Sum 41 > Extra > Články > Interview pro The Fansite Connection

Interview pro The Fansite Connection

Deryck odpovídal na otázky fanklubu The Fansite Connection

(www.fenderrocks.proboards.com - 21. srpna 2009)

 

The Fansite Connection: Nedávno jste byli se Stevem v Torontu, kde jste pokračovali ve zkouškách s Conem. Jak hoši reagovali na nový materiál?

Deryck: Skvěle! Hodně mých nových věcí ale ještě neslyšeli. Zatím každému, komu jsem to zahrál, byl opravdu ohromený a řekl, že je to náš nejlepší materiál. Řekl bych, že hudba se vždycky redukuje v nazorech ostatních, takže si myslím, že to za to stojí.

 

Během nahrávání alba Underclass Hero jsi hledal výšky a hloubky pro určity kytarový zvuk. Hledáš nový katarový zvuk a polohu i na tomhle novém albu?

Ano! A tentokrát ještě mnohem více. Opravdu se chci pokusit vytvořit zvuk, který jsem nikdy předtím neslyšel.

 

Kolik kytar vlastníš a které z nich jsou pro tebe nejlepší?

To je opravdu těžká otázka. Opravdu nevím kolik jich je, ale řekl bych, že jich mám 50. A které jsou pro mě nejlepší? To je taky těžká otázka, protože všechny mají odlišné účely. Mám Les Pauly (Gibson Les Paul; pozn.) z každého roku mezi lety 1956-1963 a všechny jsou skvělé. Mám pár kytar 50's Gretsch, které jsou úžasné a můj 52 Tele (Fender Telecaster; pozn.) je Tele, který používám nejvíce.

 

Jak vypadá typický den ve tvém domácím studiu při skládání?

No na každém albu je to jiné. Tentokrát mám plně funkční studio. Tak dobré jako jakékoliv studio v LA. Většinou jen tak posedávám a nepřemýšlím nad tím. Pak vezmu kytaru a začnu hrát. Obvykle něco samo příjde a když ne, tak se do toho nijak nenutím. Zatím jde ale všechno parádně.

 

Jak se během let změnil tvůj styl/proces psaní?

Změnil se hodně. Myslím, že zkušenosti z posledního alba mi hodně pomohly vyrůst jako skladatel a možná i jako osoba. Myslím, že bych nebyl schopen tvořit tohle album bez Underclass Hero i když obě znějí naprosto odlišně.

 

Jak se dokážeš kreatině vyburcovat k tomu, že na každé album přineseš nový zvuk, ale i přesto zůstáváš věrný stylu a energii Sum 41?

Nad tím opravdu nepřemýšlím. Prostě píšu to, co se mi líbí.

 

Best of Me a With Me vyslovují texty, kterých jsi se v minulosti nedotkl. Bylo je těžké napsat?

Nebylo těžké je napsat, ale bylo těžké ty songy někomu ukázat. Ve skutečnosti jsem se texty těch písní chystal změnit před tím, něž album vyšlo, ale rozhodl jsem se být odvážý.

 

Jaký song Sum 41 je podle tebe nejsmysluplnější?

Těžko říct. Tohle je hodně relativní. Písně jako Best of Me, With Me nebo Dear Father můžou hodně znamenat pro mě, ale pro někoho jiného nemají význam. Řekl bych ale, že Dear Father bylo nejtěžší téma, o kterém jsem kdy zpíval.

 

Produkoval jsi 8 písní na čtvrté album tvé ženy, které obsahuje především piáno a akustické kytary. Byla to pro tebe výzva, když dosud většina písní na kterých jsi pracoval byla zaměřena na bicí a elektrické kytary?

Zkušenost z nahrávání byla opravdu výborná. Hlavně proto, že jsme dosáhli toho, co jsme měli v plánu. Hudba bude přinášet vždycky nějaké výzvy, ale je to to, co vyjde na konci téhlete záležitosti. Jsme z toho všeho vážně šťastní.

 

Na třetím albu tvé ženy jsi produkoval 2 písně které napsala spolu s Evanem Taubenfeldem. Také víme, že jsi s ním pracoval na několika sólových projektech. Můžeš nám něco povědět o zážitcích z práce s Evanem?

No Evan je skvělý týpek a výborný kámoš. Je parádní, že můžeme pracovat takhle společně a máme taky společně úspěch. Rádi to držíme takhle v rodině.

 

Slyšeli jsme, že bys byl rád, kdyby byla Abbey Dawn (kolekce oblečení, kterou vydává jeho manželka Avril Lavigne; pozn.) i pro muže. Který design tě zaujal?

Myslím, že celkový styl je cool. Mám rád takové více punkové věci.

 

Když se Cone rozhodl založit The Operation M.D., jaké byly tvoje myšlenky?

Říkal jsem si, že je to skvělé. Je to dobrá kapela a Coneovi to zaplnilo čas, kdy jsem přes rok nic nenapsal.

 

Který zážitek svho života bys označil jako nejvýznamější?

Ha ha. Samotné žití je nejvýznamější. Každý den je zábava. Řekl bych, že jsem nikdy neměl špatný den. Opravdu.

 

 

(překlad kufač - 24. srpna 2009)