Sum 41 > Jiné Projekty > Pain For Pleasure

Pain For Pleasure

Historie

Pain for PleasureJedná se o fiktivní metalovou kapelu, kterou si Sum 41 vymysleli jako své alter-ego (především se o to zasloužili Steve a Dave). Poprvé ji světu představili v klipu ke stejnojmenné písni Pain For Pleasure, který je přídavkem ke klipu k písni Fat Lip. Dále se pak ještě Pain For Pleasure objevili v pořadu MTV Jamed nebo v klipu k písni We're All To Blame.

Největší prostor byl pak této kapele věnován na bonusovém DVD k albu Does This Look Infected?, které nese název "Cross The T's And Gouge Your I's" a kde se nachází smyšlený dokument o této kapele. Pain For Pleasure jsou připisovány především metalové songy Sum 41, které se nesou v duchu metalu 80-tých let a jsou nazpívány bubeníkem Stevem Joczem.

Po skutečném odchodu kytaristy Davea Bakshe ze Sum 41 bylo také později "ohlášeno" ukončení činnosti Pain For Pleasure, takže se zřejmě již dalších metalových vtípků od Sumů nedočkáme.

Po následném odchodu Stevea ze Sum 41 v roce 2013 se zdál být osud Pain for Pleasure naprosto zpečetěný. I když se v roce 2015 k Sum 41 opět vrátil Dave, kapela píseň Pain for Pleasure na koncertech hrát přestala. Později však začali opět koketovat s myšlenkou, že by song do svých vystoupení opět zařadili. To se táké stalo, když během evropské části Don't Call It A Sum-Back Tour v převlecích za své alter-ego a s Tomem u mikrofonu vrátili tuto závěrečnou klasiku do svých koncertních setů. Návratu kapely se věnuje i jden z tour videoupdatů.

Smyšlená historie podle Sum 41

Kapela pochází ze Skotska, kde se všichni potkali okolo roku 1985 ve striptýzovém klubu "Four Flors Of Whores". V tomto klubu pracoval také Sniper jako transvestita. V roce 1987 se kapela zúčastnila fotografování na jejich debutový singl. Pleasure se zde ale popral s fotografem, protože se hrozně opil. Později ho kapela našla v bezvědomí v kaluži zvrátků. Po vydání singlu kapela bez jediného koncertu zmizela.

Po patnácti letech se kapela rozhodla pro comeback a naplánovala rozsáhlé turné. 3. října 2002 ve skotském Halifaxu tak Pain For Pleasure odehráli svůj vůbec první koncert. Po tomto koncertě byl ale zpěvák Pain nalezen v koncertním autobuse mrtev. Vzhledem k jeho dlouhodobému pití byla příčina smrti jasná - otrava alkoholem.

Singlu Pain For Pleasure se prodalo 1 milion kopií.

Po dalších patnácti letech se Pleasure rozhodl dát kapelu opět dohromady a v nové upravené sestavě hrát jejich hitový single znovu živě. Ke Sniperovi, kterému se zázračně vrátil hlas a Gunnerovi, který přesedlal od bicích ke kytaře kvůli úrazu s varlaty, se přidal bubeník El Dildo a zpěvák T’Aint. V lednu 2017 se tak Pain for Pleasure vydali na turné s kapelou Sum 41, kde uzavírali jejich show.

 

Členové

PleasureJméno: Pleasure

(Dave Baksh)

Pozice: kytara, vokály

Je velký rváč. Většinu bitek i sám vyprovokuje. S Painem jsou nejlepší kámoši.

PainJméno: Pain

(Steve Jocz)

Pozice: zpěv

Je závislý na alkoholu (kořalku si lije dokonce i do ovesných vloček, které si dává k snídani).

 

SniperJméno: Sniper

(Jay McCaslin)

Pozice: baskytara

Sniper nemůže mluvit, protože nemá hrtan. Pleasure říká, že kvůli tomu už asi dlouho nebude žít.

 

GunnerJméno: Gunner

(Deryck Whibley)

Pozice: bicí

Pain si o Gunnerovi myslí, že je mentálně na nižší úrovni než ostatní. Podle něj jako malý spadl na hlavu a proto taky skoro vůbec nemluví.

Diskografie

PAIN FOR PLEASURE - single

Pain for Pleasure single

Další písně Pain For Pleasure:

Grab The Devil By The Horns And **** Him Up The ***
Ride The Chariot To The Devil
Rock You (Helix Cover)
World War VII Parts I And II
Reign In Pain (Heavy Metal Jamboree)

 

Videoklipy

PAIN FOR PLEASURE

Režie: Marc Klasfeld

Děj: Klip nemá děj prakticky žádný. Kapela pouze stojí a hraje na jakémsi miniaturním pódiu.