Sum 41 > Extra > Články > Cone pro Sum 41 Brasil

Cone pro Sum 41 Brasil

Cone odpověděl na několik otázek brazilského fanklubu Sum 41.

 

Takže Dave je zpět. Jaké to je s ním znovu pracovat po tak dlouhé době? Pomáhal i s novým albem?

Je to vážně skvělé. Kapela zní úžasně a Dave je neuvěřitelně pozitivní člověk, se kterým se moc dobře vychází, takže jeho začlenění zpět do kapely bylo bezproblémové. Jo, Dave nahrával několik hlavních kytar a sól na nové album.

 

Jak daleko jsou práce na novém albu. Jak ti zatím zní?

Řekl bych, že je už skoro hotové. Myslím, že nahrávání co nevidět skončí. Moje basa je hotová. Mělo by zbývat už jen pár maličkostí. Slyšel jsem pár hrubých mixů a zní to vážně parádně. Velké, energické, chytlavé. Všechno, čím byli Sum 41 v minulosti, je na novém albu plus něco navíc. Podle mě budou naši fanoušci tohle album milovat, protože jsme to prostě my.

 

Můžeš nám říct o novém albu něco, co o něm ještě nebylo řečeno?

Ještě namáme konkrétní jméno pro nové album, které bychom lidem mohli říct a jelikož album ještě není hotové, rozhodně není stanovené ani datum vydání. Taky i názvy písní nemají konečná jména ačkoli jsem si jistý, že Deryck má dobrou představu o tom, jak se songy budou jmenovat. Basisti se o tom dozví vždy jako poslední.....haha..... O čem možná někteří lidé nevědí je to, že už nejsme pod Island Records/Universal. Jsme teď svými vlastními pány. Tak nějak můžeme nové album vydat jak se nám bude chtít. Je tu spousta volnosti pro kapelu, jako jsme my, 16 let od vydání naší první nahrávky. Je to super. Spousta možností. Takže až bude album kompletně hotové, vymyslíme jak ho vydáme.

 

Víme, že tu bude song s DMC. Kromě toho, bude tu více spoluprácí s jinými umělci?

Momentálně ne, ale tyhle kolaborace milujeme, takže jsme tomu otevření. Ze songu s DMC jsem samozřejmě nadšený. Je to neskutečně skromný týpek. Jsem rád, že jsme se s ním dostali do kontaktu. Jsme velcí fanoušci Run DMC.

 

Zdá se, že proces tvorby tohoto nového alba je mnohem rychlejší ve srovnání s přípravou desky SBM. Myslíš, že je to díky Deryckově abstinenci a že je nyní více soustředěný?

Tohle je spíš otázka pro Derycka, ale řekl bych, že jakmile se uzdravil měl opět nutkání udělat novou desku a všechno se zase rozjelo, ale opravdu nemůžu komentovat jeho přesné pocity. Osobně jsem ale rád, že je zdravý a můžeme být opět kapelou a tvořit novou desku.

 

Uslyšíme letos nějaký nový song od The Operation M.D.

Jo! Za pár týdnů budeme vydávat další iTunes singl. Zrovna ho mixujeme a jakmile bude hotový, tak si ho budete moct koupit. Jmenuje se Little Miss Takes. Je to starší song z nahrávání našeho prvního alba, který jsme nikdy úplně nedokončili. Teď už hotový je a konečně ho vydáme.

 

Nedávno jsi se stal otcem. Jaké to pro tebe je?

Je to skvělé. Max je úžasný kluk a jsem docela posedlý tím, že s ním můžu být, protože to je nejhustější týpek, kterého znám....

 

Doufáme, že někdy Sum 41 dorazí do Brazílie. Víš něco o Brazílii? Nějaké brazilské kapely? Jaké to bylo hrát poprvé v Jižní Americe?

Rozhodně můžu říct, že se do Brazílie podíváme. Vlastně ani neznám důvod, proč jsme u vás ještě nehráli, ale není to tím, že bychom nechtěli. Má to do činění s věcmi, které nemáme pod kontrolou. Přijedeme! Slibuju. Hrát poprvé v Jižní Americe bylo parádní. Bylo to všechno o čem jsme slyšeli. Bláznivé koncerty, úžasní a vášniví fanoušci, fanoušci, kteří znají každý song z každého alba. Fanoušci, kteří v tobě vyvolají pocit, že se sem chceš vracet znovu a znovu..... což doufám, že se sem vracet budeme. A jestli znám nějaké brazilské kapely? No lhal bych, kdybych řekl, že jich znám spoustu. Kromě Sepultury jich moc neznám. I když před pár měsíci mi jeden kámoš pustil Gal Costa, která se mi dost líbila. Takže to jsou 2.

 

Co můžeme v roce 2016 čekat od Sum 41?

Nové album a světové turné.

 

 

(překlad kufač - 18. ledna 2016)