Sum 41 > Extra > Články > Kytarista Sum 41 odchází, chce hrát metal

Kytarista Sum 41 odchází, chce hrát metal

"Miliony zklamaných, ale Dave "Brownsound" Baksh se odebírá na těžší štaci"

(www.RollingStone.com)

 

Kytarista Dave "Brownsound" Baksh minulý týden možná překvapil své fanoušky, když v tiskovém prohlášení oznámil, že opouští Sum 41. Ale v interview pro Rolling Stone říká, že pro členy kapely to žádným překvapením nebylo.

Dave Baksh Připouští, že byl hodně odlišný od zpěváka a kytaristy Derycka Whibleyho, bubeníka Steva Jocze a baskytaristy Jasona "Cona" McCaslina. Pětadvacetiletý Baksh říká: "Všichni tři, když jsem s nimi mluvil, řekli, že věděli, že to přijde."

Když nabral dost odvahy k opuštění multiplatinové pop-punkové kapely, ke které se připojil před 9 lety, říká Dave, ustoupil tak kamarádům, protože už nechtěl hrát styl, který se mu nezamlouval. "Řekněme, že jsem byl v depresi, připadal jsem si nevyužitý", řekl o své náladě posledních dvou let.

Nakonec se Dave, žijící v Pickeringu v Ontariu, rozhodl zavolat každému ze svých kamarádů z kapely a oznámit jim tu novinu osobně. Volal Conovi do Toronta a Deryckovi a Stevovi do Los Angeles.

"Nejtěžší rozhodnutí bylo, zda mám odejít nebo být na škodu téhle kapele. A tak jsem to udělal pro fanoušky", řekl Dave. "Bylo by opravdu nefér, stávkovat a jednat tímto způsobem s klukama, kterých si opravdu vážím. To by bylo naprosto sprosté a to bych v žádném případě nechtěl."

Ačkoli to zní jako klišé, Dave tvrdí, že odešel kvůli hudebnímu stylu, ke kterému kapela směřovala a dodává: "Na kytaru jsem se učil hrát tak, že jsem hrával celé album Symbolic od Death. Víte co tím myslím?" Zatímco Sum 41 v současné době pracují na nové desce, Dave prakticky zapojen nebyl, pouze psal pár kytarových sól.

Zjevně ho srdce táhlo k něčemu náročnějšímu. Spojil se svým bratrancem, baskytaristou Vaughnem Lalem, se kterým hrával v době, kdy ještě nepůsobil v Sum 41 a občas si s ním zajamoval i v době, kdy už tam byl. "Bylo to pro nás dva vždycky osvobozující, když jsme mohli být spolu, flákali se a skládali songy a dělali podobné nesmysly", řekl Dave.

Dave říká, že to oba myslí vážně a už vytvořili kapelu Brown Brigade (Černá brigáda) včetně jejího loga - černého rytíře. Našel bubeníka, Lee Fairlea, druhého kytaristu, jímž je "The Craigulator" (jeho kytarový technik ze Sum 41) a teď hledá zpěváka z okolí Toronta nebo Durhamu (města v kanadské provincii Ontario).

"Hledáme někoho, kdo se k nám bude opravdu hodit", říká Dave. "Musí být schopni zahrát něco od Death k Blood nebo Sweat and Tears než bys řekl švec. Jako já, a pochopitelně budeme směřovat k heavy metalu. Ale to je vše, co jsem chtěl oznámit."

 

KAREN BLISS (původní text - www.rollingstone.com; překlad Petronius)

16. května 2006, 15:23