Sum 41 > Starší Novinky

Starší novinky

< 2020 > < 2019 > < 2018 > < 2017 > < 2016 > < 2015 > < 2014 > < 2013 >

< 2012 > < 2011 > < 2010 > < 2009 > < 2008 > < 2007 > < 2006 > < 2005 >

Sum 41 na Warped tour 2010

22.12.2009

Sum 41 se v létě budou účastnit Vans Warped Tour 2010. Hoši vystoupí na všech čtyřiceti třech zastávkách šestnáctého ročníku tohoto legendárního severoamerického festivalu.

Na myspace Sum 41 se můžete podívat, kde tedy všude hoši zaharají i když je asi velmi málo pravděpodobné, že by se někdo z vás tou dobou nědke poblíž míst konání nacházel :) A kdyby se snad někdo takový našel, může si více informací o festivalu nalézt na warpedtour.com.

- komentovat -

Steve opět režíroval

21.12.2009

Steve na svém myspace pohovořil o své nové režiserské prácičce. Klip točil australským rockerům Airbourne k jejich písni "Ain't No Way But the Hard Way". Videoklip by měl být hotový někdy v novém roce.

Během posledních pár měsíců Stevo režíroval videoklipů docela hodně, takže bychom si je mohli s pomocí youtube připomenout:

"Stupid Love Letter" - Friday Night Boys (video nenalezeno)
"Starstrukk" - 3OH!3 feat. Katy Perry
"No Hablo Ingles" (2009) - Bowling For Soup

- komentovat -

Poslední den před-produkce

16.12.2009

Sum 41 zveřejnili na youtube videoupdate ze 13. dne, což byl také poslední den před-produkce. Hoši již doladili a nacvičili téměř všechny nové songy, ale pár jich ještě bude muset Deryck přes svátky dopsat. Do studia se všichni opět vrátí v lednu, kdy by mělo začít nahrávání alba.

Studio Update Day 13

- komentovat -

Nejhorší obal

15.12.2009

Server pitchfork.com před nedávnem sestavil žebříček "20 nejhorších obalů alba tohoto roku". Mezi tuto dvacítku se zařadil i obal best of alba Sum 41 All The Good Shit. Ikdyž samotný obal byl nejspíš zamýšlen jako takový vtip, osobně musím uznat, že se příliš nepovedl a jeho zařazení do žebříčku je zasloužené.

Aby dnešek nebyl jen ve znamení špatných zpráv, Sum 41 na youtube opět zveřejnili videoupdaty z jdenáctého a dvanáctého dne ve studiu.

Studio Update Day 11
Studio Update Day 12

- komentovat -

Day ten

13.12.2009

Čísla posledních videoupdatů se již příliš neshodovaly s počtem dnů strávených ve studiu, takže po čísle 8 nyní příchází číslo 10, které bylo rozděleno hned na 2 části.

Day Ten - part 1
Day Ten - part 2

- komentovat -

Video update #6, 7, 8 + fotky ze studia

10.12.2009

Po trochu podivném updatu ze šestého dne a po několikadenní pauze zde opět máme 2 již klasické videoupdaty číslo 7 a 8. Sum 41 také na svůj myspace profil umístili 23 nových fotek ze studia z probíhající před-produkce.

Sum41-Daysix
Sum41-Dayseven
Sum41-Dayeight

 

- komentovat -

Video update #4 a #5

5.12.2009

Po dvou dnech tu máme opět 2 videa ze čtvrtého a páteho dne ve studiu. Sum 41 na myspace také sdělili, že budou posílat videa z každého dne probíhající před-produkce, která bude probíhat přibližně 2 týdny.

Sum41-Dayfour
Sum41-Dayfive

- komentovat -

Nové oficiální stránky

3.12.2009

Už si ani nepamatuju, jak dlouho Sum 41 slibovali nový design svých oficiálních webových stránek. Nyní se jim konečně podařilo nové oficiální stránky spustit. Jestli to byla změna k lepšímu nebo k horšímu můžete sami posoudit na Sum41.com.

Na youtube.com hoši také zveřejnili videoupdate ze třetiho dne ve studiu. Uvidíme jak jim ta každodenní videa vydrží. Doufejme, že jich bude co nejvíce a časem snad i s nějakou hudební ukázkou nové tvorby.

Sum41-Daythree

- komentovat -

Video update #1 a #2

2.12.2009

Se začínajícími prácemi na novém albu, Sum 41 také opět začínají do světa internetu pouštět své příspěvky a další updaty spojené s nahráváním. Na youtube.com již tedy máte možnost shlédnout 2 video updaty z prvního a druhého dne ve studiu. Ve videích máme možnost vidět všechny členy Sum 41 včetně Toma, producenta Gila Nortona nebo Deryckova auta, které Stevo přirovnal ke KITTovi. Také se nám dostane odpovědi na to, co je to vlastně ta před-produkce.

Sum41-Dayone
Sum41-Daytwo

Nelekněte se stejného začátku obou videí, obě mají totiž totožné minutové intro.

- komentovat -

Už se pilně pracuje

1.12.2009

Před pár dny (28.11.) se Deryck opět ozval na sum41.com s dalším updatem.

"Gil Norton a já jsme teď pár dní pracovali v mém studiu. Zmapovali jsme celé album a všechno jde zatím úžasně. Dělat tuhle desku bude zábava. Bude na ní hodně práce, pravděpodobně více než na jakékoliv předešlé naší desce, ale bude to stát zato. Miluju směr, kterým se deska ubírá. Další updaty budou brzo."

Další update se na sum41.com objevil včera (30.11.). Podle stylu psaní bych jako autora tipnul Stevea.

Výhled ze studia"První den v našem elegantním, na vrcholku kopce položeném doupěti orgií, pasáckém sídle/nahrávacím studiu. Tohle místo je vážně husté. Vypadá to tu uplně jak ze swingers akcí ze šedesátých let a myslím, že jsem v koupelně našel jeden z chlupů Jimmyho Page - malý kousek rockové historie přímo tady v mé ruce. První den nacvičování/zkoušení byl parádní. Songy zní namakaně. Taky jsme šli do Ralphs nakoupit nějaké zásoby a skončili jsme u 700 dolarů utracených za chlast a bramborové lupínky. Kupodivu nás tahleta kombinace udělala více 'kreaivními'. Dnes vyrážíme někam na večeř. Doufám, že to bude jeden z těch fantastických sushi podniků, kde můžete jíst jídlo z krásných nahých holek. Budeme vám dále přidávat video updaty, fotky, vlogy, blogy, tweety, twity, twaty a twooty po několik příštích týdnů. Tady máte fotku toho, jaký máme výhled z našeho domu/studia." >>

- komentovat -

Začíná před-produkce

25.11.2009

Po delší době tu máme zase Deryckův update ze sum41.com, který se týká především začínající před-produkce nového alba.

"Dnes náš producent Gil Norton přiletěl do LA. Chystám se s ním strávit týden, kdy budeme mluvit a prorocházet si naše nové songy. Příští týden se pak sejde celá naše kapela a oficiálně začne před-produkce. Už s nemůžu dočkat na začátek nahrávání. Pronajali jsme si dům v Hollywood hills, ve kterém teď budeme bydlet a nahrávat. Jsem si jistý, že odsud vzejde pár zajímavých historek."

- komentovat -

Producentem nové desky bude Gil Norton

5.11.2009

Gil Norton, který spolupracoval s kapelami jako jsou např. Foo Fighters, Jimmy Eat World nebo The Distillers, bude producentem nové desky Sum 41. Jeho jméno sdělil Deryck v updatu na myspace Sum 41:

"No už je to nějaká doba od mého posledního updatu a za těch posledních pár měsíců se toho hodně událo. Nejdůležitější věcí je to, že jsme konečně vybrali producenta pro naše nové album. Rozhodli jsme se pracovat s legendárním Gilem Nortonem!! Gill opravdu rozumí vizi a směru tohoto nového alba a my jsme vážně nadšení, že s ním budeme moci pracovat. Máme napsáno okolo 20 songů nebo tak nějak. Posledních pár týdnů jsme strávili ve zkušebně a na pár příštích měsíců plánujeme nahrávání. Nemůžu se dočkat až zase vyrazíme na turné a začneme hrát tyhlety nové písně. Je těžké popsat zvuk nového alba, ale je to rozhodně temnější a s větším soundem než co jsme kdy předtím udělali. Je tu hodně rychlého a tvrdého materiálu, ale je tu zároveň zajímavá melodická hudba. Trocha všeho a je to pěkně extrémní. No nevím jestli to vůbec dává nějaký smysl. Ha Ha. "

- komentovat -

Nacvičování končí

26.10.2009

Coneova zpráva z 24. 10 ze sum41.com: "Dnes byl poslední den z asi desetidenního nacvičování v LA. Hlavně jsme se koncentrovali na 8 nebo 9 songů. Myslím, že Stevo je šťastný, že už je hotovo a že nemusí každý den dojíždět 2 až 3 hodiny z Long Beach. Dnes jsme také udělali menší focení s naším kámošem Johnem Asherem. Brzo bychom měli být schopni poslat nějaké fotky. Tom a já se zítra vracíme domů. Za nějaké 3 až 4 týdny se budeme vacet, kdy budeme zase trochu nacvičovat a začne před-produkce alba. S Deryckem jsme se dneska byli podívat na studio. Je vážně husté. Může to být potenciální místo k nahrání nového alba. Všechno jde prostě skvěle a nové songy se vyvíjejí opravdu výborně a agresivně. Myslím, že všem našim fanouškům se tohle album bude hodně líbit. Nemůžu se dočkat až to nahrajeme a pak vyrazíme na turné. Do té doby.....se vám zase ozveme."

Kromě toho hoši na youtube zveřejnili další videoupdate ze zkušebny. Opět se ale nějakého hraní nedočkáte.

- komentovat -

Konečně začalo nacvičování

19.10.2009

Posledních pár dní jsem trochu na aktuálky neměl čas a tak se těch zpráv od Sum 41 trochu nakupilo, takže si je nyní všechny připomeneme. Prví zpráva je z 15. 10.

"Cone je právě na cestě do LA... Konečně začínáme nacvičovat naše nové album. Jo! Brown Tom by se k nám měl přidat někdy zítra. Jóóó!! V pravém stylu Sum 41 jsme se nespokojili s ničím jiným než s tím nejlepším: Naše zkušebna je v nejhezčí části ghetta a voní jako nejlepší chcanky ve městě. Všichni tu nosí smokinky a všechny posrané metalové kapely přes chodbu to tu dělají velkým... Čas na to oprášit naše ledničky na pivo a vrátit se k našemu umění po dlouhém období hibernace. Budeme vás dále informovat. Věci se OPRAVDU dějí. (Všechny předchozí zprávy byly kecy)"

Druhá zpáva je z 17.10:"Včera byla první oficiální zkouška na nové album. Bylo to opravdu úžasné. Zde se sami můžete podívat. (Trvalo nám 6 hodin než jsme dali video dohromady). Noc před tím jsme Deryck, Cone a já pili až do pěti ráno a pak jsem usnul na Deryckově gauči. Když jsem se probudil, v místnosti to vypadalo jako po výbuchu. Je zbytečné říkat, že jsem měl pořádnou kocovinu. Na celém tričku jsem měl skvrny, tak jsem vypadal jak nějaký tulák. A taky jsem ztratil peněženku. Byl jsem opravdu zlomený. Když jsem pak šel do kytarového centra, neměl jsem dost peněz na paličky na bicí a tak jsem vzal nějaké levné dřevo. Dnes je zkouška číslo 2. Nepoznávám ani jeden z těch songů."

Poslední z 18. 10:"Nacvičování jde parádně. Brown Tom tady měl být původně s námi, ale nestihl svůj let z NYC protože 'Fronty byly opravdu dlouhé'. Hmm. Myslím, že Brown Tom by mohl být lepší kytarista než lhář. Pravděpodobně včera zůstal dlouho vzhůru, namáčel své koule v pizze a usnul ve svých vlastních zvratcích. Teď je TO všechno odpustitelné. Zkoušku jsme zvládli i bez něj a prošli jsme si 8 našich songů. Tohle album bude více než parádní."

- komentovat -

Deryck si zahrál s CAMP FREDDY

14.10.2009

Deryck na koncertě s Camp FreddyDeryck si před pár dny zahrál s kapelou Camp Freddy na oslavě 25. výročí založení nadace Surfrider Foundation. Sám frontman Sum 41 o tom informoval na myspace. S Camp Freddy, kteří se vyznačují tím, že na každém jejich vystoupení s nimi hraje nějaký speciální host, si zahrál songy "Rebel rebel" od Davida Bowieho a "American girl" od Toma Pettyho. Jak sám Deryck na myspace sdělil, už se nemůže dočkat až se na pódiu objeví se Sum 41.

Rádio 102.1 The Edge před pár měsíci sestavilo žebříček Dvouset nejlepších rockových písní milénia, ve kterém se umístily i 4 písně Sum 41. Nyní stejné rádio sestavilo žebříček "Top 200 New Rock Songs Of All Time", ve kterém se taktéž umístily 4 písně The Sums:

#34 Fat Lip
#76 Still Waiting
#115 In Too Deep
#136 Hell Song

- komentovat -

Projekt Kapela roku - Sum 41 v semifinále

10.10.2009

V již zmiňovaném projektu "Kapela roku" se Sum 41 probojovali do semifinále, kde soupeří s My Chemical Romance. Ještě zbývá pár dní na hlasování, tak to zkuste zde.

Mezi přeložené songy přibyla píseň Motivation.

Přidány mezi texty a překlady byly i cover songy Metallica z Hoodwink festivalu (1. květen 2009), které Sum 41 zveřejnili na youtube.com.

- Blackened

- Enter Sandman

- Motorbreath

- Stone Cold Crazy

- Master Of Puppets

- For Whom The Bell Tolls

 

- komentovat -

Sum 41 začali nacvičovat, ale...

3.10.2009

Sum 41 již mají producenta (jeho jméno však ještě neprozradili), naplánované datum startu nahrávání a celkově 15 nových písní. Před nahráváním se však hoši ještě na pár týdnů zavřou do zkušebny, kde všechny songy pořádně nacvičí. Jenže co se podle Stevovy zprávy na Twitteru nestalo:

"Já a Deryck jsme nanosili včechno naše vybavení do naší zkušebny...ale zapomněli jsme paličky na bicí a trsátka, takže jsme zkončili hodně brzy a šli jsme pít."

S takovou se toho nového alba jen tak nedočkáme a kdo ví, jak to bude vypadat, až se za pár dní k hochům připojí i Cone a Tom :)

- komentovat -

Stevova další režie

26.9.2009

Steve bude v krátké době režírovat již 3. videoklip. Příští týden se totiž chystá režírovat videoklip hochům z Bowling for Soup. Klip bude k songu "No Hablo Inglés". Je ale možné, že toto ještě nebude poslední klip, který v tomhle období Stevo zrežíruje. Na twitteru totiž před nedávnem sdělil, že napsal 2 nové nápady pro videoklipy.

- komentovat -

Sum 41 míří do studia

19.9.2009

Sum 41 na svém twitteru oznámili, že schůzky s producentem vycházejí skvěle a vypadá to, že našli toho právného člověka pro produkování nové desky. Začátek nahrávání je naplánován na 1. listopadu.

Kromě toho se také Stevo o tomto víkendu chystá hned na 2 režisérské práce. Opět se bude jednat o videoklipy a to pro kapely Friday Night Boys k jejich novému singlu Stupid Love Letter a znovu 3OH!3 k remixu jejich songu Starstrukk.

- komentovat -

Deryck a Avril se rozcházejí

18.9.2009

Ano, takových zpráv jste si v minulosti určitě přečetli již mnoho, ale tentokrát není, bohužel, tato zpráva založena na tvrzení jakéhosi bulvárního plátku, ale je založena na Deryckově zprávě z oficiálního myspace Sum 41.

"Posledních 6 a půl let byla pro mě ta nejůžasnější léta mého života. Je smutné, že to došlo do konce, ale Avril a já jsme stále rodina a rozcházíme se tou nejpozitivnější cestou jak je to vůbec možné. Naše rozhodnutí rozdělit své cesty je přátelské a Avril stále bude patřit výjimečné místo v mém srdci a navždy bude úžasnou kamarádkuou. Díky našim rodinám, přátelům a všem našim fanouškům za podporu."

Podobnou zprávu na svém myspace zveřejnila i Avril.

- komentovat -

Fotky ze studia atd.

10.9.2009

Deryck na svém myspace zveřejnil dvě várky nových fotografií. V té první, která obsahuje 10 fotek, máme možnost vidět, jak to vypadá v Deryckově domácím nahrávacím studiu v LA. Druhá várka pak obsahule 21 fotek, které nám ukazují část neuvěřitelné Deryckovy sbírky kytar a dokonce i baskytar.

Na svém myspace se ozval i Cone se zprávou, která se týkala jeho vlastní producentské práce:

"Něco parádního. Začátkem tohoto roku jsem byl v Halifaxu produkovat u kapely Shelter With Thieves. Udělali jsme 6 písní na EP, které se podle mě opravdu povedlo. Můžete se na ně kouknout na www.myspace.com/shelterwiththieves. To ale není všechno. Minulý týden jsme zjistili, že to jejich EP, které se jmenuje Confessions of a Toxic Generation bylo nominováno na 2 ceny Nova Scotia Music Awards v kategorii 'Group Recording' a taky 'Loud Recording'. To album není dokonce ani oficiálně vydáno. Je to pro ně fakt parádní. Jsou taky ještě nominováni na nejlepší video k songu z jejich předchozího alba. Sledujte tuhle kapelu. Věřím, že se vám všem bude líbit."

- komentovat -

KapelaRoku - hlasování začalo

8.9.2009

Jak jsem vám již před pár dny naznačil, Sum 41 postoupili v projektu KapelaRoku z nominací a zařadili se mezi 28 kapel, které se utkají ve "Skupinových soubojích". Všechny kapely byly rozděleny po sedmi do čtyř skupin, kde se každá kapela každý týden utká se dvěmi kapelami - skupinové souboje tedy potrvají 3 týdny (pro lepší pochopení systému hlasování raději navštivte stránku projektu). Sum 41 byli zařazeni do docela silné 4. skupiny vedle kapel Linkin Park, Iron Maiden, Billy Talent, Kabát, Red Hit Chilli Peppers a IneKafe. Bez vás Sum 41 jen tak lehce nepostoupí. Hlasujte proto ZDE.

- komentovat -

6. video ze studia

6.9.2009

Je to již téměř půl roku, co Sum 41 zveřejnili poslední video ze studia. Nyní jsme se tedy dočkali dalšího. No spíš než o video jde o sérii za sebe poskládaných fotek pořízených ve studiu. Do toho samozřejmě Deryck sděluje své myšlenky o tom, jak bude nová deska odlišná od těch předchozích. Nechybí rovněž nový hudební podkres, kterému dominuje docela temná klavírní melodie stylem lehce připomínající tu z písně Count Your Last Blessings. Však posuďte sami ZDE. Deryck však ale uozorňuje, že to, co ve videu uslyšíme, se možná ani na novém albu neobjeví.

- komentovat -

Pár videí

4.9.2009

Dnes mám pro vás 2 odkazy na videa z youtube. První z nich s názvem Sum 41 Interview (September 2009) je už podle názvu docela aktuální. Sum 41 (no spíš tedy Deryck) v něm hovoří o tom, že by nové album mohlo být hotové někdy okolo Vánoc a vyjít by pak mohlo někdy v novém roce. Dále se také zmínili, že už mají i pár nápadů pro název alba, ale žádný z nich neprozradili. No a samozřejmě byla řeč i o zvuku alba, ale tady jsme se nic nového nedozvěděli. Deryck jen opět zopakoval, že deska bude tvrdší, agresivnější a temnější než předchozí alba.

Druhé video s názvem Deryck Whibley on MTV's When I Was 17 nás naopak zavede do Deryckovy minulosti. Ve videu můžeme vidět docela mnoho záběrů z Deryckova mládí. Není to ale zrovna nejnovější záležitost, takže je možné, že někteří z vás již toto video viděli

- komentovat -

Nové fotky + sum news

31.8.2009 - Aktualizováno 1.9.

Sum 41 umístili na svůj myspace 26 nových fotek. S největší pravděpodobností byly pořízený během letošního turné.

A co jinak mají teď hoši ze Sum 41 na práci? Steve a Deryck se před nedávnem vrátili z Toronta, kde zkoušeli s Conem nový materiál. V podobném duchu budou pokračovat i doma v LA. V Deryckově domácím studiu by prý mohli brzy nahrát nějaký nový song.

Poslední část dnešní novinky se bude týkat projektu KapelaRoku, který vznikl za účelem zjistit, která kapela je u nás letos nejoblíbenější. Na stránkách projektu zatím probíhají nominace, ze kterých postoupí 28 nejlepších. Podle posledních informací jsou Sum 41 zatím mezi postupujícími, ale rozhodně nic neponechejte náhodě a pro Sum 41 hlasujte i vy ZDE. Nominace končí v sobotu 5.9. ve 20:00.

Dnes Sum 41 přidali na svůj myspace dalších 10 fotek z japonské části letošního turné.

- komentovat -

Interview pro The Fansite Connection

24.8.2009

Překlad Interview pro The Fansite Connection jsem sice slíbil už na včerejšek, ale nakonec se mi jej podařilo přeložit až dnes.

Mezitím se nám ozvali i The Operation M.D., kteří na svůj myspace poslali ukázku písně "Imaginary Friend". Podle Conea se však nejedná o první singl z desky nebo něco takového. Prostě jen chtěli poslat část jedné z nových písní a během několika příštích týdnů by jsme se mohli dočkat dalších uázek.

- komentovat -

SUM 41 BANDAIDERS FANSITE

22.8.2009

Deryck ve zprávě na myspace upozornil na nově vzniklý fan web Sum41.bandaiders.com. Po obsahové stránce je to zatím jen takový základ, ale co se týče aktualizací jsou na tom tvůrci velmi dobře. Hoši z TNS.com by se měli začít bát.

LEGOBandaiders přinesli například zajímavou zprávu o tom, že píseň "In Too Deep" se objeví v LEGO verzi populární hry Rock Band, kterou připravuje společnost Harmonix. Dalšími interprety, kteří svou tvorbou do hry přispějí budou například Blink 182, Bon Jovi nebo Pink. Více informací o téhle šílenosti naleznete Zde.

Další Deryckova zpráva na myspace se týkala interview, které s ním provedli The Fansite Connection (do zítřka byste se zde měli dočkat i překladu). Zdá se ale, že s interview v blízké době ještě nebude úplný konec. Svá vlastní interview s Deryckem chystají jak Bandaiders, tak i hoši z TNS.com. Tak snad se můžeme těšit na kupu dalších nových informací.

No a ještě do třetice Deryck a jeho zpráva na myspace. Tentokrát jde o další část z jeho série "The Red Wine Chronicles".

- komentovat -

interview pro Boston Music Spotlight

19.8.2009

Trošku jsem se zabral do překládání a přináším další Deryckovu zpověď. Tentokrát jde o červencové interview pro bostonmusicspotlight.com, které Deryck poskytl po koncertu v New Yorku, jenž jsem měl tu možnost navštívit.

- komentovat -

interview pro Sum 41 France

17.8.2009

Přeložil jsem pro vás Deryckovo interview pro Sum 41 France (zřejmě neoficiální francouzský fanklub Sum 41). Hlavním tématem je podoba nového alba a začlenění Toma do kapely.

- komentovat -

Sum 41 hledají producenta

11.8.2009

Deryck nechal na myspace Sum 41 vzkaz fanouškům:

"Věci se v poslední době dobře vyvíjí. Pořád píšeme a nahráváme dema. Máme spoustu dobrých nápadů a momentálně se je všechny snažíme nějakým způsobem zakomponovat do hotových songů. Tím nejdůležitějším a nejvíce vzrušujícím, a zároveň časově velmi náročným, je hledání producenta, o kterém si budeme myslet, že se zhostí nové desky nejlépe. Máme dlouhý seznam lidí, které potkáváme a věříme, že z něj brzy někoho vybereme. Jakmile se to podaří, dáme vám vědět. Díky. Deryck, Sum 41"

Podle všeho si tedy Deryck nezopakuje svůj poslední počin, kdy desku Underclass Hero produkoval sám.

V Q&A na sum41.com se objevil dotaz na to, kde si členové Sum 41 přivydělávali před tím, než prorazili. Že Cone pracoval v kině už asi víte, novinkou pro mnohé může být to, že Stevo pracoval v obchodě s potravinami a Deryck na čerpací stanici.

- komentovat -

News mix

6.8.2009

Torontské rádio 102.1 The Edge před nedávnem vybralo 200 nejlepších rockových písní tohoto tisíciletí (nezapomeňte, že tohle tisíciletí začalo rokem 2000). Do tohoto žebříčku se dostyly i 4 písně Sum 41. Výčet všech 200 písní naleznete Zde.

Jeden z fanouškovských návrhů#30 Pieces
#58 In Too Deep
#65 Fat Lip
#106 Still Waiting

Sum 41 také začali přemýšlet nad novým stylem nápisu nazvu své kapely, ale moc se jim to nadařilo, tak se na nějaké nápady zeptali fanoušků na twitteru a pár se jich skutečně objevilo. Co třeba tohle? ->

Cone a jeho vedlejší projekt The Operation M.D. již dokončili veškerou práci na novém albu. Nyní se hoši soustředí na samotné vydání alba, které by mělo proběhnout během několika příštích měsíců. Pravděpodobně nyní hoši hledají nějaký label, který by album vydal. O něčem takovém se totiž TOpMD před nedávnem zmínili na twitteru. Během příštího týdne by se také na jejich myspace měly objevit ukázky káždé písně nového alba. Také se jim už hlavou honí nápady na videoklip k pilotnímu singlu.

A na závěr ještě "Cone's Album Club". Podrobnější popis jeho srpnového výběru naleznete na jeho myspace. Zde pouze samotné nazvy:

1. Billy Talent - III
2. Airborne Toxic Event - Self-Titled
3. Elvis Costello - The First 10 Years

- komentovat -

Deryck produkuje

29.7.2009

Deryck produkuje u NeverstoreKromě práce na novém albu Sum 41 se Deryck ujal i funkce producenta na nové desce své manželky Avril Lavigne. Ta by měla být na rozdíl od jejího předešlého alba "The Best Damn Thing", kde Whibley produkoval 2 písně, více zaměřené na emoce. Podobně jako tomu bylo u Avriliných prvních dvou alb. Z dvanácti nahraných písní Deryck produkoval osm. Vydání zatím nepojmenovaného alba Avril Lavigne je naplánováno na 17. listopadu letošního roku.

Kromě toho se také Deryck před nedávnem objevil jako producent při nahrávání alba kapely Neverstore, kterým produkoval jejich singl "Summer". Ten si můžete poslechnout na jejich myspace.

- komentovat -

Sum 41 o turné #5

21.7.2009

Tak nakonec se nám ještě s jednou zprávou o turné ozval i Steve na sum41.com.

Naše turné s The Offspring oficiálně skončilo. Všichni jsme už doma. Byla to vážně zábava a všechny koncerty byly úžasné. Díky všem, kdo přišel a viděl nás. Teď se chystáme sednout si na zadek a dokončit naše nové album. Deryck a já zřejmě brzy začneme zkoušet jednou za týden a Cone by se k nám měl přidat každý měsíc. Tak bude moct začít bitva našich bicích linek, basových partů a kytarových rifů. Dokonce by se k nám měl přidat i Brown Tom, takže nám může přinést novou dynamiku do našich tvůrčích zážitků - tím, že se kolem nás bude motat ve svých těsných oranžových spodkách. Budeme vás dále informovat. Díky za turné!!! Nové věci se blíží!!

- komentovat -

Sum 41 o turné #4

20.7.2009

S další a tentokrát zřejmě již s poslední zprávou z turné se ozval Deryck na myspace.

Tak je to tady. Poslední koncert tohoto roku. Nebo přinejmenším doufám, že je poslední. Všechno co teď chci dělat, je zaměřit se na psaní našeho nového alba. Řekl bych, že z poloviny je už napsané, ale mám ještě hodně nápadů, které chci prozkoumat. Díky všem, kdo jste se na nás přišli podívat. A vy ostatní, uvidíme se brzo.

- komentovat -

Sum 41 o turné #3

18.7.2009

Jak jsem již v minulé novince sdělil, Sum 41 (konkrétně Steve) včera poslali na svůj web další update z turné. Tady je jeho překlad:

Včerejší koncert v Hard Rock v Orlandu byl úžasný! Dav byl ohromný - díky. Později té noci... Brown Tom, u kterého jsme všichni předpokládali, že bude příliš zahanbený na to, aby se po včerejším incidentu s pizzou znovu opil, byl opět totálně na šrot. Pokusil se políbit Derycka a Conea a tak ho jednoduše vehnali do autobusu, kde jsem se snažil mít poklidnou noc - relaxační cvičení, uklidňující hudba, makrobiotická strava - no víte... "moje chvilka". Mezitím, v autobuse The Offspring, Noodles říkal Deryckovi a Coneovi, jak rád by vlezl do mé postele a "dělal věci". Řekl, že by si dokonce sundal i boty. Ať už to znamenalo cokoliv... Co to sakra mělo znamenat? Co je to za skrytou homosexualitu na tomhle turné? Ale ne, na tom není nic špatného... jenže jsem své kraťasy s delfíny a duhové tričko s jednorožcem nechal doma. Brown Tom usnul (díky Bohu). Když se Deryck a Cone vrátili do autobusu, tak mě vzbudili, abych si s nimi dal jeden drink. Připojil jsem se k nim na přední pohovku asi na 2 minuty, dokud Deryck nehodil plnou láhev na mou hlavu. Láhev mě pleska přímo do oka. Vrátil jsem se do své postele. Potom ke mě Deryck několikrát skočil, aby se přitulil. Teda myslím. Říkám - je to tady jak ve vězení. Už tady nemáme žádné mladé holky, takže si asi vypomáháme s okolím. Po tom co jsem ho konečně vykopl z mé postele, Deryck a Cone se rozhodli vzbudit Brown Toma - pravděpodobně to nebyl nejlepší nápad. Strhli mu záclonu z jeho postele, takže už nemohl usnout a potom ho z postele vytáhli. Pak mu prostěradlo polili chlastem, aby se ujistili, že i kdyby šel zpět do postele, tak by se pravděpodobně utopil v alkoholu. Poté začalo peklo - náhodné výbuchy hněvu, ... Zbytečné říkat, že jsme dnes ráno všichni unavení. Moje máma měla pravdu - nejsme profesionální hudebníci, jsme profesionální debilové. Moje oko bolí...

Včera přišel se zprávou na myspace také Deryck. Nic moc nového však nesděluje, takže překlad nechám na vás.

- komentovat -

Sum 41 o turné #2

17.7.2009

Sum 41 nám ve dvou zprávách z oficiálního webu opět přiblížili dění na jejich probíhajícím turné. Zprávu včera podal jak Cone, tak i Steve.

Obnažený TomConeova zpráva: "ZBÝVAJÍ 3 KONCERTY! Jsme teď v Orlandu v Hard Rock Live. Do konce našeho turné s The Offspring zbývají 3 koncerty. Všechny jsou na Floridě. Na tomhle turné si užíváme. Parádní koncerty. Hodně šíleností. Tom se minulou noc svlékl do naha a sedl si na naši pizzu. No byl trochu opilý. Ale opravdu jen trochu. Včera jsme v Myrtle Beach odehráli náš vlastní koncert a bylo to totálně parádní. Díky všem, kdo tam přišel. Měli bychom pro vás mít nějaké videa ze zákulisí. Dipple už nějaké dává dohromady. Budeme vás nadále informovat. Brzy se ozvu."

Steveova zpráva: "Dnes jsme v Orlandu. Chtěl bych si zajít na nějakou horskou dráhu a jezdit tam, dokud bych se nepozvracel. Ještě jsem totiž nebyl tak opily, abych zvracel. Je tady hrozně horko. Mléko byla špatná volba... Minulou noc jsme hráli naši vlastní show v Myrtle Beach. Bylo to úžasné. Parádní odezva. Brown Tom oslavil úžasnost minulé noci tím, že si svlékl většinu svého oblečení a namočil si své koule v sýrové pizze. Potom nahý usnul. Dokonalý večer."

Dnes Sum 41 na svůj web poslali novou zprávu, ale tu si necháme až na zítra.

- komentovat -

Sum 41 o turné

15.7.2009

Je to už sice několik dní, co Sum 41 zveřejnili na svém oficiálním webu a na svém myspace několik zpráv z probíhajícího turné. K jejich překladu se ale dostávám až nyní, takže tady jsou.

Deryckova zpráva z myspace z 8.7.2009: "Je úžasné být zpět v New Yorku. Těšíme se na naši dnešní první show s The Offspring. už dlouho jsme nahráli tady v Roseland. Bylo to vždycky jedno z našich nejoblíbenějších míst. Dnes věčer by to měla být parádní show. Je vyprodáno a koncerty v New Yorku jsou pro nás vždycky úžasné. Později vám zase dám vědět."

Podle fotek je jasné, že si Sum 41 opravdu užívajíSteveova zpráva ze sum41.com z 10.7.2009: "Koncert předešlou noc v New Yorku byl skvělý. Díky všem, kdo nás přišel podpořit. Myslím, že na tomhle turné si užijeme hodně srandy. Po koncertě jsme šli s naším labelem na večeři. Všichni jsme byli trochu víc než opilí. Já jsem ze sebe udělal debila, veselost následovala. Po večeří jsme šli do jednoho z našich oblíbených barů v New Yorku, Niagra. Nebyli jsme tu už roky. Myslím, že když jsem tady byl naposledy, tak jsem chytnul několik pohlavně přenosných nemocí. Teď už tady je ale všechno uklizeno - moc pěkné. Dexter a Noodles z Offspring tu byli taky. Noodles mi řekl, že mám tváře jak růže a pak mě políbil na ústa. Jak říkám, už tady bylo uklizeno, tak snad jsem nic nechytnul... Kdysi to tady bylo nepohodlné. Dipple (náš kameraman) a já jsme se dostali do sporu ohledně Kostariky a oba jsme hodně křičeli a vřískali než jsme dosáhli kompromisu: opravdu tam mají celkem dobrou kávu. Minulou noc jsme byli v další fantastické restauraci v New Yorku s naším manažerem. Dipple si dal 6 panáků Tequily a pozvracel celou koupelnu. Předtím ještě pil červené víno, takže to vypadalo, jako by tu někdo zabil malého jelena, nebo tak něco. Dipple jenom řekl 'tweetni to'... A tak jsem i udělal. Dnes je na řadě Boston (nebo někde blízko). Vstal jsem v 13:00, koncert je v 20:15. Jdeme se najíst."

Druhá Steveova zpráva ze sum41.com z 10.7.2009: "Dnešní show byla kurevsky parádní! Úžasný dav! Někdy bývají druhé koncerty trochu mizerné, protože býváme zničení a opilí z prvního koncertu. Teď jsme ale měli mezi prvním a druhým den pauzu, takže byl čas na revitalizaci - tělní zábaly, masáže, ... a trochu lehkého porna na HBO. Zítra jsme v Gilford, New Hampshire. Teď se jdu zpátky podívat se na Offspring"

A ještě malá informace pro sběratele originálních cd Sum 41. V českém internetovém obchodě Audio3.cz je již možno koupit best of album "All The Good Shit".

- komentovat -

Menší pozdrav Sum 41 Českým fanouškům

12.7.2009

Jak jsem přislíbil, tady je menší pozdrav Sum 41 do České republiky.

Na novém youtube účtu Sum41.cz se můžete podívat na záběry z koncertu.

- komentovat -

How I Met Sum 41

11.7.2009

Podařilo se v co jsem ani nevěřil. Zúčastnil jsem se newyorského koncertu The Offspring a Sum 41 a druhou zmiňovanou kapelu jsem mohl osobně poznat. Celé se to sem nevměstná, a tak jsem sepsal celý článek. Fotografie ze setkání a menší pozdrav Sum 41 do České republiky bude přidán brzy. Byl to nezapomenutelný zážitek.

- komentovat -

Sum 41 opět nahrávali

7.7.2009

Steve se před dvěma dny ozval na sum41.com se svou zprávou:

Deryck a já se dnes chystáme do studia nahrát jeden nový song. Je vážně drsný, takže jsme z toho hodně nadšení. Zítra se všichni balíme, protože v úterý letíme do New Yorku, kde začínáme turné s The Offspring. Bude to určitě paráda. První show je v Roseland Ballroom, což je jedno z našich nejoblíbenějších míst. Budeme vás tady informovat i během turné, takže se sem vracejte pro další updaty. Snad se uvidíme na show. (Tak tady se Stevo opravdu trefil. Pokud vše vyjde, jeden z nás by tam opravdu měl být přítomen.)

- komentovat -

Nového alba Sum 41 se zřejmě jen tak nedočkáme

3.7.2009

Deryck se ozval na myspace se zprávou, která se týká především práce na novém albu:

Ahoj. Díky za vaši účast na chatu na absolutepunk.net. Bylo tam tak moc otázek a já jsem se jich snažil zodpovědět co jak nejvíce, ale zřejmě jsem skončil a na kupu otázek jsem zapomněl. Co jsem viděl, tak hodně otázek se týkalo nového alba, takže tu teď píšu, jak daleko jsme. Hodně songů jsem napsal okolo Nového roku. Byly to písně, které se mi vážně líbily a každý další song, který bych napsal, by překonal ty, co jsem napsal předtím. Pak jsme ale museli vyrazit na turné a buď jsme hráli nebo nacvičovali naše staré písně a já jsem v posledních pár měsících neměl moc času na psaní věcí na nové album. Dobrá věc je, že mám spoustu nápadů na songy, ale zároveň je nemám kdy kompletně dopsat. Jsem z toho opravdu nadšený. Pořád přicházím s novými songy a nápady, které překonávají to, co jsem napsal nedávno. Takže budu psát dokud se budu zlepšovat. Možná taky zůstanu u psaní tak dlouho, dokud nebudu schopný nic dalšího napsat. To je dobré, protože raději vydám skvělou desku později než špatnou dříve. Díky za vaši trpělivost a slibuji vám, že uděláme všechno pro to, abychom vytvořili to nejlepší, co v tuhle chvíli můžeme. Uvidíme se brzy.

Deryck také na myspece zveřejnil další část ze své série "The Red Wine Chronicles".

- komentovat -

Album The Operation M.D. je téměř hotovo

29.6.2009

Druhé album Coneova vedlejšího projektu je téměř hotovo. Před pár dny hoši dokončili mix dvanácti písní, z nichž jednu mixoval Deryck Whibley. O zbytek mixu se postaral Eric Ratz. Nyní na albu probíhá mastering, který má na starosti Scott Lake. Ten prováděl mastering i na předešlé desce The Operation M.D. Všechno by mělo být hotovo již velmi brzo a hoši ve zprávě na myspace přislíbili malou ukázku, až to bude.

- komentovat -

 

Deryckův chat na absolutepunk.net

28.6.2009

Bylo to již podruhé, co Deryck odpovídal na dotazy fanoušků prostřednictvím stránky Absolutepunk.net. Stejně jako poprvé i tentokrát chat přinesl hodně zajímavé informace. Jedna z prvních odpovědí se týkala samozřejmě zvuku připravovaného alba Sum 41: "Tohle je opravdu hodně těžká otázka, protože album ještě není hotové. Jsem zatím ještě ve fázi psaní. Zároveň je to prakticky nemožné přirovnat k některému našemu předešlému albu, protože je to tak odlišné. Ale kdybych musel, tak bych řekl, že to pokračuje tam, kde Chuck skončil. Songy, které píšu, mají opravdu 'velký' zvuk a jsou hodně agresivní. Je to něco jako další krok od Chucka a zvláště songu We're All To Blame v tom smyslu, že se v jednom songu mísí více hudebních stylů, ale mají tendenci se přiklánět k té tvrdší a temnější straně."

Další zajímavá odpověď se týkala koncertního kytaristy Toma a otázkou samozřejmě bylo jestli je již oficiálním členem kapely: "Už pomalu začíná být. Jsme rádi, že ho v kapele máme. Je to úžasný kytarista a zajímá se o to, co děláme a co dělají naši fanoušci. Dokud to bude fungovat, tak se to měnit nebude. No ale člověk nikdy neví co bude. Nic není věčné." Podle dalších odpovědí se ale zdá, že na nové album Tom žádné kytarové party nahrávat nebude.

Poslední hodně zajímavá informace se týká především fanoušků z našich končin. Otázka maďarského fanouška se týkala právě toho, kdy už Sum 41 dorazí do východní Evropy: "Rozhodně tam chceme. Už jsme o tom mluvili, že na turné k novému albu tam pojedeme." No tak snad nelhal...

Celý chat v originální verzi si můžete přečíst ZDE.

- komentovat -

Sum41.cz v nové verzi

26.6.2009 - Aktualizováno 27.6.

Po necelém půl roce příprav je konečně představena nová verze webu sum41.cz. Autoři jsme již dva, kufač a Petronius, spojili jsme své síly, aby vznikl jednotný a ucelený web, který bude přinášet stále nové informace o kapele Sum 41. Budeme rádi za jakékoli připomínky a vzkazy.

Tak aby jsme se podíleli na první novince nového webu oba, přispěji několika slovy i já. Web sum41.webz.cz nyní již nebude fungovat a veškerá činnost tohoto webu se přesouvá na tento nový web sum41.cz. Několik málo sekcí na tomto novém webu ještě není v provozu, ale během několika dní by měly být spuštěny. Zásadní novinkou tohotu webu je možnost komentovat každou novinku, takže se nebojte nový web podle svého uvážení zkritizovat nebo pochválit. No a samozřejmě dosud nezaregistrované členy fóra rádi přivítáme.

- komentovat -

NOVÉ FOTKY

18.6.2009

Sum 41 na svém myspace zeřejnili 4 nové fotky, které pořídili před pár měsíci ve městě Pomona, kde Sum 41 odehráli svůj letošní první koncert. Poprvé se také na oficiálních fotkách objevuje i koncertní kytarista Tom. Že by se schylovalo k jeho oficiálnímu přijetí k Sum 41? Nicméně Cone na myspace také sdělil, že další fotky by mohly následovat.

Cone také na svém myspace zveřejnil další trojici jeho oblíbených alb tohoto měsíce.

SUM 41 DOES METTALICA PT. 4

17.6.2009

Tak nakonec nám Sum 41 přinášejí ještě jedno a tentokrát již zřejmě opravdu poslední video z jejich vystoupení na Hoodwink festivalu, kde odehráli set písní Metallicy. Ve videu, které naleznete ZDE, odehráli Sum 41 píseň "Master of Puppets". Deryck přidal k videu na myspace následující komentář: "Tady je náš poslední cover Metallicy, který jsme měli. Sorry, že to trvalo tak dlouho. Byli jsme teď na turné a náš kameraman byl s námi a tak mohl video sestříhat až teď. Tenhle song byl fakt zábava hrát i když už jsme byli trochu opilí. Byl to závěr show a byl pořádný liják. Měli jsme se fakt dobře a doufám, že si video užijete."

Deryck také na svém myspace zveřejnil další část ze své série "The Red Wine Chronicles".

VIDEA Z PUNKSPRING 09

16.6.2009

Na youtube.com se před pár dny objevila dvě videa z letošního festivalu Punkspring, na kterém 5. dubna Sum 41 odehráli svůj set v rámci svého krátkého japonského turné. Videa jsou sice dvě, ale písně v nich uslyšíme čtyři.

The Hell Song / In Too Deep
Fat Lip / Still Waiting

NÁVRAT Z RUSKA

10.6.2009

Deryck na myspace/sum41, den po vystoupení Sum 41 v Rusku, zveřejnil zprávu se svými pocity: Vstávání v 6 hodin ráno je vždycky na nic. Obzvláště na nic to pak je, když vstanete v 6 ráno a musíte jet na letiště. Poprvé jsme odehráli v Rusku něco jako koncert na Muz TV Awards. Bylo hodně zábavy a vodky. Myslím, že Tom a já jsme toho vypili trochu hodně už předtím, než jsme vyšli na stage. Měli jsme se vážně dobře a nemůžeme se dočkat, až se sem zase vrátíme a odehrajeme pořádný koncert.

Záznam tří písní, které Sum 41 v Rusku odehráli si můžete stáhnout pomocí následujících linků:

01 - The Hell Song
02 - In Too Deep
03 - Fat Lip

Na internetu se již také objevil Steveův, zatím poslední, režisérsky počin - videoklip kapely 3OH3! k písni Starstrukk. Shlédnout jej můžete Zde.

SUM 41 V RUSKU

5.6.2009

Bude to asi jen pár hodin, co Sum 41 poprvé vystoupili v Rusku. Na Youtube.com již máme možnost shlédnout pár videozáznamů z jejich koncertu, který byl pojat opravdu ve velkém stylu.

Part 1 - The Hell Song + In Too Deep
Part 2 - Fat Lip

GUITAR HERO + SUM NEWS

30.5.2009

Píseň "Still Waiting" od Sum 41 se objeví mezi 28 songy ve hře "Guitar Hero On Tour: Modern Hits", která je určena pro Nintendo DS a v obchodech by se měla objevit 9. 6. 2009. Kompletní seznam písní, který hra bude obsahovat naleznete ZDE.

Tak jak Stevo před nedávnem slíbil, tak i udělal. Na svůj myspace umístil 23 fotek z nedávného turné Sum 41.

Stevo také na Youtube nahrál opravenou verzi videa svého sóla na bibí. Tentokrát se na něj tedy můžeme podívat i se zvukem.

 

NOVINKY OD STEVEA

26.5.2009

Turné na východním pobřeží bylo úžasné. Hlavně náš set Metallicy na Hoodwinku byl parádní. Můžete se na něj podívat na http://www.sum41.com nebo na http://www.myspace.com/sum41.

Video kapely 3oh!3 je už nějakou dobu hotové. Vypadá úžasně, ale bude teď na nějakou dobu ještě odloženo, protože jejich aktuálnímu singlu se docela dobře vede. S hochy z 3oh!3 jsem se viděl na Bamboozle festivalu a pili jsme tam jejich pivo. V každém případě video by mohlo být venku do měsíce nebo tak nějak.

Dal jsem sem své nové sólo na bicí. Dlouhou dobu jsem tu totiž nic nového nedal. Na konci jsem to sice podělal, ale v té záři je to sotva postřehnutelné. (Stevo si z nás tady asi zase trochu dělá prdel. No posuďte sami Zde.)

Příští týden jedeme do Ruska. Já s Deryckem se ve středu chystáme nacvičovat nějaké nové songy. (Že by nějaký nový song v Rusku Sum 41 představili? No uvidíme.)

Brzo pošlu nějaké fotky z Japonska a z turné po východním pobřeží.

SUM 41 DOES METALLICA PT. 2 AND PT. 3

22.5.2009 - Aktualizováno 24.5.

A máme tu další a hned 2 videa z festivalu Hoodwink, kde Sum 41 odehráli písně kapely Metallica. Tentokrát nám Sum 41 v každém videu představili jen jednu píseň. V prvním zahráli píseň od Queen, kterou Metallica předělala a ve druhém vidíme a slyšíme song "For whom the bell tolls". Zde jsou samozřejmě linky na jednotlivá videa: Part 2, Part 3. Vypadá to, že další videa z tohoto vystoupení již nebudou následovat. V komentáři k třetímu videu totiž Deryck napsal, že se vracejí k práci na novém albu, které bude prý znít opravdu tvrdě.

Jistě jste si všimli, že link na třetí část přestal fungovat. Video bylo totiž smazáno. Nyní je ale opět online a nový link je Zde.

CONE'S NEWS

20.5.2009

Dnešní 2 novinky se budou týkat především Conea. První z nich se týká, jeho vedlejšího projektu The Operation M.D. V Torontu totiž 16. 5. již začala mixáž jejich druhého alba. Mixu se ujal Eric Ratz. No a songy zní samozřejmě úžasně. Jak jinak, že...

Samotný Cone pak na svém myspace zveřejnil již druhou várku alb z jeho série "Cone's Album Club". V posledním měsíci tedy nejvíce poslouchal jeho nového oblíbeného folkového zpěváka, skvělou zpěvačku z UK a starý kanadský Hip Hop. Zde je tedy jeho vydraná trojice:

1. Mason Jennings - In The Ever

2. Duffy - Rockferry

3. K-OS - Yes!

SUM 41 DOES METALLICA

17.5.2009

Před několika dny jsem zde psal o Hoodwink festivalu, na kterém Sum 41 odehráli koncert složený pouze z písní od Metallicy. Sum 41 si celý svůj koncert nahráli a dnes na Youtube.com zveřejnili první část tohoto záznamu. Na svém myspace Sum 41 potvrdili, že během příštích několika dnů budou zveřejněny i další části koncertu, takže se máme na co těšit.

SUM 41 MÍŘÍ DO RUSKA

12.5.2009

Sum 41 se poprvé ve své kariéře podívají do Ruska. Přesněji do Moskvy, kde 5. června odehrají 30 minut dlouhý set v rámci tv show, která nese název "MUZ TV". Pokud máte zájem, můžete si bližší informace najít na myspace.com/sum41. Těžko říct, jestli se letos Sum 41 dostanou ještě blíž k ČR.

STEVO O TURNÉ

7.5.2009

Steve nás v posledních dnech pravidelně informuje o dění na jejich krátkém turné po východním pobřeží USA. V předvčerejší zprávě nic moc zajímavého nepověděl. Snad jen jeho průser na Bamboozle festivalu: "Včera byl Bamboozle - byla to úžasná show až na to, že jsem podělal intro celého setu. Výjimečně jsem se spletl, takže to byl takový speciální okamžik mezi mnou, kapelou a 40 000 lidmi." No a co Stevo vyvedl na začátku songu The Hell Song se můžete podívat na youtube :D

Ve včerejší zprávě toho z hudebního hlediska opět Steve moc nepověděl. Jen nám ale dokázal, že mají hoši k dospělosti ještě hodně daleko: "Tom z nějakého důvodu teď nosí dámské šaty. Je to už dlouho co jsme tady vzadu měli "sukni". No snad nebudeme moc chlastat abychom neudělali něco, čeho bychom na druhý den litovali."

HOODWINK

4.5.2009

Sum 41 odehráli před dvěma dny na Hoodwink festivalu v New Jersey svůj set písní Metallicy. Na svém oficiální webu Sum 41 potvrdili, že si tento koncert natočili na kameru a brzy se s námi s natočeným materiálem podělí (pravděpodobně ho zveřejní někde na youtube, nebo nějakým jiným podobným způsobem). Nedočkavci se mohou na pár amatérských nahrávek dvou písní podívat na youtube už nyní (1, 2).

Na témže festivalu vystoupila i kapela "Forever The Sickest Kids", která zde hrála písně zpěvačky Avril Lavigne. Speciálně si ale hoši "střihli" i píseň Fat Lip od Sum 41. Jejich cover si můžete poslechnout Zde.

NEWS MIX

28.4.2009

Stevo se opět ozval na sum41.com s krátkými zprávami: "Příští týden se chystáme nacvičovat. Cone a Tom přijedou v neděli a pak budeme zkoušet songy od Mettalicy pro naše vystoupení na Hoodwink festival a taky budeme zkoušet pár dalších věcí. Tohle turné bude vážně zábava - mix pár festivalů s několika malými klubovými koncerty. Vážně se těšíme, že budeme zase na cestě."

Na twitteru Sum 41 také sdělili, že zkoušejí nějaký "new shit", což zřejmě naznačuje, že na turné již hoši představí nějaký nový song. Uvidíme.

Deryck na svém myspace zveřejnil další ze své série článků "The Red Wine Chronicles". Tentokrát pojednává o Iggy Popovi.

TNS.com nedávno také upozornili na interview s Deryckem, které si můžete poslechnout na youtube. Interview je rozděleno na část 1 a část 2

CONE'S ALBUM CLUB

22.4.2009

ConePodobně jako má Deryck na svém myspace profilu sérii článků "The Red Wine Chronicles", kde představuje své oblíbence (mimochodem naleznete je zde - 1, 2, 3), začal nyní Cone na svém myspace s něčím podobným. Svou sérii nazval "Cone's Album Club!", ve které chce každý měsíc zveřejnit seznam tří nových alb, která daný měsíc nejvíce poslouchal. Dále ale upozornil, že alba nemusí být vždy úplně nová a že se může jednat už i o několik měsíců staré album. No a tady je tedy jeho výběr tohoto měsíce:

1. Gaslight Anthem - The '59 Sound

2. Vampire Weekend - Vampire Weekend

3. TV On The Radio - Dear Science

STEVO INFORMUJE

19.4.2009

Stevo podal na sum41.com zprávu. Více méně psal o věcech, o kterých jsme již obeznámeni.

Jsme teď všichni zpět doma... já jsem speciálně zůstal pár dní na Havaji, kde jsem si prodloužil pobyt. No prostě nemohl jsem letět. Šetřil jsem protože jsem lakomec a chlast není zadarmo. Nicméně máme teď pár dní volno, po kterém budeme v LA zkoušet na koncerty na východním pobřeží. Možná se bude plánovat pár dalších koncertů, ale zatím máme jen ty na východním pobřeží a několik koncertů s The Offspring v červenci. Kromě toho se pokusíme soustředit na tvoření úžasné nahrávky pro vás. Během příštích několika dnů budeme posílat nějaké fotky z Japonska a doufejme i nějaké video.

Kromě těchto úžasných novinek se začalo pořádně pracovat na novém webu, který se spojí se sum41.cz. Dočkat by jste se ho mohli už velmi brzo. Snad.

Nové fotky

15.4.2009

Na myspace.com/sum41 nyní naleznete 38 nových fotek, které Sum 41 pořídili na japonském festivalu Punk Spring.

Nové album až na Vánoce?

14.04.2009

Podle Deryckovy odpovědi v Q&A budou Sum 41 po celé léto nahrávat materiál na nové album. Jak doufá, skončit by měli někdy na podzim. V prodeji by mohlo být někdy okolo Vánoc nebo možná i později.

Z natáčení videa pro 3OH!3Jinak Sum 41 před několika dny dokončili turné po Japonsku, které zakončili 11. 4. na malém tichomořském ostrově Guam (ten už k Japonsku nepatří). Teď si chlapci dávají na několik dní volno, aby mohli 30. 4. v plné síle vyrazit na další krátké turné po východním pobřeží USA.

Na závěr tu pro vás mám krátké video z natáčení videoklipu kapely 3OH!3 k jejich písni "Starstrukk", které režíroval Stevo. Shlédnout jej můžete na mtv.com.

TWITTER, TWITTER, TWITTER

08.04.2009

S twittery se v poslední době okolo Sum 41 roztrhl pytel. Po Steveovi, který si twitter založil již před několika dny (jeho profil je Zde) ho následovala i jeho domovská kapela. Na twitter se nyní přidal i Cone (Zde) a také jeho vedlejší projekt The Operation M.D. (Zde).

Sum 41 také na svém myspace potvrdili svoji účast na turné s The Offspring, se kterými vystoupí na šesti koncertech v období od 10. do 18. července.

SUM 41 V JAPONSKU

7.4.2009

Steve se včera ozval se zprávou na sum41.com. "Jsme teď v Japonsku. Zatím je tohle krátké turné úžasné. Předešlou noc jsme hráli s Bad Religion a NOFX a bylo to zatraceně parádní. Všechny koncerty jsou skvělé - fanoušci jsou tu šílení. Cone je teď celou dobu nemocný, takže jsme se s ním moc neviděli. V jeden z předešlých dnů jsme létali s letadlem na dálkové ovládání uvnitř jednoho klubu. Trvalo to asi 3 vteřiny než narazilo a shořelo. Jedeme teď vlakem do Osaky. Dnes večer to bude naše poslední show v Japonsku a předpokládám, že rockmetr převýší stupeň 10...Možná se dostaneme na 11.

Sum 41 také začali využívat další internetovou vymoženost - Twitter. Jejich profil naleznete ZDE.

PRVNÍ KONCERT

30.3.2009

Setlist z koncertuSum 41 se opět po dlouhé době objevili na pódiu. Pro svůj první letošní koncert si vybrali malé kalifornské město Pomona. Deryck své bezprostřední pocity z vystoupení zveřejnil ve zprávě na myspace.com/sum41.

"No to mě poser, to byla zatraceně parádní show. To byl zřejmě ten nejžhavější koncert co jsme kdy odehráli a tím žhavý myslím teplotu. Nemohl jsem dýchat. Doufám, že všichni ostatní to zvládli v pohodě. Byla to zábava zahrát si tu. Už jsme nehráli hrozně dlouho. Slezl jsem z pódia zrovna před 10 minutami a chtěl jsem napsat díky všem, co přišli a díky za to, že se koncert tak rychle vyprodal. Teď si jdu dát vodku."

No a pro ty z nás, co jsme na koncertě nebyli, je tu aspoň pár záznamů na youtube a setlist, který Sum 41 odehráli.

Intro / The Hell Song
No Brains
We're All To Blame
Fat Lip
Makes No Difference

OFICIÁLNÍ FÓRUM

28.3.2009

Sum 41 spustili na svých oficiálních stránkách diskuzní fórum. To sice není zas až tak úplná novinka, protože fórum na sum41.com je už několik dní v provozu. Novinkou jsou oficiální přezdívky, které Stevo zveřejnil ve včerejší zprávě, a které budou hoši z The Sums ve fóru používat. Ty jsou tedy MRBIZDERYCK, Cone a Stevo 32. Vzhled fóra, který je v tuto chvili opravdu hodně obyčejný, je podle Stevea jen dočasný a se spuštěním nových webových stránek by se měl změnit. Na fórum tedy můžete vstoupit ZDE.

NOVINKOVÝ MIX

24.3.2009

Steve ve zprávě na svém myspace informoval o svém dalším režisérském počinu. Točil totiž klip kapele 3OH!3. Ten by prý měl být během pár týdnů sestříhaný, takže nám ho Stevo zřejmě v blízké době na svém profilu i ukáže.

The Operation M.D. pomalu finišují s nahráváním své druhé desky. O průběhu nahrávání podal zprávu Cone na myspace svého vedlejšího projektu. Zde je překlad: Ahoj všichni, minulý týden jsme byli s Toddem a s našim technikem Johnnym ve studiu, kde jsme dokončovali vokály u několika písní. Poslední song, u kterého jsme dělali vokály, produkoval náš dobrý kámoš Ian D'sa z Billy Talent, který byl v těchto dnech s námi ve studiu taky. Ten song se jmenuje "Buried At Sea". Vydařil se skvěle. Na albu zbývá dodělat už jen pár posledních věcí, na kterých budu dělat v příštích několika týdnech a pak všechen materiál pošleme na mixáž. Jsem hodně nadšený z tohoto alba. Pracujeme na něm už hodně dlouho.

Podle alternativepress.com Sum 41 podpoří svým vystoupením, v rozmezí od 7. července do 18. července, kapelu The Offspring na jejich letním severoamerickém turné. Dalšími kapelami, které se kromě Sumů objeví jako předkapely různě během celého turné The Offspring, budou např. Alkaline Trio, Dropkick Murphys nebo Pennywise. Další info naleznete zde.

NOVÉ TAPETY

22.3.2009

Oficiální web Sumů sum41.com pomalu naznačuje svoji brzkou transformaci. Byl na něm, po dlouhé době nečinnosti, spuštěn online shop, byly přidány nové ikonky ve stylu All The Good Shit a také nové tapety na plochu, které vám přináším i zde.

OBAL ATGS

19.3.2009

Na fóru TNS.com se objevily první fotky obalu výběrovky Sum 41 All The Good Shit. Tyto, zatím ne moc kvalitní fotky, naleznete i zde. Dle mého názoru je obal mnohem horší než obal japonské verze.

PÁR NOVINEK

18.3.2009

Včera (17. 3.) v USA vešlo do prodeje best of album Sum 41 All The Good Shit. V Kanadě se album v prodejnách objeví až 31. 3. Evropa si bude muset, podle všeho, ještě chvíli počkat. Cone totiž ve zprávě na sum41.com řekl, že na vydání ve zbytku světa pracují.

Sum 41 si 1. května v New Jersey zahrají tribute koncert v rámci Hoodwink show. Všechny zde vystupující kapely odehrají set písní jiného interpreta a Sum 41 si vybrali koho jiného než Metallicu. Další info o vystoupení a dalších vystupujících kapelách naleznete Zde.

SUM 41 A MODLIFE

15.3.2009

Podle kytaristy a zpěváka Toma Delongea (Blink-182, AvA) budou mezi dalšími kapelami, které se přidají do onlineové komunity Modlife i Sum 41. Modlife založil právě Delong a jeho Angels and Airwaves a jedná se o komunitu, ve které spolu pomocí chatu a videoblogů mohou kapely komunikovat s ostatními uživateli. Sum 41 však své připojení k Modlife ještě nikde nepotvrdili.

ROAD TO RUIN - LAST EPISODE

14.3.2009

Máme tu již druhou desátou epizodu Road to ruin. Jedna epizoda s označením 10 byla totiž vydána již na bonusovém dvd alba Underclass Hero. Bohužel, tato nová desátá epizoda je ale zřejmě také epizodou úplně poslední. Jako poslední ji Sums označili na svém myspace. V této závěrečné epizodě vidíme značně alkoholem zmoženého kytarového technika Sumů. Sledujte na Youtube.com.

V Q&A na sum41.com se opět objevilo několik zajímavých informací. Podle Conea bude digitální verze All The Good Shit obsahovat i songy Always a Motivation (live) a na Itunes budou dostupné od 17. 3. Na CD bude pak vydáno v Kanadě až 31. 3. bez těchto dvou písní (je také možné, že tento datum bude platit i pro naši republiku).

STEVO V ULICÍCH

12.3.2009

Do vydání greatest hits alba Sum 41 All The Good Shit zbývá jen 5 dní. Stevo se proto rozhodl vydat do ulic a zeptat se kolemjdoucích na jejich reakce na blížící se vydání. Jak jeho počínání dopadlo se můžete podívat na Youtube.com :)

 

 

DERYCK O NOVÉM ALBU

11.3.2009

Ve včerejších otázkách v Q&A na oficiálním webu Sum 41 padla také otázka ohledně zvuku písní nového alba. Deryck si na odpovědi dal celkem dost záležet, takže překlad jeho odpovědi si můžete přečíst i zde.

Ahoj. Mám už několik kompletně napsaných písní, ale zatím nemáme žádnou píseň kompletně nahranou. Jsme ještě v raném stádiu, kdy dáváme nápady dohromady. A ke kterému albu se to nejvíce podobá? No žádnému z našich alb se to nějak zvlášť nepodobá. Zatím můžu říct, že je to mnohem temnější a agresivnější než náš předešlý materiál. Rychlá agresivní rocková hudba. Mnohem intenzivnější než UH. V nových písních je taky hodně kytar. Je to těžké popsat. A i když jsem řekl, co jsem řekl, je to pořád brzo, takže některé věci se ještě můžou změnit a některé se ani na album nepovede dát. V tuhle chvíli člověk nikdy neví.

KUPA NOVINEK

7.3.2009

Sum 41 změnili vzhled svého oficiálního webu. Ten se zahalil do designu připomínajícímu best of album All The Good Shit. Vzheld sum41.com je prý ale jen dočasný a pracuje se na designu úplně novém.

Po nedávném prohlášení ohledně tracklistu All The Good Shit byli Sum 41 opět zavaleni otázkami ohledně songu Always. Podle Conea a Stevea bude píseň Always i live verze písně Motivation (tedy stejné písně jako má i japonská verze) obsahovat pouze Best Buy verze. Pravděpodobně tím mysleli verzi, která se bude prodávat na bestbuy.com. Tam je ale uveden tracklist totožný s tím, který jsem uvedl v předchozí novince. No nezbývá nám nic jineho než Sumům věřit.

Na youtube.com můžeme sledovat již 5. video ze studia. Vidíme v něm opět především Stevea jak pro nové album nahrává bicí. Také je v něm vidět i Deryck, který mluví o tom, jak všechny singly Sum 41 zní odlišně. Odlišným směrem půjde zřejmě i nové album Sumů.

Lidem z TNS.com se po nějaké době ozval i Dave. Ten bude prý od 18. března do 6. dubna na turné v Evropě s kapelou Black Jacket. Ti si Davea najali aby s nimi hrál na kytaru (zřejmě podobně jako si Sum 41 najali ke koncertním účelům Toma). Brown Brigade mají pro nové album asi 5 demo nahrávek, které podle Davea zní jako by Megadeth a Bad Brains měli dítě.

ALL THE GOOD SHIT BEZ ALWAYS

5.3.2009

Zdá se to neuvěřitelné, ale je to tak. Celosvětová verze greatest hits alba Sum 41 nebude obsahovat nový song Always, který obsahovala japonská verze a kvůli kterému se mnozí z nás na album All The Good Shit těšili. Tuto nemilou zprávu přinesla včera tisková zpráva na sum41.com. Na druhou stranu byla alespoň potvrzena přítomnost bonusového DVD, které by mělo obsahovat 13. videoklipů. Zdá se, že ani samotní členové Sum 41 přesně nevědí, jaké písně toto album má mít, protože ještě před pár dny bubeník Steve přítomnost songu Always na ATGS potvrdil. Tak tedy poslední, zatím potvrzený, tracklist si můžete prohlédnout níže.

1. Still Waiting
2. The Hell Song
3. Fat Lip
4. We're All to Blame
5. Walking Disaster
6. In Too Deep
7. Pieces
8. Underclass Hero
9. Motivation
10. Makes No Difference (alternate version)
11. With Me
12. Handle This
13. Over My Head (Better Off Dead)
14. Pain for Pleasure
15. The Hell Song (live version) bonus track

CONEŮV DLOUHÝ UPDATE

4.3.2009

Předevčírem jsem vás informoval o předlouhém Coneově updatu, který jsem vám slíbil přeložit. Překlad se sice o den opozdil, ale je tu. Stačí kliknout na odkaz.

Nové songy, Denny's, nedostatek spánku, červené víno a masážní křeslo? - Jedna Coneova noc v LA.

TRACKLIST CELOSVĚTOVÉ BESTOFKY?

2.3.2009

Poslední dobou se objevovaly různé zprávy ohledně tracklistu Greatest hits alba All The Good Shit. Proto se také pár lidí na tracklist ptalo i v Q&A na sum41.com. Podle odpovědí by tedy mělo obsahovat většinu singlů, nový song Always, pár live songů a také DVD s videoklipy, což s největší pravděpodobností znamená, že celosvětová verze bude, co se týče obsahu, totožná s Japonskou.

Kromě toho se na sum41.com ozval také Cone se svým opravdu dlouhým updatem, takže na jeho překlad si budete muset počkat až do zítřka.

4. VIDEO ZE STUDIA

28.2.2009

Na Youtube.com můžeme sledovat již 4. video ze studia, ve kterém vidíme především Stevea, jak nahrává bicí pro nové album a mluví o práci s Deryckem.

NEWS MIX

26.3.2009

Sum 41 byli vařit. Co vařili a o co vlastně šlo si můžete zjistit na dennysallnighter.com - já jsem to totiž moc nepochopil :) Je tam taky i pár dalších fotek.

Sumům také pomalu začínají v sekci tour přibývat nově naplánované koncerty. S tím také souvisí Deryckova zpráva ze sum41.com: Přidali jsem několik nových koncertů. Rozhodli jsem se, že si dáme pauzu od nahrávání našeho nového alba a vyjedeme ven zahrát několik malých klubových koncertů. Jsou už je na našich stránkách. Budou malé, stísněné a ztraceně zábavné. Ten typ koncertů, které jsme už dlouho nedělali.

Deryck se ozval i prostřednictvím svého myspace: Děje se něco parádního. 1) Poslední dobou hodně píšu. 2) Stejně jako na každém albu, které jsme vydali, se můj proces psaní každou chví mění a abych řekl pravdu netuším proč. Parádní věc je, že mi teď z nějakého důvodu jde všechno přirozeně a nad ničím nemusím přemýšlet. Zatím mám asi 16 nových songů a v každém z nich zpívám o něčem, o čem jsem nikdy předtím na žádném našem albu nezpíval. Myslím že vám to říkám proto, protože dokonce překvapuji sám sebe a to jsem opravdu nepředpokládal. Už toho moc není co bych vám řekl kromě toho, že začínám být nadšený z toho kam nové písně směřují. Hudebně jdeme někam jinam a textově je to naprosto odlišné, ale cítím, že to funguje.

VYŠŠÍ SÍLY ZASAHUJÍ

22.2.2009

Před několika dny se Deryck na svém myspace zmínil o tom, že brzy pošle nový song. Mezi zahraničními fanoušky se rozjely debaty, jestli se má jednat o nový song Sum 41 nebo jestli to bude opět něco ve smyslu Deryckových myšlenek doprovázených videem s Johnem Lennonem. Vše se vyjasnilo včera, kdy se Deryck opět ozval a sdělil, že "vyšší síly," které dále nechce upřesňovat, mu nechtějí dovolit tento song vypustit. Podle těchto sil je to textově "už příliš" a Deryck zašel už moc daleko s čímž Deryck samozřejmě nesouhlasí. "Myslím, že song je vážně parádní a vy ho budete totálně milovat." Dále ještě dodal, že se i tak bude song snažit nějak vypustit.

Vyšší síly zřejmě ale zasáhly i po tomto Deyryckově sdělení a tato i další zprávy z Deryckova myspace byly smazány. Vy si ji ale můžete v originále přečíst na fóru na TNS.com.

OBAL ALL THE GOOD SHIT

20.2.2009 - Aktualizováno

Na oficiální webu Sum 41 se již objevil obal celosvětové verze best of alba All The Good Shit, které má také podtitul 14 Solid Gold Hits. Z toho se dá bohužel usoudit, že album bude o několik songů ochuzeno. Na druhou stranu v internetovém obchodě bestbuy.com je u alba uvedeno číslo 15, které s největší pravděpodobností naznačuje přítomnost songu Always. Na stejném webu je také potvrzena přítomnost bonusového DVD, takže celosvětová verze bude zřejmě ochuzena jen o live verze písní The Hell Song a Motivation. Album jde do prodeje 17. 3. 2009.

Nyní si již mate možnost obal prohlédnout také ve větší kvalitě. Stačí na obal jen kliknout. Mimochodem lidé z fóra na TNS.com si v levém horním rohu obalu všimli obličeje bývalého kytaristy Davea Bakshe. Vidíte ho taky? ;)

 

HOPPUS DESKU SUM 41 PRODUKOVAT NEBUDE

18.2.2009

Přečtěte si to raději ještě jednou. Mark Hoppus ze znovuzrozených Blink-182 produkovat novou desku Sum 41 NEbude. Informace o tom, že by produkovat měl se internetem začala šířit poté, co včera v sekci Q&A na oficiálním webu Deryck opravdu potvrdil, že Hoppus produkovat bude, ale znáte to - na hloupou otázku padla hloupá odpověď. Dnes již Deryck řekl, že neví odkud se to všechno vzalo, ale že to jsou jen kecy. Důkaz je Zde.

MÍSTO EP BUDE ALBUM

17.2.2009

To, co mnozí z nás začínali pomalu tušit, bylo oficiálně potvrzeno. Sum 41 nahrávají místo EP rovnou celé album. Zde je zpráva, kterou Deryck zveřejnil na oficiálním webu kapely:

Byly tu řeči o tom, že děláme EP. Další věc je, že zde sedíme a máme tu celou kupu songů, které se nám vážně líbí, takže místo toho abychom dělali cokoliv jiného, jsme se rozhodli, že uděláme celé album. A kdy album vyjde? To nevím. Nejbezpečnější bude, když řeknu, že to bude tento rok. Letos by se to nemuselo povést jedině kdyby se objevily nějaké důvody, které by nás to donutily odsunout. Zrovna teď je ale všechno na dobré cestě a vypadá to, že to půjde ještě rychleji.

VŠICHNI MAJÍ MYSPACE

15.2.2009

Už všichni členové Sum 41 mají svůj vlastní myspace profil. Posledním, kdo ho neměl, byl Deryck, který vše napravil včera. Kromě Deryckových myšlenek o Johnu Lennonovi jeho profil obsahuje i několik fotek, mezi kterými se nejvíce vyjímá ta z loňské Hallowenské párty, kterou můžete vidět i zde. Dále vám tady uvádím i odkazy na myspace další členů Sum 41:

 

myspace.com/urheremusic - Deryck
myspace.com/stevejoczfilms - Steve
myspace.com/conemccaslin - Cone
myspace.com/davobanga - Dave (bývalý kytarista)

 

DERYCK V KEY CLUBU

14.2.2009

Deryck si 2. února zahrál s pár přáteli (jak sám píše na sum41.com) v Los Anegeleském Key Clubu. Hráli cover songy například od Elvise Costella, Davida Bowieho nebo od Stounů. Po nich nastoupila metalová banda Steel Panther, ke kterým se Deryck na pár songů také přidal. Konkrétně to byly "You've Got Another Thing Coming" od Judas Priest a "Knockin' On Heaven's Door" Boba Dylana, kde se přidala dokonce i Deryckova manželka Avril. Na video z tohoto Deryckova přídavku se můžete podívat Zde. Deryck také poslal na sum41.com pár fotek z tohoto vystoupení.

ROAD TO RUIN - EPISODE 9

11.2.2009

Na novou epizodu Road to ruin jsme si museli počkat opravdu velmi dlouho - více jak 10 měsíců. Sum 41 se sice v epizodě zmiňují o měsících devíti, ale opravdu jich uběhlo již deset. A o čem vlastně nový Road to ruin je? Sum 41 zde opět řádí a dělají pěkný bordel ve svém Tour busu. Jedním z hlavních aktérů je i koncertní kytarista Tom. Epizodu sledujte ZDE.

Jinak na další epizodě se již pracuje, takže takové dlouhé čekání by nás nyní mělo minout.

 

GREATEST HITS CELOSVĚTOVĚ

6.2.2009

Po vydání japonského greatest hits alba, které vyšlo koncem loňského listopadu, se Sum 41 po jeho velkém úspěchu rozhodli tento výběr největších hitů vydat celosvětově! Do prodeje by mělo jít 17. března a od japonské verze by se mělo lišit rozdílným obalem (ten japonský byl opravdu hodně japonský) a názvem, který bude znít SUM 41 - ALL THE GOOD SHIT. Teď jen doufejme, že tracklist a přítomnost bonusového DVD zůstanou stejné jako u japonské verze.

STEVEŮV OPILÝ UPDATE

4.2.2009

Steve se ozval na sum41.com a jak sám řekl, zřejmě již ve značně podnapilém stavu. Nic moc nového nesdělil. Stále se nahrává. Kromě toho se ale také svěřil, že poslouchá song "I Can't Go For That (No Can Do)" od dvojice Hall & Oates o kterém řekl, že by na něj mohli Sum 41 brzo udělat cover. Těžko říct jestli to myslel vážně nebo jako vtip. No posuďte to podle originálu na Youtube :)

DERYCKŮV UPDATE

29.1.2009

Hej všichni. Už je to nějaká doba, co jsem sem mohl přijít a podat vám zas nějaké informace. Abych byl upřímný, nic moc nového u nás není. Pořád jen pracujeme na nových písních a zatím je celý proces úžasný. Máme hromadu materiálu, který se nám vážně líbí a hodně z něj je už dokončeno. Brzo by tu zas mohlo být nějaké nové video. Dipple tvrdě maká a dává dohromady nové Road to Ruin, takže byste je mohli hodně brzy vidět. Taky by tu mohlo brzo být nějaké video jak Stevo nahrává nové songy.

Originální Deryckovu zprávu naleznete Zde.

NAHRÁVÁ SE I U THE OPERATION M.D.

26.1.2009

Po nějaké době se také ozvali na myspace hned oba členové Coneova vedlejšího projektu. (1, 2). The Operation M.D. totiž v Ajaxu, nedaleko Toronta, posledních 5 dní nahrávali zpěv (jak Todd tak i Cone) asi pro 15 písní a akustické kytary na jejich nové album. Zde naleznete také několik fotek z tohoto nahrávání.

UPDATE A FOTKY

22.1.2009

Stevo na sum41.com opět fanoušky trochu informoval o dění kolem Sumů. "Včera jsme s Deryckem byli ve studiu v Hollywoodu, kde jsme nahrávali bicí. Myslím, že jsme udělali 3 nebo 4 songy. Už si přesně nepamatuji...přestal jsem počítat po několika prvních jízdách a zbytek času jsem pak strávil obdivováním svých napnutých bicepsů." Na myspace.com/sum41 se objevilo také několik nových fotek z tohoto nahrávání.

UPDATE OD DERYCKA I OD STEVEA

15.1.2009

Dens nám update poslal jak Deryck tak Steve. Deryck k tomu použil myspace.com/sum41: "Stále píšu. Je tu spousta parádních nápadů, ze kterých jsem opravdu nadšený. Myslím si, že to ještě bude chvíli trvat, než půjdeme a všechno plně nahrajeme. Je tu tolik nápadů. Teď jsem ve stádiu, kdy se snažím, aby všechno do sebe zapadalo a fungovalo pohromadě. Některé songy jdou směrem, jakým jsme nikdy předtím nešli a to je opravdu vzrušující. Brzy by tu mohly být zas nějaké nové videa a fotky."

Steve se nám ozval skrz sum41.com, kde můžete také najít spoustu nových odpovědí v Q&A: "Jen vám chci dát další update o tom co je s The Sums. Minulý týden jsem byl u Derycka doma poslechnout si několik nových písní a trochu na nich pracovat, ale nakonec jsme měli příliš nápojů a naše produktivní setkání skončilo tak, že já jsem skončil na gauči a Deryck skončil na podlaze vedlejší místnosti. Některé věci se nikdy nezmění... Dům s pěti ložnicemi a žádný z nás nebyl schopný nic dělat. Profesionální hudebníci. V každém případě nový materiál zní parádně a v posledních dnech cvičím abych byl připravený na úterní nahrávání. Myslím, že budeme dělat dva songy."

NOVÉ SONGY

12.1.2009

Deryck je poslední dobou ve stálém informování fanoušků opravdu neúnavný. Na myspace.com si totiž zase jednu novou zprávu můžete přečíst. Zde je překlad.

Ahoj všichni. Psaní songů jde úžasně. Dnes jsem napsal 2 zbrusu nové a opravdu se mi líbí. Jeden je trochu pomalejší a melodičtější a druhý je jeho pravý opak. Je opravdu tvrdý a agresivní. Jinak už nic nového nemám, jen jsem se s vámi chtěl podělit o tohle.

3. VIDEO ZE STUDIA + SUM NEWS

11.1.2009

Sum 41 umístili na Youtube.com již třetí video ze studia, ve kterém Deryck tentokrát mluví spíše o textové stránce nových písní.

Kromě toho mají Sums na myspace.com také několik "nových" fotek. Uvozovky jsou zde proto, že se jedná již o celkem staré fotky z loňského turné.

Poslední dnešní informace se týká nedávných spekulacích, které tvrdily, že nové EP vyjde během několika příštích týdnů. Cone tuto informaci vyvrátil.

DERYCK PRODUCENT + NĚKOLIK SPEKULACÍ

7.1.2009

Zdá se, že má Deryck v poslední době nápadů víc než dost. Podle Absolutepunk.net bude totiž, kromě desky Sum 41, produkovat i novou desku americké kapely The Audition.

Na TNS.com se objevila zajímavá zpráva. Podle jedno člena jejich fóra by prý nové EP Sum 41 mělo vyjít již během pár týdnů. Tuto informaci prý zaslechl v rádiu. Pokud je informace skutečně pravdivá, nabízí se několik scénářů jak by k tomu mohlo dojít. První možností je, že na CD vyjde pouze těch 7 songů, o kterých Deryck mluvil před necelým měsícem, a zbytek písní o kterých se zmínil patří již na další klasické album. Druhou možností je, že do prodeje půjde songů více, ale budou k dostání prostřednictvím digitálního prodeje (placené stahování z internetu). Třetí pravděpodobná možnost je kombinací prvních dvou. Do prodeje půjde 7 songů, ale do digitálního prodeje, ne na CD. Samozřejmě to jsou jen spekulace, takže je neberte nijak vážně.

A DALŠÍ UPDATE

5.1.2009

Deryck se nám opět ozval prostřednictvím myspace.com/sum41: "Cone byl teď s námi v LA a nahrával své basové party asi k šesti novým písním. Už ani nevím, kolik nových songů máme, ale je jich mnohem víc, než jsem původně očekával, že jich budeme mít. Z nějakého důvodu mi teď jde psaní mnohem rychleji. Všechno je teď nějak hodně jednoduché a zábavné. Už se nemůžu dočkat, až naši novou hudbu uslyšíte. Vypadá to, že se naše hudba dostane ven dříve, než jsme původně mysleli."

Pár dalších informací se k nám také dostalo od Conea prostřednictvím TNS.com fóra: "Nový materiál se mi hodně líbí. Pravděpodobně ještě víc než naše poslední album. Zatím nevím jestli to bude EP nebo LP. Od doby co děláme na novém albu se práce na 'mém' b-side tracku odkládají."

2. VIDEO ZE STUDIA !!!

2.1.2009

Jak Sum 41 slíbili, tak i udělali. Prostřednictvím Youtube.com poslali další krátké video ze studia, ve kterém se, kromě nového hudebního podkladu, objevují i 4 pracovní názvy songů a to "Intro", "Panic Attack", "Sick of Everyone" a "Jessica Kill". Mimo to Deryck také sdělil, že se mu líbí asi 50% materiálu, který za poslední měsíc napsal, což je prý hodně dobré, protože v tomto stádiu se mu obvykle líbí jen něco kolem 10% toho co napsal.

 

STEVO PŘEJE DO NOVÉHO ROKU

1.1.2009

"Šťastný nový rok všem našim fandům. Je sice 21:00 - tři hodiny před tím, než odpočítávaní skončí, ale to už budu tak opilý, že nebudu schopný ani počítat a psát se mi asi už nic nebude chtít, takže jsem se rozhodl, že bude lepší to napsat teď. Rok 2008 byl skvělý rok - dokončili jsme další světové turné, vydali jsme best of album (v Japonsku) a nahráli nějaký nový materiál. Jsem si jistý, že jsme toho udělali mnohem víc, ale senilita mě postihla mnohem dřív, než jsem očekával takže si toho moc nepamatuji. Cone a já jsme se oženili, což je hezké...ne spolu - s ženami, ale i tak je to hezké. Brzo by nám do prodeje měla vyjít nějaká nová hudba z čehož jsme všichni nadšení. Všem vám přejeme šťastný nový rok a nemůžeme se dočkat až vás v roce 2009 uvidíme."

 

Starší novinky >>>