Sum 41 > Starší Novinky

Starší novinky

< 2020 > < 2019 > < 2018 > < 2017 > < 2016 > < 2015 > < 2014 > < 2013 >

< 2012 > < 2011 > < 2010 > < 2009 > < 2008 > < 2007 > < 2006 > < 2005 >

Z archivu Sum 41 #2

20.12.2014

Old Sum 41 line upDeryck se opět rozhodl na facebook vyvěsit další archivní foto, ke kterému, stejně jako v minulém případě, přidal krátký komentář. Překlad si můžete přečíst níže:

Tohle je složení Sum 41, ve kterém jsme se dostali ze Stevova suterénu a začali hrát koncerty. Jon Marshall a já jsme oba zároveň zpívali a skládali songy. Jon se nakonec rozhodl si založit vlastní kapelu a u nás se střídalo spoustu basistů, kteří nikdy pořádně nezapadli až do chvíle, kdy se k nám přidal Cone. Fotka byla pořízená za Chameleon Cafe, což bylo naše oblíbené místo, kam jsme chodívali. Mohli jsme hrát fotbálek, koukat na vystoupení kapel nebo jen kecat o muzice. Nakonec jsme tady začali zkoušet a později tady i napsali velkou část All Killer No Filler. Netuším, jak to tam vypadá dnes, ale v půlce devadesátek to bylo na tak malé město super místo.

Je Frank Zummo novým bubeníkem Sum 41?

18.12.2014

Nový bubeník Sum 41?Jistě jste před pár měsici, kdy Deryck zveřejnil fotky ze svého domácího studia, přemýšleli, kdo je ten muž za bicí soupravou. Tím mužem je Frank Zummo a před pár dny se na instagramu pochlubil krátkou nahrávkou, která vznikla v Deryckově studiu. Těžko říct, jestli úryvek pochází přímo z nějakého nového songu Sum 41, ale rozhodně vypovídá o Frankových bubenických kvalitách. Mimo to je Frank členem bubenického uskupení Street Drum Corps, které vzniklo v roce 2004 v Los Angeles a od té doby mají na svém kontě již 4 studiová alba. Hoši rozhodně nejsou žádní amatéři. Za sebou maji například koncertní turné s Thirty Seconds to Mars nebo Linkin Park. Zatím je ale těžké odhadovat, jestli se Frank stane stálým členem Sum 41 nebo jeho práce zůstane pouze u studiového nahrávání.

- komentovat -

Deryck vzpomíná na minulost a vnadí na budoucnost

16.12.2014

Deryck se rozhodl čas od času na facebooku zveřejnit nikdy neviděné fotky nebo videa z 18-ti leté historie Sum 41. Před necelým týdnem tak učinil poprvé a k fotce přidal i krátký komentář:

Deryck v 17-tiTohle jsem já v mých 17-ti letech, jak hraju se Sum 41 v jedné z naší nejranější sestavě (Stevo, Jon Marshall a já) v tělocvičně jedné střední mimo Toronto, kde předskakujeme kapele LEN. Vzpomínám si, že to bylo poprvé, co jsem cítil, že patřím k něčemu hustýmu. Na střední jsem byl nenáviděný všemi těmi oblíbenými děcky, ale být tady s hochy z LEN způsobilo, že na tom vůbec nezáleželo. Náš koncert asi nebyl moc dobrý, jelikož jsme ještě neměli žádné pořádné songy a ani jsme pořádně nevěděli co děláme, ale to bylo jedno. Dělali jsem to, co jsme milovali a ještě s pořádným rámusem.

Kromě toho také včera na instagramu zveřejnil další krátky úryvek z materiálu, který vzniká pro nové album Sum 41.

Video #3 - 15. prosince

- komentovat -

Deryck opět na pódiu

23.11.2014

Po dlouhé době na stageiVe čtvrtek 20.11. se Deryck objevil na pódiu jako speciální host kapey Toddsplanet kterou vede Todd Morse (frontman kapely H2O a taky Coneův parťák z The Operation M.D.). Deryck při koncertu vypomohl s coverem písně Bitch legendárních The Rolling Stones. Na tom by nebylo nic neobvyklého, kdyby se nejednalo o první Deryckovo vystoupení před publikem po jeho kolapsu z letošního jara. Vystoupení proběhlo v rámci charitativní akce na podporu The Los Angeles Regional Food Bank. V galerii na mirror.co.uk si můžete prohlédnout několik dalších fotek z vystoupení nebo na Youtube shlédnout jedno krátké video.

Foto - mirror.co.uk
Video - Youtube.com

 

- komentovat -

Open Your Eyes (Alternative Version)

7.10.2014

Deryck se ve svém včerejším updatu opět podělil o vskutku neslýchanou záležitost:

V počítači mám uloženou celou hromadu starého materiálu Sum 41 - nepoužité verze písní, stará dema, nevydané tracky atd. Včera jsem mezi nimi našel jednu, na kterou jsem zapomněl. Tohle byla původní verze píně Open Your Eyes. Má kratší první refrén a jiné sólo. Takhle měl song původně znít, ale nakonec se nějak ve studiu změnil. Originální sólo jsem později použil v jiné písni, ale vždycky se mi tahle verze líbila a pořád se mi i líbí.

Zmíněnou alternativní verzi si můžete poslechnout na Deryckových stránkách nebo případně na Youtube.

- komentovat -

Další Deryckův Update

16.9.2014

Před pár dny se Deryck opět na svých osobních stránkách podělil o novinky z poslední doby. Zprávu v originálním znění naleznete tady. Její překlad pak níže:

Basketball v Deryckově podáníAhoj světe. Už je to nějaká doba, co jsem se naposledy ozval. Je noc a je čas se kouknout na pár epizod American Dad (můj nový oblíbený tv seriál) a pak usnout. Nemívám moc čas se dívat na televizi, když jsme na turné nebo nahráváme, což je na druhou stranu fajn, protože když mě nějaký seriál chytne, můžu najednou zkouknout více epizod. Posledních pár týdnů se na hodiny zavírám ve své psací místnosti. Většinou se daří skvěle, ale jako na každém albu jsou lepší i horší dny. Dnes byl docela slušný den. Začal jsem psát 2 songy a snad je brzy dokončím a budu je moct přidat na hromádku k ostatním. Mám zrovna teď pár nápadů se spoustou různých zvuků a částí. Já vím, že to zní příliš neurčitě, ale teď jsem ve stádiu, kdy zkouším různé nápady a zjišťuju, co pro každý song nejlépe funguje. Zkouším nahrávat celé písně různými způsoby a zkouším, co je nejlepší. Vezmu song a nahraju ho v pěti rozdílných verzích - tvrdší, měkčí, rychlejší, pomalejší, s jinými bicími atd. Hledám správnou vlnu, na které se bude deska nést. To je pro mě vždycky to nejdůležitější. Až budu mít směr, bude to jen o vyplňování mezer. Zrovna teď přede mnou leží hromada částí skládačky a já jsem někde uprostřed jejich dávání dohromady. Časem začnu zveřejňovat videa toho, na čem zrovna pracuju. Pořád chodím na fyzioterapii a taky jsem si přidal basketball do své denní rutiny. Pomáhá mi to nabrat zase sílu abych normálně chodil. Pořád je chození pro mě trochu obtížné, ale zlepšuje se to. Taky jsem byl v poslední době osloven několika lidmi abych pro ně něco napsal a produkoval. A taky abych napsal hudbu do filmů nebo televize. Jsem z toho natěšený, protože to jsou všechno různé hudební styly. Bude to náročné, ale taky zábavné procvičení mysli. Miluju různé druhy hudby a taky miluju to, že si můžu vyzkoušet něco, co jsem nikdy předtím nedělal. V tomhle bodě mého života hledám nove cesty, kterými můžu kráčet a jsem otevřený novým výzvám. Život je skvělý a těším se co přinese budoucnost. Pořád se nemůžu dočkat až budu zpátky na turné. Snad to bude brzo.

- komentovat -

Deryck vnadí na nové album

8.9.2014

Nahrávání u DeryckaPokud nás sledujete i na Facebooku, určitě jste si všimli, že před pár týdny Deryck na svém profilu na instagramu zveřejnil krátké video, ve kterém jde s velkou pravděbodobností slyšet část jedné z písní, které Deryck píše pro nové album Sum 41. Dnes zveřejnil další neméně zajímavé video, ve kterém vidíme Derycka přímo v akci.

Video #1 - 22. srpna
Video #2 - 8. září

 

- komentovat -

Iggy Pop a další umělci, kteří podporovali Derycka

3.8.2014

Deryck se před nedávnem rozpovídal v článku pro Kerrang! o lidech, kteří ho podporovali ve chvílich, kdy ho po kolapsu jater a ledvin mohla jediná sklenička alkoholu dělit od smrti.

"Od té doby, co nepiju mi přestali telefonovat určití lidé, kteří mi předtím běžně volali... chlastací kámoši. Kdo by pozýval na párty chlapa, co nepije? Víte kdo mě neskutečně podporoval? Iggy Pop. Měl pro mě poustu výborných rad; taky si tím vším prošel. Přátelíme se už spoustu let. To samé Tommy Lee z Motley Crue. Řekl mi co můžu očekávat od lidí - že ne všichni to pochopí. Duff McKagan a Matt Sorum z Guns N' Roses byli taky skvělí. Zašli jsme na kafe a kecali."

- komentovat -

Demo písně Crash

22.7.2014

Deryckův včerejší update z jeho osobních webovýsh stránek:

Dneska jsem se prohrabával svými starými nahrávkami mých nápadů, když jsem narazil na původní demo písně Crash. Tahle nahrávka vznikla asi hodinu po tom, co jsem byl svědkem hrozné autohavárie, při které zahynul jeden řidič. Všechno se to stalo přímo přede mnou. Byl jsem tam první ze všech. Okamžitě jsem vyskočil z auta abych šel na pomoc, ale hned jsem ve vzduchu ucítil smrt. Byl prostě mrtvý a já jsem s tím nemohl nic udělat. V životě jsem už viděl zemřít pár lidí přímo před mýma očima a je to opravdu divný pocit vidět, jak z někoho odchází život. Jel jsem domů a napsal tenhle song během několika minut a nahrál tuhle verzi. A nyní, kvůli tomu čím jsem si nedávno prošel, má ta píseň pro mě uplně nový význam. Není moc odlišná od té co je na albu, ale tahle se mi líbí, protože si přesně pamatuju, jak jsem se cítil, když jsem ji nahrával. Měl jsem takovou velkou otevřenou místnost s piánem, kam jsem si rád chodil po ránu zahrát. Místnost měla hodně vysoký strop, který vytvářel tuhle úžasnou přirozenou ozvěnu. Bylo to skoro jako ve velkém koncertním sále. Člověk se tam cítil hodně osamělý. Nemyslím si, že bych mohl Crash nahrát, kdyby nezněl takhle.

Demo písně Crash si můžete poslechnout přímo na Deryckových stránkách.

- komentovat -

U Derycka se už nahrává

9.7.2014

Nahrávání u DeryckaDeryck ve svém domácím studiu už začíná nahrávat nové songy. Zatím jen zjišťuje, ve které místnosti znějí bicí nejlépe a zpracovává nové nápady. S největší pravděpodobnosti se u Derycka nenahrávají písně přímo na album, ale nejspíš jen dema. No ale kdo ví. Možná nás nakonec Deryck překvapí a celá deska vznikne přímo u něj doma. Další fotky z nahrávání naleznete na Deryckových osobních stránkách.

V poslední době se mezi fanoušky také hojně spekulovalo, jestli vůbec po Deryckových zdravotních problémech budou ještě Sum 41 dále pokračovat jako kapela nebo jestli Deryck neplánuje nové písně vydat jako svoji sólovou desku. V chatu, který před nedávnem uspořádal fanweb Theresnosolution.com, ale Cone s Tomem potvrdili, že s Deryckem na nové desce budou pracovat a poté i jako Sum 41 vyrazí na turné, takže o budoucnost kapely se zatím bát nemusíme.

- komentovat -

Další Deryckův update

24.6.2014

"Zrovna před chvíli jsem se loučil po telefonu s Brownsoundem ještě předtím, než se vrátím zpět do LA. Bylo fajn být zpátky v Ajaxu a vidět se s rodinou a starými přáteli, ale je čas vrátit se zpět do práce. Co jsem byl v Ajaxu, napsal jsem 2 nové songy plus několik malých nápadů na kytarové riffy a texty. S Davem jsme si měli možnost trochu zajamovat jeden večer u něj doma. Co se týče zdraví, tak se pořád pomalu zlepšuju. Tento týden mě čeká spousta schůzek s doktory, aby zkontrolovali můj stav. Rozhodl jsem se, že si doma zařídím posilovnu, která mi snad pomůže se zotavováním."

Deryckovy návštěvy Ajaxu využila kanadská televize CBC aby jej vyzpovídala ohledně jeho nedávného kolapsu, ke kterému vedlo půlroční období, kdy každý den vypil celou láhev vodky. "Nebyl v tom heroin nebo tak. Jen alkohol. Říkal jsem si, že ten mi přece nijak moc nemůže uškodit, ale vskutku může." Celý rozhovor můžete shlédnout ZDE.

- komentovat -

Deryckovy updaty

18.6.2014

Deryck začal v poslední době fanoušky, prostřednictvím svých osobních stránek, zásobovat spoustou updatů. V posledních třech se rozpovídal o sve rekonvalescenci, na jedné fotce ukázal bubeníka, který by možná mohl být náhradou za Stevea a také se podělil o cover písně Food Glorious Food z muzikálu Oliver.

6.6.2014 - Ahoj všichni, je super, že vám můžu napsat. Cítim se parádně, uzdravuju se moc dobře. Mé dny jsou docela nabité, ale dělám na tom aby mi bylo lépe. Často teď chodím na kontroly k lékařúm. Po té spoustě vpichů po jehlách z minulých týdnů mám dost zničené žíly v pažích. Navštěvuju hodně fyzioterapeuta, protože mám hodně znecitlivělé nohy od kolen dolů. Zrovna teď začínám být schopný sám vstát a chodit bez pomoci ostatních, ale i tak je to pořád bolestivé. Víkendy si snažím dělat čas na mé obchodní schůzky. Mé pokroky se můžou zdát některým lidem pomalé, ale je mi lépe každou chvilkou. Je skvělé být střízlivý. Taky hodně píšu a mám pár vzrušujících nápadů na novou desku. Nemůžu se dočkat, až se zase vrátím a všechny vás zase uvidím.

Nový bubeník?9.6.2014 - Dnes jdu na večeři se dvěma výjimečnými dámami - s mou mámou Michelle a mou snoubenkou Arianou. Předešlý večer jsme měli super večeři s přáteli, což bylo poprvé od mého propuštění z nemocnice, co jsem byl někde venku za zábavou. Taky jsem měl doma menší jamovací seanci. Bylo fajn si zase zahrát pár starších songů. Dalo mi to další inspiraci na psaní dalších písní spolu s chutí po koncertování. Zrovna pracuju na svém domácím studiu, protože je tu pár věcí které přestaly pracovat (ah, to potěšení mít doma své vlastní studio). Zítra už by snad mělo být všechno v pohodě. Taky jsem dnes dělal na nových písních. Nemůžu se dočkat až to všechno dodělám a budu moct nahrát.

14.6.2014 - Jsem zpět v Ajaxu doma u mámy. Relaxuju a cvičím. Všechny druhy věcí, co stojí za prd. Řekl bych, že jsem až moc zvyklý na L.A. Každopádně máma mi ukázala tuhle starou reklamu, pro kterou jsme kdysi nahráli song. Jsem si jistý, že něktří z vás ji už viděli, ale určitě se podívejte. Je to takový malý záblesk minulosti
Labatt Blue commercial - FOODFIGHT!!!

Co se týče přiložené fotky, není zcela jasné, s kým vlastně Deryck doma hrál. Těžko říct, jestli jej doprovázeli zbylí členové Sum 41 nebo jen nějací přátelé.

- komentovat -

Daveova další kapela

6.6.2014

Deryck a DaveV hudebních projektech, na kterých se podílí bývalý kytarista Sum 41 Dave "Brownsound" Baksh, začíná být problém se vyznat. Kromě Brown Brigade, Organ Thives a kdo ví kolika dalších kapel, působí Dave nyní i ve formaci s názvem Black Cat Attack. Ti před pár měsíci vydali EP s názvem Bright Side of the Moon a je celé k poslechu na jejich bandcamp profilu.

 

Kromě toho se Dave před pár dny zastavil i za Deryckem, který se postupně zotavuje ze svého nedávného kolapsu jater a ledvin. Jak se Deryck zmínil na svých stránkách, s Brownsoundem se neviděli už 7 let! "Vyhřívali jsme se na slunci, hráli na některé mé oblíbené kytary, bavili se a koukali na filmy. Jako za starých časů."

 

- komentovat -

Deryck již opustil nemocnici

25.5.2014

Deryck již má po nedávném kolapsu nejhorší za sebou a mohl již opustit nemocnici. Podle fotografií, které zveřejnil server dailymail.co.uk, na kterých Derycka doprovází jeho snoubenka a další žena, to ale pořád není žádná sláva. Deryck rovněž jednu svou novou fotku zveřejnil i na svých osobních stránkách, kde také všem poděkoval za soucit a podporu. Tam už je to o něco lepší, ale to množství alkoholu se na jeho vzhledu rozhodně podepsalo.

- komentovat -

Deryck v nemocnici

17.5.2014

Těžko něco víc dodávat. Překlad Deryckovy zprávy z jeho oficiálních stránek mluví za vše:

Deryck v nemocniciAhoj všichni, tady je Deryck. Omlouvám se, že jsem byl poslední dobou tak moc mimo dění, ale poslední měsíc jsem strávil v nemocnici. Už pár týdnů před tím mi bylo dost špatně. Důvod, proč jsem na tom tak zle, bylo mé těžké chlástání, které jsem provozoval posledních pár let. Nakonec mě to dostihlo. Pil jsem tvrdě každý den až do jedné noci. Seděl jsem doma nasávajíc další drink. Bylo okolo půlnoci a zrovna jsem se chystal kouknout se na film, když jsem z ničeho nic sebou fláknul o zem. Zkolaboval jsem a upadnul do bezvědomí. Má snoubenka se mnou spěchala do nemocnice, kde mě umístili na intenzivní péči. Byl jsem propíchaný jehlami a pod sedativy celý TÝDEN. Když jsem se konečně probral, neměl jsem tušení, kde jsem. Moje máma a nevlastní táta stáli nade mnou. Byl jsem tak vyděšený. Zkolabovaly mi játra a ledviny. Zbytečné říkat, že mě to okamžitě vystrašilo. Konečně jsem si uvědomil, že už nesmím pít. Doktor řekl, že kdybych si dal jeden drink, zemřel bych. Nechci nikomu nic kázat nebo tak, ale vždycky pijte zodpovědně. Já to neudělal a dívejte, kam mě to dostalo. (Nikdy bych nečekal, že něco takového řeknu! haha) Tak či tak má vášeň a inspirace pro psaní hudby se vrací. Už mám pár nápadů pro nové songy. Brzy bude čas začít dělat album a vyrazit zase na turné. Někdy se všichni uvidíme!

Originální zprávu a několik dalších fotek najdete na deryckwhibley.net

- komentovat -

Události posledních měsíců #2

26.3.2014

Předevčírem jsme si shrnuli vše podstatné, co se okolo Sum 41 odehrálo v druhé půlce loňského roku. Dnes se podíváme na události z uplynulých měsíců roku letošního.

BIME acousticKoncem ledna docela neznámý youtuber Eddie Frolic během natáčení jednoho ze svých videí narazil náhodou na Stevea, který minulý rok ukončil svou činnost v Sum 41, a tak s ním udělal krátké interview. O Sum 41 ani o Steveových důvodech odchodu sice nepadla řeč, ale Stevea je vždycky radost vidět a slyšet :) Rozhovor naleznete Zde.

V únoru Derycka vyzpovídal Jay Hud z rádia 89X. Deryck se například zmínil, že zkoušejí nového bubeníka, který je podle jeho slov ohromný a zdá se, že je tím, kdo nahradí Stevea za bicí soupravou v Sum 41. Žádné jméno ale zatím neprozradil. Také se rozpovídal o přípravě nového alba, u kterého jej hodně inspirují filmy a seriály. Podle jeho slov už i poslední deska Screaming Bloody Murder vznikala, jako by mělo jít o film a podobným způsobem píše i nové album. Také se zmínil o svém oblíbeném seriálu House of Cards a o svém projektu na facebooku, kdy loni v listopadu vyzval fanoušky aby mu poslali své telefonní číslo, ze kterých čas od času pár vybere, na která zavolá (podle ohlasů na TNS.com skutečně některým fanouškům volal). Celý rozhovor v originálním znění najdete Zde.

Záčátkem března Deryck spustil své vlastní oficiální stránky deryckwhibley.net na kterých pracovali tvůrci fanouškovského webu Theresnosolution.com. Kromě fotek z tour nebo galerie Deryckovy početné sbírky kytar si můžete v dolní části stránky pustit dlouho slibovanou akustickou verzi písně Blood in my Eyes. Song popřípadě můžete naleznout i na Youtube.

- komentovat -

Události posledních měsíců #1

24.3.2014

Více než půl roku? Takovou dlouhou dobu jsme už bez jakékoliv novinky?! Několik zajímavých událostí se za tu dobu ve světě Sum 41 odehrálo, takže si je pojďme nyní shrnout.

Manželé Tom a MebelKoncem října loňského roku se Cone objevil jako host ve videoklipu kanadské kapely The Strumbellas k jejich songu End of an Era. Klip můžete najit ke shlédnutí Zde.

Z kytaristy Toma Thackera je ženáč. 10. listopadu 2013 si vzal svou dlouholetou přítelkyni Huai-Bin Mabel Ko, která je dcerou čínských imigrantů. Svatba se konala v New Yorku. Pár se seznámil již v roce 1998 ve Vancouveru - jak jinak než na rockovém koncertě. Docela rozsáhlý článek o jejich svatbě si můžete přečíst na stránkách The New York Times.

Brian Diaz, který v letech 2010-2011 působil na turné Sum 41 jako technik starající se o kytary, vydal 1. 12. 2013 knihu s názvem 1800 Miles To Nowhere, ve které popisuje své zážitky z turné, které nastřádal během posledních dvou dekád. Kromě Sum 41 byl Brian součástí crew na turné kapel jako jsou Fall Out Boy, Anthrax nebo Guns N' Roses. Více informací o knize můžete nalézt na Brianových stránkách briankeithdiaz.com. Pokud si zrovna nevzpomínáte, kdo to vůbec ten Brian Diaz je, můžete si jej připomenout v jednom z tour videí Sum 41 Zde.

 

To by bylo shrnutí všeho podstatného z loňského roku. Aby toho na vás nebylo moc najednou, letošní rok si shrneme až zítra... nebo pozítří.

- komentovat -

 

Starší novinky >>>