nic nenahrávalo, pouze se vylaďovaly nové songy. Nyní tedy již video ze skutečného nahrávání ZDE. Nicméně Sum 41 již mají za sebou více jak týden nahrávání. Za tu dobu byly nahrání již všechny bicí a nyní přijde na řadu basa a kytary.

Kromě toho si Sum 41 přidali do svého kalendáře další 2 evropské vystoupení, které odehrají 17. dubna v italském Milánu na festivalu Give It a Name a o den později zahrají ve švýcarském Curychu na akci s názvem X-tra Limmatstrasse.

- komentovat -

Sum 41 ve studiu

20.1.2010

Stevo nahráváSum 41 jsou od pondělí 18. ledna ve studiu a nahrávají nové album. A jak probíhal první den? No samozřejmě hoši nic nenahráli. Ale jak Sum 41 potvrdili na svém twitter profilu, je tohle pro první den ve studiu typické. Druhý den byl již o něco produktivnější a byly nahrány bicí pro 2 songy. Na dnešek je naplánováno nahrát bicí pro 4 další songy. Jestli se plán podaří splnit je ale ve hvězdách.

 

- komentovat -

 

Chat pro The Fansite Connection

9.1.2010

Fanklub Fansite Connection předevčírem uspořádal chat s Conem, baskytaristou Sum 41. Ten ve svých odpovědích přinesl spoustu zajímavých informací jak o Sum 41, tak i o svém vedlejším projektu The Operation M.D., takže překlad toho nejzajimavějšího si můžete přečíst ZDE.

- komentovat -

Sum 41 v Evropě

6.1.2010

Sum 41 na svých oficiálních stránkách potvrdili první letošní koncert v Evropě. Ten odehrají na belgickém festivalu Groezrock, který se bude konat ve dnech 23. a 24. dubna. Šušká se, že právě v tom období mají Sum 41 v plánu objet více evropských měst a festivalů, pravděpodobně až do června, kdy začne v USA Warped Tour, které se Sum 41 účastní. Nyní nezbývá nic jiného než čekat, jak se věci skutečně vyvinou.

- komentovat -

Coneova Novoroční zpráva

3.1.2010

Cone ve zprávě na sum41.com sdělil své pocity z uplynulých deseti let:

"Tak tu máme novou dekádu. Těžko uvěřit, že naše první EP Half Hour of Power vyšlo před deseti lety v roce 2000. Opravdu se to zdá jako by to bylo včera, co jsme byli čtyři dvacetiletí hoši v dodávce a opouštěli jsme naše domovy v Ajaxu a vydávali se na nekonečné turné, abychom se stali známými. Letos mi bude už 30 a já jsem stále tak nadšený z této kapely a z nové hudby, kterou tvoříme, jako tehdy před lety. Posledních deset let byly nejlepší roky v mém životě. Když se zamyslím nad uplynulými roky, tak se stalo pár šílených věcí v téhle kapele a ve světě. Jsem si jistý, že všichni víte o čem mluvím. Mohl bych tu probrat tuny věcí, které se mi honí hlavou, ale ušetřím vás od toho. Chci jen poděkovat všem našim fanouškům - těm, kteří se kolem nás motali v našich začátcích i těm, kteří nás podporovali v posledních deseti letech. Budeme pokračovat tak dlouho, dokud nás lidi budou poslouchat a budou chtít další nové věci od Sum 41. Tahle kapela začala v roce 1996 a my si stále užíváme čas, kdy spolu tvoříme hudbu a jezdíme na turné. Doufám, že budu moct napsat podobný příspěvek i v roce 2020. Už budu končit, jen chci ještě říct, že se s vámi všemi brzy uvidíme. Nové album vyjde tento rok a monstrum jménem Sum 41 bude opět na turné a bude hrát pro vás všechny. To je všechno. Do té doby než......................"

- komentovat -

 

Starší novinky >>>