Sum 41 > Starší Novinky

Starší novinky

< 2020 > < 2019 > < 2018 > < 2017 > < 2016 > < 2015 > < 2014 > < 2013 >

< 2012 > < 2011 > < 2010 > < 2009 > < 2008 > < 2007 > < 2006 > < 2005 >

V červnu Sum 41 zahrají v Praze!

20.12.2018

Sum 41 v PrazePříští rok se po dvou letech opět můžeme těšit na vystoupení Sum 41 na našem území. Pořadatelé festivalu Rock For People je přivezou 18. června 2019 do Prahy, kde zahrají na nádvoří Pivovaru Staropramen. "Sum 41 patří dlouhodobě ke kapelám, o které si návštěvníci Rock for People píší a tak jsme jim je na 25. narozeniny festivalu chtěli přivézt. Bohužel nevycházel termín, tak jsme se rozhodli uspořádat samostatný koncert. Bude to taková divoká oslava a zároveň skvělý warm up před Rock for People," říká ředitel Rock for People Michal Thomes. Sum 41 se tak v České republice objeví již pošesté.

Vstupenky jsou v prodeji ode dneška na stránkách GoOut.cz za 890 Kč. Co myslíte, přicestují Sums i s nějakými novými songy?

BabyBoom u Sum 41

30.11.2018

V posledních několika měsících se v táboře Sum 41 rozmohl značný babyboom. 9. října se Coneovi narodila dcera Ayla Rose. Z Conea je tím pádem již dvojnásobný otec. Syn Max Grey se mu narodil v prosinci roku 2014. O necelé dva týdny pozěji se s narozením potomka pochlubil i Frank. Jeho druhý syn Riot William se narodil 21. října. Svého prvního syna Brixtona na světě se svou manželkou přivítali v lednu 2016. Už někdy od letonšího června se s fotkami svého syna chlubí i Tom, ale zde nám bohužel další bližší informace scházejí.

Éra 13 Voices končí

18.9.2018

Pátečním dvojkoncertem v Chicagu pro Sum 41 skončil koncertní cyklus k albu 13 Voices. Deryck se na toto téma rozpovídal na sociálních sítích již před pár týdny a rovněž odhalil plány kapely do následujících měsíců:

Je tu oficiální konec éry alba 13 Voices. Ani nevím, kde bych měl začít. Předně musím poděkovat všem z vás, kteří se na nás přišli podívat během našich posledních letních koncertů v Kanadě a Evropě a samozřejmě i všem, kteří navštívili naše turné k patnáctému výročí Does This Look Infected? na jaře ve Spojených Státech. Nyní, po dvou a půl letech na cestách, balíme cyklus alba 13 Voices, který byl plný vyprodaných koncertů, několika zlatých desek a spousty úžasných vzpomínek a příběhů. Především vám všem chci poděkovat za to, jak byl náš návrat vítaný a jak jste nás všude ve světě přijali. Být v této kapele nebylo nikdy lepší. Tohle poslední krátké turné v Evropě bylo vyjímečné hned od začátku. Hned první koncert ve Francii byl úžasný. Zahrát si po 15-ti letech v Readingu a Leadsu před tak neuvěřitelně vášnivým a vlídným publikem. Zahrát píseň Faint s Mikem Shinodou byla neskutečná čest (chybíš nám Chestere). Naše vlastní vyprodané koncery v Německu a závěr v jedné z našich nejmilovanějších zemí, Itálie byla nezapomenutelná (v Empoli jsme navíc s Arianou oslavili naše třetí výročí svatby).
Nyní jsme doma a je čas se vrhnout do studia a strávit zbytek roku prací na nové muzice, abychom se za vámi příští rok opět mohli vrátit. Máme spoustu nápadů na nové písně. Celý čas na turné byl tak inspirativní, že jsem celou dobu skládal nové věci. Tvrdé věci, rychlé a agresivní, ale i jemné a melodické. Velmi rozmanité, ale přesto Rocková hudba. A nyní je čas to všechno poskládat dohromady a dát tomu smysl. Budete nám chybět, ale my se vrátíme. Brzy se zase uvidíme. - Deryck

Cover time

26.8.2018

Pokud nás sledujete i na Facebooku, jistě jste si všimli, že přibližně před měsícem zahráli Sum 41 během svého vystoupení na festivalu v Quebecu cover písně Faint od Linkin Park. A tím teď nemyslím Frankovo sólo na bicí, během kterého zmíněná píseň také často zněla v pozadí, ale pořádný cover se vším všudy. Tedy až na absenci slok, které má v originálu na starost Mike Shinoda. To ale Sum 41 napravili na včerejším festivalu v Readingu, kde si k sobě jako hosta zmíněného Shinodu přizvali a píseň zahráli i se slokami.

Sum 41 - Faint (Linkin Park) @ Festival d'été de Québec - 2018-07-15 FEQ
Sum 41 - Faint (Linkin Park Cover) (w/ Mike Shinoda)

A když už jsme u těch coverů - 11. srpna odehrála v Torontu kapela Billy Talent benefiční koncert na podporu obětí střelby, která se odehrála 22. července v Greektownu a při níž bylo zraněno 13 lidí a 3 osoby, včeně střelce, zahynuly. Billy Talent si během svého vystoupení na pódium jako hosty pozvali Davea a Conea ze Sum 41 a společně zahráli písně The Hell Song a Still Waiting.

Billy Talent & Sum 41 - The Hell Song (Live at #TOrontoTOgether Benefit Concert) August 11, 2018
Billy Talent & Sum 41 - Still Waiting (Live at #TOrontoTOgether Benefit Concert) August 11, 2018

Blíží se poslední letošní koncerty

16.7.2018

Sum 41 pomalu dokončují své krátké turné po kanadských a amerických festivalech, které zítra uzavřou v Torontu na své jediné zastávce na letošní Vans Warped Tour, která tímto rončníkem ukončí svou více než dvacetiletou historii. Pro Sum 41 je zastávka v Torontu vyjímečná také pro to, že téměř před dvaceti lety si v tomto městě na Warped Tour odbyli svou premiéru. V srpnu se pak Sum 41 vydají do Evropy na hrstku hudebních festivalů. V polovině září pak odehrají ještě jeden koncert na festivalu v Chicagu:

17.8.2018 - FESTIVAL FETE DU BRUIT - Landerneau, Francie
19.8.2018 - FM4 Frequency Festival - Sankt Polten, Rakousko
21.8.2018 - Posthalle GmbH - Würzburg, Německo
22.8.2018 - Parkbuhne - Leipzig-thekla, Německo
24.8.2018 - Venoge Festival - Penthalaz, Švýcarsko
25.8.2018 - Reading Festival - Reading, Velká Británie
26.8.2018 - Leeds Festival - Leeds, Velká Británie
28.8.2018 - Turbinenhalle - Oberhausen, Německo
30.8.2018 - Beat Festival - Empoli, Itálie
31.8.2018 - Rimini Park Rock - Rimini, Itálie
1.9.2018 - Arena Alpe Adria - Lignano Sabbiadoro, Itálie

14.9.2018 - Riot Fest - Chicago, IL

A co plánují Sum 41 dělat po zbytek roku? To nedávno Deryck objasnil ve videu, které sdílel na sociálních sítích. Zbytek roku 2018 bude patřit psaní písní pro nové album. Jak Deryck ve videu řekl, tak jsou se skládáním a nahráváním dem někde v půlce a byli by rádi, kdyby nová deska byla venku někdy v novém roce.

Další nálož videí z DTLI? Tour

22.5.2018

Does This Look Infected? tour se již pomalu blíží ke svému konci, ale Sum 41 zatím nepřestávají fanoušky zásobovat dalšími videi. Nyní přišlo na řadu i pár videí se záběry z koncertů, ale v dalších dvou se opět vzpomíná na komplikované nahrávání desky v New Yorku, kdy po jeho skončení producent zjistil, že kytary a basa neladí a vše se narychlo muselo znovu nahrávat v Torontu. V jednom videu pak také Frank představuje svou bicí soupravu, která vznikla speciálně pro toto turné.

Sum 41 - Frank Zummo's 'Does This Look Infected?' 15th Anniversary SJC Drum Kit
Sum 41 - 'Does This Look Infected?' 15th Anniversary Tour [New York]
Sum 41 - 'Does This Look Infected?' 15th Anniversary Tour [Apr 28, 2018 San Diego, CA]
Sum 41 - 'Does This Look Infected?' 15th Anniversary Tour [Texas]
Sum 41 - 'Does This Look Infected?' 15th Anniversary Tour [Recording]

DTLI? Tour v plném proudu

16.5.2018

Turné k patnáctému výročí desky Does This Look Infected? se přehouplo do své třetí třetiny a zbývá z něj jen sedm koncertů. Sum 41 sice v rámci této tour hrají pouze v USA, ale díky Youtube si můžeme některé koncerty užít alespoň na dálku. Díky jednomu fanouškovi můžeme například shlédnout celý úvodní koncert ze San Francisca.

Sum 41 ani nyní nezapomněli své fanoušky během turné zásobovat tour videi i když nyní jsou tak trochu jiná. Tentokrát ani tak nemapují odehrané koncerty, ale věnují se vzpomínkám jednotlivých členů Sum 41 na album Does This Look Infected?, například na vznik názvu, obalu desky nebo prvního singlu Still Waiting.
Sum 41 - 'Does This Look Infected?' 15th Anniversary Tour (Ep. 1)
Sum 41 - 'Does This Look Infected?' 15th Anniversary Tour ("Still Waiting")
Sum 41 - 'Does This Look Infected?' 15th Anniversary Tour (Artwork)

Rozhovor s Deryckem pro TNS

13.4.2018

Co dělají Sum 41 poslední dobou? Na to se snažila najít odpověď fanstránka Theresnosolution.com, které Deryck ochotně odpověděl na několik otázek. Český překlad rozhovoru si můžete přečíst pod odkazem níže:

Rozhovor s Deryckem pro TNS

Rozbor písně Still Waiting

28.3.2018

Loni v listopadu u příležitosti desátého výročí alba Underclass Hero, se Deryck rozhodl podrobně rozpitvat pár písní z této desky. Letošní rok je pro změnu věnován oslavám patnácého výročí alba Does This Look Infected?, a tak nám Deryck přináší rozbor písně Still Waiting. Jak sám přiznává, oproti písním z UH se toho příliš moc v songu neděje. Celá deska DTLI byla v podstatě jen samotná kapela - žádné přidané klávesy ani jiné podobné záležitosti. Ke konci ještě vzpomíná, že Still Waiting byl úplně poslední song, který pro desku napsali a nebyli si úplně jistí, jak píseň přijme jejich label jako první single, vzhledem k tomu, že Fat Lip nebo In Too Deep byly stylově naprosto odlišné. V té době však byli v Island Records skvělí lidé, kteří bez mrknutí oka udělali ze Still Waiting první single z desky.
Sum 41 - Still Waiting (Track Break-Down)

Na závěr tu máme ještě jednu zajímavost. Server Loudwire.com před několika dny zveřejnil svůj seznam 30-ti nejpodceňovanějších hard rocových / metalových kytaristů, do kterého zařadil i Davea Bakshe. Připomínají sice, že pop-punk není znám pro svou technickou vytříbenost, ale na deskách Does This Look Infected? a Chuck ukázal Brownsound své mistrovství. Především pak vyzdvihují jeho ne jedno, ale rovnou dvě kytarová sóla v písní The Bitter End.

Blíží se první koncert

17.3.2018

Sum 41 již posledních pár dní pilně nacvičují na svůj první letošní koncert, který odehrají dnes ve Washingtonu D.C. na Shamrock Festu po více než půlroční koncertní pauze. Koncert sice ještě nespadá pod turné k patnáctému výročí desky Does This Look Infected?, které startuje až koncem dubna, ale i tak by už dnešní koncert mohl napovědět, v jakém duchu se následující turné ponese. Několik fotek z nacičování můžete najít na oficiálním instagramu Sum 41.

 Frankovy bicí

V uplynulém měsíci se odehrála ještě jedna zajímavá událost, kterou jsme zde zapomněli zmínit. 16. února byla v Las Vegasském Hard Rock hotelu odhalena Frankova bicí souprava, kterou používal během severoamerického turné k albu 13 Voices. Kavárny, bary a hotely s názvem Hard Rock jsou po celém světě známy sými vystavenými suvenýry a hudebními nástroji z celého rockového spektra. Frankovy bicí nejsou prvním nástrojem ze světa Sum 41, který by byl v některém z podníků Hard Rock vystaven. Pár Deryckových kytar je vystaveno například v Orlandu a Atlantic City. Vystvena je také i jedna Coneova baskytara.

Does This Look Infected? 15th Anniversary Tour

14.2.2018

Loni v listopadu uběhlo od vydání alba Does This Look Infected? již 15 let a Sum 41 se rozhodli tuto událost letos na jaře oslavit v podobě turné, na kterém zazní všechny písně z tohoto alba. Na přelomu let 2012 a 2013 již Sum 41 obdobné turné absolvovali v rámci desátého výročí Does This Look Infected? a i tehdy měla deska zaznít živě v celé své délce. To se tehdy ale až tak úplně nepovedlo, protože ani na jednom koncertě nezazněla píseň Thanks for Nothing, pokud mě ovšem paměť neklame. Uvidíme tedy, jak se to kapele povede tenokrát. 21 zastávek turné je naplánováno zatím jen v USA. Podobně tomu bohužel bylo i před pěti lety, kdy výroční turné zasáhlo pouze Severní Ameriku.

Does This Look Infected? 15th Anniversary Tour27.4.2018 - The Warfield Theatre - San Francisco, CA
28.4.2018 - House of Blues - San Diego, CA
29.4.2018 - The Van Buren - Phoenix, AZ
01.5.2018 - El Rey - Albuquerque, NM
03.5.2018 - Aztec Theater - San Antonio, TX
04.5.2018 - South Side Ballroom - Dallas, TX
05.5.2018 - House Of Blues - Houston, TX
07.5.2018 - House Of Blues - Lake Buena Vista, FL
08.5.2018 - Revolution - Fort Lauderdale, FL
10.5.2018 - Buckhead Theater - Atlanta, GA
11.5.2018 - The NorVa - Norfolk, VA
12.5.2018 - Terminal 5 - New York, NY
14.5.2018 - Electric Factory - Philadelphia, PA
15.5.2018 - House of Blues - Boston, MA
17.5.2018 - Crofoot - Pontiac, MI
18.5.2018 - Concord Music Hall - Chicago, IL
19.5.2018 - Varsity Theater - Minneapolis, MN
21.5.2018 - Ogden Theatre - Denver, CO
23.5.2018 - The Complex - Salt Lake City, UT
24.5.2018 - Brooklyn Bowl - Las Vegas, NV
26.5.2018 - The Wiltern - Los Angeles, CA

Evropa zatím není úplně bez šance. Na konec srpna mají Sum 41 naplánovány zastávky na fesivalech v Readingu a Leedsu ve Velké Británii, takže v nějaké formě by se mohly oslavy přenést i do Evropy. A pokud nepůjde přímo o koncerty k Does This Look Infected? tak se alespoň můžeme těšit na další festivalová vystoupení třeba i někde poblíž České republiky.

News mix

21.1.2018

Možná to vypadá, že začínáme obvyklý novinkový servis zanedbávat, ale nenechte se zmýlit - novinek poslední dobou mnoho není a pokud jsou, tak jde jen o drobnosti, o kterých se jde rozepsat na maximálně 2 řádky. Za poslední dva měsíce se těchto drobností už nastřádalo trochu víc, takže si je nyní můžeme shrnout.

Ve studiuDeryck s Frankem od konce října postupně makají na nových písních, takže se dá říct, že éra alba 13 Voices pomalu končí a blíží se album nové. Práce jsou samozřejmě v rané fázi, takže nová deska se rozhodně letos očekávat nedá. Přesto se zdá, že koncertování Sum 41 ještě letos úplně nezabalí, poněvadž 17. března vystoupí jako headliner na Shamrock Festu ve Washingtonu D.C. Co myslíte, měli by Sum 41 naplno makat na novém albu nebo byste radši uvítali další turné se zastávkou v ČR?

Jak jsme vás již minule informovali, na začátek prosince měl Coneův vedlejší projekt The Operation M.D. naplánováno vydání singlu Little Miss Takes. O pár týdnů později následovalo i vydání videoklipu, který můžete shlédnout na Youtube. Svou kvalitou spíš připomíná klipy z minulého století, ale to už tak nějak patří ke stylu téhle kapely.

Jistě si vzpomínáte, že před necelým rokem natáčeli Sum 41 v Paříži koncertní záznam, který měl později vyjít na DVD. Vzpomněl si na to i jeden fanoušk, který se Derycka neváhal zeptat, jestli má pro nás ohledně DVD nějaké novinky. A očividně má: "Jo, chtěli bychom ten záznam začlenit do většího dokumentárního filmu, který chceme natočit." Zdá se tedy, že nakonec nepůjde o klasické koncertní DVD, jaká známe z produkce Sum 41 z let minulých.

O bývalém bubeníkovi Steveovi už nějakou dobu nebylo slyšet a pokud jste přemýšleli nad tím, čím se momentálně živí, odpověď vás nejspíš překvapí. Ještě v době působení u Sum 41 Stevo koketoval s režírováním videoklipů. Tímhle směrem se však nevydal. Před více než rokem jsme pak mohli sledovat jaho pokusy jako stand-up komika, ale tímto řemeslem se také neživí. To, co Steveovi nyní zajišťuje živobytí, je prodej nemovitostí. Ano, čtete správně. Stevo je nyní realitní makléř! Na stránkách Paul Kaplan Group, pro kterou Steve pracuje, můžete najít i jeho profil, ve kterém vysvětluje, jak se k této profesi dostal: "Paul Kaplan Group nám pomohli koupit náš první dům v roce 2008. Po komplexní renovaci jsme jej v roce 2015 prodali (opět s Paul). Tuhle zkušenost jsem si neskutečně užil a rozhodl jsem se, že se chci věnovat prodeji nemovitostí a připojit se k nejlépe informované, nejpřátelštější a nejlepší firmě ve městě."

 

Starší novinky >>>