Sum 41 > Extra > Víte, že...

Víte, že...

 

- Deryckův nejoblíbenější song hraný živě z alba DTLI? je "Still Waiting"

- Deryckovým nejoblíbenějším textem je text k písni "Pieces"

- Deryckova nejoblíbenější píseň z alba HHOP je "Machine Gun"

- Steveův nejoblíbenější song hraný živě je "Machine Gun"

- Stevova nejoblíbenější píseň z alba CHUCK je "Welcome To Hell"

- Steve nerad hraje živě píseň "Nothing On My Back"

- Coneovy nejoblíbenější písně jsou "Still waiting", "Over my head" a "No reason"

- Daveovy oblíbené písně jsou "The Bitter End" a "Pieces"

- Daveův oblíbený videoklip je k písni "The Hell Song"

 

- Ač se to často mylně tvrdí, tak předchůdce Sum 41, kapela Kaspir, nebyla NOFX cover band.

- Všichni členové Sum 41 mají na pravém rameni vytetované číslo "41".

- Píseň "Right Now" kapely SR-71 je často na internetu chybně pojmenovaná jako "Kick Me When I'm High" a jako autoři jsou uvedeni Sum 41.

- Další písní, u které je autorství chybně připisováno Sum 41 je "Scotty Doesn't Know" od kapely Lustra.

- Mark Hoppus z Blink-182 řekl, že EP "Half Hour Of Power" bylo jeho druhé nejoblíbenější v roce 2000.

- EP "Half Hour Of Power" je věnováno kapele "Closet Monster" (kapela bývalého basáka Sum 41 Marka Spicoluka). Toto věnování můžete nalézt v bookletu alba.

- Necenzurovaný název první písně z EP "Half Hour Of Power" zní "Grab The Dvil By The Horns And Fuck Him Up The Ass".

- Zkratka v názvu písně "T.H.T." znamená "Tables Have Turned".

- Na obalu EP "Half Hour Of Power" je vyfocený bubeník Steve. Ten se rovněž objevuje na obalu alba "Does This Look Infected?", kde je nalíčený jako zombie.

- Během nahrávání EP "Half Hour Of Power" měli Sum 41 již napsaných spoustu písní, které se později objevily na jejich debutovém albu, jako například "Nothing on My Back," "Rhythms" nebo "Motivation," ale protože věděli, že to jsou lepší písně, rozhodli se je pošetřit až na debut "All Killer No Filler."

- Sum 41 měli v úmyslu zařadit píseň "Summer" na všechna svá alba jako vtip. Po dvou nahrávkách ale z nápadu sešlo.

- Podle Derycka byla většina písní z alba "All Killer No Filler" napsána v suterénu Steveova domu.

- Název alba "All Killer No Filler" vymyslel Joe McGrath, který ve studiu, ve kterém se album nahrávalo, pracoval jako zvukový inženýr.

- Původní název písně "Fat Lip" byl "Punk Hop", protože píseň je kombinací punku a hip-hopu.

- Hitovka In Too Deep původně vznikala jako reggae kolaborace Derycka, tehdejšího manažea Greiga Noriho a zpěváka Snowa.

- Scéna z videoklipu "In Too Deep", kdy se Dave při kytarovém sólu vynoří z vody byla inspirována videoklipem k písni "Estranged" od Guns N' Roses's.

- Videoklip k písní "In Too Deep" je referencí na film Back to School z rok 1986. Sum 41 dokonce požádali o účast v klipu Rodneyho Dangerfielda, který ve zmíněném filmu hrál hlavní roli. Svou účast ale odmítl.

- O účast v klipu "In Too Deep" byl požádán i Fat Mike z NOFX, aby hrál trenéra Sum 41. Ten si odmítnutí role dodnes vyčítá.

- Backvokály k písni "Motivation" nazpíval bývalý manažer Sum 41 Greig Nori.

- Bicí k písni "Handle This" nenahrál Steve. Podle svých slov tehdy neuměl zahrát pomalou píseň.

- Sum 41 považují "It's What We're All About" za svou nejhorší píseň.

- Kytarové sólo ve videoklipu "It's What We're All About" hraje Kerry King z kapely Slayer.

- Sum 41 nahráli píseň do televizní reklamy na pivo Labatt Blue. Jednalo se o předělávku písně "Food Glorious Food" z muzikálu Oliver! z roku 1968.

- Obal desky "Does This Look Infected?" existoval měsíce před tím než vznikl samotný název. Vydání alba by se zpozdilo, kdyby Derycka dva týdny před plánovaným vydáním nenapadlo "Does This Look Infected?". Celou kapelu nápad pobavil a vybrali jej jako název alba.

- Píseň "The Hell Song" je o jednom z přátel kluků z kapely, který se nakazil virem HIV.

- Píseň "A.N.I.C." je o modelce a herečce Anně Nicol Smith. Podle Deryckových slov zkratka znamená "Anna Nicol Is Cunt" (Anna Nicol je kurva), kdežto podle Steva zkratka znamená "Anna Nicol Is Cute" (Anna Nico je rozkošná).

- Píseň "Still Waiting" je úvodní písní k hororové PC hře "Obscure".

- Song "No Brains" měl pracovní názvy "Food" a "Yesterday.com".

- Deska "Does This Look Infected?" je jediným albem Sum 41 s nálepkou "Parental Advisory", která se nachází na albech obsahujích nadávky v textech.

- V době, kdy se Sum 41 hrál Dave, který napsal téměř všechny kytarová sóla, napsal Deryck k písni "The Hell Song" první polovinu sóla, které také na většině koncertů v roce 2003 také sám hrál. Později hrál celé sólo Dave.

- V roce 2003 si Sum 41 zahráli v animovaném seriálu "King of the Hill" v epizodě "Reborn to Be Wild." Deryck byl podle svých slov tak špatný, že většinu jeho replik vystřihli.

- V roce 2004 kapelu zažaloval Michael Sudore za zveřejnění nahrávky na DVD k albu Does This Look Infected?, jak po něm na baseballovém stadionu házejí hot dog. Jako odškodné nechtěl nic menšího než 6 milionů dolarů.

- Píseň "88" je pojmenovaná podle svého tempa - 88 beats per minute (88 úderů za minutu).

- Název pro píseň "Angels With Dirty Faces" vzešel podle stejnojmenného novinového článku o Sum 41.

- Deryckovou oblíbenou kapelou hrající živě jsou "Green Day".

- Píseň "We're All To Blame" byla jako jediná z alba "Chuck" napsána až po návratu z Konga. Na albu měl být původně jako track číslo 3 song "Noots".

- Videoklip "Pieces" je jediným klipem Sum 41, ve kterém členové nehrají na své nástroje. Koncept klipu vymyslel bubeník Steve.

- To, že na konci videoklipu "Pieces" odpadne písmeno F z nápisu Perfect Life a vznikne Perfecr Lie, prý vůbec nebylo v plánu. Ale protože se to hodilo do tématu videoklipu byl záběr použit.

- Sum 41 během turné k albu Chuck na koncertech nehráli píseň "In Too Deep". Důvodem bylo zřejmě to, že se jim nelíbilo jak živě zní. Na dalších tour však tento hit opět hrají.

- Komedie "Dirty Love" z roku 2005, ve které Sum 41 ztvárnili ve vedlejších rolích sami sebe získal 4 "Zlaté maliny" (ocenění pro nejhorší filmy).

- Sum 41 na konci téměř každého svého koncertu hráli píseň "Pain for Pleasure" při které si prohodili svá místa bubeník Steve, který v tomto songu zpívá, a zpěvák Deryck který usedal za bicí. Po Steveově odchodu z kapely ji Sum 41 na koncertech hrát přestali. V roce 2017 ji na krátko opět do setlistu zařadili s Tomem u mikrofonu.

- Deryck často na koncertech fanoušky vybízí, aby mu ukázali "41 salute" což jsou 4 vztyčené prsty na pravé ruce a prostředníček vztyčený na levé ruce.

- Ani jeden z členů Sum 41 nemá piercing. Pouze Dave kdysi nosil náušnice a piercing v nose. U Toma byste také marně hledali i jákékoliv tetování. Jediný tak na svém těle číslici 41 vyobrazenou nemá.

- Deryckovi hrozila deportace z USA kvůli písni "March of the Dogs," v jejímž textu obrazně zabíjí prezidenta.

- Stejný dům, ve kterém hrají Sum 41 ve videoklipu With Me, si o rok později pro svůj klip k písni "Meet me On the Equinox" vybrala i kapela "Death Cab for Cutie".

- Přezdivka kytaristy Toma "Brown Tom" vznikla, když Stevo o něčem s Tomem mluvil a málem ho oslovil "Brown Sound" (přezdívka bývalého kytaristy Davea), čímž z toho vznikl Brown Tom.

- Alternativní verze písně "Makes no Difference", nacházející se na výběrovce All The Good Shit, nebyla nahrána pro výběrovku, ale už na album All Killer No Filler. Label chtěl dát song na album, protože Half hour of Power bylo jen EP a z Makes No Difference měl být singl.

- Na obalu singlu "Screaming Bloody Murder" se nenachází žádná žena, jak by se mohlo zdát, ale je to kytarista Tom.

- Píseň "Crash" Deryck napsal hodinu poté, co byl svědkem vážné dopravní nehody, při které zemřel jeden z řidičů. Deryck se mu snažil pomoct, ale už nic nezmohl.

- V bookletu alba "Screaming Bloody Murder" nenajdete Tomovo jméno mezi členy kapely, ačkoliv tou dobou již oficiálním členem Sum 41 byl.

- Jako poslední byly pro album Screaming Bloody Murder napsány a nahrány písně "Time for You to Go" a "Baby You Don't Wanna Know". Label Island Records ale pro jejich nahrání nechtěl žádné další peníze uvolnit, a tak si je museli Sum 41 zaplatit z vlastní kapsy.

- Základy písně "Fake My On Death" vznikly již v éře alba "Does This Look Infected?".

- Po vydání klipu k písni "Fake My On Death" si výtvarník Chris Torres postěžoval, že byla ve videoklipu použita jeho Nyan Cat bez toho, aniž by k tomu dal souhlas. Nyan Cat pak byla proto v klipu později rozostřena.

- Píseň "A Murder Of Crows" měla původně ještě v závorce přídomek (You're All Dead To Me). Po vydání alba 13 Voices byla však část názvu v závorce odebrána. Song je o Deryckových blízkých přátelích, kteří se na něj vykašlali během doby, kdy se zotavoval z následků selhání jater a ledvin.

- Část videoklipu k písni "Landmines" se odehrává na maturitním večírku roku 1998, což je stejný rok, ve kterém maturovali členové klasické sestavy Sum 41.

- Nápad na scénu, kdy hraje Dave kytarové sólo na křídle letícího letadla, jenž se objevila v klipu k písni "Rise Up," byl více než 20 let starý. Za celou dobu se však nenašla příležitost ho použít.

- Sum 41 připravovali song "Johnny Libertine" již pro album "Underclass Hero," kam se nakonec nevlezl. Znovu byla píseň nahrána pro album "13 Voices," kam se však příliš nehodila a tak opět zůstala nevydána. Svého vydání se nakonec dočkala na albu "Heaven :x: Hell."

- Píseň "House of Liars" vznikala původně pro album "Screaming Bloody Murder." Deryckovi se však nedařilo přijít s refrénem, který by se mu líbil, a tak zůstala píseň nedokončená. Až na albu "Heaven :x: Hell" si všechno sedlo.