Sum 41 > Extra > Články > Cone pro Sum 41 France

Cone pro Sum 41 France

Cone odpověděl na několik otázek od francouzského fanklubu Sum 41.

 

Pojďme se bavit o tobě. Co jsi dělal od posledního koncertu se Sum 41?

Produkoval jsem pár alb pro jiné kapely, dělal jsem trochu na Operation M.D. a celkově psal hudbu. Vždycky se snažím nějak zaměstnat hudbou. Jo a taky se mi v prosinci narodil syn.

 

Někteří říkájí, že Frank Zummo by mohl být novým bubeníkem Sum 41. Můžeš to potvrdit? Co si o tom myslíš?

Tom ani já jsme se s Frankem ještě nesetkali. Jediné co vím je to, že spolu s Deryckem trochu jamují.

 

Nesnaž se teď dát plané naděje, ale je tu šance na nějaké koncerty Sum 41 tento rok? Třeba evropské turné?

Bavili jsme se o tom, že bychom udělali pár koncertů ke konci roku. Netuším, kde by turné mohlo být, ale snad se to uskuteční. Taky se budeme snažit letos nahrát nové album.

 

Určitě jsi už slyšel nějaká dema songů, které Deryck chystá na nové album. Jak ti znějí?

Vlastně jsem jich moc neslyšel. Ty, co jsem slyšel, zní hodně dobře. Řekl bych, že se nesou někde ve stylu Chucka a SBM. To by mohlo byt asi nejpřesnější porovnání písní, co jsem slyšel. Tvrdší stránka Sum 41. Tom a já se brzo chystáme za Deryckem do LA pracovat na novém materiálu, takže toho uslyšíme víc.

 

Jak bys popsal směr, kterým se Sum 41 v budoucnu vydají? Budeš ty nebo Tom psát písně na nové album jako třeba Tom psal část písně SMB nebo ty We're the same?

Řekl bych, že možné je cokoliv. Deryck byl vždycky hlavním skladatelem, ale to neznamená, že bychom nemohli nějak přispět, když příjdeme s něčím, co bude zapadat do zbytku alba.

 

Kde se vzal nápad vydávat nové songy The Operation M.D. odděleně během roku? Máte v plánu později zase použít formát alba?

Zatím nemáme v plánu nahrát nové album Operation M.D. Todd a já jsme měli 3 songy, které se nám oběma hodně libily, a tak jsme se rozhodli je vydat a řekli jsme si, že zveřejnit jeden song každých 6 měsíců by mohl být fajn způsob.

 

Jak budeš pracovat zároveň na Sum 41 a The Operation M.D., když víš, že Todd bude zaneprázdněný s The Offspring stejně jako ty se Sum 41?

S Operation M.D. jsme nikdy nebyli na turné. Jen jsme hráli pár koncertů, takže se oba budeme soustředit hlavně na Sum 41 a Offspring. Když bychom oba měli čas a hodně bychom chtěli, tak bychom snad mohli odehrát několik dalších koncertů. Mohla by to být sranda. Další 2 songy, které budeme vydávat, jsou už nahrány. Ještě je třeba je mixovat a masterovat. Shake Your Cage byl první a je už venku.

 

Ovlivní tvá otcovská situace nějak tvou hudební kariéru?

Myslím, že být otcem ovlivní celý můj život a ne jen mou kariéru. Zatím je pro mě být otcem ta nejlepší věc, životu to dává úplně nový smysl. Způsobí to, že nebudu chtít dělat tolik na hudbě? Ne. Vždycky budu dělat hudbu. Nemůžu se dočkat až se se Sum 41 vrátíme na turné. Hraní mi už chybí.

 

Jaké songy v poslední době posloucháš?

Je tu pár kapel, které jsem poslední dobou začal hodně poslouchat. War On Drugs, Cousins a Middle Brother jsou tři kapely, kterým jsem propadl. Taky dvě kapely z Toronta Jeff Beadle a Sun K (kterým jsem produkoval album) jsou parádní.

 

 

(překlad kufač - 24. března 2015)