Sum 41 > O webu

O webu

Historie

kufač:

Nápad o vytvoření webu o kapele Sum 41 vznikl koncem roku 2004, kdy jsem se ve škole dostal k programu Microsoft FrontPage, ve kterém byla stránka vytvořena. Druhou zvažovanou možností byl v té době také seriál Hvězdná brána, jehož jsem také velký fanoušek, ale jelikož webů o Bráně byla již spousta zvítězili Sums. Původně se jednalo o bezduchou kopii v té době nejlepší české stránky o Sum 41 sum41.wz.cz. Tehdejší vzhled stránky, ve kterém převládala zelená barva, byl opravdu otřesný a dnes již nefunkční adresa sum41.kgb.cz, na kterou byly stánky nahrány, byla ještě horší.

Původní adresa fungovala naštěstí pouze půl roku a tak začalo hledání nového hostingu. Ten jsem našel na webzdarma.cz. V dubnu 2005 tak byla zaregistrována nová, ještě horší, adresa sum-41.webzdarma.cz. Začala také práce na nové stránce s novým designem a tentokrát také se záměrem vytvořit web informující o aktuálním dění okolo Sum 41. Pak ale přišly prázdniny a s tím bylo také spojeno odříznutí od školy, kde web vznikal. O pár dní později začala práce na webu znova, neboť jsem si program Microsoft FrontPage sehnal domů.

Začátkem srpna 2005 byl web hotov, ale bohužel se stránka nezobrazovala tak, jak měla, a tak musel být web předělán. V srpnu byla také zaregistrována nová adresa sum41.webz.cz, na které byla 20. srpna 2005 stránka konečně plně spuštěna. Bylo to také v době, kdy již zmíněný web sum41.wz.cz přestal být aktualizovaný a tak se sum41.webz.cz stal na nějakou dobu prakticky jediným aktualizovaným webem o Sum 41 u nás.

Kvůli malé kapacitě stránky byla také vytvořena podpůrná Download stránka, což ale vedlo k porušení pravidel, které webzdarma určoval. Proto byla Download stránka přesunuta z webuzdarma na adresu sum41.ic.cz.

Web se samozřejmě postupem času vyvíjel. Byly přidávány různé nové sekce, novinky byly oproti začátkům čím dál tím kvalitnější a v lednu 2007 byl také pozměněn vzhled stránky z béžovo-červené na bílo-modrou, ale stále byl dosti neprofesionální. Někdy v létě 2007 mi bylo proto nabídnuto profesionální přepracování designu. Práce by byla zdarma, takže jsem samozřejmě nabídku přijal, ale nic se nedělo a tak jsem začal pracovat na novém vzhledu sám. Ten byl spuštěn po pár měsících v září 2007. Změna to byla opravdu velká. Celkově byla přepracována většina sekcí, přidáno mnoho nových informací a mnoho dalšího.

Tento web se pak řadil mezi nejaktualizovanější a nejobsáhlejší stránky o Sum 41 u nás.

Jak šel čas

Přelom roku 04/05
(sum41.kgb.cz)

20. 8. 2005 -
- 2. 1. 2007

2. 1. 2007 -
- 23. 9. 2007

23. 9. 2007 -
- 26. 6. 2009

sum41.kgb.cz

 

Petronius:

Na konci roku 2005 jsem se rozhodl spojit svou oblibu kapely Sum 41 s novým koníčkem, tvorbou webů. Má znalost kódování byla v té době dost slabá, takže jsem si značně vypomáhal programem Macromedia Dreamweaver MX, což pak bylo ve zdrojovém kódu znát. Snažil jsem si více vyhrát s designem, protože nějaký graický propracovanější web tu nebyl. Doménu jsem registroval u webzdarma.cz jako sum41.xf.cz. Web byl zveřejněn 23.3.2006 a postupem času si získával stále více a více návštěvníků, až se stal nejnavštěvovanějším, ze své konkurence. Přišlo mi trochu škoda, nevyužít volnou doménu sum41.cz, platit ji spolu s hostingem se mi však jako studentovi nechtělo. Zkusil jsem tedy kontaktovat firmu MetalShop, zda by nepodpořili tento projekt sponzoringem hostingu a domény výměnou za reklamu. Souhlas přišel velmi brzo a 14.10.2007 byl web kompletně přesunut na sum41.cz. V té době jsem nahradil původní guestbook plnohodnotným phpBB forem, což se rovněž osvědčilo.

 

23.3.2006 - 26.6.2009

Sum41.cz

 

Přes vysokoškolské povinnosti mi ubývalo času na vyhledávání novinek, čímž web poměrně trpěl. Zkusil jsem tak oslovit kufače (sum41.webz.cz) nabídkou spolupráce, protože jeho informovanost a poctivost při aktualizování webu byla opravdu výborná a přišlo mi škoda "soupeřit" s ním o stejné návštěvníky. Nabídl jsem zejména grafickou činnost a kódování s tím, že obsahovou stránku bych nechal převážně v jeho rukou. Nakonec kývl a spolupráve začala. Příprava trvala s prodlevami asi půl roku. Dne 26.6.2009 byl spuštěn zcela nový a obsáhlejší web, s čistým designem i kódem. Výsledek zhodnoťte sami.

TvůrcI

Tvůrci tohoto webu jsou Petronius a kufač.

 

kufač:

No a co o sobě říct? Je mi téměř 22 let, bydlím v zapadákově jménem Třinec a asi bych se zařadil mezi fanatické fanoušky Sum 41. Všechna alba i DVD Sums, která jsou u nás dostupná mám totiž originálky a Sum 41 mě dokonce přivedli k tomu, že jsem začal "hrát" na baskytaru.

Jinak kromě Sum 41 (kteří ale většinou převládají) si poslechnu i Blink 182, Iné Kafe, Brown Brigade, The Offspring, Zebrahead, MxPx,...

Ale aby to nebylo jen o hudbě, tak jsem také velký fanoušek sci-fi a především seriálu Hvězdná brána a také jeho sesterského seriálu Stargate Atlantis a Stargate Universe. No a nejlepší PC hra je samozřejmě NHL 07 ;)

 

Petronius:

hudba: Sum 41, Blink 182, Placebo, Billy Talent, The Offspring, Oasis... Bylo by toho víc...