Sum 41 > Kapela > Stevo

Stevo

Steve JoczCelé jméno: Stephen Martin Jocz

Narozen: 23. 7. 1981, Hasbro (Ontario, Kanada)

Přezdívka: Stevo 32

Výška: 180 cm

Rodina: matka Marge, otec Phil (rocker, působí v kapele Covenet), starší sestra Jenn, manželka Jessy, synové Owen a Oscar

Pozice: bicí, (zpěv)

Steve vyrůstal v křesťanské konzervativní rodině, což bylo s největší pravděpodobností způsobeno polským původem jeho rodičů (v Polsku žije více než 90% věřících). Konzervativní výchova se na něm zřejmě ale moc nepodepsala, protože v Sum 41, které spolu s Deryckem založil, je rozhodně nejhlasitějším článkem. Většina šílených kousků, které kapela provádí, pochází právě z jeho hlavy. Sum 41 jsou tak hlavně kvůli němu známí i svými bláznivými videi na youtube, dvd, nebo epizodami Road To Ruin. Často se ujímá rozhovorů a neznalý reportér jej bez problémů může považovat za fontmana kapely.

Stevo byl jeden z předních představitelů americké aktivistické skupiny Punk Voter. Tento spolek založil frontman punkové kapely NOFX - Fat Mike a celá skupina byla zaměřena hlavně proti bývalému prezidentu USA Georgu Bushovi. Punk Voter stojí za vydáním kompilace Rock Against Bush (Rockem proti Bushovi), na které spolupracovali i Sum 41 a přispěli do ní písní Moron (Blbec).

Steve kromě bicích, kterými přispěl např. i na album Avril Lavigne The Best Damn Thing, nebo na obě alba Coneova vedlejšího projektu, "ovládá" i zpěv. Jeho hlas se objevuje především v metalově a hip-hopově laděných písních Sum 41. Steve se vedle bubnování začal v roce 2007 věnovat i režisérské činnosti. Od té doby zrežíroval několik videoklipů, mezi které patří i klipy Sum 41.

V listopadu roku 2008 proběhla v životě tohoto bouřliváka velká změna, když se oženil s australskou zpěvačkou Jessy Moss, se kterou žili v Los Angeles. V dubnu roku 2011 se páru narodil syn Owen. Mají spolu ještě i druhého syna Oscara.

17. duben 2013 byl pro většinu fanoušků velmi smutným dnem, neboť Steve oznámil po 17-ti letém působení v Sum 41 svůj odchod z kapely. Později Steve prozradil, že kromě rodiny, se kterou chtěl trávit více času, za jeho odchodem stála i únava a vyhoření.

Po svém odchodu občas vystupoval jako stand-up komik. Později se živil prodejem nemovitostí jako realitní makléř u Paul Kaplan Group. Během pandemických let se svou rodinou přesídlili do Austrálii, kde Steve v roce 2024 získal občanství.

Po svém odchodu ze Sum 41 téměř 10 let nesedl k bicím. Od jara roku 2023 se postupně k hraní na bubny začal vracet a začal na sociálních sítích sdílet různé své cover verze. V červnu 2024 pak rozjel svůj Youtube kanál, který začal plnit obsahem. Párkrát dokonce zaskočil za bicími v kapele The Vandals.

Další zajímavosti:

- Jeho otec hrál na kytaru v křesťanské kapele, se kterou každý týden vystupoval v kostele

- Steve je vegan a má alergii na čokoládu

- Kdysi hrával na bicích vždy bosý

- Při koncertu v Philadelphii opilý spadl dolů z pódia

- Jeho matku skoro zatkli, když se chtěla po koncertě dostat do zákulisí a ochranka nevěřila že je skutečně Stevova matka

- Song Pain For Pleasure napsal během svého pobytu na toaletě během deseti minut.

- Steve napsal text písně Ma Poubelle, který je celý ve francouzštině

- V The Operation M.D. je Steve známý pod přezdívkou Dr. Dinero

- Na pravém rameni má vytetované číslo 41 (stejně jako ostatní členové Sum 41)

Režírované videoklipy:

"Change For You" (2007) - The Midway State

"Sayonara" (2007) - The Operation M.D.

"Underclass Hero" (2007) - Sum 41 (spolurežie Marc Klasfeld)

"Someone Like You" (2007) - The Operation M.D.

"With Me" (2008) - Sum 41

"One for the Radio" (2008) - McFly

"Starstrukk" (2009) - 3OH!3

"Stupid Love Letter" (2009) - Friday Night Boys

"Starstrukk" (2009) - 3OH!3 feat. Katy Perry

"No Hablo Ingles" (2009) - Bowling For Soup

"Ain't No Way But the Hard Way" (2009) - Airbourne