Sum 41 > Extra > Články > Theresnosolution.com vyzpovídali Conea

Theresnosolution.com vyzpovídali Conea

(www.theresnosolution.com - 5. června 2019)

 

Kapela byla nezvykle málomluvná ohledně nového alba. U minulé desky jste zveřejňovali kromě tradičních studio updatů i spoustu krátkých ukázek na sociálních sítích. Co vás tentokrát přimělo k naprosto opačnému přístupu?

Myslím, že jsme se potřebovali na chvíli odmlčet, když byla kapela posledních pár let tak moc rozjetá. Občas, když zveřejňuješ věci ze studia, mají lidé tendenci album očekávat dříve, než je opravdu připravené a potom vzniká zbytečný tlak. Myslím, že tentokrát jsme nechtěli, aby na nás někdo tlačil s očekáváním data vydání. Vypouštíme videa ze studia až teď, když už máme desku hotovou. To nejlepší z obou světů.

 

Jak by jsi popsal nové album?

Řekl bych, že je to tvrdé, agresivní, melodické Sum 41 album, které je nejspíš naše nejtvrdší, které jsme udělali, aniž bychom se stali heavy metalovou kapelou. Pořád jsou to Sum 41.

 

Jak probíhal proces psaní nové desky.

Byl to pro nás poměrně standartní postup. Deryck napsal songy a když cítil, že jsou dobré, rozeslal je nám ostatním. Já jsem napsal své basové party, Dave a Tom přišli se svými nápady na kytary a sóla a pak jsme se všichni sešli v LA, kde jsme si všechny songy prošli a vyladili, co bylo třeba doladit.

 

Zní album více jako Chuck, SBM nebo jiná vaše deska a nebo je úplně odlišná?

Kdybych MUSEL srovnávat, tak bych řekl, že má v sobě trochu Chucka, SBM a 13 Voices. Ale opravdu má svůj vlastní zvuk. Není stejné, jako některá naše předchozí deska, ačkoli jsme to pořád my.

 

Už máš nějakou oblíbenou píseň z nového alba?

Tak trochu, ale pořád je na to docela brzy vybírat. Oblíbil jsem si první song z alba Turning Away. Má parádní refrén.

 

Jaké vybavení jsi použil při nahrávání alba?

Nahrával jsem se stejnou basou Fender Re-Issue 1962, kterou jsem použil na všech předešlých albech. Prostě zní lépe než všechny ostatní basy.

 

Víme, že na desce bude 10 songů. Dočkáme se nějakých bonusových písní třeba na speciálních edicích alba?

Možná...... Nejsem si jistý......

 

Plánujete před vydáním alba vypustit další single?

Jo. Chystáme pro vás song A Death In The Family. Potom možná ještě jeden nebo dva, než deska vyjde. A možná taky ne.....

 

Letos má deska Chuck patnácté výročí. Bude to mít nějaký vliv na vaše nadcházející koncerty?

Trochu jo. Zrovna jsme dojeli turné po Spojených Státech a přidali jsme do setu pár věcí z Chucka. Some Say jsme hráli poprvé po nějakých 12-13 letech. Doufáme, že na některých koncertech zahrajeme z Chucka víc songů než obvykle.

 

Kdy odstartuje vaše příští světové turné?

Zdá se, že pořádná světová šňůra k Order In Decline začne na podzim.

 

V létě se chystáte do Evropy na pár metalových festivalů, což je ideální příležitost zahrát více písní z Chucka. Chystáte se setlist trochu pozměnit?

Setlist dáváme dohromady v den koncertu....haha. Nemám tušení.

 

Můžeš nám něco říct o tvých dalších projektech?

Teď zrovna nic šíleného. Trochu jsem skládal a produkoval, když jsem měl volno, ale to se teď odsunulo na druhou kolej, když jsme se Sum 41 v jednom kole. Dělám i na svých vlastních písních, které jsem napsal za posledních 10-15 let a které mám v úmyslu jednoho dne vydat. Bude to možná dříve než později. Konečně to začínám zužovat na nějakých 9 až 11 písní, o kterých si myslím, že jsou úžasné. Jen potřebuju najít čas na to je nahrát. Jsem si docela jistý, že na to dojde. Už mám dokonce vybráný název pro kapelu.

 

Máš nějaké novinky ohledně live DVD, které jste připravovali?

Bohužel nemám. Plán byl takový, že natočíme koncert a k tomu přidáme nějaké starší záběry a vznikne z toho pořádný film, ale celý ten proces se tak nějak pozastavil. Tyhle věci žerou hromadu peněz, ale snažíme se to pořád nějak vyřešit.

 

 

(překlad kufač - 12. června 2019)