Sum 41 > Starší Novinky

Starší novinky

< 2020 > < 2019 > < 2018 > < 2017 > < 2016 > < 2015 > < 2014 > < 2013 >

< 2012 > < 2011 > < 2010 > < 2009 > < 2008 > < 2007 > < 2006 > < 2005 >

Podcasty a rozhovory

22.12.2020

Doba opět trochu pokročila a proto by nebylo od věci si zde shrnout pár rozhovorů, které se v posledních měsících objevily.

Do své Dangerous Darrin Show si v říjnu Derycka pozval Darrin Pfeiffer, což je bývalý bubeník kapely Goldfinger a mimo to i v roce 2015 zaskakoval za bicími za Franka při několika koncertech Sum 41. Povídání s Deryckem se točilo okolo letošní podivné doby ovlivněné Covidem, o výchově malého syna nebo o věcech, na kterých zrovna pracuje ve studiu. Nová deska však v blízké době určitě nehrozí. V druhé části pak probírají Deryckův pobyt v nemocnici, ve které strávil několik týdnů po svém kolapsu v roce 2014, jak se upekl Daveův návrat nebo také probírali případný návrat Stevea. Ten ale Deryck v tuto chvíli více méně vyloučil.
Dangerous Darrin Show - Deryck Whibley of Sum 41 (Part 1)
Dangerous Darrin Show - Deryck Whibley of Sum 41 (Part 2)

Kanál Epic Footnote si na rozhovor pro změnu pozval Conea. Zde se povídání zaměřilo spíše na legendy, se kterými se měli Sum 41 tu čest setkat nebo s nimi sdílet pódium, jako třeba Metallica, Iggy Pop, DMC a další. V druhé časti pak hledí do budoucnosti. Jakým směrem budou hudebně Sum 41 pokračovat a také probírají blížící se dvacáte výročí desky All Killer No Filler. Možná bychom se mohli dočkat vydání nějakých starých neslyšených demonahrávek. Na výroční turné to však v roce 2021 příliš nevypadá.
Cone McCaslin of Sum 41, Interview Part 1 - There Goes My Hero
Cone McCaslin of Sum 41, Interview Part 2 - Bonus Spin

Pokud před poslechcem mluveného slova dáváte přednost spíš četbě, tak jeden rozhovor s Deryckem si přípravil i magazín Kerrang! Ten s Deryckem probíral především výše zmíněný kolaps, ke kterému vedlo Deryckovo nadměrné pití alkoholu.
Sum 41’s Deryck Whibley: ​I woke up to see my mum standing over me, and I knew instantly: ​‘Okay, this is bad…’

Frank Zummo a jeho livestream koncert

4.11.2020

V sobotu 7. listopadu bude Frank Zummo vysílat prostřednictvím livestreamu svůj koncert. Kromě jeho sólové tvorby z nedávno vydaného EP It’s My War by se nějakého překvapení měli dočkat i fanoušci Sum 41. Podle všeho nepůjde o obyčejný stream nahraný u Franka doma, ale o pořádný arénový koncet. Stream však nebude dostupný zdarma, ale bude si potřeba k jeho přístupu zakoupit vstupenku na frankzummovip.com.

Na výběr jsou různé balíčky obsahující kromě vstupenky například virtuální Meet & Greet, soukromou online lekci na bicí, tričko a spoustu dalších věcí. Ceny se pohybují od 10 do 250 dolarů. Část vybraných peněz dostane charitativní organizace Charity Bomb zabývající se duševním zdravím.

Stream začne ve 20:00 středoevropského času.

Deryckova práce producenta v rozhovoru pro Altpress

26.10.2020

V poslední době zažíváme značně suché období, co se týče novinek okolo Sum 41. Rozhovor s Deryckem, který začátkem měsíce vydal Altpress.com, nám to tu aspoň trochu oživí. S překladem jsme si sice dali trochu načas, ale lepší pozdě než vůbec. Deryck v rozhovoru mluví především o svých producentských dovednostech a o tom, jak je zvuk písní v jeho hlavě mnohem dostupnější, když je on tím, kdo je u kormidla. Ale i o tom, že se občas Deryck skladatel a Deryck producent úplně neshodnou.

Deryckova práce producenta v rozhovoru pro Altpress

Frank Zummo a jeho sólové EP

20.9.2020

Sum 41 puzzleBubeník Sum 41 Frank Zummo projevil své sólové hudební choutky již loni na jaře, kdy vyšel jeho první single The Less We Know. Nyní na něj navazuje svým EP, které nese název It’s My War a vychází 25. září u labelu Bite This!. Již 18. září však byla vypuštěna první ochutnávka z tohoto EP v podobě tracku E.O.T.E, který si můžete poslechnout třeba na YouTube. Opět se jedná spíše o elektroničtější muziku, než na jakou jsme zvyklí u Sum 41. U každého ze tří tracků se svým zpěvem blýsknul jiný zpěvák, které si Frank vyhlédnul mezi málo známými interprety.

Tracklist:

1. Hit The Ground (feat. Landon Tewers)
2. Holy Ghost (feat. The Underclassmen)
3. E.O.T.E. (feat. dying in designer)

Příběh písně - Screaming Bloody Murder

11.9.2020

Pracovní název songu byl Panic Attack a původně jej napsal kytarista Tom pro svou kapelu Gob na album Muertos Vivos, které vyšlo v roce 2007. Jelikož se píseň na desku Gob nakonec nedostala, Deryck ji o pár let později přepracoval a zařadil na nově vznikající desku Sum 41. Album Screaming Bloody Murder, které bylo zároveň posledním pod vydavatelstvím Island Records, se nerodilo vůbec snadno. Na jaře roku 2009 měli Sum 41 v plánu vydat sedmipísňové EP, ale Deryck píše stále další a další písně, takže z EP se pomalu stává klasická deska. Někdy v půli roku 2010 již dává vyavatelství kapele pokyn k vydání, jelikož desku považují za hotovou. Deryck však píše další a další písně, na jejichž nahrávání Island Records odmítají poskytnout další finance a kapele naznačují, že pokud budou takto dál pokračovat, na jakoukoliv propagaci desky z jejich strany můžou zapomenout.

Tento jejich postoj se posléze podepisuje i na vzniku videoklipu k titulnímu singlu Screaming Bloody Murder. Původní verze klipu měla vzniknout v lednu roku 2011, ale Island Records kapele neschválili zamýšlený koncept videa. V dubnu pak vzniká nová verze klipu, která se natáčela v Roxy Theatre v Los Angeles, kam byli pozvaní i fanoušci Sum 41. Příběh videoklipu se podle přítomných točil okolo střelce, který postupně zabíjí kapelu na pódiu i fanoušky v obecenstvu, což doprovázely i výstřiky krve. Ani tato verze klipu nebyla zveřejněna, ačkoliv byla dokončena. V roce 2016 totiž Cone v interview potvrdil, že videoklip má ve svém počítači.

Vzhledem k pozdějším událostem napříkla v pařížském klubu Bataclan nabo střelbě na hudebním festivalu v Las Vegas, bylo rozhodnutí klip nevydat velmi rozumné.

Příběh písně - Underclass Hero

9.9.2020

Po odchodu Davea z kapely v roce 2006 a vyhození dlouholetého manažera a producenta Greiga Noriho, mnoho lidí, včetně fanoušků a médií, považovalo Sum 41 za vyřízené a silně pochybovali, že bez těchto dvou osob by ještě mohli dosáhnout nějakého úspěchu. Sum 41 tak měli pocit, že jsou nicky, které musí světu dokázat, že se jim vede dobře. A zde začal skvěle zapadat ten starý refrén z písně Subject To Change se svým popěvkem "we're doing fine." Být "Hrdinou Spodiny" je tak vlastně metafora pro jejich boj jako bezvýznamných jedinců proti všem, kdo v ně nevěří. Toto poselství bylo tak silné, že název Underclass Hero použili i pro celou desku.

A proč tato myšlenka vznikla už v refrénu písně Subject To Change během psaní desky Chuck? Důvodem byla osoba Greiga Noriho, který tvrdil, že bez něj by Sum 41 žádného úspěchu nedosáhli, a že díky němu se ze středoškolské kapely staly rockové hvězdy. Očividně se jim vede dobře i bez něj. V pozdějších rozhovorech se Deryck i zmiňoval, že Nori si připisoval mnohem více zásluh, než ve skutečnosti měl.

Příběh písně - We’re All To Blame

7.9.2020

Sum 41 měli hotovou desku včetně písní No Reason nebo Noots. Album mělo původně nést název Hot Blonde Snooter Sandwich. Po návratu z Konga, kde Sum 41 natáčeli dokumentární film společně s War Child Canada, měli jednání s vydavatelstvím. Island Records jim sdělili, že album nevydají, jelikož nemá žádné hity. Kapela byla v šoku. Přecijen na desce byly songy jako No Reason nebo Pieces, které rozhodně hitový potenciál měly. Sum 41 tak měli za úkol složit hit. Deryck začal pracovat na písni, jejíž refrén napsal v Kongu. Deryck si projížděl v rádiu aktualní hity, když narazil na Lose Yourself od Eminema. Hodně se mu líbil riff, který v songu byl, a tak ho trochu upravil a použil ve slokách své vlastní písně, ze které se vyklubal single We’re All To Blame. Píseň Noots pak musela novému singlu v oficiálním tracklistu uvolnit místo a stal se z ní pouhý bonus na albu, které dnes známe pod názvem Chuck.

Příběh písně - Subject To Change

4.9.2020

Cesta, jakou se song Subject To Change dostal jako bonus track na japonskou verzi alba Chuck, je vskutku fascinující. Během přípravy desky měl Deryck rozpracovány dvě písně s názvy Sister Act a No Control. S oběmi ale nebyl příliš spokojený, a tak se rozhodl obě zkombinovat. Z písně No Control vzal některé kytarové party a části textu a zakomponoval je do písně Sister Act. Výsledný song poté přejmenoval na No Reason. Jelikož No Control již neměl v plánu v současné podobě pro album použít, uložil Deryck soubor písně ve svém počítači pod názvem Subject To Change, neboť píseň potřebovala změny. Island Records poté bez svolení kapely tento soubor vzalo a vydalo jako bonus track s tímto podivným názvem. Kapela rozhodně neměla v plánu takto píseň vydat, takže se nelze divit, že o pár let později z tohoto songu Deryck použil refrén pro single Underclass Hero, ale to už je zas jiný příběh...

15 let

3.9.2020

Ve veškerém tom zmatku posledních několika měsíců jsem úplně zapomněl, že naše webové stránky oslavily 20. srpna 2020 již neuvěřitelných 15 let! Kdo by to byl řekl, že se středoškolský projekt z hodin informatiky vyvine v něco, na čem budu pracovat ještě i jako šedivějící třicátník? Ono to vlastně i hodně vypovídá o samotných Sum 41, že za celou tu dobu jsou schopní produkovat hudební materiál, který nezklame. Kapel z přelomu tisíciletí, na které historie už téměř zapomněla a nebo změnily hudební styl tak, aby se zalíbily širšímu publiku, je bohužel spousta. Takže za to, že tady sum41.cz stále je, můžeme děkovat především samotným Sum 41.

Je samozřejmě nepopiratelný fakt, že v posledních letech je naše aktivita v novinkové sekci mnohem nižší, než tomu bylo v začátcích, takže se nelze divit tomu, že čísla návštěvnosti žádné rekordy trhat nebudou. O tom, jak se internet za poslední roky proměnil, jsem se zamýšlel už u oslav našich 10 let, takže letos se nebudu zbytečně opakovat. Nejspíš se nedá očekávat, že by se zde měl každý den objevovt kdejaký krátký šťek ze sociálních sítí Sum 41, ale rozhodně si můžete být jistí, že se u nás vždy dočtete ty nejdůležitější informace. V tomhle ohledu mohou stránky fungovat i jako výborný archiv let minulých, jelikož se člověk neztrácí v balastu nedůležitých zpráv. Věřte mi, že i já sám občas zamířím na naše stránky v případě, že si potřebuju ověřit něco, čím si třeba nejsem zcela jistý :D

Tím se ovšem nesnažím říct, že bychom měli v plánu to tu celé zapíchnout. Naopak se můžete v přístích dnech těšit na krátkou sérii příběhů, které provázely vznik několika písní Sum 41.

Sum 41 puzzle a pár dalších novinek

9.7.2020

Sum 41 puzzlePosledních několik měsíců hudebníkům doba příliš nepřeje a tak se někteří rozhodli ve svých oficiálních obchodech rozšířit svůj sortiment. Roušky a šátky jsou asi první, co by kohokoli napadlo přidat. U nás už roušky pomalu odkládáme (pokud tedy nežijete v Moravskoslezském kraji), ale v USA ještě rozhodně situace tak růžově nevypadá. A pokud jste donuceni sedět doma a společensky se distancovat, čím byste se tak mohli zabavit? Sum 41 očividně napadlo, že skládáním puzzle, neboť jedno takové do svého Sum 41 shopu přidali (kromě těch výše zmíněných roušek). Momentálně probíhají předobjednávky této limitované edice s předpokládaným odesláním začátkem srpna. Puzzle má mít 1000 dílků a výsledný obraz, který je vytvořený podle pozadí, jenž Sum 41 používali na pódiu během turné k poslední desce, by mělo mít přibližně 70x50cm. Takže žádný drobek to nebude. Cena 30 dolarů je možná lehce nadsazená, ale to bývá u oficiálního merche praticky u všeho.

V únoru jsme zde psali o nominaci alba Order in Decline na Juno Award v kategoii Rockové Album Roku. Vyhlášení těchto kanadských hudebních cen mělo původně proběhnout 15. března, ale z důvodu pandemie koronaviru bylo vyhlášení odloženo. To nakonec proběhlo koncem června, ale Sum 41 svou nominaci ve vítězství neproměnili.

Během května se vydavatelství Hopeless Records rozhodlo vykompenzovat nedostatek živých koncertů tím, že začalo vypouštět různý nevydaný materiál svých kapel. U Sum 41 to pak byly bonusové písně z alba 13 Voices, které tak třeba na Spotify můžete najít pod názvem 13 Voices B-sides. Mě osobně tato zpráva nijak nevzrušovala, neboť tyto bonusové písně již dlouhou dobu kolují na Youtube a jsou mezi fanoušky známé již od vydaní alba v roce 2016. Nyní si ale pár lidí všimlo, že v případě písní Better Days a Black Eyes se nejedná o ty stejné verze, které se nacházely na albu. U prvně jmenované je to slyšitelně odlišné kytarové sólo, u druhé pak zkreslenější zpěv a drobné rozdíly v kytarách. Pro obyčeného smrtelníka naprosto zanedbatelné, ale pro skalního fanouška, který zná každý tón každé písně, to bude jistě zajímavý poslech. Není ale jasné, jestli se jedná o demoverze těchto písní nebo byly znovu nahrány nebo jen nějak remasterovány. Pokud se vám písně nechce hledat na Spotify, najdete je i na Youtube včetně docela málo známého coveru písně Radio Radio Elvise Costella, který byl pouze na japonské verzi alba 13 Voices.

Deryck akusticky - part 2

23.6.2020

Deryck se před dvěma týdny rozhodl svou sérii akustických verzí písní Sum 41 o jeden víkend odložit jako znamení solidarity, vzhledem k celému tomu šílenství, které ve Spojených státech propuklo. Oproti původnímu plánu lehce pozměnil pořadí i složení písní a nakonec nezůstalo pouze u akustické kytary, ale přidalo se i piáno. U závěrečné Never There dokonce použil albový hudební podklad, ke kterému živě zpíval. Co si budeme povídat, albová verze Never There je už sama o sobě značně akustická. U ní se také Deryck podělil s malou zákulisní perličkou, že takto procvičuje zpěv každý den, kdy nejsou s kapelou na turné. Samozřejmě tím jistě nemyslel pouze Never There, ale i jiné písně.

Sum 41 - Blood In My Eyes [Live from Studio Mr. Biz]
Sum 41 - The Hell Song [Live from Studio Mr. Biz]
Sum 41 - Fat Lip [Live from Studio Mr. Biz]
Sum 41 - Never There [Live from Studio Mr. Biz]

Po shlédnutí celé šestice videí bych si osobně nechal libit i celé album akustických verzí starších písní. Zejména pak těch rychlejších kousků, jako Still Waiting a nebo Fat Lip, který jsem si akusticky nedokázal vůbec představit a výsledek je naprosto famózní. A akustické turné by taky nebylo zlé :)

Deryck akusticky ze svého studia

1.6.2020

Kalendář akustických písníV době všemožných omezení, kdy muzikanti nemohou předvádět své umění živě svým fanouškům, se mnozí z nich rozhodli potěšit své posluchače alespoň ve virtuálním světě prostřednictvím různých streamů a online koncertů. Podobné žádosti směřovaly i směrem k Deryckovi, jestli by nechtěl uspořádat akustický živý stream. Ten se proto rozhodl natočit ve svém domácím studiu několik písní Sum 41 v akustické podobě a zveřejňovat je během několiká víkendů. V sobotu sérii odstartovala píseň Catching Fire. V neděli pak následovalo nevšední podání písně Still Waiting. Káždý song Deryck doplnil i krátkým popiskem:

Jelikož je květen měsícem duševního zdraví, rád bych zahájil Live from Studio Mr. Biz písní Catching Fire. Tato píseň je o tom, jaké to je být osobou, která čelí následkům sebevraždy blízké osoby.
Sum 41 - Catching Fire [Live from Studio Mr. Biz]

Když mi bylo 21, napsal jsem text, který se stal písní Still Waiting. V té době se to zdálo, jako obyčejné prohlášení a doufal jsem, že až budu píseň zpívat později ve svém životě, všechno bude lepší. Je více než znepokojující, že téměř po dvaceti letech, se vše zdá být ještě mnohem horší. Jako mnozí z vás jsem i já zděšený tím, co se v této zemi děje během posledního týdne a doufám, že společně můžeme změnit svět v lepší místo. Nyní můsíme sdílet lásku a podporu více, než kdy dříve.
Sum 41 - Still Waiting [Live from Studio Mr. Biz]

Během příštích dvou víkendů se můžeme těšit ještě na další čtyři akustické příspěvky. Podle počtu otazníků můžete zkusit hádat, kterých písní se dočkáme.

News Mix

12.5.2020

Stejně, jako Rock for People, se na příští rok přesouvá i slovenský Topfest, na kterém měli Sum 41 vystoupit jako headlineři. Festival se tak uskuteční až v červnu 2021. Podobně jako pořadatelé asi všech evropských hudebních festivalů, se i organizátoři Topfestu snaží zachovat aktuální lineup pro příští rok. Vstupenky tak stále zůstávají v platnosti.

Na YouTube se minulý týden objevil povedený rozhovor s Deryckem, který zde mluví o svých hudebních začátcích, o problémech s bývalým manažerem nebo o procesu psaní písní. Také zde popisuje své problémy s alkoholem a moment, kdy se jeho pití vymklo kontrole. Moderátor si zde ukousl pro sebe možná až zbytečně moc prostoru, ale rozhodně celé povídání stojí za shlédnutí.

V minulém týdnu také proběhl na německé hudební stanici Rock Antenne stream koncertu Sum 41 z letošního 25. ledna, který odehráli v Mnichově. Jeden z fanoušků nyní celý záznam streamu nahrál na YouTube, takže v těchto nelehkých dobách si můžeme trochu živé muziky užít i my.

Rock for People se odkládá na příští rok

25.4.2020

Hudební festival Rock for People, který se měl odehrát již od 18. do 20. června, a na kterém měli zahrát i Sum 41, se přesouvá na příští rok. Důvodem jsou omezení spojená s koronavirovou krizí. Restrikce se sice postupně začínají uvolňovat, ale uskutečnění se hudební akce s několika desítkami tísíc návštěvníků a desítkami zahraničních interpretů je momentálně stále nemyslitelné. Pořadatelé momentálně jednají s agenty a managementy interpretů o změně termínu a snaží se o zachování stávajícího lineupu a zatím se vše zdá být na dobré cestě. Letošní vstupenky tak zůstávají v platnosti pro ročník příští.

Podobný osud jistě postihne i spoustu dalších evropských festivalů. V Německu je například zákaz větších kulturních akcí až do 31. srpna, takže je pravděpodobné, že celá letošní evropská festivalová sezóna se přesune na rok příští, včetně příjezdu Sum 41.

Celé oficiální vyjádření pořadatelů Rock for People si můžete přečíst na oficiálních stránkách festivalu.

Turné po Austrálii odloženo

16.4.2020

Dnes měli Sum 41 odstartovat koncertní štaci v Austrálii a na Novém Zélandu, kde měli odehrát spolu s The Offspring sedm vystoupení. Vzhledem ke koronavirové krizi se koncerty odkládají. Nová data vystoupení zatím stanovena nebyla.

S evropskými koncerty, které mají Sum 41 odstartovat v půlce června, to však zatím také nevypadá příliš růžově. Žádné rušení ani odklady sice momentálně hlášeny nejsou, ale podle vyjádření představidelů české vlády, to příliš nadějně nevypadá, že by se v červnu mohly rozeběhnout tak velké společenské akce, jako je festival Rock for People, na kterém měli, kromě jiných, Sum 41 vystoupit. Jak píší pořadatelé RFP ve svém prohlášení, bez oficiálního stanoviska úřadů nemůžou udělat jednostranné rozhodnutí, protože by tím riskovali porušení smluvních závazků vůči interpretům a partnerům. Vše k případným změnám se dozvíme nejpozději 30. dubna.

Videa z evropské tour + další koncertní destinace

13.3.2020

Evropské turné je sice už několik týdnů minulostí, ale byla by škoda si zde neshrnout hromadu videí, která Sum 41 během ní zveřejnili na Youtube. Především to byla krátká videa, která se věnovala několika vybraným městům:
Sum 41 - Düsseldorf, Germany (January 23, 2020)
Sum 41 - Vienna, Austria (January 24, 2020)
Sum 41 - Munich, Germany (January 24, 2020)
Sum 41 - Milan, Italy (January 28, 2020)

Kromě nich Sum 41 vypustili i pár videí se žívými záznamy celých písní:
Sum 41 - 24 Salute. This One’s for Kobe - 'Fat Lip' live in Milan 01/28/20
Sum 41 - Out for Blood - Milan, Italy - 1/28/20

A na pár videí jsme ještě zapomněli z loňské tour po Kanadě:
Sum 41 - Walking Disaster (live in Laval, QC on 11/17)
Sum 41 - Motivation (live in Sudbury, ON)

Co se týče dalších koncertních plánů Sum 41, tak dnes mělo odstartovat krátké tour po Mexiku, ale vzhledem k pandemii koronaviru a jejímu negativnímu působení na dopravu ve světě se Sum 41 rozhodli turné zrušit. Zároveň však doufají, že se okolnosti co nejdříve zlepší a oni se budou moci do Mexika vrátit. V dubnu by pak Sums měli zamířit spolu s The Offspring do Austrálie a na Nový Zéland. Situace ve světě se však mění téměř ze dne na den, takže případné další rušení koncertů není vyloučeno.

Deryck má syna

4.3.2020

Rodina Whibleyových se 1. března rozrostla o jednoho člena. Téměř po pěti letech manželství se Deryckovi a Arianě narodil syn Lydon Igby. Pro oba je to první potomek. Přejeme hlavně zdraví.

Sum 41 míří na Slovensko

29.2.2020

TopfestKromě České republiky letos v létě Sum 41 zavítají i k našim východním sousedům na Slovensko. Historie se totiž tak trochu opakuje, neboť kromě Hradeckého Rock for People se Sum 41 po devíti letech vracejí i na slovenský Topfest. Festival se koná 26.-27.6. v areálu Zelená Voda v Novém Městě nad Váhom. Podle tiskové zprávy budou Sum 41 headlinerem festivalu, takže je zde reálná šance, že odehrají plnohodnotný koncert a ne jen zkrácený festivalový set. Pokud jste na již vyprodaný Rock for People nestačili koupit vstupenky nebo je pro vás Slovensko blíž, návštěva Topfestu rozhodně stojí za zvážení. Vstupenky seženete na Ticketportal.sk.

Sum 41 nominováni na Juno Award

11.2.2020

Sum 41 byli letos nominování na kanadskou hudební cenu Juno Award. Nominaci si vysloužili za svou desku Order in Decline v kategorii Rockové album roku. Dalšími nominovynými jsou kapely Big Wreck, Headstones, The Dirty Nil a The Glorious Sons. Vyhlášení vítězů proběhne 15. března.

Nominování na Juno Award, což je taková kanadská Grammy, byli Sum 41 v minulosti již několikrát. Ve vítězství proměnili nominaci dvakrát, a to v roce 2003 v kategorii Skupina roku a v roce 2005 v kategorii Rockové album roku se svou deskou Chuck.

Sum 41 rušili koncert

23.1.2020

Je to sice již několik dní stará zpráva, ale i tak by se slušelo o ní zmínit. Sum 41 18.1. zrušili své vystoupení v klubu Les Étoiles v Paříži z důvodu exploze výbušného zařízení přímo před klubem. Podle vyjádření kapely se nikomu nic nestalo a nedošlo k žádným zraněním. Událost se odehrála zrovna v době, kdy Sum 41 a jejich personál nakládal své vybavení na místo konání. Navíc se mělo jedant o jeden ze dvou koncertů v rámci No Personal Space Special a vzhledem k intimní povaze těchto vystoupení byl koncert zrušen, neboť by kapela nemohla zaručit bezpečnost všech návštěvníků.

Podle očitých svědků však žádné nebezpečí nehrozilo. Výbušným zařízením mělo být údajně několik petard, které na místo zřejmě vhodili účastníci nedalekých protestů proti francouzskému prezidentovi a jeho plánům důchodové reformy.

Z Japonska rovnou do Evropy

11.1.2020

Sum 41 dnes odehají poslední ze svých pěti plánovaných koncertů v Japonsku. Poté se přesunou do Evropy, kde již v úterý zahájí šňůru sedmnácti koncertů, mezi které zařadili i dvě vystoupení, která se ponesou ve stylu loňské No Pesonal Space Tour, během které Sum 41 objížděli malé kluby v USA. Na koncert v Česku si budeme muset počkat minimálně do června, kdy Sum 41 zahrají na festivalu Rock for People, ale i nyní, během ledna a února, se budou pohybovat v lákavé dojezdové vzdálenosti.

14.1.2020 - Lotto Arena - Antverpy, Belgie
15.1.2020 - Luxexpo - Lucemburk, Lucemursko
17.1.2020 - Zénith de Paris - Paříž, Francie
18.1.2020 - Les Étoiles - Paříž, Francie*
20.1.2020 - The Dome, Tufnell Park - Londýn, Velká Bitánie*
21.1.2020 - AFAS Live - Amsterdam, Nizozemsko
23.1.2020 - Mitsubishi Electric HALLE - Düsseldorf, Německo
24.1.2020 - Gasometers of Vienna - Vídeň, Rakousko
25.1.2020 - Zenith - Mnichov, Německo
28.1.2020 - Lorenzini District - Milán, Itálie
30.1.2020 - Thüringenhalle - Erfurt, Německo
31.1.2020 - Stadthalle Offenbach - Offenbach, Německo
01.2.2020 - Velodrom - Berlín, Německo
03.2.2020 - Amager Bio - Kodaň, Dánsko
04.2.2020 - Fryshuset - Stockholm, Švédsko
05.2.2020 - Sentrum Scene - Oslo, Norsko
07.2.2020 - Porsche Arena - Stuttgart, Německo

* - No Personal Space Special

 

Starší novinky >>>