Sum 41 > Extra > Články > Deryck pro Sum 41 France

Deryck pro Sum 41 France

Deryck odpověděl na několik otázek od francouzského fanklubu Sum 41.

 

Jaké bylo hrát s jinými muzikanty, když jste hráli jako "Deryck Whibley & The Happiness Machines?"

Bylo to super. Nikdy před tím jsem nehrál celý set těchto písni s někým jiným, než se Sum 41. Všichni hoši v kapele: Mitchell Marlow, Devin Bronson, Mikey Way a nepřekonatelný Frank Zummo jsou úžasní hudebníci a byla zábava s nimi hrát. Obecenstvo bylo taky neskutečné. Původně jsem si nebyl jistý, jak to publikum příjme, ale bylo to parádní. Předčilo to má očekávání.

 

Jak se cítíš po těch několika koncertech. Jak jsou na tom tvá záda?

Cítím se dobře. Je super být na pódiu po tom všem, čím jsem si prošel, především po té složite rekonvalescenci. Byl to a stále to i je každodenní proces dostat se do normálního stavu. Hodně cvičím a rehabilituju. A to nezmiňuju duševní aspekt toho všeho. Neustálá práce. Můžu jen říct, že jsem rád, jak to dopadlo. I když to byl strašlivý zážitek, který jsem si sám přivodil, bylo to něco, co bylo potřeba, aby se stalo. Co se týče mých zad, tak ty drží. Je to ale dost citlivá záležitost, tak musím být hodně opatrný.

 

Vrátí se zase videoupdaty?

S velkou pravděpodoností ano. Chtěli bychom najít někoho, kdo by byl ochotný s námi vyrazit na turné a být s námi po celou dobu a updaty by zařídil. Milujeme dělání těhle věcí.

 

Pojďme se bavit o budoucnosti Sum 41: myslíš, že budete mít turné po Evropě, až bude album hotové?

Rozhodně. Zatím jsme ve stádiu, kdy vymýšlíme jak turné naplánovat zatímco pracujeme na novém albu. Ale určitě se vrátime. Stejně tak i do zbytku světa.

 

Už jste začali nahrávat?

Několik písní už je hotových. První várka songů, které jsem měl připravené už byly nahrány. Pořád je tu ale nějakých 5-6 písní, které je potřeba nahrát.

 

V jednom interview jsi mluvil o písni s názvem "Goddamn, I'm Dead Again," která bude na novém albu. Můžeš nám o ní něco říct?

Jo. Tohle je rychlá píseň. Je to druhý song, co jsem pro nové album napsal. Byla to nejdelší doba, co jsem měl kdy napsaný jen jeden song. Začínal jsem být nervózní, protože jsem si myslel, že už nikdy nic nedokážu napsat. Nenáviděl jsem všchno, co jsem složil. Pak se ale jednoho dne zjevil tenhle song a opět mi dodal sebedůvěru, že můžu dál psát songy, které se mi líbí.

 

Jak jste přišli s nápadem na tento systém předobjednávek nového alba?

Řekli jsme si, že bude fajn zůstat mimo label, zatímco děláme tohle album. Taky to dává našim fanouškům možnost být součástí procesu a budou si moci říct: "Hej, pomohl jsem při vzniku alba."

 

Jaké jsou vaše plány až bude album hotové?

Jakmile bude hotové, co nejdříve vyrazíme na turné.

 

Jak a od koho přišel nápad na Daveův návrat ke kapele?

Dave a já jsme se spolu znovu začali bavit brzo po tom, co jsme skončili turné k SBM. Byl to fajn pokec s mým starým kámošem ze střední školy. Potom jak šel čas a já se dostal z nemocnice, Dave přijel a zůstal u mě. Po nějaké chvíli se Dave zmínil, že by byl pro, kdybychom hráli zase spolu. Všichni jsme to pak prodiskutovali a shodli se na tom, že by bylo úžásné ho mít zpět v kapele. Nikdy jsme totiž nechtěli aby v prvním případě odcházel. Potom přišlo Alternative Press Music Awards a jsme teď tam, kde jsme.

 

Jak myslíš, že se to podepíše na zvuku Sum 41 na novém albu? A kromě toho, budeš stále při koncertech hrát na kytaru?

Dave má specifický zvuk, především ve svých sólech. Rozhodně to na nové desce bude znát. Jak bude vypadat naše rozložení na pódiu? Tak to jsme ještě nevyřešili. Uvidíme jak se to vyvrbí, až začneme nacvičovat.

 

 

(překlad kufač - 7. října 2015)