Sum 41 > Kapela > Ostatní

Ostatní

Grant McVittie

Pozice: baskytara

Grant byl jedním z původních členů kapely. S Deryckem a Stevem hrál i v kapele Kaspir. Členem Kaspir byl dokonce dříve než Steve. Sum 41 ho ze skupiny vykopli, i když pro to neměli důvod. Později, když zoufale potřebovali basistu, ho vzali zpět, aby ho za nedlouho opět vyhodili. Údajně pak dělal ve svém sklepě nekvalitní tetování.

Mark McAdam

Pozice: kytara, baskytara

Mark byl v Sum 41 původně kytarista. Po odchodu Granta ale přešel na basu. Hrál v kapele několik měsíců, načež si ostatní uvědomili, že Mark není ten pravý a byl nucen je opustit. Po chvíli ale Sum 41 potřebovali basistu a vzali Marka zpět. Poté si ale hoši opět vzpomněli na to, proč ho vyhodili původně a po pár týdnech se s ním bez zaplacení rozloučili. Mark byl později vyhozen i z mnoha dalších kapel.

Jon Marshall

Jon MarshallPozice: zpěv, kytara, baskytara

V počátcích patřil vedle Derycka a Stevea k nejstabilnějším členům Sum 41. Chvíli hrál v kapele na kytaru, ale často přesedlával na basu, když tu nebyl nikdo jiný, kdo by na ni hrál. Kromě toho i zpíval a skládal songy. Podílel se na úplně první demokazetě, kterou kapela nahrála. V čele Sum 41 ho můžeme například vidět v jedné epizodě hudebního showcase pořadu Jonopalooza z roku 1997, kde jej kromě Derycka a Stevea dopovází i baskytarista Richard Roy. Po necelém roce Jon ze Sum 41 odešel a spolu s Markem Spicolukem založili v roce 1997 kapelu Closet Monster, ve které však Jon také příliš dlouho nepobyl.

Důvodem Jonova odchodu ze Sum 41 bylo údajně i to, že tehdejší manažer Greig Nori jako zpěváka kapely preferoval spíše Derycka.

Mark London Spicoluk

Mark SpicolukNarozen: 2. 6. 1979, Edmonton (Kanada)

Pozice: baskytara

Mark se přidal k Sum 41 někdy v půlce léta roku 1997. Kapelu opustil po necelých dvou měsících údajně kvůli toho, že se mu nelíbilo Deryckovo ujeté skotačení na pódiu. Jeho hlavním působištěm byla kapela Closet Monster, ve které hrál od roku 1997 až do jejich posledního koncertu v roce 2005. Spicoluk si také v období od dubna do září roku 2002 zahrál v doprovodné kapele Avril Lavigne. Mark rovněž vedl malé nezávislé vydavatelství Underground Operations, které založil již je svých 16-ti letech, aby mohl vydávat hudbu svých kapel a kapel svých známých. V prosinci roku 2016 label svou činnost ukončil.

Richard Roy

Richard RoyPřezdívka: Twitch

Pozice: baskytara

Richard patřil do jedné z raných formací Sum 41. Stejně jako ostatní členové studoval na stejné střední škole, tedy na Ajaxské Exeter High School. V začátcích sloužil právě Rchardův sklep ke zkouškám nových songů Sum 41. V kapele vydržel pár měsíců, ale po několika dalších měsících a vystřídaných basistech se opět přidal k Sum 41, kde vydržel někdy do roku 1998, kdy s ostatními nahrál druhou demokazetu Sum 41. Kapelu opustil kvůli vážné dopravní nehodě, kterou měla dodávka, s níž se přepravovali mezi koncerty. Poslední zmíňka o Richardovi ve spojení se Sum 41 se nachází na neoficiálním dvd Sum 41 Bring The Noise!, kde vypráví o začátcích kapely.

Sergio

Pozice: baskytara

Známý byl také pod jmény Giuedo, Mario nebo Marco. Není úplně jasné, ve kterém období Sergio v kapele na basu hrál, ale vydržel jen pár měsíců před tím, než to zabalil a vydal se za svým snem stát se řidičem závodních aut. Stevo na něj vzpomínal jako na výborného skateboardistu.

Marc Costanzo

Pozice: kytara

K Sum 41 se přidal jen na krátkou dobu, kdy kapele chyběl kytarista. Marc musel Sum 41 opustit kvůli svým povinnostem v kapele Len, kde po celou dobu působil. Costanzo především pomáhal kapele s nahráváním jejich prvních hudebních pokusů. Producentsky je pak podepsán pod demo kazetou, kterou Sum 41 rozesílali nahrávacím společnostem.

Greig Andrew Nori

Greig NoriNarozen: 21. 11. 1964, Sault Ste. Marie (Kanada)

Pozice: manažer

Greig působil od konce devadesátých let v Sum 41 jako manažer a také jako producent většiny jejich alb. Deryck řekl, že mu Nori v začátcích pomáhal, když se učil psát písně a zpívat. Greig také například nazpíval vokály k písni Motivation nebo nahrál některé kytarové party v pár písních z alba All Killer No Filler. Na pravé paži má dokonce vytetované číslo 41, stejně jako mají členové kapely. V dubnu roku 2006 byl z funkce manažera Sum 41 vyhozen, jelikož kapela zjistila, že si neoprávněně připisoval spoluautorství u většiny jejich písní. Kromě toho působil Greig mezi lety 1992 a 2006 také jako zpěvák a kytarista kanadské pop-punkové bandy Treble Charger.