Sum 41 > Starší Novinky

Starší novinky

< 2020 > < 2019 > < 2018 > < 2017 > < 2016 > < 2015 > < 2014 > < 2013 >

< 2012 > < 2011 > < 2010 > < 2009 > < 2008 > < 2007 > < 2006 > < 2005 >

Underclass Hero 10th Anniversary + Sum news

19.11.2017

Vzhledem k tomu, že album Underclass Hero letos slaví desáté výročí, rozhodl se Deryck podrobně rozebrat některé tracky z tohoto alba. Začátkem listopadu tak Sum 41 zveřejnili video, ve kterém se Deryck věnuje singlu Walking Disaster. Je až neuvěřitelné kolik maličkostí vytváří konečný výsledek. Včera pak přibylo i video, kde rozebírá titulní píseň Underclass Hero. V některých momentech to dokonce vypadá, jako by se sám Deryck divil tomu, co všechno v písni je :D Snad budou podobná videa k dalším songům přibývat. Rozhodně se jedná o zajímavé pokoukání.
Underclass Hero 10th Anniversary (Walking Disaster)
Underclass Hero 10th Anniversary (Underclass Hero)

Little Miss TakesKromě toho se poslední dobou událo i pár menších novinek:
Cone a jeho vedlejší projekt The Operation M.D. oznámili datum vydání nového singlu Little Miss Takes. Ten vyjde 1. prosince a videoklip by měl následovat brzy poté. Píseň byla původně plánovaná jako třetí do party se singly Shake Your Cage a Like Everyone Else, které byly vydány v průběhu roku 2015. Nejpozoruhodnější na tom všem ale je, že stejnojmenná píseň původně vznikla již pro debutové album We Have An Emergency z roku 2007 a byla vydána jako bonus na Myspace (pamatuje si vůbec ještě někdo Myspace?). Bude zajímavé sledovat, jak se píseň za těch 10 let změnila.

A na závěr tu ještě máme časopis Rolling Stone, který na svých webových stránkách zveřejnil žebříček 50-ti nejlepších pop-punkových alb. Na patnácté místo zařadili Sum 41 a jejich All Killer No Filler. Sum 41 za sebou nechali i takové velíkány jako jsou Green Day a jejich American Idiot. Na druhou stranu je ale potřeba dodat, že jejich Dookie celému žebříčku vévodí.

Deryck a Frank na speciálním koncertě Linkin Park

29.10.2017

In Honor o Chester BenningtonV pátek 27. října odehrála kapela Linkin Park speciální koncert k uctění památky jejich nedávno zesnulého frontmana Chestera Benningtona. Na více než tříhodinovém koncertě zahrála a zazpívala také spousta hostů a přátel kapely, mezi nimiž byli například Ryan Key z Yellowcard, Oliver Sykes z Bring Me the Horizon, Jonathan Davis z Korn, členové kapely System of a Down nebo i kompletní Blink-182. O účasti někoho ze Sum 41 nebylo až do koncertu, který byl oznámen již před více než měsícem, nic známo. Nakonec během koncertu na bicí zahrál Frank a zazpíval Deryck. Porůznu se prostřídali během čtyř písní. U Franka se jeho účast vyloženě nabízela, jelikož s Chesterem byli dobří přátelé a Frankova kapela Street Drum Corps mnohokrát s Linkin Park vystupovala. Deryckova účast byla podle Mikea Shinody, který v LP zastupuje druhý vokál, domluvena ani ne 24 hodin před celou akcí. Záznam celého koncertu můžete shlédnout na Youtube. Časy jednotlivých vstupů členů Sum 41 pak naleznete níže:

 

Rebellion (Frank) - 02:04:57
The Catalyst (Deryck a Frank) - 02:10:06
A Light That Never Comes (Frank) - 02:52:06
Bleed It Out / The Messenger (Deryck & Frank) - 03:05:15

News Mix

11.10.2017

Half Hour Of PowerOpět se nám po nějakém čase nastřádala hromada menších i větších zpráv ze světa Sum 41, které by rozhodně byla škoda nechat bez povšimnutí. Zde je tedy jejich shrnutí:

Sum 41 se chystají 10. listopadu vydat na vinylu svou první nahrávku Half Hour of Power. Toto EP, které původně vyšlo 27. června 2000, vyjde ve formě vinylu vůbec poprvé. Desku, jenž bude vyvedena v oranžovo červené barvě, si můžete předobjednat skrze Pledgemusic.com.

Deryck poslední dobou škádlí fanoušky několika příspěvky na instagramu o čase, který tráví ve svém domácím studiu. Nejzajímavější je rozhodně krátké video, které nabízí pohled do Deryckova studia. Pokud slyším dobře, tak v podkresu hraje píseň With Me, ale je to docela odlišná verze od té, která je na albu Underclass Hero. Tahle se spíše podobá pomalejší verzi, kterou v posledních měsících hráli Sum 41 na koncertech. Že by Deryck chystal i studiovou verzi tohoto pomalejšího aranžmá?

Každopádně vyhrazeného času na práci ve studiu bude mít Deryck nejspíš dost, protože Sum 41 momentálně nemají naplánovaný žádný koncert a asi v nejbližších týdnech žádný ani nepřidají, jelikož v polovině listopadu se Tom se svou kapelou Gob vydá odehrát několik vystoupení v Kanadě.

Pokud sledujete dění na hudební sceně, jistě vás neminula zpráva o nedávném úmrtí amerického zpěváka Toma Pettyho, jehož byl Deryck velkým fanouškem. Server Billboard.com k této smutné události shromáždil 12 nejlepších coverů Pettyho písně American Girl. Mezi tuto dvanáctku se dostal i cover od Sum 41.

A na závěr jedno výročí. Minulý týden oslavilo album 13 Voices jeden rok od svého vydání. Do světa bylo vypuštěno přesně 7. října 2016.

Deryck pro Asialive365

12.9.2017

V poslední době z tábora Sum 41 nepřicházejí žádné zajímavé zprávy, a tak tu pro vás máme alespoň překlad jednoho kratšího, necelý měsíc starého rozhovoru s Deryckem. Ten proběhl před koncertem v Singapuru. Otázky se točily jako obvykle kolem alba 13 Voices, asijského publika nebo ohledně překvapivých návyků v backstagei. Překlad rozhovoru si můžete přečíst Zde.

Sum 41 zamíří do Asie

11.8.2017

Deryckova nová trsátkaPo krátké koncertní odmlce se Sum 41 opět hlásí o slovo. Tom si koncem července koncertní pauzu ještě vyplnil několika dalšími vystoupeními s The Offspring v Evropě, kde zaplnil místo po stále absentujícím Noodlesovi. Koncert The Offspring v Praze 23. srpna však bude již bez Tomovy účasti. Tou dobou již budou Sum 41 objíždět asijská pódia. Již dnes si ale střihnou jedno vystoupení ve své rodné Kanadě:

11.8.2017 - Osisko en lumière - Rouyn Noranda, Kanada

19.8.2017 - Summer Sonic 2017 - Ósaka, Japonsko
20.8.2017 - Summer Sonic 2017 - Tokio, Japonsko
24.8.2017 - Zepp Bigbox - Singapur, Singapur
26.8.2017 - Summer Sonic 2017 - Šanghaj, Čína
27.8.2017 - FireBall Fest - Kao-siung, Taiwan

Za zmíňku ještě stojí jedna fotka, kterou před pár dny Deryck sdílel na Instagramu. Nejde tak ani o to, co se nachází na snímku (rychlovarná konvice a hrnek), ale spíš o to, co bylo napsáno v popisku: "Čas dát si trochu čaje a nahrát nějaké vokály. Přejte mi štěstí." Těžko říct, o jaké nahrávání šlo. Jestli to bylo pro Sum 41 nebo pro někoho jiného. Každopádně Sums nám ještě dluží píseň, na které pracovali s rapperem DMC, se kterým vystoupili před dvěma roky na Alternative Press Music Awards.

Deryck na obálce srpnového Fakkera

2.8.2017

Srpnový Fakker!Po necelém roce se Deryck opět dostal na obálku časopisu Fakker! Na rozdíl od loňského října, kdy si pro sebe uzmul titulní stránku celou, se musel nyní o místo podělit s dalšími interprety. I co se týče obsahu je srpnové číslo na informace o Sum 41 o dost chudší než minulý rok. Pro sběratele jakýchkoliv artefaktů s tématikou Sum 41 to ale bude jistě zajímavá koupě.

Poslední dobou není od věci tištěná hudební periodika sledovat. Například červencové vydání časopisu Rock & All zařadilo koncert Sum 41 mezi 10 zásadních vystoupení letošního ročníku festivalu Rock im Park: "Na rozdíl od kanadských kolegů Simple Plan, kteří publikum málem unudili k smrti, se Sum 41 předvedli ve velké formě. Formaci prospěl návrat kytaristy Davea Bakshe. Vystoupení plné hitů z počátku tisíciletí mělo drajv od začátku do konce a nepůsobilo ani trochu vyčpěle nebo trapně. Naopak bylo znát, jak si kapela hraní užíva, na což byla radost pohledět."

Obdobná slova chvály na vystoupení Sum 41 na Rock im Parku přineslo i červencové číslo časopisu Rock & Pop, které si však neodpustilo i pár slov kritiky: "Co si možná mohli odpustit, bylo nekončící přidávání částí coverů, které doprovázejí jejich show už několik let."

Alternative Press Music Awards

18.7.2017

Na včerejších Alternative Press Music Awards proměnili Sum 41 jednu ze tří nominací na vítězství a to v kategorii Nejlepší Bubeník, ve které zvítězil Frank Zummo. Ten také během včerejšího ceremoniálu zahrál s dalšími dvěma bubenickými kolegy, kterými byli Adrian Young (No Doubt, Dreamcar) a Josh Dun z Twenty One Pilots. Záznam jejich vystoupení, které uvedli Cone s Deryckem, můžete shlédnout na Youtube.

Mezi další dvě kategorie, ve kterých byli Sum 41 nominováni, patřily Umělec Roku (Panic! at the Disco) a Videoklip Roku (State Champs s klipem k Losing Myself).

News Mix

17.7.2017

V poslední době se nám nashromáždilo několik větších i menších zpráv ze světa Sum 41, takže je na čase si je shrnout:

Pár týdnů po skončení turné po evropských hudebních festivalech zveřejnili Sum 41 jestě jeden tour videoupdate, který je svou stopáží o něco delší, než ty předchozí. Dostaly tak více prostoru záběry ze zákulisí, kde například Deryck domlouvá změny v příštím setu nebo záběry ze setkání s Linkin Park, kterým Sum 41 předskakovali na jejich koncertě v Nizozemí.
Sum 41 - 2017 European Festivals (VOL 3)

Je to už sice několik týdnů, co Sum 41 svou evropskou tour zakončili, ale Youtube ještě svou studnici videí z tohoto období zcela nevyprázdnil. Objevil se zde například záznam celého vystoupení Sum 41 na festivalu Pinkpop. Kvalita videa sice není nejlepší, ale koukatelné to jistě je. Kvalita nad kvantitou pro změnu zvítězila v sestřihu z vystoupení na fesivalu v Stockohlmu. Záběry živého hraní jsou zde protkány i nekolika otázkami z rozhovoru s Tomem a Davem.

Tom na několika nedávných koncertech zaskakoval v The Offspring za absentujícího kytaristu Noodlese. V koncertní sestavě The Offspring figuruje jako třetí kytarista i Todd Morse (mimochodem Coneův parťák z The Operation M.D.), který se tak posunul na pozici druhého kytaristy a Tom celé vystoupení jistil zezadu z pozice třetího kytaristy. Jak jim to hrálo můžete zjistit z několika fanouškovských videí na Youtube.

Alternative Press Music AwardsDnes 17. července proběhne v Clevelandu předávání Alternative Press Music Awards, ve kterých jsou nominováni na tři ceny i Sum 41, o čemž jsme vás informovali v dubnu. Kromě toho na předávání cen vystoupí i bubeník Sum 41 Frank Zummo se svým bubenickým kolegou Adrianem Youngem (No Doubt, Dreamcar). S nimi by měl vystoupit i jeden speciální host. Celý ceremoniál bude možno sledovat na music.amazon.com nebo na twitch.tv v noci na zítřek v 1:00 našeho času.

Po Alternative Press Music Awards si Sum 41 dlouho neodpočinou. Ve čtvrtek totiž vyrážejí zahrát na tři kanadské hudební festivaly:
20.7.2017 - Empire Rockfest - Belleville
21.7.2017 - Les Grandes Fetes Telus - Rimouski
22.7.2017 - Festival des Bieres du Monde - Saguenay

Videa z evropských festivalů

19.6.2017 - Aktualizováno 20.6.

Již přibližně před týdnem Sum 41 zveřejnili na svém Youtube kanálu videoupdate ze své letošní cesty po evropských hudebních festivalech. Jak je už zvykem, skládá se především ze záběrů z pódia i ze zákulisí. V závěru ještě můžeme slyšet Davea hovořit o tom, jak je úžasné sledovat fanoušky v různých zemích, jak reagují na songy, které jsou téměř 20 let staré a festivaly přirovnává k rock and rollovému letnímu táboru.
Sum 41 - 2017 European Festivals

S blížícím se zavěrem evropské letní tour, zveřejnili Sum 41 druhý videoupdate, který se v mnohém podobá tomu prvnímu. Tentokrát v závěru ale můžeme slyšet názory fanoušků, co pro ně Sum 41 znamenají.
Sum 41 - 2017 European Festivals (VOL 2)

Během vystoupení Sum 41 na festivalu Rock Am Ring probíhal živý stream celého koncertu, který se podařilo několika jedincům zaznamenat a nahrát na Youtube. Většina záznamů však trpí všemožnými záseky, ale jak se zdá, jeden, který se zamrzlému obrazu vyhnul, se přecijen našel. K dokonalosti má sice stále celkem daleko, ale to už posuďte sami.
Sum 41 - Full Set (Live Rock Am Ring 2017) No Freezes!

Další koncert, z kterého probíhal živý stream byla show na festivalu PinkPop. Stream byl však údajně omezen jen pro nizozemské fanoušky, takže se očividně nikomu přenos zaznamenat nepodařilo. Na Youtube je tak k nalezení pouze nahrávka písně Fat Lip.
Sum 41 - Fat Lip (Live @ PinkPop 2017) HD

Sum 41 se opět valí na Evropu

31.5.2017

Sum 41 si očividně Evropu značně oblíbili. Od svého návratu na koncertní pódia v půlce roku 2015, se vydají do Evropy již počtvrté. Na rozdíl od masivního turné ze začátku letošního roku bude aktuální evropská tour čítat jen 14 vystoupení. Tentokrát bohužel bez zastávky v České republice, ale v dojezdové vzdálenosti mají naplánováno koncertů docela dost. Ty odehrají především na hudebních festivalech, ale mají mezi nimi zařazeno i několik vlastních headline show:

Sum 41 se opět chystají na Evropu2.6.2017 - Rock im Park - Norimberk, Německo
3.6.2017 - Rock am Ring - Nürburg, Německo
4.6.2017 - Le Jardin du Michel - Toul, Francie
5.6.2017 - Pinkpop Festival - Landgraaf, Nizozemsko
7.6.2017 - Caribana Festival - Crans, Švýcarsko
8.6.2017 - Greenfield Festival - Interlaken, Švýcarsko
9.6.2017 - Download Festival - Derby, Velká Británie
11.6.2017 - Maimarkt - Mannheim, Německo*
12.6.2017 - Posthof - Linec, Rakousko*
14.6.2017 - Budapest Park - Budapešť, Maďarsko*
16.6.2017 - OberschwabenKlub - Ravensburg, Německo*
17.6.2017 - I-Days - Monza, Itálie
18.6.2017 - Graspop Metal Meeting - Dessel, Belgie
20.6.2017 - Ziggo Dome - Amsterdam, Nizozemsko
21.6.2017 - Gröna Lund - Stockholm, Švédsko*

* - samostatný koncert Sum 41

We Will Detonate! Tour (VOL 2)

24.5.2017

S druhým videoupdatem z We Will Detonate! Tour Sum 41 dlouho neotáleli. V něm se zaměřují především na několik festivalových vystoupení, která během tour odehráli. Poslední zastávka aktuální šňůry, na které jsou s kapelou Pierce The Veil, je naplánována na zítřek v Dallasu.

Sum 41 - We Will Detonate! Tour 2017 (VOL. 2)

Pár videí z turné zveřejnil i server Loudwire, který We Will Detonate! Tour pořádá. Videa se zaměřují spíše na kapelu Pierce The Veil, ale rozhodně také stojí za shlédnutí.

Pierce the Veil + Sum 41 Go Behind the Scenes of the We Will Detonate Tour
Pierce the Veil + Sum 41 Offer Second Behind the Scenes Look at the We Will Detonate Tour

We Will Detonate! Tour (VOL 1)

18.5.2017

Již několik týdnů jsou Sum 41 na We Will Detonate! Tour s kapelou Pierce The Veil a po delší době se nás opět rozhodli obšťastnit novým tour videoupdatem z probíhající koncertní šňůry, ze které v kalendáři zbývá ještě několik vystoupení. Jako ve videoupdatech z předchozích tour můžete opět očekávat mix záběrů z pódia i ze zákulisí.

Sum 41 - We Will Detonate! Tour 2017 (VOL. 1)

Goddamn I'm Dead Again

4.5.2017

Goddamn I'm Dead AgainSum 41 si nadělili již čtvrtý videoklip ke své zatím poslední desce 13 Voices. Jak již nadpis napovídá, jedná se o klip k písní Goddamn I'm Dead Again, který Sum 41 natáčeli před necelým měsícem i za přítomnosti značné skupiny svých fanoušků, takže svou náladou klip připomíná videa k písním Fat Lip nebo Underclass Hero. Sum 41 doplňují v popisu k videu, že se zde objevují pouze fanoušci a žádný najatý komparz. O režii se opět postaral Marc Klasfeld, který v minulosti režíroval již spoustu videoklipů Sum 41. Z poslední doby například Fake My Own Death.

 

Sum 41 - Goddamn I'm Dead Again (Official Music Video)

Sum 41 nominováni na APMA

27.4.2017

Sum 41 se objevili v nominacích na letošní Alternative Press Music Awards. Nominováni byli rovnou ve třech kategoriích:
- Umělec roku - Sum 41
- Nejlepší videoklip - Fake My Own Death
- Nejlepší bubeník - Frank Zummo

Předávání cen proběhne 17. července 2017 v Clevelandu. Hlasovat pro Sum 41 můžete na stránkách Altpress.com. Hlasování končí 30. června.

Pokud si vzpomínáte, Sum 41 v roce 2015 na předávání Alternative Press Music Awards odehráli své comebackové vystoupení, na kterém poprvé po téměř deseti letech se Sums oficiálně zahrál i později ohlášený navrátilec Dave Baksh. Jako hosta zde měli i rappera DMC. Vystoupení z předloňského roku stále můžete najít na Youtube.

Fotky z natáčení videoklipu

10.4.2017

Sum 41 včera absolvovali natáčení videoklipu, na které pozvali i své fanoušky. Ti již na sociálních sítích prozradili, že se klip natáčel k songu Goddamn I'm Dead Again a také zveřejnili několik fotek z místa natáčení. Několik vybraných najdete i zde.

Sum 41 chystají nový videoklip

8.4.2017

Sum 41 chystají nový videoklipSum 41 si na zítřek naplánovali natáčení nového videoklipu. K jaké písni se bude natáčet zatím není známo. Celkově toho mnoho Deryck ve zprávě na instagramu neprozradil:

 

Věnujte mi pozornost Skumfuks. S kapelou budeme velmi rádi, když se k nám v neděli 9. dubna připojíte k natáčení velmi speciálního videoklipu. Tentokrát žádné oficiální zacházení. Chceme, aby tohle video bylo hlavně o vás. Chceme být obklopeni našimi fanoušky a chceme, abyste se pořádně vyblbnuli. Přineste si skateboardy, bláznivé rekvizity, přijďte v kostýmech, cokoliv, co vás napadne. Odehreje se to v Battery Barlow-Saxton / Angels Gate Bunkers. Takže zrušte všechny své nedělní plány a přijďte strávit den s námi. Jo a vstup je úplně zdarma!

 

Další Severoamerická Tour

7.4.2017

Evropská šňůra už je pár týdnů minulostí, ale to rozhodně neznamená, že budou Sum 41 nějak dlouho odpočívat. Již zítra totiž startuje jejich jarní turné po Severní Americe. To budou tvořit především dvě části, kdy v té první odehrají čtyři koncerty v Kanadě společně s kapelou Papa Roach. V druhé části se pak přesunou do USA, kde absolvují 20 zastávek s kapelou Pierce The Veil, přičemž obě části budou protkány několika dalšími festivalovými vysoupeními.

K oběma částem Sum 41 zveřejnili i dvě krátké videoupoutávky:
Sum 41 + Papa Roach 2017 Canadian Tour
Detonate! Tour 2017 with Sum 41, Pierce The Veil, Emarosa + Chapel

A zde již jednotlivé zastávky turné:
Cone08.4.2017 - Sabroso Festival - Dana Point, CA
11.4.2017 - CN Centre - Prince George, Canada *
12.4.2017 - EnCana Event Centre - Dawson Creek, Canada *
13.4.2017 - Shaw Conference Centre - Edmonton, Canada *
14.4.2017 - Grey Eagle - Calgary, Canada *
21.4.2017 - Ogden TheatreDenver, CO **
22.4.2017 - Ogden TheatreDenver, CO **
24.4.2017 - Tricky FallsEl Paso, TX **
25.4.2017 - ACL Live at the Moody Theater - Austin, TX **
27.4.2017 - House Of Blues - New Orleans, LA **
28.4.2017 - Metroplex Live - Little Rock, AR
29.4.2017 - Diamond Pub Concert Hall - Louisville, KY
01.5.2017 - THE INTERNATIONAL - Knoxville, TN **
02.5.2017 - Lancaster Convention Center - Lancaster, PA **
03.5.2017 - The Fillmore Silver Spring - Silver Spring, MD **
05.5.2017 - Beale Street Music Festival - Memphis, TN
06.5.2017 - Carolina Rebellion 2017 - Kannapolis, NC
07.5.2017 - The Paramount - Huntington, NY **
09.5.2017 - Stage AE - Pittsburgh, PA **
10.5.2017 - Pine Belt Arena - Toms River, NJ **
12.5.2017 - Rockfest - Council Bluffs, IA **
13.5.2017 - Northern Invasion - Somerset, WI **
14.5.2017 - Egyptian Room at Old National Centre - Indianapolis, IN **
16.5.2017 - Aura - Portland, ME **
17.5.2017 - Hampton Beach Casino - Hampton Beach, NH **
19.5.2017 - Rock On The Range - Columbus, OH **
20.5.2017 - 101 WKQX PIQNIQ - Chicago, IL
21.5.2017 - MAPFRE Stadium - Columbus, OH
22.5.2017 - House Of Blues - Houston, TX **
23.5.2017 - Pharr Event Center - Pharr, TX **
25.5.2017 - South Side Ballroom - Dallas, TX **
* - s Papa Roach
** - s Pierce The Veil

V červnu se pak Sum 41 opět vrátí do Evropy, kde vystoupí na několika hudebních festivalech. Kroužit budou i docela blízko České republiky. Konkrétně v Německu, Rakousku nebo Maďarsku. Myslíte, že se opět ukážou i u nás?

Celé album 13 Voices živě

10.3.2017

Od loňského října, kdy album 13 Voices vyšlo, samozřejmě v koncertním setu Sum 41 přibylo i několik zástupců tohoto alba. Během toho necelého půlroku, kdy Sums objíždějí svět se svou Don't Call It A Sum-Back Tour, se již v koncertním setu stihlo prostřídat všech deset písní z poslední desky, takže si v malém souhrnu můžeme připomenout, jak nové songy Sum 41 živě zvládají.

A Murder Of Crows
Goddamn I'm Dead Again
Fake My Own Death
Breaking The Chain
There Will Be Blood
13 Voices
War
God Save Us All (Death To POP)
The Fall And The Rise
Twisted By Design

Tajná show s hromadou rarit

6.3.2017

Sum 41 odehráli 1. března v Kingstonu tajnou show v klubu pro cca 500 lidí. Oproti klasickým koncertům se toto tajné vystoupení značně lišilo. Trvalo přibližně jen hodinu a do setu se po dlouhé době dostaly třeba songy My Direction nebo Sick of Everyone, které na aktuálním turné Sums jinak nehrají. Kromě toho zahráli i píseň 88 v celé délce a nebo také zazněl i takový oldschool jako What I Believe!

Sum 41 - What I Believe live at Kingston
Sum 41 - 88 live at Kingston

Don't Call It A Sum-Back Euro Tour (VOL 2)

27.2.2017

Máme tu další tour videoupdate, ve kterém kromě záběrů z koncertů v různých evropských městech, můžeme vidět i Deryckův perfekcionismus, kdy upravuje pódium podle svých představ nebo konzultuje světelnou show s osvětlovačem.

Sum 41 - 2017 Don't Call It A Sum-Back Tour (VOL 2)

Sum 41 chystají live DVD

20.2.2017

Sum 41 chystají DVDSum 41 chystají DVD s videozáznamem koncertu. Poslední takové DVD s živým vystoupením Sum 41 vydali před dlouhými 14-ti lety, kdy vyšlo DVD Live in Tokyo z turné k albu Does This Look Infected?, takže je opravdu nejvyšší čas přijít s něčím novým. Záznam se bude natáčet 22. února v Paříži. Podle Derycka by měly být ještě lístky k dispozici, takže jestli máte tou dobou cestu kolem hlavního města Francie, stále máte šanci se na koncert dostat.

K myšlence pořídit záznam koncertu přivedl kapelu především úspěch, jaký sklízí jejich Don't Call It A Sum-Back Tour po celém světě. Nemůžeme jinak než souhlasit. Show, kterou momentálně Sum 41 předvádějí, si o DVD vyloženě říká.

Jelikož se koncert teprve bude natáčet, datum vydání je samozřejmě zatím velkou neznámou. U předešlých koncertních DVD Sum 41 dělilo vydání od natáčení 7 měsíců v případě Introduction to Destruction a 4 měsíce u Live in Tokyo.

 

T’Aint For Pleasure

19.2.2017

Pain For Pleasure jsou zpět. Patnáct let od smrti zpěváka Paina se kytarista Pleasure rozhodl dát kapelu znovu dohromady a v pozměněné sestavě začít znovu hrát živě jejich klasický singl. Pain For Pleasure tak doprovázejí kapelu Sum 41 na jejich evropském turné, kde uzavírají jejich show.

Takhle nějak začíná nový tour videoupdate, který je spíše pokračováním fiktivního dokumentu Reign of Pain, kterým skutečně před patnácti lety Sum 41 převyprávěli smyšlenou historii Pain For Pleasure.

Sum 41 - T’Aint For Pleasure

Sum 41 v Roxy plus něco navíc

10.2.2017

Roxy167. Přesně tolik dní dělilo koncert Sum 41 v pražském Roxy od jejich předešlého vystoupení na festivalu Prague Sounds Good. Jde tak o bezkonkurenčně nejkratší prodlevu mezi dvěmi koncerty Sums v České republice. Člověka by napadlo, že kvůli tak krátkému rozestupu se letošní koncert od toho loňského příliš nebude lišit, ale opak byl pravdou. Sum 41 přivezli dvouhodinovou show s mnoha písněmi z nového alba 13 Voices a k tomu spoustu dalších překvapení. Ale pojďme hezky popořadě.

 

Pokračování našeho reportu z vystoupení Sum 41 v Roxy si můžete přečíst zde:
Sum 41 v Roxy plus něco navíc

Pár fotek z pražského koncertu

7.2.2017

Tak jak jste si užili včerejší koncert Sum 41? Pokud jste se zůčastnit nemohli nebo si chcete atmosféru koncertu připomenout, můžete najít několik fotek na stránkách fakker.cz nebo ireport.cz, kde najdete i jejich report z koncertu. Na náš report se také v nejbližších dnech můžete těšit. A nezapoměňte sledovat i náš Youtube kanál, kde by se v následujících dnech také mohlo objevit i několik videí.

Časový harmonogram pražského koncertu

5.2.2017

Do koncertu v pražském klubu Roxy zbývá už jediný den, a tak by bylo dobré se s vámi podělit o včera zveřejněný časový harmonogram koncertu:

18:45 - otevření klubu pro veřejnost
19:30 - Paerish
20:30 - Sum 41
22:30 - konec

Jak si můžete všimnout, pro Sum 41 jsou vyhrazeny celé 2 hodiny čistého času, takže uvidíme, jak tento čas využijí.

Don't Call It A Sum-Back Euro Tour (VOL 1)

27.1.2017

Evropské turné Sum 41 je již v plném proudu a po necelých dvou týdnech si pro nás Sums připravili první tour update. Jako vždy se můžeme podívat na pódia různých evropských měst i do jejich zákulisí a podle všeho se můžeme těšit i na Pain for Pleasure. Sum 41 zahrají v Praze již za 10 dní!

Sum 41 - 2017 Don't Call It A Sum-Back Tour (VOL 1)

Deryck pro Buzznet

20.1.2017

Rozhovorů o Deryckových problémech s alkoholem a jeho zotavování a nové desce 13 Voices již bylo plno. Server Buzznet.com se však ve svém rozhovoru zaměřil i na Deryckovu producentskou činnost nebo zavzpomínal na videoklipy Sum 41 z časů minulých. Překlad rozhovoru čtěte Zde.

Sum 41 se chystají na Evropu

13.1.2017

Již v pondělí Sum 41 odstartují evropskou část své Don't Call It A Sum-Back Tour. Šňůra bude čítat 42 koncertů v 16-ti zemích Evropy, které Sums odehrají během devíti týdnů. Nezapomenou ani na Českou republiku, kde zahrají 6. února ve vyprodaném pražském klubu Roxy.

16.1.2017 - La Medoquine - Talence, Francie
17.1.2017 - Sala Razzmatazz - Barcelona, Španělsko
18.1.2017 - The Ring @ Barclaycard Centre - Madrid, Španělsko
20.1.2017 - Colisseum - Lisabon, Portugalsko
Sum 41 se chystají na Evropu 21.1.2017 - Santana 27 - Bilbao, Španělsko
22.1.2017 - Bikini - Toulouse, Francie
24.1.2017 - La Paloma - Nimes, Francie
25.1.2017 - Docks des Sud - Marseille, Francie
26.1.2017 - LE TRANSBORDEUR - Villeurbanne, Francie
28.1.2017 - Gran Teatro Geox - Padova, Itálie
29.1.2017 - Mediolanum Forum - Milán, Itálie
31.1.2017 - Atlantico Live - Řím, Itálie
02.2.2017 - Metropole - Lausanne, Švýcarsko
03.2.2017 - KOMPLEX 457 - Curych, Švýcarsko
04.2.2017 - Gasometer - Vídeň, Rakousko
06.2.2017 - Roxy - Praha, Česká republika
07.2.2017 - Proxima - Varšava, Polsko
09.2.2017 - Columbiahalle - Berlín, Německo
10.2.2017 - Haus Auensee - Lipsko, Německo
11.2.2017 - Muffathalle - Mnichov, Německo
16.2.2017 - Schlachthof - Wiesbaden, Německo
17.2.2017 - Löwensaal - Norimberk, Německo
18.2.2017 - Palladium - Kolín nad Rýnem, Německo
20.2.2017 - La Coopérative de Mai - Clermont-Ferrand, Francie
21.2.2017 - Le 106 - Rouen, Francie
22.2.2017 - Zenith - Paříž, Francie
24.2.2017 - Academy - Birmingham, Velká Británie
25.2.2017 - Academy - Manchester, Velká Británie
26.2.2017 - Academy - Leeds, Velká Británie
28.2.2017 - Barrowlands - Glasgow, Velká Británie
02.3.2017 - Brixton Academy - Londýn, Velká Británie
03.3.2017 - Academy - Bristol, Velká Británie
04.3.2017 - Rock City - Nottingham, Velká Británie
06.3.2017 - Guildhall - Southampton, Velká Británie
08.3.2017 - AB - Brusel, Belgie
09.3.2017 - Rockhal - Lucemburk, Lucembursko
10.3.2017 - O13 - Tilburg, Nizozemsko
12.3.2017 - Aeroneuf - Lille, Francie
13.3.2017 - Grosse Freiheit - Hamburk, Německo
15.3.2017 - Fryshuset - Stockholm, Švédsko
17.3.2017 - TAVASTIA - Helsinky, Finsko
19.3.2017 - Stadium Live - Moskva, Rusko

V Praze před Sum 41 zahrají Paerish

6.1.2017

Evropské turné Sum 41 se nezadržitelně blíží. Až nyní se však dozvídáme jméno kapely, která se zhostí úlohy předskokana. Tou je francouzská indie kapela Paerish, která bude Sum 41 doprovázet na dvaceti zastávkách mezi 16. lednem a 11. únorem - takže i včetně vyprodaného koncertu v Praze 6. února. Paerish potom ještě před Sum 41 zahrají 22. února v jejich rodné Paříži. Několik ukázek tvorby Paerish si můžete poslechnout na jejich Youtube kanále.

 

Starší novinky >>>