Sum 41 > Extra > Články > Rozhovor s Deryckem pro TNS

Rozhovor s Deryckem pro TNS

(www.theresnosolution.com - 28. března 2018)

 

Oznámili jste výroční turné k albu Does This Look Infected?, které startuje již tento měsíc. Bude to již podruhé, co budete oslavovat výročí tohoto alba tím, že ho budete hrát od zaátku do konce. Čím je toto album pro tebe tak vyjímečné po těch letech?

No ono pro mě ani tak vyjímečné není. Ve skutečnosti se mi na něm spousta věcí nelíbí. Především co se týče zvuku. Ale zdá se, že je vyjímečné pro fanoušky a to je to nejdůležitější. Ne to, co já si myslím, že by se dalo se zukem alba udělat lépe.

 

Možnost slyšet No Brains v pětičlenném složení kapely je splněný sen pro všechny superfanoušky. Je nějaká šance, že se turné přesune i do Evropy?

Rádi bychom s touhle výroční tour projeli celý svět, ale zároveň musíme dělat na novém albu, takže možná až při nějakém dalším výročí navštívíme i další země.

 

Zvažoali jste nějaká další výroční turné i k jiným albům? Underclass Hero mělo 10 let loni, zatímco třeba Chuck bude mít příští rok 15.

O výročích příliš moc nepřemýšlíme. Tak nějak k nim dojde bez toho, aniž bychom si to uvědomovali dokud nám o tom fanoušci nedají vědět.

 

Zveřejnili jste dvě úžasná videa, ve kterých do hloubky rozebíráš písně Walking Disaster a Underclass Hero. Bude zde v budoucnu více takových videí k dalším písním třeba i z jiných alb? (Rozhovor vznikl ještě před zveřejněním rozboru písně Still Waiting - pozn. překl.)

Ano. Zabere to sice dost času, ale rád bych natočil další i k jiným albům.

 

Uběhl už vice než rok od vydání alba 13 Voices. Jak se na něj zpětně díváš? Jsi hrdý na to, čeho jsi dosáhl nebo by jsi udělal něco jinak? Co říkáš na to, jak bylo přijato ať už kritiky nebo fanoušky?

Mám z něj skvělé pocity. Bylo to to nejlepší, co jsem mohl nahrát během toho, co jsem se dostával z nemocnice a procházel si tím vším možným. Recenze nikdy nečtu, ale co jsem slyšel a viděl z reakcí publika, tak si vedlo velmi dobře.

 

Oznámili jste, že oficiálně začal proces tvorby nového alba. Jak daleko s ním jste? Už víš, jakým směrem se nové album vydá? A třeba nějaké pracovní názvy se kterými by ses chtěl podělit?

Ještě je pořád hodně brzy na to, neco říct. Mám spoustu nápadů, kterými zrovna procházím. Mohu ale říct, že to rozhodně bude rocková deska. Jak nejspíš víte, nesnáším Pop a nemám v plánu se snažit zapadnout do toho, co teď rádia hrají, ať už to je cokoliv. Dá se říct, že to bude pokračování toho, co momentálně hrajeme. Tvrdé rychlé věci s trochou pomalejšího materiálu. Všechno ale rocková muzika.

 

Na vaší loňské Sumback Tour byl koncert v Paříži natočen pro DVD. Řekl jsi nám, že by koncert měl být součástí dokumentu. Můžeš nám něco říct o tomhle projektu? Kdy můžeme očekávat, že se nám dostane do rukou?

Je to něco, na čem se pracuje. Jako vždy nezáleží pouze na nás, kdy se ho dočkáte. Jsou v tom zapojeny i další síly. Mohu ale říct, že se snžíme více o dokument než jen o koncertní DVD. Doufám, že to všechno klapne.

 

Před třemi lety jste společně s DMC vystoupili na APMAs a byly tu řeči o nahrávání společného songu. Došlo k nějakému pokroku v této záležitosti?

Už máme nějakou muziku nahranou. Není to hotové. Máme problémy s našimi harmonogramy, ale doufám, že jednoho dne ten song vyjde.

 

Co mohou fanoušci očekávat od roku 2018?

Nahrávání a trochu koncertování. Rok 2019 pak bude velký!

 

 

(překlad kufač - 13. dubna 2018)