Sum 41 > Extra > Články > Interview pro Sum 41 France

interview pro Sum 41 France

Deryck odpovídal na otázky francouzského fanklubu

(www.forum.sum41france.com - 13. srpna 2009)

 

Sum 41 France: Tom je teď právoplatným členem Sum 41, ale sami jako kapela jste to nijak oficiálně neohlašovali, jen ho již publikujete na fotkách a v interview. Zmínil jsi se o tom i v Q&A na webu Sum 41, ale otázka byla pak odstraněna. Proč to neoznámíte veřejně?

Deryck: Nevěděl jsem, že ta otázka byla odstraněna. Nikdy jsem nijak nepřemýšlel o tom, že bych ohledně Toma udělal nějaké oficiální prohlášení, možná to to uděláme po nahrání nové desky.

 

A kdy tedy k tomu Tomovo připojení do kapely došlo?

Tom vždy byl náš blízký přítel a pracuje opravdu tvrdě. Všichni milujeme to, co dělá a cítíme, že je extrémně talentovaný kytarista. Prostě k nám parádně sedí.

 

Není teď Tom až moc zaneprázdněný, když mnohem více jeho aktivity směřuje k Sum 41 (než k jeho kapele Gob; pozn.) Nemá problém s časovým plánem?
Haha, to se musíte zeptat jeho. Všichni jsme zaneprázdnění, když na to přijde. Ani jeden z nás se nezastaví!

 

Nové album mělo být původně jen EP (Extended Play - krátká deska; pozn.), proč?

Mým záměrem bylo nahrát jen EP, jako spojovací most mezi alby, protože jsem věděl, že bude trvat nějaký čas, než by nové album vyšlo. Jenže když bylo EP hotovo a celé jsem si to naposlouchal, cítil jsem, že je to až moc dobré na to, aby zůstalo jen u EP a že když nepřestanu psát, mohlo by být album vydáno dříve než jsem čekal. Takže teď nějakou dobu píšu a cvičně nahrávám několik songů. Jediným problémem bylo, že jsme letos hodně koncertovali, což mě přibrzdilo v psaní, a teď ty své nápady zase musím nějak posbírat a dát dohromady.

 

Vydání desky se stále odkládá. Znamená to, že nahráváte nové songy a snažíte se je co nejvíc zdokonalit, nebo máte prostě jen zpoždění?
No, jakmile dokončím psaní songů v nějaké dobré podobě, chci je nechát chvíli tak jak jsou. Myslím, že už nejsme daleko od cíle. Doufám, že skutečné nahrávání alba začne již brzy.

 

Teď když je Tom členem kapely, bude také nahrávat kytarové party? A vokály?
Vždy tomu bylo tak, že i když byl v kapele ještě Dave, drtivou část jak kytar tak vokálů jsem nahrával sám. Tom od nás bydlí daleko. Nedá se říct, že se na nahrávání podílet vůbec nebude, ale myslím, že to zůstane na mně, protože mám rád, když to udělám podle svého. Důvod je jednoduchý, když někdo něco napíše, má obvykle už i představu, jak to chce hrát. A já opravdu hodně cítím to, jak chci hrát své riffy. A když můžu, raději to udělám sám, snad to dává takhle smysl. Dave byl skvělý sólista, to byl také důvod, proč jsem ho nechal na DTLI hrát téměř všechna sóla, i když jsem některá musel napsat sám.

 

Jak skládáš tohle album? Jaký je postup? A kdo pracuje na kompozici?

No je to skoro stejné jako vždycky. Zavřu se načas sám v pokoji song nějak přijde. Některé jsou dobré, některé ne. Pak z nich vyberu ty, o kterých si myslím, že jsou nejsilnější a dám je posoudit zbytku kapely. Oni se je pak učí, zkoušíme je dohromady a nakonec je nahrajeme ve studiu. Někdy to jde opravdu samo, někdy jsou to pro mě muka.

 

Jak vymýšlíš texty, co je jejich tématem?

To je různé, někdy mám prostě jen spoustu slov a linií, a některé mají svojí tématiku. Ale ještě se úplně nevykrystalizovaly tak je ještě nemohu popsat. Můžu ale říct, že o všem, o čem jsem doposud psal, bylo něco nového, co jsem před tím nikdy nevyjádřil a nemluvil o tom. Jsem si jistý, že přijde den, kdy budu zpívat o něčem, co už jsem před tím zpíval, ale určitě jiným způsobem. Ale tak daleko ještě nejsem.

 

Zdá se, že se práce dobře vyvíjí, jak bys definoval tohle album? Mluvil jsi o něm jako o temném, rychlém a agresivním, pořád to platí?

Jo, určitě. Jde opravdu o agresivní a zvučnou nahrávku. Je to hodně kytarové, nezní to jako jiná alba, která jsme předtím vydali, ale pořád to zní jako Sum 41, jestli to dává smysl. Dalo by se říct, že to začíná tam, kde končil Chuck, ale celé se to ubírá novým směrem. Opravdu to nezní jako Chuck nebo DTLI, ale jestli jste měli tyhle alba rádi, nevidím důvod, proč by se vám nemělo líbit tohle. Ale jak říkám, deska ještě není hotová a je to jen můj názor.

 

Stevo mluvil o Tomově sóle na akordeon. Všichni víme, jaký je Stevo vtipálek, ale znělo to vážně. Co k tomu řekneš?
Doteď se nic takového nestalo, ale možné je všechno. Pokud by to bylo dobré a sedělo by to do songu, nebyl bych proti tomu. Ale muselo by to tam opravdu pasovat.

 

Slyšeli jsme o songu, který měl napsat Cone během vydávání Underclass Hero, a který měl zpívat. Ještě ale nebyl vydán. Bude na novém albu?

Ne, nemyslím, že ten song se na tohle album hodí. Navíc ještě nebyl zcela dokončen. Možná ho vydáme jako B-side track nebo něco takového.

 

Stejná otázka míří na song, který jste měli dát na váš myspace. Proč jste ho tam nedali?
Chtěl jsem ho tam dát, ale nebylo mi to dovoleno. Někdy se vám smlouva holt postaví do cesty.

 

V jakém období roku 2010 můžeme album očekávat?

To teď těžko říct, ale můžu slíbit, že uděláme co je v našich silách, aby to bylo co nejdřive!

 

 

Sum 41 France:

Blog: sum41news2009.skyrock.com
Myspace: myspace.com/francefansum41
Forum: forum.sum41france.com
Youtube: fr.youtube.com/user/Sum41France

 

(překlad Petronius - 17. srpna 2009, 3:31)