Sum 41 > Jiné Projekty > Brown Brigade

Brown Brigade

Historie

Dave a VaughnJedenáctého května 2006 se rozhodl kytarista Dave "Brownsound" Baksh po téměř desetiletém působení opustit Sum 41, aby se mohl věnovat hudbě, kterou vždy upřednostňoval. Se svým bratrancem Vaughnem Lalem, se kterým už jamoval od roku 2003, zakládá kapelu Brown Brigade, jenž mixuje heavy metal s funky a regea. Zde konečně Dave mohl projevit své nápady a kreativitu, kterou v Sum 41 příliš neprojevoval.

Brown Brigade k sebe v srpnu 2006 přibírají zpěváka Travise Sanderse, ten se však později s BB rozchází a pozici hlavního zpěváka zaujímá Dave. BB také nahrávají krátké EP, které nese název Appatizer For Destruction (název odakazuje na album Guns N' Roses Appetite for Destruction) a které bylo prý nahráno v suterénu Daveova domu.

Začátkem roku 2007 začali Brown Brigade intenzivně pracovat na svém prvním dlouhohrajícím studiovém albu, které vychází pod nálepkou Aquarius Records. Album dostává název Into The Mouth Of Badd(d)ness a do obchodů se dostává 27. září téhož roku. BB také představují svého maskota - Brown Knight, který se objevuje ve videoklipu k písni Aggravation Plantation.

Koncem roku 2007 Brown Brigade ohlásili práci na třech EP, z nichž by každé mělo obsahovat 4 písně a každé by se také mělo nést v jiném stylu - punk, funk, reggae. Punkové EP by mělo nést název Buds for Life a mělo by být věnováno Daveovým bývalým spoluhráčům ze Sum 41. EP měla být vydána na Vánoce 2007 a měly být volně ke stažení, ale práce na nich se protáhly a vydání se odložilo.

V říjnu 2007 proběhla u BB personální změna, kdy do kapely přichází Chuck Coles a střídá odcházejícího kytaristu Craiga Pattisona.

V září 2008 Dave oznamuje, že končí s postem zpěváka u Brown Brigade a chce se koncentrovat pouze na hraní na kytaru. Brown Brigade tak opět hledají zpěváka, a tak se vydání tří EP opět odkládá. Basista Vaughn Lal také oznamuje práci na druhém albu, které nese zatím pracovní název Guyanese Democracy (což je opět odkaz na název alba Guns N' Roses Chinese Democracy).

Další budoucnost Brown Brigade se zdá být nejasná. Podle zprávy z listopadu 2009 budou BB pouze menším internetovým projektem, který bude do světa vypouštět nový materiál jen sporadicky. Vše nejspíše způsobilo Vaughnovo pracovní vytížení a Deveovo intenzivnější zapojení v kapele Organ Thieves.

 

Členové

DaveJméno: Dave Baksh

Pozice: zpěv, kytara, perkuse

Bývalý kytarista Sum 41. Více snad už není třeba dodávat.

VaughnJméno: Vaughn Lal

Pozice: baskytara

Vaugn je Daveův bratranec a spoluautor hudby a texů Brown Brigade. Vaughn hrál v kapele RPO s bubeníkem Johnnem Owensem.

JohnyJméno: Johnny Owens

Pozice: bicí

Přezdívka: No-Triggers

Na bicí začal hrát ve 12ti letech. Johnny vyučuje lekce hraní na bicí. V srpnu 2008 se přidal k Cessově projektu The Quits.

CessJméno: Cess Rock

Pozice: MC, perkuse

V Brown Brigade ho kromě písní E2 The F a Blues Warrior mohou diváci slyšet i při živých vystoupeních, kde často rapuje v cover verzích od Rage Against The Machine. Cess zároveň působí v kaple The Quits.

ChuckJméno: Chuck Coles

Pozice: kytara

Do kapely přichází po odchodu Craiga Pattisona. Zároveň s Brown Brigade působí v kapele The Organ Thieves. V letech 2005-2007 hrál v kapele Cauterize.

CraigJméno: Craig Pattison

Funkce: kytara

Přezdívka: Craigulator

Byl Daveův kytarový technik, když ještě Dave hrál v Sum 41. V říjnu 2007 z kapely odchází.

 

Diskografie

APPATIZER FOR DESTRUCTION (EP) (2006)

Appatizer For Destruction

Appatizer For Destruction insideAppatizer For Destruction inside201. E2DMFNF
02. Blues Wrrior
03. Last Writes

 

 

 

 

 

INTO THE MOUTH OF BBADD(D)NESS (27. 9. 2007)

Into The Mouth Of Badd(d)ness

01. E2 the F
02. Purebread
03. Blame The Wizards
04. Aggravation Plantation
05. Blues Warrior
06. Fear Of A Brown Planet
07. Hallowed By Thy Name
08. Down With Brown
09. WD-80
10. In The Mouth Of Badd(d)ness
11. Make Way Fedeyout Dem
12. Last Writes
13. Relaxation Plantation

 

Videoklipy

AGGRAVATION PLANTATION

Režie: harv

Děj: Brown Brigade hrají v jakési posprejované, vedlejší uličce. Zároveň s tím se po městě prochází maskot Brown Brigade - Brown Knight, který se snaží všemožným způsobem pomáhat kolemjdoucím.

Youtube