Sum 41 > Starší Novinky

Starší novinky

< 2024 > < 2023 > < 2022 > < 2021 > < 2020 > < 2019 > < 2018 > < 2017 > < 2016 > < 2015 >

< 2014 > < 2013 > < 2012 > < 2011 > < 2010 > < 2009 > < 2008 > < 2007 > < 2006 > < 2005 >

Kdy zahrají Sum 41 na Rock for People?

25.12.2023

Festival Rock for People včera zveřejnil rozdělení kapel do jednotlivých dní a my tak již víme, který den Sum 41 odehrají svoje poslední festivalové vystoupení v České republice. Bude to v pátek 14. června 2024 a kromě Sum 41 v tento den vystoupí také například Bring Me The Horizon, Avril Lavigne, Dogstar, Royal Republic a spousta dalších.

Po rozdělení kapel do konkrétních dní byl spuštěn také prodej jednodenních vstupenek. Ty můžete vedle celofestivalových vstupenek pořídit na strankách festivalu.

Označení koncertu Sum 41 jako posledního festivalového u nás dává tušit, že to stále nemusí být úplně poslední koncert v Česku. To se s úplnou jistotou dozvíme až ve chvíli, kdy Sum 41 oznámí data své rozlučkové tour, na která snad už nebudeme muset příliš dlouho čekat.

Zákulisí natáčení klipu Rise Up

19.12.2023

Stejně jako u videoklipu k Landmines, jsme se i nyní, pár dní po vydání klipu k druhému singlu Rise Up, dočkali i videa ze zákulisí jeho natáčení. V necelých třech minutách můžete sledovat, jak klip vznikal a jde vidět, že některé nápady se do napěchovaného videoklipu už ani nevlezly.

Sum 41 – Rise Up (Behind the Scenes)

Ukázky kytarových sól

18.12.2023

Že se na dvojalbu Heaven :x: Hell kytarovými sóly šetřit nebude, dávala tušit už Deryckova slova o tom, že na desku Dave nahrál jedny z nejlepších kytarových sól, která kdy pro Sum 41 dodal. A první střípky, jak budou znít, můžeme posoudit už nyní. Pokud jste se na oficiálních stránkách Sum 41 přihlásili k odběru novinek pomocí telefonního čísla, mohli jste obdržet dvě ukázky dlouhé 10 vteřin. Pokud jste tak neučinili, nemusíte smutnit. Ukázky sól jak ze strany Heaven tak i ze strany Hell si můžete poslechnout pod příslušnými odkazy. Konkrétně by mělo jít o písně Bad Mistake v případě Heaven a I Don’t Need Anyone na straně Hell.

Detaily desky Heaven :x: Hell

12.12.2023

S dnešním vydáním singlu Rise Up byly zveřejněny také podrobné informace k samotnému dvojalbu Heaven :x: Hell. To vyjde na dvou discích 29. března 2024 a každý disk bude obsahovat 10 písní. Celková stopáž dvojalba by měla mít něco přes 55 minut. Podle Derycka je na desce jen jedna pomalá píseň, kterou by označil jako baladu. Ta se bude nacházet na straně Heaven. Měli bychom se tak dočkat opravdu svižných songů. Dokonce i první single Landmines Deryck zařadil mezi ty nejpomalejší na dvojalbu. Heaven :x: Hell si můžete předobjednat na stránkách Riserecords.com, kde si můžete vybrat z různých verzí.

Heaven :x: HellHEAVEN
01. Waiting On a Twist Of Fate
02. Landmines
03. I Can’t Wait
04. Time Won’t Wait
05. Future Primitive
06. Dopamine
07. Not Quite Myself
08. Bad Mistake
09. Johnny Libertine
10. Radio Silence

HELL
01. Preparasi A Salire
02. Rise Up
03. Stranger In These Times
04. I Don’t Need Anyone
05. Over The Edge
06. House Of Liars
07. You Wanted War
08. Paint It Black
09. It’s All Me
10. How The End Begins

Rise Up

12.12.2023

Rise UpNecelé tři měsíce po prvním singlu Landmines, který reprezentoval stranu Heaven z chystaného dvojalba, nám dnes ráno Sum 41 naservírovali single Rise Up, jenž nám pro změnu ukazuje, jak bude znít strana Hell. Ve videoklipu nás vezme společnost 41 Airways s kapitánem Noodlesem na ten asi nejšílenější let, jaký byste mohli zažít. Klip je napěchovaný různými easter eggy, takže jedno shlédnutí určitě stačit nebude. Na režisérskou stoličku se opět usadil John Asher, který měl na starosti i klip k Landmines.

Sum 41 – Rise Up (Official Music Video)

Sum 41 míří na Rock for People 2024

5.12.2023

RFP24Sum 41 se v příštím roce ještě minimálně jednou vrátí do Česka. Zahrají totiž na festivalu Rock for People, který se bude konat od 12. do 15. června 2024 v Hradci Králové. Po ročnících 2011 a 2022 se Sum 41 představí na hradeckém festivalu již potřetí a celkově v Česku dokonce podesáté. Kromě Sums na festivalu vystoupí například Bring Me The Horizon, The Offspring, Pendulum, Avril Lavigne a spousta dalších. Zatím poslední koncert v Česku Sum 41 odehráli letos v červnu v Brně.

Sum 41 se v příštím roce po vydání dvojalba Heaven :x: Hell, které bude v jejich diskografii posledním zářezem, vydají na své rozlučkové turné, ale kromě evropských letních hudebních festivalů by Evropu nemělo minout ani jejich headline tour, takže vystoupení na Rock for People nemusí být v České republice tím úplně posledním. Jisté však je, že to bude jejich poslední festivalový koncert v Česku, jak ostatně ukazuje oznamovací infografika.

Poté má kapela v plánu svou činnost ukončit, jak oznámili letos v květnu.

Střípky z rozhovorů

22.11.2023

Deryck v posledních dnech rozdal pár dalších rozhovorů pro 105.7 the Point a 102.1 The Edge. Z velké části oba rozhovory přinášejí již stokrát opakované informace, ale pár nových věcí přecijen zaznělo:

Do konce roku bychom se měli dočkat ještě jednoho singlu. Ten by podle původních informací měl reprezentovat Hell stranu dvojalba. Podle neoficiálních zdrojů by se měl v nejbližších dnech začít natáčet videoklip.

Na celosvětovém rozlučkovém turné se stále pracuje. Chtěli by zahrát všude, kde už koncertovali. Rozhodně se nepodaří navštívit úplně každé město, kam kdy jejich tour zavítala, ale alespoň teritoriálně by chtěli být všude. Nic konkrétního říct nemohl, ale rámcově půjde o Evropu, Asii, Austrálii, Severní a Jižní Ameriku. Deryck chce aby to bylo jejich nejlepší turné v jejich kariéře.

Na novém albu byla použita spousta nahrávek z původních demoverzí. Především na pop-punkové Heaven straně. V singlu Landmines tak můžeme slyšet úplně první nahrávku zpěvu z demoverze.

Kapela pracuje na dokumentu. Deryck kvůli tomu v poslední době musel shlédnout spoustu archivních videí, takže se dá předpokládat, že dokument bude mapovat historii Sum 41.

Deryckův rozhovor v The Woody Show

13.11.2023

Deryck byl před nedávnem hostem v The Woody Show, kde poskytl vydatný rozhovor. Kromě klasických témat okolo jeho zdraví a blížící se desky Heaven :x: Hell, jenž stále nemá stanovené datum vydaní, pohovořil Deryck také o tom, kam jeho aktivita bude směřovat po ukončení činnosti Sum 41.

Velkým důvodem, proč bude kapela rozpuštěna, je to, že chce Deryck v životě vyzkoušet něco nového. Na moderátorovu otázku, jestli nejde o krizi středního věku se smíchem odopvěděl, že je to velmi pravděpodobné. Také zmínil, že nikdy v životě nebyl na dovolené a přesto, že ani nedokáže spočítat, kolikrát byli s kapelou v Evropě, tak by chtěl Evropu znovu navštívit. Během turné ale nikdy není čas užívat si architekturu a objevovat zajímavá místa a to by si chtěl vynahradit. Jako první ale vezme svou manželku na líbánky, které už roky odkládají.

Jak řekl, tak žádné konkrétní plány zatím nemá, protože se stále naplno věnuje kapele a teprve až dojedou celosvětové rozlučkové turné, jenž by mělo trvat přibližně rok, tak bude čas na to přemýšlet, co dál. Jako jednu z mála věcí, která by ho lákala, zmínil sólové akustické turné. Jako další možnost ho napadlo psaní hudby pro filmy nebo seriály.

Deryck také zmínil, že dvojalbum Heaven :x: Hell nebylo hned od začátku plánováno jako jejich poslední a k rozhodnutí o rozpuštění Sum 41 padlo až byla deska téměř hotová. Jelikož mu po poslechu alba připadalo, že to je to nejlepší, co kdy nahráli, došlo mu, že tohle by měla být jejich poslední deska.

Také přiznal, že pro ostatní členy kapely to byl šok, když nadhodil myšlenku, že se rozpadnou. Mezi všemi v kapele to totiž klape, takže to pro ně bylo nečekané, ale přesto na Derycka nebyli naštvaní.

Rovněž zavzpomínal na několik podivínských fanoušků jeho bývalé manželky Avril Lavigne. V době, kdy byli manželé, mu bylo od jednoho z nich dokonce vyhrožováno smrtí a musela se do toho vložit FBI.

Deryck Whibley says SUM 41 is Breaking Up after Heaven :x: Hell Album & Tour

Landmines behind the scenes

2.11.2023

Na Youtube máte možnost shlédnout další krátké video ze zákulisí natáčení klipu k singlu Landmines. To se tentokrát více zaměřuje na štáb, který videoklip natáčel, než na samotnou kapelu, ale za shlédnutí určitě stojí.

"LANDMINES" by Sum 41 - BEHIND THE SCENES

Rozhovor s Deryckem a cover NOFX

24.10.2023

Sum 41 mají za sebou letošní poslední koncerty v rámci festivalu When We Were Young, kde překvapivě naživo nezazněl jejich nejnovější single Landmines. K zajímavému vystoupení však došlo na nedělní afterparty v místním The Punk Rock Museum, kde si Sum 41 zahráli s frontmanem NOFX Fat Mikem song Linoleum. Se záznamem se Cone pochlubil na svém instagramu.

Během When We Were Young festivalu stihl Deryck také poskytnout rozhovor pro Rock Sound Magazine. Probíral se především single Landmines a chystané album Heaven :x: Hell, které je už po všech stránkách hotové. Příliš nových informací v interview nepadlo. Datum vydání je také stále neznámé, ale Deryck doufá, že to bude začátkem příštího roku.
Sum 41 | When We Were Young Festival 2023 | 'Landmines' & 'Heaven & Hell' Double Album

When We Were Young

18.10.2023

Poslední letošní koncerty Sum 41 se nezadržitelně blíží. Již tento víkend odehrají v Las Vegas dvě vystoupení na festivalu When We Were Young, který svým návštěvníkům nabídne snad všechny myslitelné pop-punkové hvězdy přelomu tisíciletí i let pozdějších. Ještě o den dříve si však Sum 41 střihnou jeden samostatný koncert v rámci When We Were Young Sideshows. Poprvé by mohl živě zaznít i nový single Landmines. Jak se Cone pochlubil v krátkém videu na instagramu, už jej pilně nacvičuje.

20.10. - Brooklyn Bowl Las Vegas - Las Vegas, NV
21.10. - When We Were Young 2023 - Las Vegas, NV
22.10. - When We Were Young 2023 - Las Vegas, NV

Kapele se ale pomaličku začíná plnit kalendář na rok 2024. Kromě již vyprodaného megakoncertu v Paříži, na který příští rok v listopadu dorazí více než 35 000 diváků a minulý týden oznámenými vystoupeními na festivalech Hurricane a Southside, se Sum 41 v lednu objeví na akci iHeartRADIO ALTerEGO v americkém Anaheimu.

Cone produkoval

14.10.2023

SituationalCone se kromě hraní v Sum 41 věnuje i producentské činnosti. Před pár dny se pochlubil spoluprácí s hudebníkem, který si říka Køster, jemuž produkoval píseň s názvem Situational. Na songu se celkově podílela většina členů Sum 41. Kromě produkování Cone nahrál do písně basu, Deryck mixoval a kytarovým sólem se blýsknul Dave, takže za poslech výsledný výtvor určitě stojí.

Cone si pak také střihnul menší roli i ve videoklipu.

Køster - Situational [music video]

Letní festivaly v Evropě

13.10.2023

Zdá se, že minimálně část příštího léta stráví Sum 41 na hudebních festivalech v Evropě. Včera totiž oznámili svou účast na festivalech Hurricane a Southside, které se v Německu budou konat mezi 21. a 23. červnem 2024. Podívají se na nějaký festival i k nám do Česka?

Rozhovor se Stevem po deseti letech

12.10.2023

Od odochodu Stevea ze Sum 41 uběhlo už více než 10 let a stejně dlouhou dobu trvalo, než jej někdo vyzpovídal v rozhovoru. Včera se totiž bývalý bubeník Sum 41 rozpovídal pro 99.9 Punk World Radio FM. A povídání to bylo skutečně vydatné. Ve více než hodinu dlouhém interview zaznělo spoustu zajímavých informací:

Většinu času Steve vzpomíná na historii kapely od úplných začátků, kdy hráli s Deryckem ještě v kapele Kaspir až po desku Screaming Bloody Murder, která byla poslední, na níž se podílel. Paradoxní je, že si Stevo lépe pamatoval starší události než ty aktuálnější. Z velké části zmínil už známé věci, ale minimálně jednu jsem slyšel úplně poprvé. Týkala se videoklipu k singlu Fat Lip. Klip měl totiž režírovat Marc Klasfeld a Sum 41 po něm chtěli punkrockovou verzi klipu, který natočil pro Nellyho k songu Country Grammar. Když si klipy pustíte vedle sebe, tak podobnost je opravdu výrazná.

Steve také objasnil důvody svého odchodu z kapely. Tím bylo především vyhoření. Hraní v kapele ho už tolik nenaplňovalo a necítil se šťastný. Chtěl se také více věnovat své rodině a malému synovi.

Od svého odchodu z kapely prakticky 8 let neseděl za bicími. Výjimku tvořilo jen několik málo koncertů kdy zaskakoval v kapele The Vandals. K bubnování se vrátil až během pandemie.

Také padla otázka ohledně Steveovy případné účasti na rozlučkovém turné Sum 41. Tu Steve nijak nepotvrdil ani nevyvrátil. Nic domluvené podle něj není, takže to nemá jak komentovat. Zároveň řekl, že necítí zášť nebo nevraživost ke zbytku kapely, takže možnost své účasti nechává otevřenou.

Steve se také zmínil, že neslyšel nic z tvorby Sum 41, na které se už nepodílel, ale zároveň dodal, že novou hudbu celkově příliš neposlouchá.

Také povyprávěl o práci realitního makléře, které se věnoval, když žil v Kalifornii a ke které se podle svých slov dostal úplnou náhodou. Během pandemických let se s rodinou přesunuli do Austrálie, kde se už této práci nevěnuje. Rovněž zavzpomínal na své pokusy se stand up komedií, ale toho také nechal, neboť mu výstupy způsobily poranění hlasivek.

Deryck zpět v plné síle

10.10.2023

Deryck se na socialních sítích ozval fanouškům v krátkém videu, ve kterém oznámil, že je již zcela zdravý a cítí se fantasticky. Podle svých slov se začal cítit zle už během posledních několika koncertů na turné se Simple Plan a The Offspring. Z turné s kapelou zamířili rovnou na dvoudenní natáčení videoklipu k Landmines, kde se cítil čím dál tím hůř. Po návratu domů zjistil, že má Covid, který ho zasáhl ve velmi těžké formě a nakonec skončil na pár dní se zápalem plic v nemocnici. Přibližně poslední týden už ale Deryck chodí do fitka, jezdí na kole a připravuje se na koncerty v rámci festivalu When We Were Young, které jsou v plánu příští víkend a na které se už velice těší. Nezapmoněl také poděkovat za veškerou podporu a komentáře a také za reakce na jejich nový single Landmines. Rovněž řekl, že ještě nevědí, kdy příjde řada na single z Hell strany dvojalba, ale budeme prý první, kdo se to dozví, až budou sami vědět.

Dave promluvil o důvodech rozpadu Sum 41

3.10.2023

Jak jistě mnozí z vás vědí, Sum 41 mají po vydání dvojalba Heaven :x: Hell a odjetí následného turné v plánu ukončit činnost. V nedávném interview Dave pohovořil o důvodech rozpadu a jako první bez váhání zmínil vyčerpání. Přesto, že Dave by byl moc rád, kdyby kapela pokračovala dál, tak zároveň si neumí představit, že by hráli dál i za situace, kdy by to některého z nich činilo nešťastným. Dave také zmínil, že během těch devíti let, co nebyl v Sum 41, tak stihl opět nabrat energii, ale ostatní byli stále na cestách a jeden z členů se mu dokonce svěřil, že za celou dobu ještě nikdy nebyl na dovolené. Konkrétně Dave nikoho nejmenoval, ale není asi příliš těžké si spočítat, kdo je v kapele nejdéle. Rozhodnutí o ukončení činnosi podle něj určitě nebylo nějak unáhlené nebo lehkovážné. Jako další Dave také zmínil skutečnost, že ostatní členové kapely mají děti ve věku, kdy se jim teprve utváří jejich osobnost a žádný rodič si tyto okamžiky nechce nechat ujít.

Dále Dave v rozhovoru mluvil o rakovině, se kterou se krátce potýkal na jaře loňského roku a samozřejmě také přišla na řeč deska Heaven :x: Hell, jejíž rozdělení na pop-punkovou část a metalovou část Dave považuje za perfektní uzavření jejich diskografie.

Nové fotky Sum 41

2.10.2023

S nastupující érou posledního alba Sum 41 vypustili do světa i povedenou sérii nových kapelních fotek.

Landmines součástí soundtracku NHL 24

1.10.2023

Nový single Sum 41 Landmines bude součástí soundtracku letošního ročníku videoherní hokejové série NHL. Hudba Sum 41 se vrací do herního NHL po dvaadvaceti letech, kdy byly v soundtracku NHL 2002 zahrnuty rovnou dvě jejich písně, a to Makes No Difference a Fat Lip. Na celý seznam písní se můžete podívat ZDE. NHL 24 vychází již 6. října.

Zákulisí natáčení klipu Landmines

30.9.2023

Sum 41 na svých kanálech sociálních sítí zveřejnili krátké video ze zákulisí natáčení videoklipu k singlu Landmines. Jak sami připomínají, většinu skopičin, které videoklip zobrazuje, kapela v začátcích skutečně vyváděla.

Landmines (Official Music Video) BTS

Landmines

27.9.2023

LandminesDnešním vydáním singlu Landmines skončilo čekání na novou hudební tvorbu Sum 41. A čekání to bylo skutečně dlouhé, neboť práce na dvojalbu Heaven :x: Hell kapela oznámila již loni na jaře. Jak už bylo řečeno, Landmines je zástupcem pop-punkové části desky Heaven a návrat ke hudebnímu stylu Sum 41 z přelomu tisíciletí je opravdu slyšet. Pop-punk v takto ryzí podobě jsme měli od Sum 41 možnost slyšet naposledy před více než 15-ti lety na desce Underclass Hero.

Kromě samotného singlu kapela do světa vypustila i videoklip, který se rovněž snaží navodit atmosféru konce devadesátých let minulého století s protagonisty nápadně připomínajícími členy Sum 41, jak v té době vypadali.

Režii videoklipu měl na starosti John Asher, který má na kontě již režii klipů k písním Never There a Catching Fire (feat. nothing,nowhere).

Sum 41 - Landmines (Official Music Video)

Blíží se nový single!!!

25.9.2023

LandminesŽe se něco chystá napovědělo už včerejší krátké video, jenž začalo kolovat sociálními sítěmi Sum 41 a které v sobě tak trochu spojuje minulost a přítomnost. Kromě členů Sum 41 se v něm totiž objevila i čtveřice výrostků, která svou vizáží nápadně připomínala vzhled Sum 41 z přelomu tisíciletí. El Camino a stříkací pistole jsou pak jen třešničkou na dortu. Spojení přítomnosti a minulosti je více méně i tématem blížícího se dvojalba Heaven :x: Hell, které v sobě kombinuje tvrdé kytary ze současné tvorby Sum 41 a na druhé straně pop-punkový styl, kterým se kapela vyznačovala především ve svých začátcích.

A dvojalbu Sum 41 bychom měli být zase o krůček blíž. Kapela totiž už ve středu 27. září vypustí do světa svůj nový single s názvem Landmines. Ve stejný den bychom se měli dočkat i videoklipu. A pokud vás zajímá, kterou část dvojalba bude single reprezentovat, tak to bude část Heaven. "Když jsem psal Landmines, neměl jsem v úmyslu psát old-schoolový pop-punkový song. Hotový byl ale opravdu rychle. Když jsem ho dokončil, tak jsem okamžitě cítil, že je výjimečný," řekl k singlu Deryck.

U konce je rovněž hledání nového labelu. Nová deska i první single vyjdou pod značkou Rise Records.

Zpráva od Derycka ohledně jeho stavu

20.9.2023

Na sociálních sítích se ke svému zdravotnímu stavu vyjádřil i sám Deryck. Jak dál pokračuje jeho zápolení se zápalem plic si můžete přečíst v překladu jeho zprávy:

Chtěl bych věnovat chvíli poděkování vám všem za vaši podporu. Ačkoli ještě nejsem ze všeho venku a bylo mi řečeno, že se mám připravit, že s touhle nemocí bude příštích pár týdnů jako na horské dráze, tak zůstávám pozitivní a dělám všechno pro to, abych se z toho dostal. Stále jsem ještě na lůžku, težce se mi dýchá a mám svíravé bolesti na hrudi. Alespoň divoké sny z horečky dělají celou tuhle situaci svým způsobem zábavnou. Jsem v těch nejlepších rukách a na správné léčbě. Udělám maximum abych byl příští měsíc na festivalu When We Were Young v nejlepší formě. To je můj cíl. Všem vám moc děkuju.

Deryckův stav se zlepšuje

17.9.2023

Deryckova manželka Ariana přináší fanouškům Sum 41 dobré zprávy. Deryckův organismus reagoval na léčbu zápalu plic velice dobře a tak mohl být z nemocnice propuštěn do domácí léčby, kde se o něj stará jeho matka, která je kvalifikovaná zdravotní sestra, a sama Ariana. Podle Deryckovy manželky se tlak a zátěž na jeho srdce a plíce natolik zlepšily, že už zvládá dýchat bez větší bolesti. Na závěr Ariana poděkovala celé komunitě za vyjádřenou podporu.

Deryck leží v nemocnici se zápalem plic

16.9.2023

Deryck v nemocniciJe to jen pár týdnů, co Sum 41 dokončili Let the Bad Times Roll Tour spolu s The Offspring a Simple Plan a už k nám putují špatné zprávy. Deryckova manželka Ariana fanoušky na svém instagramu informovala, že Deryck leží v nemocnici se zápalem plic:

Momentálně jsme měli být s Deryckem v Chicagu a oslavovat naše osmé výročí svatby, ale vesmír měl pro nás jiné plány. Celou noc jsme strávili na pohotovosti a několik dalších dní Deryck zůstane v nemocnici, jelikož bojuje se zápalem plic. Nejděsivější na tom je skutečnost, že to způsobuje velkou zátěž na jeho srdce a v nemocnici nám říkají, že je zde pravděpodobnost srdečního selhání. Tohle zjevně není poprvé, kdy jsme v takové situaci, ale vrací se tím mnoho nepříjemných vzpomínek vidět ho opet na nemocničním lůžku připojeného ke spoustě kabelů a hadiček. Vím, jak je silný, protože jsem byla svědkem toho, co dokázal překonat, ale přesto to není o nic jednodušší to opět prožívat. Budu se vás všechny snažit informovat, ale pokud to půjde, myslete příštích několik dní na něj a mějte ho ve svých srdcích.

Toto navíc není poprvé, co Derycka po návratu z turné skolila nemoc. Už loni v jednom příspěvku na sociálních sítích konstatoval, že bývá po koncertních šňůrách nemocný. Pokud je to skutečně pravidelně se opakující záležitost, může to být jedním z důvodů, proč se Sum 41 rozhodli po vydání dvojalba Heaven and Hell a rozlučkovém turné svou kariéru uzavřít. Nezbývá než Deryckovi popřát úspěšný boj se zápalem plic a hodně zdraví.

Zummo rozebírá bicí party Sum 41

13.9.2023

Zummo byl hostem kanálu Drumeo, kde rozebíral bicí party několika písní Sum 41. Kromě toho také povyprávěl i o tom, jak se připojil k Sum 41 nebo jaký byl se Sums jeho první koncert.

Frank Zummo Breaks Down Sum 41 Drum Parts

Turné po USA je za námi

8.9.2023

Před pár dny Sum 41 odehráli poslední koncert z Let the Bad Times Roll Tour, v rámci které cestovali po USA s kapelami Simple Plan a The Offspring. Jak to už bývá zvykem, tak i tentokrát si pro nás kapela připravila několik videí, která dokumentovala průběh turné

First show down! 23 more to go!
We're halfway through the Let the Bad Times Roll Tour
We had a blast in Bristow
Chicago really set the bar for this tour so far
Jones Beach was definitely one of the highlights of the tour!

Místo toho, aby se po konci koncertní šňůry rozletěli jednotliví členové Sum 41 do svých domovů, směřovaly jejich cesty do Los Angeles. Nejsdílnější k této cestě byl na sociálních sítích Dave, který zmínil jisté promo aktivity k dvojalbu Heaven and Hell. Zummo se pak ještě pochlubil fotkou z poza své bicí soupravy. O co přesně v LA šlo, můžeme jen hádat. Určitě by bylo hezké, kdyby se třeba natáčel videoklip k případnému singlu.

Turné po USA je za rohem

29.7.2023

Již prvním srpnovým dnem vyrazí Sum 41 na turné po USA, na kterém budou spolu se Simple Plan doprovázet hlavní hvězdu této koncertní šňůry - kapelu The Offspring - na jejich Let the Bad Times Roll Tour. Během necelých pěti týdnů kapely navštíví 24 měst od západního až po východní pobřeží.

The Offspring + Simple Plan + Sum 411.8. - White River Amphitheatre - Auburn, WA
3.8. - USANA Amphitheatre - Salt Lake City, UT
5.8. - Shoreline Amphitheatre - Mountain View, CA
6.8. - FivePoint Amphitheatre - Irvine, CA
8.8. - North Island Credit Union Amphitheatre - Chula Vista, CA
9.8. - Talking Stick Resort Amphitheatre - Phoenix, AZ
11.8. - Germania Insurance Amphitheater - Austin, TX
12.8. - Verizon Arena - North Little Rock, AR
13.8. - Dos Equis Pavilion - Dallas, TX
15.8. - Lakewood Amphitheatre - Atlanta, GA
16.8. - MIDFLORIDA Credit Union Amphitheatre - Tampa, FL
18.8. - PNC Music Pavilion - Charlotte, NC
19.8. - Jiffy Lube Live - Bristow, VA
20.8. - Darien Lake Amphitheater - Darien Center, NY
22.8. - Blossom Music Center - Cuyahoga Falls, OH
23.8. - Pine Knob Music Theatre - Clarkston, MI
25.8. - Ruoff Music Center - Noblesville, IN
26.8. - Credit Union 1 Amphitheatre - Tinley Park, IL
27.8. - Hollywood Casino Amphitheatre - St. Louis, MO
29.8. - American Family Insurance Amphitheater - Milwaukee, WI
30.8. - Riverbend Music Center - Cincinnati, OH
1.9. - The Pavilion at Star Lake - Burgettstown, PA
2.9. - Northwell Health at Jones Beach Theater - Wantagh, NY
3.9. - Xfinity Center - Mansfield, MA

Půjde o poslední turné, jenž mají letos Sum 41 naplánováno. V říjnu si ještě zahrají v Las Vegas na festivalu When We Were Young. Poté už můžeme pouze netrpělivě vyčkávat na data koncertů jejich rozlučkového turné, které by podle očekávání mělo odstartovat během roku 2024.

Cone vzpomíná na Underclass Hero

25.7.2023

Minulý týden Cone na svém instagramu zavzpomínal na album Underclass Hero, které oslavilo již 16 let od svého vydání. Překlad jeho povídání si můžete přečíst níže:

Underclass Hero eraUpřímně, nemám moc dobrou pamět, ale z nějakého důvodu si na album Underclass Hero pamatuju, jako bychom ho nahrávali včera. Vzpomínám si, jak jsme strávili týdny a týdny předprodukcí v Los Angeles a pak další týdny a týdny nahráváním ve studiu Ocean Way v LA. Vzpomínám si na několik bicích souprav a jejich různých rozložení, když Stevo nahrával své party. Vzpomínám si, že to bylo poprvé co Deryck produkoval naše album a jakou ohromnou práci odvedl. Taky vzpomínám na Roba Cavallo, že se za námi čas od času stavil pokecat nebo na Douga Mckeana za zvukařským pultem. Vzpomínám na všechny ty diskuze o tom, jestli má být prvním singlem song Underclass Hero nebo Walking Disaster, zatímco naše kanadské vydavatelství chtělo jako první single píseň Count Your Last Blessings. Taky si vzpomínám, že to bylo naše první a jediné album, které v Kanadě vyšplhalo na první místo v žebříčku. Určitě by toho bylo mnohem více, na co by se dalo vzpomenout o albu, na kterém jsou jedny z mých nejoblíbenějších písní jako je Best of Me nebo The Jester. Všechno nejlepší k šestnáctým narozeninám Underclass Hero!

Ještě pár videí z evropské tour

26.6.2023

Sum 41 se po skončení letošního letního evropského turné pochlubili ještě jedním videem, které rekapituluje celou koncertní šňůru. Na rozdíl od videí, jenž se věnovala jednotlivým zastávkám, je toto o poznání delší.
Europe, thank you for another unforgettable run of festivals and headline shows!

S menším zpožděním, než bylo obvyklé, přistálo na sociálních sítích Sum 41 i shrnutí z poslední evropské zastávky na Hellfestu.
Hellfest 2023

A když už mluvíme o Hellfestu - pokud jste nestihli letošní živý přenos vystoupení Sum 41 z tohoto festivalu, tak máte možnost celý koncert shlédnout na Youtube.
Sum 41 - Hellfest 2023 – ARTE Concert

Zummo a jeho nová hudba

24.6.2023

EP StrangersJak jistě víte, Zummo má kromě bubnování se Sum 41 i spoustu svých dalších hudebních aktivit. Během letošního evropského turné Sum 41 se tak trochu ztratila zpráva o jeho novém EP Strangers, které dal dohromady s Elephants Everywhere a vyšlo 2. června. EP obsahuje dvě písně a vokálně a textem se na jednotlivých písních podíleli Tiger Darrow a TITUS.

Strangers (feat. Tiger Darrow)
Hourglass (feat. TITUS)

Včera navíc vyšel další Frankův song Be Here Now, který vznikl ze spolupráce s Fredem Mascherinoem, jenž například mezi lety 2003 a 2007 hrál a zpíval v kapele Taking Back Sunday. Zajímavostí je, že píseň vznikla již v létě roku 2020, ale rozhodli se ji vydat až nyní.

Be Here Now

Megakoncert ve Francii

20.6.2023

Již před pár dny jsme zde psali o plánovaném posledním koncertě ve Francii, na který Deryck lákal francouzské fanoušky během posledních vystoupení letošního evropského turné. Koncert, jenž se bude konat 23. listopadu 2024 v Paříži, nyní potvrdil i francouzský pořadatel. A že to nebude jen tak ledajaký koncert naznačuje už jen místo konání, kterým bude Paris La Défense Arena, jenž pojme až 40 000 diváků! Bude to tak největší samostatný koncert, který kdy Sum 41 odehráli. Pařížský koncert bude rovněž úplně posledním koncertem v Evropě a bude uzavírat evropskou část turné, které ponese název When The Sum Sets.

A aby těch výjimečností nebylo málo, 26. června v 16:41 půjde do prodeje 4141 vstupenek za zvýhodněnou cenu 41€. Prodej bude bude trvat 41 hodin, po kterých již budou vstupenky prodávány za běžnou cenu.

Další videa z turné + návrat do Evropy

17.6.2023

Letošní letní evropské turné Sum 41 je již minulostí, ale kromě krátkého sestřihu z Brna samozřejmě kapela nezapomněla vypouštět podobná videa i ze zbývajících zastávek.

Sum 41 - Thx for having us back at Caribana Festival! We had a blast!
Sum 41 - NOVA ROCK Festival 2023
Sum 41 - Arrivederci Jesolo!!
Sum 41 - It's been over 10 years since our last show in Croatia. It's great to be back!
Sum 41 - Gettin ill in Lille

Pokud se ještě v minulých dnech pohyboval návrat Sum 41 do Evropy v rámci přání, dohadů a spekulací, tak nyní již máme jistotu. Během posledních dvou koncertů ve Francii totiž Deryck místním fanouškům oznámil, že úplně poslední vystoupení ve Francii odehrají 23. listopadu 2024 v Paříži. S téměř stoprocentní jistotou se dá říct, že příští rok na podzim do Evropy Sum 41 nepřicestují jenom kvůli jedné show ve Francii, ale bude to v rámci většího evropského turné. Oznámení dalších detailů tak může být již velice blízko.

Stream z Hellfestu

16.6.2023

Sum 41 mají dnes na programu poslední vystoupení z letošní letní evropské šňůry. To odehrají na francouzském Hellfestu v rámci kterého bude jejich koncert streamovaný. Přenos budete moci sledovat 50 minut po půlnoci na Youtube nebo přímo na stránkách arte.tv.

Sum 41 v Brně - bylo to opravdu naposledy?

14.6.2023

Sum 41 v BrněSum 41 se poprvé v České republice představili někde jinde, než v Praze nebo na festivalu Rock for People v Hradci Králové. Poprvé si tak samostatný koncert Sum 41 mohlo letos vychutnat obecenstvo na Brněnském výstavišti. Přibližně měsíc před vypuknutím koncertu však kapela oznámila, že plánuje ukončit svou činnost, a tak se z koncertu v Brně dost možná stal úplně poslední koncert, který Sum 41 v Česku odehráli. Po vydání poslední desky Heaven :x: Hell mají sice Sums v plánu odehrát ještě celosvětové rozlučkové turné, ale nikde není zaručeno, že Česko neminou. Jak tedy momentálně poslední koncert Sum 41 u nás dopadl?

Sum 41 v Brně - bylo to opravdu naposledy?

Sestřih z Brněnského koncertu

13.6.2023 - Aktualizováno - 14.6.

Tak, jak to mají z letošní evropské tour Sum 41 ve zvyku, jsme se dočkali krátkého video sestřihu i z koncertu na Brněnském výstavišti. Ten, kdo na koncertě byl, si může připomenout skvělou atmosféru a ti ostatní mohou smutnit nad tím, co si nechali ujít.

Brno was messy & f*ckin rad. Just how a Sum 41 show should be!

Pár fotogalerií a reportů i z českých internetových vod:

Poslední rozlučkový koncert se Sum 41 - coremusic.cz
Sum 41 se v Brně loučili s českými fanoušky - ireport.cz
Sum 41 se rozloučili s českými fanoušky? Anebo ještě ne? - fakker.cz

Evropské turné je v plném proudu

7.6.2023

Evropské turné je již v plném proudu a jak to u Sum 41 bývá zvykem, tak nedočkavým fanouškům servírují zatím po každém koncertu krátká videa, která jednotlivá vystoupení dokumentují. Českému obecenstvu se Sum 41 představí už v pondělí 12. června na Brněnském výstavišti.

Sum 41 - Great warm up last night with a No Personal Space show in Milan!
Sum 41 - Slam Dunk Festival Italy
Sum 41 - Every punk band needs a Brownsound
Sum 41 - Rock Am Ring 2023
Sum 41 - Small club show last night in Zurich

Evropské turné se blíží

23.5.2023

Již příští týden se Sum 41 vydají do Evropy na koncertní šňůru, která bude čítat dvanáct vystoupení v sedmi zemích, včetně jedné zastávky v Česku, kde zahrají na Brněnském výstavišti. Turné mělo původně odstartovat 1. června, ale Sum 41 minulý týden přidali na poslední květnový den ještě jedno vystoupení, které se ponese v duchu No Personal Space Show, která se konají v malých klubech pro pár stovek návštěvníků a Sum 41 je s oblibou čas od času přidají do své tour a často na nich hrají i písně, které se do obvyklého setlistu nedostanou.

Po nedávném oznámení o plánovaném ukončení činnosti Sum 41 je možné, že toto turné bude úplně poslední, které kapela v Evropě odehraje. Sum 41 sice přislíbili, že po vydání dvojalba Heaven and Hell se vydají na celosvětové rozlučkové turné, ale momentálně nejsou známa žádná místa ani data koncertů, takže se nedá automaticky předpokládat, že Evropu nevynechají. V nedávné minulosti však Sum 41 do Evropy jezdili více než pravidelně, takže nějaké šance tu rozhodně jsou.

Evropské turné se blíží31.5. - No Personal Space Show, Sesto San Giovanni, Itálie
1.6. - Slam Dunk Festival, Rimini, Itálie
3.6. - Rock im Park, Norimberk, Německo
4.6. - Rock am Ring, Nürburg, Německo
5.6. - X-TRA, Curych, Švýcarsko
7.6. - Caribana Festival, Crans-près-céligny, Švýcarsko
8.6. - Nova Rock, Nickelsdorf, Rakousko
10.6. - Palazzo del Turismo Jesolo, Jesolo, Itálie
11.6. - Ljetna pozornica, Opatija, Chorvatsko
12.6. - Brněnské výstaviště, Brno, Česko
14.6. - Zénith de Lille, Lille, Francie
16.6. - Hellfest, Clisson, Francie

Předkapely pro brněnský koncert

10.5.2023

Ve stínu pondělního nečekaného oznámení o plánovaném ukončení činnosti Sum 41, úplně zapadla informace o předkapelách pro brněnský koncert Sum 41, který může být s velkou pravděpodobností tím úplně posledním koncertem, jenž Sums v Česku odehrají. Jako speciální hosté se v Brně představí britská kapela The Hara a kalifornští Beauty School Dropout.

Vstupenky na koncert Sum 41, který se uskuteční 12. června na brněnském Výstavišti, jsou stále k dispozici na stránkách Goout.net a ve světle aktuálních skutečností byste si jej rozhodně neměli nechat ujít.

Sum 41 směřují ke konci

8.5.2023

Oznámení konce činnosti Sum 41Tohle se hodně těžce vstřebává. Zpráva ze sociálních sítí Sum 41 o plánovaném konci kapely je i přes její nečekanost naprosto srozumitelná:

Být od roku 1996 v kapele Sum 41 nám přineslo jedny z nejlepších momentů v našich životech. Jsme navždy vděční našim starým i novým fanouškům, kteří nás ve všech směrech podporovali. Je těžké jasně vyjádřit lásku a respekt, který k vám všem chováme a chtěli jsme, ať to slyšíte od nás jako první.

Sum 41 se rozpadnou. Stále odehrajeme všechny koncerty, které v současné době jsou naplánovány a zároveň se těšíme na vydání našeho posledního alba Heaven :x: Hell, spolu s celosvětovým headline turné na jeho oslavu. Detaily budou oznámeny, jakmile je budeme mít k dispozici.

Nyní se nemůžeme dočkat, až vás na turné všechny uvidíme a těšíme se na to, co pro každého z nás přinese budoucnost. Děkujeme za posledních 27 let Sum 41.

Deryck chystá výprodej

23.3.2023

To, co se chystá na příští týden, dlouho tajemstvím nezůstalo. Deryck od 29. března chystá na platformě Reverb výprodej části svého hudebního vybavení. Jak sám říká, nikdy nic ze své sbírky neprodal a vybavení jen hromadil. Nyní podle něj nastal čas se části zbavit, začít odznova a najít novou inspiraci a nový zvůk. Než aby na jeho staré vybavení ve studiu jen sedal prach, tak se ho rozhodl pustit do světa k někomu, kdo díky tomu sám získá novou inspiraci.

Do prodeje půjde například kytara 1962 Gibson SG, což je raritní kousek i bez toho, aniž by prošla Deryckovým studiem. Nahrával s ní třeba písně Walking Disaster, Pull the Curtain a mnoho dalších. Prodávat bude Deryck i svůj první reprobox Marshall 4x12", který koupil v době, kdy chodil ještě na střední a později se objevil ve videoklipech Makes No Difference a In Too Deep. Nabízet k prodeji bude i kytaru Gibson Les Paul Classic Goldtop, kterou koupil Tomovi v roce 2007, když se k Sum 41 přidal jako koncertní kytarista a hrál s ní na turné. Kromě historických kusů půjde do prodeje i vybavení, které Deryck používal i při nahrávání Heaven and Hell. Na ochutnávku nabízených položek se můžete podívat ve videu na Youtube nebo na stránkách Reverb.com.

Pro fanoušky Sum 41 a sběratele to bude jistě neopakovatelná příležitost pořídit nástroje, které bez jakékoliv pochybnosti prošly Deryckovi rukami a třeba i zazněly na některé desce nebo koncertě. Hádám ale, že ceny nebudou úplně z nejlevnějšího kraje. To zjistíme už za necelý týden.

Sum 41 lákají na příští týden

22.3.2023

Sum 41 v krátkém videu na instagramu lákají na datum 29.3.2023. S finišujícími pracemi na dvojalbu Heaven and Hell by se nabízelo, že dojde k oznámení data vydání desky, případně vyjde nový single nebo tak podobně. Ve zmíněném videu se však objevuje logo společnosti Reverb, která provozuje největší online platformu pro prodej nových, použitých a historických hudebních nástrojů, takže půjde pravděpodobně o něco jiného. Ledaže by se Reverb rozhodl fušovat i do vydávání hudby a Sum 41 by byli jejich první klienti.

Sum 41 zrušili asijské turné

19.3.2023

Sum 41 byli nuceni zrušit své turné v Asii. Důvodem jsou naléhavé rodinné záležitosti jednoho z členů kapely. Vzhledem k citlivosti celé situace nebyly zveřejněny žádné další podrobnosti. Doufejme tedy, že rodiny všech budou v pořádku.

Sum 41 měli v plánu postupně zahrát v Singapuru, Japonsku, Jižní Korei a Thajsku. Původně byl v plánu ještě jeden koncert v Indonésii, kde měla celá šňůra začít, ale toto vystoupení bylo zrušeno již o několik dní dříve kvůli finančním problémům pořadatele, který neplnil smluvní závazky vůči kapele.

Nejbližší vystoupení tak mají Sum 41 momentálně naplánováno na 1. června v Itálii.

Sum 41 v červnu zahrají v Brně

15.3.2023

Sum 41 - RFP afterpartySum 41 ani letos na Českou republiku během svého koncertování po Evropě nezapomenou a přijedou i k nám. Po četných samostatných koncertech v Praze se tentokrát jejich headline show bude konat 12. června na brněnském Výstavišti, kde Sum 41 zahrají pod otevřeným nebem. Celá akce bude pojata jako oficiální afterparty letošního ročníku festivalu Rock for People.

Vstupenky zamíří do volného prodeje 20. března v 10:00 na Goout.net, ale již nyní probíhá prémiový předprodej. Heslo pro přednostní nákup najdete už teď v Novinkách přímo v RfP aplikaci. Aktuálně cena vstupenky činí 1190 Kč.

Sum 41 momentálně dokončují své nové dvojalbum Heaven and Hell, které by teoreticky u nás již mohli představit. Nebo alespoň pár singlů z něj. V nedávném rozhovoru pro Gekirock.com totiž Deryck prozradil, že desku již mixuje a doufá, že by mohla být venku na jaře nebo v létě.

Na závěr si tady ještě něco odložím: RFPAFTERPARTY

Deryck je dvojnásobným otcem

12.3.2023

Před několika dny se Deryck na sítích pochlubil s informací o narození svého druhého potomka. Se svou ženou Arianou přivedli na svět dceru Quentin Arlo. Spolu mají také ještě tříletého syna Lydona Igbyho. Nezbývá než popřát štěstí a zdraví.

Den na turné s... dalšími členy

28.2.2023

Po předchozích videích z turné s Conem a Davem, která vyšla s týdenním rozestupem, jsem očekával, že další budou rovněž následovat každý týden. Sum 41 si však s vydáním dalších dílů dali docela na čas, a tak jsme se dočkali až teď. Tentokrát nám videa přibližují typický den na turné Franka a Toma. Bude zajímavé sledovat, jestli se dočkáme epizody i s Deryckem, který se jinak v poslední době spíše uzavírá do sebe a bývá od ostatních stranou.

Sum 41 - A Day on Tour with Frank Zummo
Sum 41 - A Day on Tour with Tom

Den na turné s...

3.2.2023

Sum 41 v posledních dnech začali na svých sítích zveřejňovat krátká videa s názvem A Day on Tour with, ve kterých jednotliví členové kapely popisují svůj typický den na turné. Zatím vyšla videa s Conem a Davem. Ty od sebe měly týdenní rozestup, takže bychom se pravděpodobně v následujících týdnech mohli dočkat ještě třech videí se zbylými členy kapely. Videa podle všeho vznikla již loni během evropského turné se Simple Plan, takže se v některých záběrech, které směřují i do obecenstva, možná sami najdete.

Sum 41 - A Day on Tour with Cone
Sum 41 - A Day on Tour with Dave Brownsound

Cone aktuálně o nové desce

24.1.2023

Cone byl v polovině ledna hostem v 99.9 Punk World Radio FM, kde padla i otázka ohledně připravované desky Sum 41. Cone tak v rozhovoru připomněl, že chystané dvojalbum ponese název Heaven and Hell a jedna polovina desky bude pop-punková, kterou přirovnal k mixu alb All Killer No Filler a Underclass Hero s tím, že půjde spíš o kratší písně a neměli bychom tak očekávat nic rozsáhlého jako třeba song Walking Disaster, který má bezmála 5 minut. Druhou stranu alba pak přirovnal k thrash metalu a tvorbě kapely Slayer. Údajně nahráli nějakých 18 až 20 songů, ale deska stále ještě není hotová. Deryckovi by mělo zbývat nazpívat několik písní a poté příjde na řadu mix a mastering. Kapela také stále nemá pro dvojalbum podepsanou smlouvu s žádným vydavatelstvím, takže pochopitelně i datum vydání je stále neznámé.

Co čeká Sum 41 v letošním roce?

9.1.2023

Koncerty nabitý rok 2022 mají Sum 41 již úspěšně za sebou a jistě neméně náročný rok mají před sebou. Co tedy čeká Sum 41 v roce 2023?

Prioritou v prvních měsících letošního roku by, doufejme, mělo být pro kapelu dokončení dvojalba Heaven and Hell. To bylo oznámeno možná trochu předčasně už na jaře loňského roku a naposledy se k němu Deryck oficiálně vyjádřil koncem září. Od té doby fanoušci postrádají jakékoli nové informace. Je ale možné, že se začíná blýskat na lepší časy. Zummo na svém instagramu zveřejnil krátké video s názvem New Year New Beats, které doplnil o #heavenxhell. Těžko ale soudit, jestli se i v novém roce ještě nahrávaly bicí pro novou desku a nebo jde o sestřih z nahrávání z loňska. Sum 41 pak na svém instagramu rozjeli anketu o jejich nejlepší album a nebo zveřenili zajímavý koncept nového loga. Může jít o postupné lákání na větší oznámení, ale také to nemusí vůbec nic znamenat.

Každopádně by si Sum 41 měli s prací na dvojalbu Heaven and Hell pospíšit, jelikož už koncem března mají naplánovány koncerty v Japonsku na festivalech Punkspring. V červnu se pak podívají na evropské hudební festivaly, kde mají například zastávku na rakouském Nova Rocku nebo německém Rock am Ringu a Rock im Parku. V říjnu se pak představí v Las Vegas na festivalu When We Were Young. Rovněž se spekuluje, že by se Sum 41 měli vydat na turné do Jižní Ameriky, takže později v letošním roce by na dokončování alba už moc času nebylo.

 

Starší novinky >>>