Sum 41 > Extra > Články > Chat pro The Fansite Connection

Chat pro The Fansite Connection

Cone odpovídal na otázky fanoušků v chatu fanklubu The Fansite Connection

(www.fenderrocks.proboards.com - 7. ledna 2009)

 

-- Operation MD --

 

The Fansite Connection: Jaká byla inspirace před tvořením tohoto alba?

Cone: Po skončení Underclass Hero Tour jsme oba znova měli nějaký čas udělat další album. Od doby co vyšlo naše posldení OpMD album jsme Todd i já psali songy a tak jsme jich měli už nějakých 20. S touhle kapelou je to tak, že se snažíme něco dělat jen když to čas dovolí. Není tu žádný plán, je to jen "pojďme něco udělat zatímco máme čas".

 

Jak je tohleto album hudebně odlišné od We Have An Emergency?

Zvuk je docela stejný. Stejný typ kytar i vokálů. Řekl bych, že tohle album zní trochu lépe. Měli jsme teď mnohem více songů, ze kterých jsme mohli vybírat a mohli jsme udělat více soudržné album. Na předchozím albu jsme neměli na výběr z příliš mnoha písní a tak jsme byli rádi, že jsme nějaké album splácali dohromady. Tohle nové jsme udělali více "správně".

 

Jak odlišné je zpívat hlavní vokál, když si zvyklý zpívat u Sum 41 jen backvokály?

Myslím, že hodně. Nehrál jsem zatím moc koncertů s OpMD (2 koncerty) a u obou jsem taky moc nezpíval, ale myslim, že je to hlavně věc sebedůvěry a cvičení než si je člověk jistý, že to zvládne. Dává to nový respekt zpěvákům po těch letech co celou dobu člověk hraje na basu a pak najednou tu a tam začne zpívat. Je to jiné, to určitě. Přesto se mi to líbí. Líbí se mi způsob, kde používáme můj hlavní vokál a myslím si, že to dává dobrou dynamiku naší kapele.

 

Jaké máte nápady pro první videoklip? Bude Steve opět režírovat?

Jo, navrhli jsme song "Buried At Sea", který produkoval Ian D'sa z Billy Talent. Během příštích několika týdnů bychom měli vědět jestli z toho video vzejde.

 

Máte nějaké plány na turné s tímto albem?

No chtěli bychom s touhle kapelou jet na turné nebo při nejmenším tu a tam zahrát nějaký koncert. Je to jen věc načasování. To je taky důvod toho, proč album ještě nevyšlo. Jen co bylo dokončeno začal jsem být zaneprázdněný prací se Sum 41 a Todd jel na turné s Offspring. Nechceme album vydat, když nebudeme schopní ho podporovat. Čekáme na vhodný okamžik. Přesto by mělo vyjít během příštích šesti měsíců.

 

-- Sum 41 --

 

Slyšeli jsme Derycka popisovat nový sound. Jaké jsou tvé pocity?

Řekl bych, že nové album je velmi intenzivní. Chvílema je opravdu hodně tvrdé a chvílema zase velmi měkké. Vím, že to říkáme o každém albu, a většinou je to i pravda, ale tohle album je opravdu něco, co jsme nikdy předtím neudělali. Nejlepší způsob pohledu na něj je, že celé album má stejnou povahu jako song "We're All To Blame". Způsob jakým má song všechno. Měkký, tvrdý, těžký, měkký atd. Nic na albu nezní jako tenhle song, ale myslím, že tohle je ta myšlenka. Album jde celou dobu novými směry. To je nejlepší způsob, jak to můžu popsat.

 

Jaký typ basových linek můžeme čekat na novém albu?

Na basových věcech jsem pracoval s naším producentem Gilem Nortonem a taky jsem na nich pracoval doma. Je tam pár cool věcí. Gill je taky basista, takže to byla dobrá zkušenost. Část materiálu, co hraju, je velmi základní a část jde trochu mimo. Hlavním zaměřením bylo pomoci songu a ne dělat šílené basové party k uspokojení mého ega.

 

Jak bylo tvoření tohoto alba odlišné od tvoření Underclass Hero?

Myslím, že je dobré mít ve studiu někoho, kdo není z kapely. Deryck bude vždycky říkat, že Underclass Hero nechtěl produkovat, ale nemohli jsme najít někoho, koho jsme chtěli nebo byl k dispozici. Nahrávat Underclass byla zábava a jsem si jistý, že bude zábava nahrávat i tohle album. Taky je dobré že je tu s námi Tom a muže na zkouškách hrát druhou kytaru. Taky je to frontman a skladatel a nahrál už spoustu nahrávek. Na minulém albu jsme byli jen 3 a na zkouškách jsme byli neúplní.

 

Původně jste začali psát jen EP. Bude některý z těch EP songů na albu?

Jo. Většina těch songů na albu bude. Možná jeden nebo dva ne. "Always" měla být původně taky na EP, ale na albu nebude, protože byla vydána na Best ofce.

 

Jak se v Sum 41 změnila dynamika za těch postedních 10 let?

Před deseti lety nám bylo 20. Prostě děcka. Neměli jsme žádné povinnosti, bydleli jsme u rodičů. Teď už všichni nějaké povinnosti máme, někteří jsme ženatí, nebydlíme u rodičů. Myslím, že jsme už více klidní než kdysi a všichni se navzájem respektujeme jako muzikanti a taky bereme ohled na osobní životy ostatních.

 

Je tu nějaký song Sum 41 z minulých let, který ještě nebyl vydán?

Je tu jeden b-side z minulého alba, který jsem napsal a ještě nebyl vydán. Je to rychlý song, který jsem i nazpíval.

 

Bude ten zapomenutý song někdy v budoucnu vydán nebo je odsouzený k zapomění?

Myslím, že pro ten song něco najdeme i kdyby to měl být nějaký download zdarma na našem myspace nebo tak něco.

 

Máte naplánované koncerty na Warped Tour. Je to všechno nebo se chystáte i na Evropu?

Právě jsme potvrdili 2 belgické festivaly v dubnu. Snažíme se zaplnit duben a květen více evropskými městy a festivaly předtím než začne Warped. Brzo očekávejte více Euro/UK dat.

 

Plánujete koncertovat i v Mexiku?

Jižní Amerika a Mexiko je něco, co s tímhle albem chceme udělat.

 

Kdy myslíš, že bychom mohli slyšet nějaké nové songy?

Nové songy? Nejspíš v dubnu nebo květnu. Budeme hrát jeden nebo dva nové na festivalech.

 

Můžeš prozradit něco o záhadném názvu songu "Jessica Kill"? (pozn. název se objevil v jednom z videí ze studia, song by měl být na novém albu)

Jo, to je jeden název. Vymyslel ho Deryck. Nejsem si jistý významem. Dobrý nápad, měl bych se ho na to zeptat. Je to skvělý song.

 

Budete někdy znovu spolupracovat s Greigem Norim?

Nejspíš ne. Tenhleten obchodní vztah je na mrtvém bodě. Člověk nikdy neví kam ho život zavede, ale říkám, že nejspíš ne.

 

(překlad kufač - 9. ledna 2010)